Dnešní utkání sledovalo v Rogers Aréně ve Vancouveru 18 910 diváků.
Jiří Hudler (CGY) 0+0, 0 střel, čas na ledě 12:29

Střely na bránu: 23 – 22

Zásahy brankářů: 21 – 18

Hity: 14 – 15

Trestné minuty: 14 – 19
Toto utkání je již minulostí! Ve třetí třetině už žádná branka nepadla, a tak stav zůstal stejný jako po druhé třetině, tedy 5:1 ve prospěch domácího týmu. Vancouver Canucks si připisují pětadvacátou výhru v sezóně a také poslední, jelikož nedokázali, jako jejich soupeř, postoupit do vyřazovacích bojů.
60:00
59:46
Flames drží kotouč na svých hokejkách pouze v obranném pásmu.
59:16
Dvě minuty za hákování si půjde na trestnou lavici odsedět Yannick Weber (VAN).
59:12
Zápas už se jen v poklidu dohrává.
59:00
Začala poslední minuta třetí třetiny.
57:56
Jeden ze svých lepších zákroků musel nyní předvést Markstrom.
57:42
Rozehrávka Vancouveru se zastavila o brusli útočníka Flames.
57:29
Právě probíhá poslední komerční přestávka tohoto již nejspíše rozhodnutého utkání.
57:12
Osobní trest na deset minut obdržel Tom Sestito (VAN).
57:08
Kriss Russell zůstal pár okamžiků ležet na ledové ploše, ale dotázal se zvednout a odkulhal na střídačku.
56:31
MacDonald rozehrál za svou bránou na jednoho z obránců.
55:55
Zápas je v této fázi utkání velice vyrovnaný.
55:15
MacDonald ležel v brankovišti, ale puk prošel pouze kolem něho až k mantinelu.
54:43
Přihrávku ve středním pásmu vystihl Stajan.
54:04
Calgary se snaží alespoň snížit vedení domácích, ale nedaří se jim to.
53:32
Útok Canucks skončil velice rychle.
52:57
Po zákroku Markstoma se bude vhazovat po jeho pravé ruce.
52:32
Boothova střela prolétla těsně vedle levé tyčky branky Calgary.
52:18
Ve třetí třetině se prozatím hraje velice čistě, rozhodčí nemuseli ani jednou vylučovat.
52:07
Tečovaný kotouč končí v hledišti haly ve Vancouveru.
51:29
Hra se přesunula na druhou stranu kluziště, kde o puk hráči bojují v pravém rohu.
51:06
Flames kombinují v útočné třetině.
50:46
Po střele Dalpeho a zákroku hostujícího brankáře rozhodčí pískají a hra je po dlouhé době přerušena. Poté proběhne reklamní pauza a čištění ledové plochy.
50:01
Zápas se přehoupl do poslední desetiminutovky.
49:47
Hostující gólman MacDonald musel vytáhnout vynikající zákrok, aby zabránil šesté brance v jeho síti.
48:54
Daniel Sedin si špatně zpracoval kotouč a puk mu přeskočil hokejku.
47:36
Hraje se neustále ze strany na stranu a bez přerušení hry.
46:59
Russellova střela byla ztečovaná mimo tři tyče.
46:22
Hraje se již dlouho dobu bez přerušení.
45:42
Jeden z obránců hostů nepříjemně podklouzl a mohla z toho být dobrá šance ke skórování, když by Jensen nahrál kotouč před branku.
44:58
Canucks vyhazují puk z obranného pásma až na hostujícího brankáře.
44:15
Týmy se přetahují o kotouč ve střední třetině.
43:55
MacDonald si připisuje další úspěšný zákrok do statistik.
43:25
Protiútok Flames skončil ještě předtím, než se dokázali dostat za modrou čáru.
43:01
Stanton teď skončil po jednom ze střetů na střídačce soupeře.
42:17
Pětiminutová přesilová hra Canucks končí neúspěchem.
41:39
Monahan vypýchl rozehrávku domácích a řítil se sám na brankáře, ale mířil pouze do betonu Markstroma.
40:21
Domácí mají ještě výhodu přesilové hry a kombinují v útočném pásmu.
40:01
Statistiky po druhé:

