MS v hokeji do 18 let -  ONLINE PŘENOS -  USA : Švédsko - 30. dubna 2023   19:00

USA
USA
49:44' Nelson (Buium, Guzzo) • 56:44' Eiserman (Smith) • 62:20' Leonard (Hutson, Moore)
3:2
(0:1, 0:1, 2:0 - 1:0)
Švédsko
Švédsko
09:33' Stählberg  (Wahlberg) • 26:14' Nordh  (Sandin-Pellikka, Forsfjäll)
USA
D. Cadieux, M. Hebeisen – N. Boivin, L. Rampír (CZE)
St. Jakob Arena, Basilej (Švýcarsko)
4342 diváků
Švédsko

A je konec! Amerika dokončila svůj finálový comeback a otočila duel zápas z 0:2 na 3:2pp. Nyní už se na ledě rozebíhají bujaré oslavy za zvuku písně Born in the USA od interpreta Bruce Springsteena. Američané tak Švédsku oplatili finálovou porážku z loňského roku a můžou slavit zlato. Nejlepšími hráči utkání byli zvoleni brankář Noah Erliden ze Švédska útočník Danny Nelson z USA.

Volen byl také all-stars tým turnaje dle výběru akreditovaných novinářů. Útočníci: Dvorský (SVK), Stenberg (SWE) a Smith (USA), Obránci: Hutson (USA), Sandin-Pellikka (SWE). Brankář: Erliden (SWE). MVP turnaje dle médií: Will Smith (USA).
62:20'
Spojené státy právě vstřelily branku a rozhodují o vítězství na tomto turnaji! RYAN LEONARD předvedl parádní sólovou akci, z levé strany nabruslil do mezikruží, nenechal se obrat a následně vypálil. Jeho rána nebyla možná úplně nejlepší, každopádně Erlidenovi propadla za záda k tyči. Asistence: Cole Hutson a Oliver Moore.
61:39'
Elliot Stählberg si sjel na pravou stranu, ale jeho následný pokus byl lahůdkou pro Treye Augustina.
60:40'
Sterberg si rovnal kotouč na levé straně příliš dlouho. Do rány mu sjel jeden z obránců a puk obětavě zastavil.
60:01'
Úvodní buly prodloužení vyhrála Amerika, která okamžitě vyhodila kotouč až za soupeřovu branku. Stále totiž hraje v oslabení.
60:01'
Třetí třetina je u konce a duel nekončí! Američané zapnuli motory a dokázali díky trefám Dannyho Nelsona a Cola Eisermana utkání vyrovnat a poslat do prodloužení. Za svou hru, která nectila pravidla fairplay, ještě pykal Will Smith, ale tuto nabídnutou výhodu Švédové neproměnili. Zatím, protože přesilovka ještě bude pokračovat v prodloužení. To začíná za sedmnáct minut a bude se hrát dvacet minut ve formátu tří proti třem. Střely: 40:32.
60:00'
59:08'
Stenberg si na pravé straně rovnal kotouč. Pak vyslal tvrdou ránu zápěstím, ale trefil pouze jednoho z bránících soupeřů. USA pak vyhodilo.
58:57'
Američané si nyní berou oddechový čas. Je to logický krok, protože je čeká opravdu těžká pasáž hry.
58:57'
Vyloučení v týmu USA:
Will Smith – 2 min., hákování.
58:53'
Will Smith odebral puk soupeři v útočném pásmu a okamžitě se vydal směrem na švédskou branku.
58:00'
Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.
56:44'
Spojené státy právě vstřelily branku!
A je srovnáno! COLE EISERMAN nakonec přece jen využívá přesilovou hru. Poté, co kotouč nezpracoval ideálně, si ho přece jen stihl na levém kruhu srovnat a vyslat dobrou střelu, který zapadla až do branky. Asistence: Will Smith.
56:14'
Dohrávka na levou stranu, kde číhal Ryan Leonard, se nepovedla. Švédský gólman utěsnil prostoru u tyče a tvrdou střelu vyrazil.
55:35'
Švédům se podařilo důležité vyhození. Navíc protivníka ještě pozdrželi v jeho pásmu. Augustino už pokukuje po střídačce.
55:08'
Leonard si střelu chystal dlouho. Jeho tvrdá rána pak nabrala směr na jednu z hokejek Švédů a odrazila se někde vysoko na mantinel.
