Peslarová (Škodová) – Tejralová (C), Pejšová, Čajanová, Radová, Trnková, Kosinová, Jandušíková – Křížová (A), Pejzlová (A), Vanišová – Šapovalivová, Hymlárová, Mlýnková – Plosová, Přibylová, Neubauerová – Kalová, Čabelová, Pištěková.
Lieffersová (CAN), Nurmiová (FIN) – Cheyrouxová (FRA), Welshová (CAN)
Adirondack Bank Center, Utica
Německo

Díky za pozornost a u dalších online přenosů z hokeje se budu těšit opět na shledanou.
Český tým postupuje do semifinále světového šampionátu a potřetí za sebou si tak zahraje o medaile. Dvakrát po sobě z toho byl bronz. Jak to dopadne letos? To se nechme překvapit.
Je dobojováno! Zápas byl hodně dramatický a až do třetí třetiny na ukazateli svítil stav 0:0. Ve třiapadesáté minutě ale skórovala od modré čáry Daniela Pejšová, která rozvlnila síť za zády Sandry Abstreiterové a Češky vedly 1:0. Závěr pak byl poznamenán vyloučením na české straně a Němky měly velký tlak před Peslarovou, ale ta v důležitých chvílích svůj tým podržela a i její zásluhou se už skóre neměnilo.
59:57'
Tři vteřiny před koncem třetí třetiny se ještě bude vhazovat před Klárou Peslarovou, už to ale spíše vypadá, že se nic nestane a národní tým těsné vedení uhájí.
59:46'
Němky drží útočnou třetinu a urputně se snaží o vyrovnání, ale Klára Peslarová zavřela brankoviště a hra je přerušena. Bude se vhazovat po její levé ruce.
59:07'
Němky jsou v šesti a bez brankářky.
58:38'
Michaela Pejzlová se tlačila před branku soupeřek, byla ale tísněna Lilli Welckeovovou a ta jí nedovolila vystřelit ve vlastním oslabení.
58:00'
Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:09'
Češky budou do konce třetí třetiny hrát v oslabení, Křížová dostala pětiminutový trest a do konce utkání a české barvy nyní čekají asi krušné chvíle.
57:05'
Vyloučení v týmu Česko:
Denisa Křížová – 5 min. + OK, napadení, odpyká Anna Kalová.
56:36'
Blíží se finiš třetí třetiny a ještě bude určitě hodně zajímavý. Češky sice vedou, pouze ale o jeden gól a Němky mnohdy nebezpečně operují před Peslarovou, která nyní zakročila proti dalšímu pokusu soupeřek.
55:20'
Němky jsou opět u puku a už rozjíždějí další akci a míří před Kláru Peslarovou, která se znovu chystá zasáhnout.
54:37'
Daria Gleissnerová byla v obrovské šanci, když už překonala českou brankářku Peslarovou, ale za jejími zády zvoní tyč! Nyní si musela lavička národního týmu pořádně oddychnout.
54:02'
Nyní si musely dávat pozor hráčky národního týmu, před kterými vznikla skrumáž, ale Peslarová zakročila. A o chvilku později pak zakročila proti teči Celiny Haiderové, která byla obzvláště hodně nebezpečná!
53:28'
Komerční přestávka.
52:54'
Česko právě vstřelilo branku!
O dvě minuty později si to Češky vynahradily a nyní už je kotouč skutečně v německé síti. Od modré čáry natáhla ke střele DANIELA PEJŠOVÁ a ta si proklestila cestu až za záda jinak vynikající Sandry Abstreiterové – 1:0. Asistence: Aneta Tejralová a Michaela Pejzlová.
50:44'
Z levé strany pálila Denisa Křížová a Češky se radovaly. Ovšem, předčasně. Následoval rozbor u videa a to potvrdilo, že puk se odrazil od tyče a vypadl ven před brankoviště, v síti německého týmu kotouč nebyl.
49:46'
Vendula Přibylová si sjela na slot a její rána odtud byla zastavena obranou německého týmu.
48:34'
