To je z montrealské Centre Bell pro dnešek vše. Děkujeme a pěkný zbytek večera.
Ve středu má národní tým volno, ve čtvrtek od 19:00 SEČ jde na Dány.
Česká republika má po dvou zápasech skupiny A čtyři body. Postup do čtvrtfinále je tedy velmi blízko.
Po výborném výkonu s Finskem (2:1) přichází porážka se Švýcarskem. Vzhledem k vývoji utkání není bod z prodloužení špatný, Češi totiž ještě v 50. minutě prohrávali 1:3, pak se ale dvakrát trefil Filip Chlapík. K obratu nedošlo – v prodloužení udeřil Hischier.
V Centre Bell nyní zní švýcarská hymna. Čeští hráči ji poslouchají se sklopenými hlavami.
Nejlepší hráči zápasu:
Česká republika: Filip Chlapík
Švýcarsko: Jonas Siegenthaler
60:23
Švýcarsko právě vstřelilo branku!
Obrat se nekoná. Vyhrává země helvétského kříže. Do úniku se dostala největší hvězda Švýcarů NICO HISCHIER, který v tváří v tvář překonal Škarka střelou mezi betony. Asistence: Damien Riat.
60:01
Svěřenci Jakuba Petra dokázali ze stavu 1:3 vyrovnat na 3:3. Za malou chvíli tak začne prodloužení ve třech hráčích na každé straně.
60:00
59:44
Česko právě vstřelilo branku!
Fantazie! FILIP CHLAPÍK vyrovnává šestnáct vteřin před koncem na 3:3. Znovu připomněl svoji parádní střelu zápěstím. Mezi kruhy mu nahrával Michael Špaček. Asistence: Michael Špaček, Jakub Zbořil.
59:20
Škarek míří ven z branky.
59:00
Škarek zatím zůstává v brance. Češi jsou v tlaku.
57:53
Tyčka! Češi už zvedali ruce nad hlavu, možná se ještě bude volat videorozhodčímu.
57:26
Naděje pro českou reprezentaci. Budou hrát přesilovku 5 na 4. Hischier zasáhl protihráče hokejkou do obličeje.
56:40
Švýcarská obrana je bohužel pevná.
56:20
Češi se zatím nemohou usadit v útočné třetině.
55:00
Švýcarsko už začíná bránit jednobrankové vedení, nikam se nežene. Nyní musí něco vymyslet Češi.
54:32
Do útoku se nyní vrhli Švýcaři, z brejku vytěžili vhazování před Škarkem.
54:10
Daniel Krenželok to zkoušel od modré, gólman Švýcarska toho sice moc neviděl, ale zasáhl.
53:56
Tlak Čechů se stupňuje. Buly v jejich útočné třetině.
53:40
A teď zase příležitost Čechů. Radek Koblížek mohl vyrovnat, střelou z mezikruží ale van Pottelbergha nepřekvapil.
52:52
Obrovská šance Švýcarů! Marco Miranda jel sám na Škarka, zvolil střelu. Špatná volba – minul.
52:24
Češi nemají nač čekat a ze všech sil se snaží vyrovnat. 7 minut a 36 vteřin před koncem se bude vhazovat v obranném pásmu Švýcarska.
50:41
Svěřenci Jakuba Petra bleskově využívají početní výhodu. FILIP CHLAPÍK se neunáhlil, počkal a ve vhodné chvíli střelou zápěstím překonal van Pottelbergha. Asistence: Filip Hronek, Michael Špaček.
50:29
Šance pro národní tým! Bude hrát přesilovou hru. Weber hákoval a dostal dvě minuty.
50:15
Velký tlak Čechů, rozhodčí signalizuje vyloučení hokejisty helvétského kříze.
49:38
Po zakázaném uvolnění je buly opět před švýcarskou brankou.
49:22
Češi se snaží s nepříznivým vývojem něco udělat. Vybojovali vhazování v útočném pásmu.
48:34
DAMIEN RIAT se pomstil za tvrdé hity třetí švýcarskou brankou. Dostal přihrávku na modrou čáru, udělal několik kroků vpřed a trefil se přesně do pravého horního rohu Škarkovy branky. Ten přes clonící hráče nic neviděl. Asistence: Jonas Siegenthaler, Calvin Thürkauf.