54:54'
Vyloučení v týmu Švédsko:
David Edstrom – 2 min., držení.
54:35'
Tom Willander dostal kotouč ve chvíli, kdy chtěl odjet střídat. Proto ho ze středního pásma pouze nahodil lobem na Augustina a odjel. Následuje poslední reklamní pauza třetí třetiny.
53:56'
Za brankou Švédska, spíše k rohu u mantinelu se vytvořila další skrumáž. Američané pak ale puk vybojovali a už zase kombinují.
53:41'
Teď už si ale znovu zakombinovali i žlutomodří. Docela hezká rána Antona Wahlberga však šla příliš vysoko a následné pokusy zase pokryl Augustino.
52:34'
Američané jsou po vstřeleném gólu a s nynějším nastaveným tempem to vypadá, že se duel zařadí mezi smetánku. Švédové jsou spíš aktivnější v obraně, než v útoku.
52:10'
Simon Zether to myslel dobře, když z levé strany nahazoval kotouč před branku. Sjížděl si tam totiž z druhé strany Noel Nordh. Jenže provedení nebylo úplně ideální a u kotouče byl dříve Trey Augustine.
50:51'
Otto Stenberg byl ve velice dobré pozici. Dostal přihrávku na levou stranu, jenže odkrytý prostor u tyče netrefil. Pálil vysoko.
49:44'
V padesáté minutě zaznamenávají Spojené státy Americké svou první branku! Zápas, který už trochu přestával bavit tak dostane nový šmrnc. A to díky nahození Buiuma, které před brankou fantasticky tečoval DANNY NELSON. Asistence: Zeev Buium a Salvatore Guzzo.
49:15'
Na druhé straně to zkoušel zprava jeden z nejlepších obránců turnaje Axel Sandin-Pellikka, ovšem jeho rána neměl dostatečné parametry na to, aby skončila brankou.
48:25'
Oliver Moore dostal nabídku, která se neodmítá! Zleva si sjel před gólmana a okamžitě na něj zpracovaný kotouč poslal. Jenže Noah Erliden předvedl další neskutečný zákrok.
47:32'
Před brankou hostů se vytvořila tlačenice, při které to zkoušelo hned několik domácích, ale žádný pokus Erlidenovi starosti nenadělal. Na druhou stranu pak rychle vyjel Wahlberg, avšak ani ten nedokázal vymyslet nic, čím by soupeřova strážce svatyně překonal.
47:21'
Dnešní utkání sleduje 4342 diváků, což je jednoznačně největší návštěva ze všech dosavadních zápasů v play-off. Ovšem atmosféra určitě byla díky Slovenským fanouškům lepší na utkání o bronzovou medaili.
46:44'
Vypadalo to na zajímavý brejk výběru Tre Kronor, ten už ale neměl dostatečné síly a rychlost, a tak jen puk zametl do útočného pásma a odjel vystřídat.
46:14'
V levém rohu u mantinelu ve švédském obranném pásmu se vytvořila skrumáž. Asi třicet sekund nikdo nedokázala puk vyšprtat.
45:42'
Uprchlík Theo Lindstein, který spěchal po levé straně, nakonec Augustina zkoušel překvapit vysokým obloučkem. Americký gólman ale kotouč pokryl a podržel. Nyní se před ním bude vhazovat.
44:57'
David Edstrom byl v dobré pozici na pravém kruhu, ale místo střely se otočil a zkoušel z druhé vlny dojíždějícímu spoluhráči vylepšit pozici. Místo toho nepřesnou přihrávkou vyhnal svůj tým z pásma.
43:53'
Po delší době se Švédové dostali do pásma. Nejdřív se uvolnili dlouhým vyhozením, které ale jeden z nich dojel, takže se nepískal icing. Jenže nepřišla ani střela.
43:24'
Will Vote byl v obrovské šanci. Dostal přihrávku před branku a z první páliil z prostoru přímo před brankovištěm. Jenže kotouč usměrnil přímo do Erlidena.
42:59'
Ryan Leonard se proplížil podél mantinelu na pravé straně do pásma a dokázal ohrozit švédského gólmana. Tomu po zákroku kotouč vypadl, ale rychle po něm zase skočil.
42:24'
Když ne Noah Erliden, pak musí zasáhnout tyčka. Ta teď uchránila Švédy od prvního inkasovaného gólu. Vhazuje se před gólmanem.