Češky vedou na střely 22 – 10, střelecky to zatím ale nepotvrdily. Němky tak s českým národním týmem drží krok.
47:30'
Tereza Vanišová se natlačila až do těsné blízkosti Sandry Abstreiterové, která její švih lapila a hned nechává puk svým spoluhráčkám.
46:41'
Adéla Šapovalivová se dostala do jízdy, její nápřah před soupeřovou brankou ale končí jen na zadním mantinelu. Češky se znovu nedokázaly prosadit před Abstreiterovou.
45:33'
Aneta Tejralová zkoušela štěstí z levé strany z mírného úhlu, znovu však na německou brankářku nevyzrála.
44:27'
Další snaha Natálie Mlýnkové končí na betonech Sandry Abstreiterové.
43:51'
Natálie Mlýnková posílala skrze obranu puk na Adélu Šapovalivovou, ale tahle souhra nepřinesla kýžené ovoce v podobě prvního gólu v utkání.
42:59'
Ránu Laury Klugeové zablokovala obrana národního týmu, nicméně ten německý se stále drží před brankou Kláry Peslarové.
42:14'
Nina Christofová se dostala ke střele mezi kruhy, mírně ji zvedla a poté natáhla a její rána končí nad břevnem Kláry Peslarové.
41:16'
Tabea Botthofová si najela s pukem do dobré střelecké pozice kousek od modré čáry a její následný švih končí mimo tři české tyče.
40:20'
Tereza Vanišová se hnala středem až před branku Německa, ale clonila ji obrana soupeřek a ty poté získaly puk a otáčejí hru.
40:01'
Střely na branku: 20 – 9
Také ve druhém dějství je dobojováno a opět se skóre neměnilo. Ani jeden tým se nedokázal prosadit a brankářky na obou stranách tak stále drží čistá konta. Uvidíme, co nám nabídne třetí třetina, která začne přibližně ve 21:14.
40:00'
39:40'
Klára Hymlárová se dostala do dobré střelecké pozice, ale nakonec její pokus zaletěl jen nad branku Sandry Abstreiterové.
39:15'
Aneta Tejralová se neprosadila, po ní ani Sára Čajanová. Čím dál více to vypadá, že i ve druhé části hry se žádné branky nedočkáme.
39:00'
Hraje se poslední minuta druhé třetiny.
38:30'
Minutu a půl před koncem druhé třetiny se Němky dopustily zakázaného uvolnění a hra se stěhuje před jejich klec.
37:58'
Natália Mlýnková hledala přihrávkou Adélu Šapovalivovou, ale ta se nakonec na pravém kruhu nedostala do přesnějšího zakončení.
36:02'
Češky stále marně buší na německá vrata. Gólem nekončí ani nebezpečné zakončení Terezy Plosové z hrany levého kruhu. Hned na to pak jdou útočit německé hráčky.
35:04'
Nebezpečné zakončení Ronji Harkové a obrana národního týmu musela její pokus zablokovat.
34:36'
Klára Hymlárová natáhla ke střele mezi kruhy a do akce musela Sandra Abstreiterová. A po chvilce musela zasáhnout znovu a hra je zastavena. Na řadě je pak další komerční pauza.
34:04'
Klára Peslarová musela do zákroku a u své levé tyče zakročila a dostala puk do lapačky. Hra je přerušena a vhazovat se bude po její levé ruce.
33:49'
Nixová z levé strany jen o kousek minula protější tyč.
33:35'
Komerční pauza.
32:51'
Andrea Trnková také vyslala nepřesnou střelu, která se zastavila na betonu Sandry Abstreiterové. Další náznak české akce tak končí zmarem.
31:50'
Po pravém křídle prchla všem Natálie Mlýnková, která dostala puk před branku Němek, tam ale nepřesně zakončovala Sára Čajanová.
31:17'
Následuje další komerční přestávka.
30:40'
Klára Hymlárová se nedokázala prosadit před německou brankou a Němky pak okamžitě otáčejí hru a pádí před Kláru Peslarovou.
30:01'
Jsme za polovinou řádné hrací doby a na ukazateli svítí stále bezbrankový stav.