48:11
Švýcarsko nyní několikrát zahrozilo. A bude se hrát 23 vteřin ve třech proti čtyřem – vyloučen Jakub Zbořil za krosček.
47:46
Marco Miranda se uvolnil a dostal se před Jakuba Škarka. Ten ale nebezpečnou situaci vyřešil.
47:05
Česko je v útočném pásmu.
46:34
Oba týmy budou hrát ve čtyřech. Raphael Prassl fauloval Michaela Špačka, jenže ten situaci přihrál a odsedí si rovněž dvě minuty.
46:34
45:02
Sníženo! Češi sice neudrželi po buly pásmo, Jakub Zbořil ale zavezl kotouč zpátky a povedenou přihrávkou našel RADKA KOBLÍŽKA. Ten příležitostí nepohrdl a střelou z mezikruží se trefil přímo nad rameno švýcarského gólmana. Asistence: Jakub Zbořil.
44:52
Opět buly v útočném pásmu Česka.
44:20
V Centre Bell se teď ozývá poměrně hlasité skandování Češi. Ti nyní nahodili kotouč na van Pottelbergha, který jej podržel. Vhazuje se tedy před ním.
43:35
Damien Riat je otloukánkem zápasu. Nyní na něj předvedl hit František Hrdinka.
42:56
Aktivnější je nyní národní tým. Do šance se sice nedostal, vybojoval ovšem vhazování před brankou Švýcarska.
42:00
Češi jsou kompletní.
41:48
A znovu ofsajd. Jakub Zbořil se brzy vrátí z trestné lavice.
41:31
Při dalším pokusu vniknout do třetiny se Švýcaři provinili ofsajdem.
41:20
Ani teď se soupeř neusadil v pásmu, kotouč je za švýcarskou brankou.
40:30
Švýcaři se dostali do útočného pásmu, Češi je ale ke střele nepustili.
40:01
Češi se vrací z kabin, poslední třetina za okamžik odstartuje.
V první třetině byl poměr střel 9:3 ve prospěch Čechů, v té druhé už byli aktivnější hráči v červených dresech. Ale nijak zásadně (13 ku 12).
Zatímco v úvodní dvacetiminutovce branka nepadla, v té následující viděla montrealská aréna dvě. O obě se postarali hokejisté helvétského kříže. Prosadili se In Albon a Thürkauf. Národní tým navíc inkasoval čtyři dvouminutové tresty. Ten poslední se přenáší do závěrečné třetiny. Češi nejsou v lehké pozici.
Švýcaři si v závěru prostřední části vybojovali svou aktivitou další přesilovou hru. Jakub Zbořil si odpyká dvě minuty za sekání. Do závěrečné třetiny tak Češi vstoupí pouze ve čtyřech.
40:00
39:55
Švýcarsko je na koni. Pár vteřin před koncem opět zahrozilo. Do kabin se ale zřejmě půjde za stavu 0:2.
38:56
Teď ale mohl soupeř odskočit o tři branky. A znovu u toho byl Calvin Thürkauf, který se snažil dotlačit kotouč za Škarka. Český mladíček ale puk pokryl.
38:10
Česko se snaží snížit, dostalo se k několik střelám, zatím ale bez úspěchu.
36:03
Česko prohrává o dvě branky. Soupeř se v početní výhodě usadil ve třetině, přihrával si, Damien Riat vystřelil, Škarek puk vyrazil před sebe, jenže přímo před CALVINA THÜRKAUFA, který už neměl problém trefit odkrytou část branky. Asistence: Damien Riat, Nico Hischier.
35:40
Švýcarsko se ale rychle dostalo do útočného pásma.
35:09
Národní tým vyhrál buly a osvobozuje se.
35:04
Tlak Švýcarů pro ně přináší další odměnu – Filip Hronek fauloval. Rozhodčí udělili dvouminutový trest za sekání.
34:50
Švýcaři si přihrávají v útočném pásmu, jsou nyní lepším týmem.
34:10
Šestnáctiletý benjamínek Nico Gross nahazoval od modré, střela ale minula tři tyče.