41:41'
Noel Nordh tvrdě odstavil od kotouče Salvatora Guzzoa, který si najížděl do dobré pozice. USA ale v útočném pásmu zůstává.
41:11'
Jeden z Američanů zlomil hůl a soupeř tak mohl jít dopředu ve dvou. Jenže jiný z obránců Noahu Doweru Nilssonovi skvěle kotouč vypíchl.
40:32'
David Edstrom se cpal za kotoučem do brankoviště, ale byl rychle usměrněn důraznými beky soupeře.
40:01'
Úvodní buly poslední třetiny vyhrála Amerika.
40:01'
Druhá třetina je minulostí a Švédové jsou už jen dvacet minut od obhajoby titulu. Ve druhé třetině totiž z přesilovky udeřil Noel Nordh, který tak dal svému týmu vedení 2:0. Švédové navíc byli v posledních minutách aktivnější a nebezpečnější. Američanům pak jakoby už došly síly. Začali hrát pouze na brejky, jenže vždy narazili na skálu v brance Tre Kronor, která má jméno Noah Erliden. Střely: 26:23.
40:00'
39:48'
Ještě mohl zahrozit Paul Fischer, ovšem ani ten nakonec úspěšný nebude. Bránící protivník mu totiž kotouč vypíchl a Američan tak pálil pouze naprázdno.
39:13'
Carey Terrance byl od puku důrazným Švédem odstaven. Následně si ale sjel před branku a ke střele se nakonec dostal. Tentokrát ale Erlidenovi pomohli obětaví hráči.
39:00'
Probíhá poslední minuta druhé třetiny.
38:21'
Carey Terrance dostal přihrávku před branku zpoza ní a okamžitě pálil. Tohle byla rozhodně největší šance jeho týmu za poslední minuty. Žlutomodrý fantom ale bude hráče Ameriky asi strašit i ve snech. Dnes chytá opravdu úžasně.
37:41'
Ryan Fine zachytil nepřesnou rozehrávku soupeře a sjel si do mezikruží. Pak vyslal nebezpečnou střelu, ale i tu dokázal Erliden zlikvidovat.
36:58'
Švédové si kombinují v pásmu docela bezstarostně, zatímco výběr USA působí už dost unaveným dojmem a vsází jen na rychlé brejky.
36:19'
Mnohem zajímavější byla následná akce tři na dva. Ani ta ale Američanům úspěch nepřinesla. Erliden byl ještě natlačen soupeřem do branky, takže by asi ani případný gól neplatil.
35:45'
Po delší době se do útočné třetiny dostal také výběr USA, který zde ale vůbec nic nezmohl, odevzdal kotouč a odjel vystřídat a zase bránit.
35:16'
Američané se dokázali uvolnit ze soupeřova tlaku pouze dlouhým vyhozením, které ale stihl dojet rychlý Willander, takže se icing nepískal.
34:15'
34:05'
Další hezká souhra žlutomodrých byla zakončena střelou Stenberga z pravého kruhu. Tomu se ale dnes zatím tolik nedaří, nyní trefil pouze Augustinův beton.
33:49'
Stenberg našel dobrou přihrávkou na slot najíždějícího Willandera, který pak vyslal nebezpečnou ránu. Ta ale nakonec skončila jen na zadním mantinelu když minula pravou tyčku.
33:13'
Štírek Zeb Forsfjäll nejprve zaváhal při přesilovkové kombinaci, pak ale soupeři ani natřikrát nedovolil se přes něj dostat.
32:26'
Američanům se i přes prohrané buly podařilo docela rychle kotouč vyhodit a následně dokonce ještě zdržet Švédy v jejich obranném pásmu.
32:15'
Will Vote – 2 min., hákování.
31:51'
V hale přes velký počet fanoušků panuje docela komorní atmosféra. Asi si všichni vychutnávají výtečný bratwurst za sedm franků, a ozývají se jen při vyložených příležitostech. Tak dobrou chuť!
31:08'
Noel Nordh dobře zachytil kotouč, který Američané vyhazovali. Jenže už neměl komu přihrát, a tak jen nahodil za branku, kde už byli pouze hráči USA.
30:29'
Stenberg znovu v akci. Tentokrát se otočil na modré a vypálil vzdušnou ránu. Tu ale Augustine chytil do rukavice a rychle rozehrál.