29:16'
Denise Křížové přeskočil puk hokejku a ta tak nemohla pořádně zakončit před Sandrou Abstreiterovou.
27:51'
Zatím je to stále boj o každý centimetr ledu, Němky jsou pro národní tým hodně nepříjemným týmem. Nehrají vůbec špatně a dobře se pohybují a jsou takřka všude. Díky tomu stále drží s českými hráčkami krok.
27:02'
Noemi Neubauerová se mezi kruhy chystala zakončit, ale puk, který na ni mířil, končí na hokejkách hráček Německa.
26:12'
Od vlastní brankářky jdou do akce znovu hráčky v červených dresech. S rozehrávkou však národní tým měl problémy a nevedlo se mu dostat touš daleko od Kláry Peslarové.
25:39'
Aneta Tejralová vyhodila kotouč z teritoria českého týmu, ale jen do středního pásma, kde si ho vzala Nina Christofová a rodila se akce Němek. Ale proti střele právě Christofové zakročila Klára Peslarová.
24:34'
Německo je v plném počtu.
24:12'
Závar před německou brankou, kde pohotově vystřelila Natálie Mlýnková, ale znovu to bylo do plných. Následně pak se Německo osvobozuje a posílá puk až před Kláru Peslarovou.
22:58'
Pejzlová nahrávala puk a ten vypíchla soupeřka. Nicola Eisenschmidová se pak v oslabení dostala před Peslarovou, ale překonat ji nedokázala.
22:34'
Přesilovku si vyzkoušejí také české hráčky a mají tak šanci otevřít skóre zápasu. Vhazovat se bude v pásmu Německa.
22:34'
Vyloučení v týmu Německo:
Ronja Harková – 2 min., hákování.
21:18'
Němky dobře pokryly své obranné pásmo a nedovolily, aby Češky ohrozily Sandru Abstreiterovou.
20:44'
Sára Čajanová nahodila puk před branku Německa a tam ho poté zkrotila Sandra Abstreiterová, která má další zákrok.
20:01'
Další třetina začne přibližně ve 20:27.
Střely na branku: 12 – 5
První třetina je u konce. Češky v ní byly aktivnějším týmem a často hrozily před německou brankářkou. Ta ale podává mezi třemi tyčemi velmi dobrý výkon a drží tak naděje pro německý tým. Největší šanci měla ve čtvrté minutě hry Adéla Šapovalivová, která z pravé strany pálila na německou klec, ale její velká šance gólem neskončila.
20:00'
19:48'
Z pravého kruhu střílela Noemi Neubauerová, její pokus byl z kategorie těch nebezpečných, ale i nyní si Sandra Abstreiterová poradila a má kotouč u sebe.
19:21'
Adéla Šapovalivová nastartovala své motory a dostala se do prostoru mezi kruhy, ale přihrávka na ní tam nedorazila. Hned tak skončil dobrý náznak akce hráček českého celku.
19:00'
Hraje se poslední minuta první třetiny.
18:26'
Anna Nixová se proháčkovala obranou národního týmu a na pravé straně nadvakrát zakončila, ale Klára Peslarová si místo u své levé tyče pohlídala.
17:20'
V rohu obranného pásma národního týmu se bojovalo o puk, Tereza Plosová ho získala na svou stranu a hned na to pak Češky uhánějí směrem k brance Abstreiterové.
16:34'
Anna Kalová na pravé straně švihla do puku a ten končí u brankářky Sandry Abstreiterové. Nakonec to ale bylo v ofsajdu a hra je vykázána zpět do středního pásma.
15:16'
Klára Hymlárová u hrazení vybojovala puk a akce Češek v pásmu německého týmu tak může pokračovat dále. Znovu o sobě dala vědět Adéla Šapovalivová, ale zblízka se neprosadila.
14:45'
Na řadě je opět komerční přestávka.
14:08'
Češky zastavily soupeřky ve středním pásmu a opět tak získaly puk na svou stranu. Pokračují tak do další útočné akce na druhou stranu.