33:40
Česko je kompletní. Musil je zpátky na ledě.
33:00
Češi ale zvládají oslabení výborně.
31:31
Dvě minuty si jde odsedět český útočník Adam Musil, provinil se nedovoleným bráněním.
31:31
Aktivní Michael Špaček tvrdě vystřelil od modré, Češi ale faulovali brankáře a budou hrát v oslabení.
31:15
Čechy, zdá se, branka nepoložila. Nyní se dostali do šance a vybojovali buly v útočném pásmu.
29:19
Důraz Švýcarů v útočném pásmu přináší první branku v zápase. Skóroval LOIC IN ALBON, který dostal přihrávku mezi kruhy. Brance předcházel důraz u mantinelu. Asistence: Nico Hischier, Dominik Diem.
28:31
Hra je znovu přerušena. Tentokrát se buly přesouvá do středního pásma.
28:10
Čeští fanoušci cítí šanci a zpívají: Pojďme hoši, pojďme do toho. Švýcaři vyhodili na zakázané uvolnění.
27:40
Hronek střílel od modré, tlak národního týmu neustává.
27:23
Český tlak zavání prvním gólem v zápase, puk je ovšem v hledišti. Následuje komerční přestávka, po níž se bude vhazovat v obranném pásmu Švýcarska.
27:05
Iniciativu nyní přebírají Češi. Kombinují v útočném pásmu.
25:45
Nečas je zpátky na ledě. Hraje se v pěti na obou stranách.
25:15
Česko zvládá oslabení výborně. Už dvakrát vyhodilo kotouč za švýcarskou branku.
24:25
Škarek si se střelou z kruhu poradil. Buly je v našem obranném pásmu.
23:41
A třetí vyloučení v zápase. Martin Nečas dostal trest na dvě minuty za sekání.
23:00
Když už se vrátil Riat z trestné lavice, zahrozili Češi. Gól ale znovu nepadl.
22:58
Největší šanci v naší přesilovce ale měli Švýcaři. Ti jsou nyní už kompletní.
20:58
Češi si zahrají první přesilovku v utkání. Vyloučen Damien Riat za sekání.
20:51
Národní tým je kompletní. Filip Hronek opustil trestnou lavici.
20:15
Švýcaři vyhráli buly a zakládají útok.
20:01
Svěřenci Jakuba Petra jsou zpátky na ledě. Prostřední část brzy začne.
Nejvíce času na ledě tráví obránci Jakub Zbořil (7:11) s Františkem Hrdinkou (7:08). Nejméně minut (3:25) odehrál útočník Tomáš Šoustal, který měl i tak dvě slušné příležitosti ke skórování.
I na vhazování Švýcaři zaostávají. Vyhráli sedm buly z patnácti.
Zatímco Česko vystřelilo v první třetině devětkrát, soupeř pouze třikrát.
Úvodní dvacetiminutovka se Čechům povedla. Podobně jako s Finskem hrají dobře zezadu a až na prohřešek Hronka se nenechávají vylučovat. Národní tým měl navíc tři slibné šance, jenže van Pottelberghe je jistý. Druhá třetina začne přibližně v 19:55. Švýcarsko v ní bude mít ještě 47 vteřin přesilovou hru,
20:00
19:45
Češi ale vybojovali kotouč, osvobodili se a jdou střídat.
19:20
Švýcaři hrají přesilovku výborně, dostali se k několika střelám.
18:47
Kapitán Hronek zahákoval soupeře, který se dostával do šance. Budeme hrát dvě minuty v oslabení.
18:10
Ani do třetice nevyužili Češi velkou šanci. Lukáš Jašek se ocitl sám před brankářem, moc času na přesné zakončení ale neměl, skóre tedy zůstává 0:0.
17:32
Icing Čechů po nepřesné přihrávce.
15:55
Švýcaři znovu zahrozili z brejku, s akcí si ale neporadili dobře a Škarek znovu práci neměl.
15:48
Česko nahodilo puk na van Pottelbergha, který raději ponechal puk v lapačce, a bude se tak vhazovat v obranném pásmu Švýcarů.