30:17'
Kapitán Otto Stenberg se objevil před brankou úplně sám. Dostal tam dobrou přihrávku, ale bekhendem gólmana Augustina neohrozil. Bodejť by taky jo, když kotouč vyslal asi deset metrů nad branku.
29:55'
Švédsko pak rychle otočilo hru, během pár sekund přebruslilo kluziště a vyslalo střelu na gólmana. Pro toho to ale byla jenom taková běžná rutina.
29:21'
Ladnén nedůrazně bránil Willa Smitha. Ten dokázal vypálit z velké blízky, ale narazil pouze na beton soupeřova gólmana. Kotouč se odrazil příhodně do jízdy k Cole Hutsonovi, který ale Noaha Erlidena taktéž nepřekonal.
28:23'
Oliver Moore si sjel k levé tyči a pěkně naservíroval kotouč před branku. Kdyby tam dojel někdo z jeho spoluhráčů, jednoduše by puk doklepl do úplně volné klece. Nikdo to ale nestihl.
27:53'
Willander se Sandinem-Pellikkou si tady rozhodně nepřišli zahrát jen tak pro radost. Oba dva už dnes nabruslili přes dva a půl kilomeru.
27:44'
Will Smith ujel sám na pravé straně, ale soupeřův poslední obránce ho stihl dojet. Smith tak poslal zadovku do jízdy spoluhráči, který ovšem nezakončil dobře.
26:14'
Švédsko právě vstřelilo branku!
Žlutomodří navyšují vedení! Přesilovka nyní hru opravdu rozhýbala, všichni hráči Švédska kromě brankáře se při této kombinaci dotkli kotouče. Sandin-Pellika pak z pravé strany vyslal střílenou přihrávku do brankoviště, kde se nacházel NOEL NORDH, který už ji přesnou tečí uklidil za bezmocného Augustina. Asistence: Axel Sandin-Pellikka a Zeb Forsfjäll.
25:38'
Cole Hutson – 2 min., vražení na hrazení.
25:19'
Tempo hry je nyní asi tak rychlé, jako je rychlá zdejší wifi v sekci pro novináře. Tedy moc ne. Třeba to ale rozhýbe přesilovka, kterou nyní bude mít Švédsko k dispozici.
24:40'
Kotouč tečoval po střele od modré švédský štírek Zeb Forsfjäll. Ten se pak ještě zkoušel dostat k dorážce, ale k té už ho Američané nepustili.
24:01'
Švédové jeli do zajímavé akce. Pak ji zbrzdili a začali kombinovat. Jenže se sami z pásma vyhnali poté, co jim kotouč utekl mimo třetinu a sudí pak odpískal ofsajd.
23:36'
Aram Minnetian si objel celé útočné pásmo a po obkroužení celé třetiny nakonec volil zakončení z levé strany. Erliden byl ale nacpán u branky.
23:18'
Beckett Hendrickson si najel po levé straně až těsně před kruh a pak hezkou střelou zápěstím prověřil Noaha Erlidena. Ten byl ale pozorný a kotouč ukryl v rukavici.
22:48'
Augustino má další zákrok. Tentokrát ale nebyl nijak složitý. Přesto americký brankář raději kotouč podržel a přerušil hru.
21:12'
Anton Wahlberg se proháčkoval až před brankáře Augustina. Krásná akce ale gólem neskončila, brankář svůj tým proti Švédově blafáku podržel.
20:35'
Oba týmy se na chvíli dostaly do útočného pásma, ale nic výraznějšího tam nedokázaly udělat a pak kotouč ztratily.
20:01'
Úvodní buly druhé třetiny vyhrály Spojené státy americké.
20:01'
První dějství je úspěšně za námi. Nenabídlo nám zrovna nejzajímavější hokej. přestože jsme dohromady viděli pětadvacet střel. Padl pouze jeden gól, který měl na svědomí Elliot STÄHLBERG. Švédové se sice neradovali hned, protože soupeřův trenér zkusil štěstí při trenérské výzvě, ale rozhodčí branku i po shlédnutí opakovaného záběru uznali. Po první třetině tak Tre Kronor mají k obhajobě o jeden krok blíž. Střely: 13:12.
20:00'
19:57'
Elliot Stählberg se octl před Augustinem, dostal puk, kterým ale v rychlosti nedokázal nadělat soupeřovu brankáři moc starostí.