13:10'
Další aktivita mladičké Adély Šapovalivové, která se dostala k dalšímu zakončení před německou brankářkou, ale vylámala si na ní zuby. Hra je opět zastavena, buly po levé ruce Sandry Abstreiterové.
12:22'
Natálie Mlýnková zachytila puk u modré čáry a ještě udržela pásmo pro národní tým. Sama poté střílela před Abstreiterovou a ta má další zákrok.
11:28'
Tereza Plosová se prosmýkla a prokličkovala obraně Německa a zblízka vystřelila na Abstreiterovou, která však zachovala čistou hlavu a znovu připisuje další důležitý zákrok.
11:05'
Češky protečovaly puk z obranné třetiny až před klec německého týmu, ale nakonec se nedokázaly dostat do vážnějšího ohrožení Sandry Abstreiterové.
10:37'
Na řadě je další komerční přestávka. Carla MacLeodová toho využívá ke krátké debatě se svými svěřenkyněmi. To samé na druhé straně také trenér Německa Jeff MacLeod, kanadský jmenovec trenérky českého týmu.
10:21'
Češky držely puk, ale nemohly se s ním dostat před Abstreiterovou. Až nyní už to vyšlo a zblízka střílela Adéla Šapovalivová, ovšem německá brankářka si připravila další přesný zákrok.
09:27'
Teď to zkusila Andrea Trnková z prostoru nad levým kruhem a její dalekonosná střela končí na hrudi brankářky Sandry Abstreiterové. Hra je přerušena, buly po její pravé ruce.
08:44'
Tereza Vanišová připravila hezkou kombinaci, puk poslala mezi kruhy, aby se pak odrazil zpět k ní na levou stranu, její svižné zakončení ale končí mimo tři tyče.
08:23'
Češky zvládly první oslabení a už jsou v plném počtu.
08:04'
Národní tým vyhazuje puk až před německou branku a šetří cenné vteřiny ze své početní nevýhody.
07:31'
Anna Nixová nyní po hezké kombinaci Němek zakončila před Klárou Peslarovou, která ale vše ustála a připsala si důležitý zákrok.
06:42'
Katarina Jobst-Smithová napřáhla na modré čáře a její pokus se dostal až před branku Kláry Peslarové, ale nakonec pak zakročila česká obrana a chtěla vyhodit puk daleko, ale Němky ho zachytily u modré čáry a pokračují v akci.
06:23'
Andrea Trnková – 2 min., nedovolený zásah tělem (ženy).
06:23'
A bude z toho první vyloučení zápasu. Andrea Trnková zastavila unikající Němku, která táhla akci a soupeřka poté podklouzla a skončila na ledě.
05:59'
Češky už zase operují před brankou Německa, ale jejich další akce byla neúspěšná a do akce se řítí Němky.
04:24'
Po chvilce šly do akce Němky, Franziska Feldmeierová už už chtěla střílet, ovšem Noemi Neubauerová její nához zablokovala a rodí se další rychlá česká akce.
03:01'
Adéla Šapovalivová se na pravé straně dostala do těsné blízkosti německé brankářky, její pokus zblízka ale neskončil za brankovou čarou díky zákroku Sandry Abstreiterové.
02:52'
Michaela Pejzlová se na levé straně snažila zakončit, ale clonila ji protihráčka, která nedovolila, aby národní tým jakkoli ohrozil branku Abstreiterové.
01:50'
Češky byly u zrodu další akce, téměř šly tři na dvě, ale rozehrávka byla nepřesná a rychle skončila naděje na zakončení před Sandrou Abstreiterovou.
00:58'
Luisa Welckeová číhala mezi kruhy, ale přihrávky od svého dvojčete Lilli Welckeové se nedočkala. Tahle sourozenecká akce tak končí zmarem.
00:11'
Tereza Vanišová se hned dostala do útočné akce a její střela byla německou brankářkou sražena do bezpečí. Hned na to míří opačným směrem hráčky Německa.
00:01'