15:00
Zatím se nehrála žádná přesilovka. Týmy jsou disciplinované.
14:45
Druhá komerční přestávka. Hráči se jeli občerstvit ke střídačkám.
14:00
A druhá velká šance zápasu! Obránce Kalina nahrával před bránu na Šoustala, který dokázal střílenou přihrávku tečovat. Van Pottelberghe ale předvedl výborný zákrok a stav se nemění.
13:25
To bolelo, útočník Damien Riat dostal pukem do obličeje. Hraje se ale dál.
13:10
Hokej se nyní uklidnil. Viděli jsme zatím jen jednu šanci, do které se dostal Michael Špaček.
11:10
Švýcaři ale buly vyhráli, a Česko tak do šance nepustili.
11:06
Další vhazování v naší útočné třetině.
10:45
Češi se drželi v útočném pásmu. Švýcaři nakonec vyhodili puk za všechny čáry. Vhazuje se v útočném pásmu a ozývají se čeští fanoušci.
09:55
Na ledě byla čtvrtá česká lajna se Šoustalem, Suchým a Reichelem. Odvedla dobrou práci, vhazuje se ale v našem obranném pásmu.
09:23
Následuje komerční přestávka. Hra se přelévá z jedné strany na druhou, mírnější převahu ale mají Češi.
08:00
Hala ožila i o pár vteřin později. Švýcaři se dostali do přečíslení, Škarka ale přesto neohrozili.
07:40
Jakub Zbořil sestřelil Damiena Riata, hala ožila.
07:00
Do další šance se dral Michael Špaček, se skákavým kotoučem si ale neporadil a k nebezpečné střele se nedostal.
05:35
Češi teď byli v útočném pásmu a díky důrazu u mantinelu si vytvořili zajímavou šanci. Tomáš Šoustal střílel z mezikruží, příležitost ale nevyužil.
05:00
Ve hře je hodně nepřesností. A to z obou stran.
03:40
Martin Nečas teď schytal hit od Damiena Riata, arénou to jen zahučelo. Český útočník je ale v pořádku. Hraje se bez přerušení.
03:18
Zatím se na ledě nic závažného neděje. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
02:30
Švýcaři se dostali do útoku, tvrdým hitem je ale zastavil jeden z českých hokejistů.
01:49
Vhazuje se v obranném pásmu Čechů.
01:30
První švýcarská střela na bránu byla nebezpečná. Jakub Škarek ji neviděl, navíc byla tečovaná, ale poradil si s ní.
00:20
Cenný suvenýr pro fanoušky – puk byl tečován do hlediště. Vhazuje se ve středním pásmu.
00:01
Na ledě už jsou jen zahajovací pětky. Jde se na to.
Z tribun už jsou slyšet první pokřiky českých fanoušků.
Češi se vrací z kabin. Utkání za pár minut začne. Na řadě je ještě předzápasový ceremoniál.
Dnešní onlajn vám přinášíme přímo z montrealské Centre Bell, na jejíž led je nyní promítán působivý videomapping.
Hlasatel v Centre Bell právě čte sestavy. Poradil si i s takovými jmény jako Koblížek, Kaše nebo Krenželok.
Teď už končí i rozbruslení našich hokejistů. Zápas začne za dvacet minut, tedy po sedmé hodině středoevropského času.
Zatímco všichni Češi stále zůstávají na ledě, někteří Švýcaři už se vrací do kabin.
Oba týmy už jsou na ledě. Začíná rozbruslení.
Do branky by měl podle zápisu o utkání nastoupit Jakub Škarek, který včera pomohl Česku k vítězství nad Finskem dvaadvaceti zásahy. Inkasoval pouze jednou. Uvidíme, jestli tomu tak opravdu bude.
Sedmnáctiletý bek David Kvasnička dnes nenastoupí. V pondělním zápase s Finy se zranil. Proti Švýcarům tak trenéři nasadí šestici obránců: Hrdinka, Hronek, Zbořil, Kalina, Krenželok a Vála.