19:00'
Probíhá poslední minuta první třetiny.
18:51'
Stenberg se za modrou otočil a chtěl přihrávat na úplně volného hráče v mezikruží. Jenže soupeř ho skvěle zastavil a USA otočilo hru.
18:01'
Cole Hutson střílel velice dobře. Erliden jen se štěstím kotouč nepustil za své záda. Následně zacpal prostor před brankou, kde vznikla skrumáž a dorážet se snažili skoro všichni Američané.
17:45'
Po pokusu jednoho z Američanů kotouč nebezpečně poskakoval před Erlidenem. Ten ho nakonec schoval a hru raději přerušil. Následuje komerční pauza.
17:22'
Gabe Perreault se podél levého mantinelu prohnal jako nějaký dravec. Následná rána byla sice povedená, ale i tak ji Erliden dokázal zlikvidovat.
16:49'
Elliot Stählberg dovezl kotouč z levé strany před branku a pokusil se propálit brankáře u tyčky. Následně dorážel ještě Wille Johansson, ale ani jeho pokusy neskončily úspěchem.
16:19'
15:59'
Theo Lindstein pálil z mezikruží. Jeho rána nebyla špatná, ale odrazila se ještě od některého z hráčů před brankou kousek nad horní tyčku.
14:53'
Bomber Otto Stenberg to tentokrát zkoušel z levé strany a docela z dálky. Jeho ránu Augustine vyrazil hrudí a poslal kotouč zpět do hry.
14:21'
14:19'
Ryan Leonard – 2 min., nedovolené bránění.
13:45'
Carey Terrance dostal fantastickou zadovku od Gabea Perraulta při přečíslení. To byl opravdu krásný hokejový moment. Jenže ho Terrance nezužitkoval.
13:04'
Cole Hutson pálil z levé strany a byl v dobré pozici, navíc kolem sebe nikoho neměl. Střela mu ale trvala a nakonec zasáhl jen Erlidenův beton.
12:24'
Axel Landén se hned po vyhraném buly před vlastní brankou dostal ke kotouči a rychle ho vyhodil až na druhou stranu kluziště.
12:21'
Tom Willander – 2 min., krosček.
12:16'
USA přežilo přesilovku bez úhony a navíc se nyní dostalo do pásma, kde samo Švédy točí, jako by početní výhodu hrálo. Ke střele se dostal Gabe Perreault, který ale vyslal kotouč pouze směrem do hrudi Noaha Erlidena.
11:33'
11:09'
Zeb Forsfjäll pálil z levé strany velice tvrdě. Ovšem nepřesně. Rána, která vznikla naražením jeho puku o zadní mantinel, se rozlehla celou halou.
09:33'
2 min. – zdržování hry / neúspěšná trenérská výzva, odpyká Cole Eiserman.
09:33'
Skóre dnešního finálového utkání otevírá výběr Tre Kronor! ELLIOT STÄHLBERG dostal skvělou přihrávku do mezikruží, ránu si přichytal, ještě o kousek popojel a následně vymetl pravý vingl Augustinovy branky. Následně se ještě gól přezkoumával, ale pruhovaní muži na ledě ho i po shlédnutí záznamu uznali. První branka tedy byla vstřelena, ale doufáme, že jich na obou stranách padne ještě hafo. Nyní tedy zatím slyšíme švédský goal horn. Asistence: Anton Wahlberg
09:02'
Švédský tým vyslal na Augustina další pokus a dorážku. S těmi si brankář jednoduše poradil. Následně před ním vznikla mela, kterou ale sudí rychel uklidnili.
08:18'
Paul Fischer nyní vystavil na modré čáře oponentovi ukázkový hit. Škoda že se zde nezapisuje Radegast Index, takhle mu bude muset stačit applaus fanoušků-
07:42'
Otto Stenberg neměl komu nahrát. Projel prostor za brankou a nakonec se otočil a zkusil to sám. Jeho tvrdou ránu ale opět kryl Augustine.
07:26'
Po Švédském vstupu do pásma sudí chvíli váhali, ale nakonec odpískali ofsajd. Po něm následuje komerční přestávka. Pak se bude vhazovat ve střední třetině.
06:48'
Zeb Forsfjäll dostal zpoza branky na pravý kruh do prostoru u tyče dobrý pas. Okamžitě to zkusil z první, ale namířil pouze do připraveného Treye Augustina.