Česko: Peslarová (Škodová) – Tejralová (C), Pejšová, Čajanová, Radová, Trnková, Kosinová, Jandušíková – Křízová (A), Pejzlová (A), Vanišová – Šapovalivová, Hymlárová, Mlýnková – Plosová, Přibylová, Neubauerová – Kalová, Čabelová, Pištěková.
Trenér: Carla MacLeodová

Německo: Abstreiterová (Hemmerleová) – Harková (A), Gleissnerová (C), Strobelová, Jobst-Smithová, Schaffrathová, Botthofová, T. Schmitzová – Eisenschmidová, Klugeová (A), Nixová – Voigtová, Li. Welckeová, Lu. Welckeová – Schieferová, Feldmeierová, Haiderová – Wagnerová, Karpfová, Christofová.
Trenér: Jeff MacLeod

Rozhodčí: Lieffersová (CAN), Nurmiová (FIN) – Cheyrouxová (FRA), Welshová (CAN).
Německo

Němky hrály ve skupině B, která díky tomu, že v ní nebyl ani jeden zámořský tým, byla o něco lehčí. Na druhou stranu ale do čtvrtfinále šly pouze tři týmy z pěti. Ve skupině A pak postoupilo všech pět celků. Základní část světového šampionátu Němky zakončily vítězstvím ve skupině B, když si připsaly plný počet bodů, tedy dvanáct. Nejprve si poradily s Dánskem 5:1, následovala výhra 4:1 nad Japonskem. Poté si Němky poradily i se Švédkami, které srazily fotbalovým výsledkem 1:0. No a naposledy 3:0 vyhrály nad Čínou. Německý tým je tedy pořádně nabuzen zahrát si čtvrtfinále a stejně jako ten český, chce postoupit dál. Máme se na co těšit, bude to napínavá bitva od začátku až do konce.

Nejproduktivnější hráčky

Laura Klugeová 2+2
Emily Nixová 2+1
Lilly Welckeová 1+2
Česko

Češky zakončily skupinovou fázi světového šampionátu na třetím místě se ziskem šesti bodů. Hned na úvod porazily Finky 4:0 a zapsaly první tři body do tabulky ve skupině A. Pak ale přišly dva velmi těžké duely se zámořskými týmy. Nejprve nestačily na Spojené státy americké, které přehrály národní tým 6:0. Češky pak neskórovaly ani s Kanadou, ta vyhrála 5:0. V posledním utkání pak přišlo na řadu Švýcarsko, které s českým týmem drželo krok pouze první třetinu, která skončila nerozhodně 1:1. Pak už ale úřadovaly jen české reprezentantky, které nakonec vyhrály 6:1. Nyní už vyhlížejí start play-off, ve kterém chtějí uspět a probojovat se mezi čtyři nejlepší ženské týmy na světě. V cestě jim však bude stát houževnaté Německo.

Natálie Mlýnková 4+2
Klára Hymlárová 1+2
Adéla Šapovalivová 1+2
Hezký čtvrteční večer přeji všem příznivcům hokeje. Mistrovství světa žen dospělo do vyřazovacích bojů a dnes je na řadě čtvrtfinále. My prostřednictvím tohoto textového online přenosu budeme sledovat duel mezi Českem a Německem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.