Česko: Škarek (Vladař) – Hrdinka, Hronek (C), Zbořil, Kalina, D. Krenželok, Vála – Špaček (A), Stránský, Musil – Nečas, Kurovský, Kaše (A) – Chlapík, Jašek, Koblížek – Šoustal, Suchý, Reichel.

Švýcarsko: van Pottelberghe (Ritz) – Karrer, Siegenthaler (A), Burren, Weber, Gross, Gerber, Stadler – Riat (A), Thürkauf (C), Marchon – In Albon, Hischier, Diem – Miranda, Prassl, Eggenberger – Zehnder, Haberstich, Haussener – Portmann.
Švýcarsko

Švýcarsko mělo v pondělí volno, což by pro něj mohla být v zápase s Čechy, kteří sehráli těžké utkání proti Finsku, výhoda. „Navíc měli v přípravě hodně dobré výsledky. Nebude to vůbec jednoduchý zápas. Doufám proto, že budeme hrát dozadu stejně dobře jako proti Finsku a zvítězíme,“ věří David Kaše.

Největší pozornost mezi skauty poutá ze švýcarského výběru Nico Hischier. Sedmnáctiletý útočník patří ke hvězdám juniorské QMJHL – v Halifaxu letos ve 31 zápasech nasázel 23 branek a přidal 25 asistencí. Na příštím draftu do NHL by proto mělo jeho jméno zaznít už v první desítce. V přípravě na MSJ se dařilo i Damienu Riatovi. Dalším zajímavým hráčem je šestnáctiletý Nico Gross, druhý nejmladší hokejista na turnaji. V sestavě naopak chybí Denis Malgin, jehož z NHL neuvolnila Florida.

Na minulých dvou šampionátech hrálo Švýcarsko o záchranu a zůstalo za očekáváním. V Montrealu chce bezpodmínečně čtvrtfinále.
Česká republika

Po špatné přípravě, kdy Češi ve třech zápasech nedali ani gól, hráli v zahajovacím zápase MSJ disciplinovaně, dodržovali taktiku, hráli výborně v defenzivě a díky výhře 2:1 nad Finskem jsou blízko postupu do čtvrtfinále. Do něj postupují čtyři týmy ze skupiny, ve které jsou krom Čechů a Finů ještě Švýcaři, Dánové a Švédi.

Česko vyzve Švýcarsko jen sedmnáct hodin poté, co dohrálo zahajovací zápas. „Víme o tom od začátku, rozestup mezi zápasy by nás neměl překvapit,“ tvrdí trenér Jakub Petr. „Aby vítězství s Finy mělo nějakou hodnotu, musíme zvládnout i to se Švýcary."

Je možné, že bude postrádat Davida Kvasničku, který pondělní utkání kvůli zranění nedohrál. O zdravotním stavu sedmnáctiletého beka zatím nejsou žádné zprávy. „Na soupisce máme jedno volné místo. Možná, že na Švýcary ještě půjdeme ve stejném složení jako proti Finům, dlouhodobě je ale hrát se šesti obránci riziko,“ ví Petr.

Zda v brance opět nastoupí Jakub Škarek, není jasné. Po zápase s Finskem ještě nevěděl, jestli dostane příležitost on, nebo jeho kolega Daniel Vladař.
Národní tým do dvaceti let vstoupil do 41. ročníku mistrovství světa juniorů skvěle – porazil obhájce titulu z Finska 2:1. Branky vstřelili Daniel Krenželok a Michael Špaček. V úterý chtějí Češi navázat na dobrý výkon v zápase se Švýcarskem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.