06:24'
Elliot Stählberg čekal ve středním pásmu na přihrávku. Mohl uniknout, jenže pas nebyl dobrý a nakonec ho zachytil jeden ze soupeřů.
05:34'
Po následném pokusu o nahození a uvolnění švédského hráče byl kotouč tečován a opustil ledovou plochu.
04:56'
Otto Stenberg se proháčkoval do třetiny přes dva Američany, ale jeho akce pak vedla pouze k následné ztrátě kotouče ve skrumáži u pravého mantinelu.
04:28'
Felix Unger Sörum sahal na modré čáře po prudké přihrávce. Mohl by na branku uniknout sám, ale kotouč nezachytil a AMeričané tak rychle hru obrátili.
03:41'
Po střele jednoho z domácích raději Noah Erliden kotouč podržel na ledě pod lapačkou. Při přerušené hře pak bylo na kostce v opakovaném záběru vidět akci předcházející jasné podrážení ze strany Ameriky, ale sudí to nezahlédli.
03:11'
Nyní přivezl kotouč do třetiny Zeb Forsfjäll, ale opět to bylo spíš takové nouzové řešení, aby Švédi neztratili kotouč. Nakonec to k ničemu nevedlo.
02:41'
Noah Dower Nilsson vybojoval pásmo a kotouč v něm dlouho držel. Pak ale vznikla u mantinelu skrumáž a hra se rychle otočila. Nyní kombinují Američané.
02:07'
Nejproduktivnější hráč Ameriky Will Smith mohl přidat další bod a rozšířit své statistiky. V akci dva na jednoho dostal křižný pas, ale kotouč do branky neuklidil.
01:29'
Salvatore Guzzo byl v útočném pásmu jedním ze Švédů tvrdě naražen o mantinel. Od fanoušků Švéd za tento hit sklidil velký applaus.
01:17'
Seveřané se při přechodu přes útočnou modrou dopustili ofsajdu. Vhazuje se tak ve středním pásmu.
00:18'
Žlutomodří ale přebrali puk a chvíli si s ním přihrávali ve své vlastní třetině. Pak poodjeli a poprvé otestovali pozornost Augustina.
00:01'
Úvodní buly vyhrál tým USA.
00:01'

USA: Augustine (Musser) – Schulz (C), Minnetian, P. Fischer, Buium, Hutson, Fortescue, Cleveland – Smith, Perreault, Leonard (A) – Terrance, Fine, Moore (A) – Vote, Hagens, Eiserman – Nelson, Hendrickson, Guzzo – Slaggert.
Trenér: Dan Muse

Švédsko: Erliden (Thelin) – Sandin-Pellikka, Lindstein (A), Willander, Hurtig, Landén (A), Bergström, Kostadinski – Edstrom, Unger Sörum, Stenberg (C) – Dower Nilsson, Forsfjäll, Wahlberg – G. Kangas, Zether, Nordh – Stählberg, Sagadin, Johansson – Pettersson.
Trenér: Anders Eriksen

Rozhodčí: D. Cadieux, M. Hebeisen – N. Boivin, L. Rampír (CZE).
ŠVÉDSKO

Druhým z absolutních favoritů je Švédsko, které mělo cestu turnajem možná ještě malinko složitější. Stejně tak hladce prošlo základní skupinou, kde nejdříve uštědřilo šokující debakl Kanadě (8:0), následně si poradilo se všemi ostatními týmy a s dvanácti body a skóre 18:3. Pak si jednoduše poradili i s Lotyšskem. V semifinále se očekávala bitva, Kanada ale nakonec znovu padla a výběr Tre Kronor tak oslavil postup do finále, kde dojde na reprízu loňské bitvy o zlato.

Nejproduktivnější hráči:
1. Otto Stenberg – 16 b (7+9)
2. Axel Sandin-Pellikka – 10 b (2+8)
3. Felix Unger Sorum – 10 b (2+8)
USA

Američané jsou pravděpodobně největším favoritem turnaje. To prokázali jak ve skupině, tak v následném play-off. Na turnaji stále neochutnali hořkost porážky, skupinu vyhráli bez zaváhání s dvanácti body a skóre 37:6. Následně si poradili s Českem, které zaparkovalo autobus před brankářem Hrabalem, který i tak zachytal skvěle. A nakonec si poradili v semifinále se Slovenskem 7:1.