Střely na bránu: 21 – 14

Zásahy brankářů: 13 – 16

Hity: 6 – 13

Trestné minuty: 2 – 19
Druhá perioda je za námi, na góly byla bohatější než ta první. Za domácí se trefil nejprve Corrado, po něm Kesler a minutu a pět vteřin před druhou sirénou se trefil Weber. Na druhé straně barikády dokázal za záda Markstroma protlačit kotouč John Gaudreau. O vítězi tohoto zápasu posledního kola základní hrací části NHL je už nejspíše rozhodnuto, ale hosté se jistě budou ještě snažit tento zápas zdramatizovat.
40:00
39:22
Zdá se, že v této části hry se již nic zásadního nestane a dohraje se v poklidu.
38:55
Vancouver právě vstřelil branku!
Minutu před druhou sirénou rozvlnil síť branky MacDonalda YANNICK WEBER. Asistence: Jason Garrison a Michael Zalewski.
38:45
Richardson vyhrál v osobním souboji puk pro Canucks.
38:22
Alexander Edler mířil nepřesně, ale MacDonald i přesto raději schoval kotouč do své lapačky.
37:45
Ryan Kesler vyhrál vhazování proti Stajanovi.
37:14
Paul Byron ještě navíc obdržel osobní trest do konce utkání.
37:14
Paul Byron (CGY) dostává za vražení na hrazení Daniela Sedina větší počet minut, tedy pětiminutový trest.
36:14
Jiří Hudler čistě atakoval Edlera a tímto zákrokem dokázal získat puk pro svůj celek.
35:22
Calgary právě vstřelilo branku!
Hostům se podařilo snížit, když JOHN GAUDREAU tečoval střelu Colborna. Asistence: Joe Colborne a Christopher Breen.
33:49
Po brance Vancouveru došlo k výměně brankářů hostujícího celku. Místo Rama se do brankoviště postavil Joey MacDonald.
33:49
Rayn Kesler prošel přes obranu Flames a nekompromisně zakončil tuto nádhernou akci. Bez asistence.
33:38
Následuje přestávka pro čištění ledu.
33:17
Domácí si vytváří tlak, ale k dalšímu gólu to zatím nevedlo.
32:36
Hra se přelévá ze strany na stranu.
31:56
Icingem se provinili domácí.
31:22
Calgary se osvobozuje a vyhazuje kotouč z obranného pásma.
30:40
Nepřesná přihrávka domácích obránců se dostala do středního pásma.
30:10
Flames rozjíždějí další akci od své brány.
29:12
FRANK CORRADO střelou zápěstím s pomocí břevna branky navyšuje vedení domácích. Bez asistence.
28:22
Střela Russella byla sražena do ochranné sítě.
27:02
Vhazování po levici Rama vyhrál hostující celek.
26:32
Poté co musel zakročit hostující gólman Ramo, následuje reklamní pauza.
26:22
Vancouver kombinuje v útočné třetině.
26:50
Ramo měl štěstí, že se mu tečovaná rána zastavila mezi betony.
26:28
Hosté se zatím dobře brání.
25:30
Kevin Westgarth (CGY) dostává svou druhý dvouminutový trest v tomto utkání za zákrok na Daniela Sedina.
25:09
Garrison si dojel pro puk za Markstroma.
24:19
Vancouver ztratil puk v útočném pásmu, hosté se ženou do přečíslení.
24:02
Flames vyhodili přes všechny čáry a rozhodčí pískají zakázané uvolnění.
23:47
Ramo vyrazil kotouč ramenem mimo bránu.
23:11
Daniel Sedin rozehrává útočnou akci Canucks.
22:42
Booth prověřil pozornost Rama.
22:01
Vancouver dokázal dostat puk z obranného pásma.
21:42
Odpískán ofsajd Flames.
21:01
Obránci Vancouveru nedovolili Calgary vystřelit.
20:15
Poté co hráči posunuli branku, se bude vhazovat po levici Rama.
20:04
Buly při zahájení druhé části hry vyhráli hosté.
20:01
Hráči již vychází z útrob stadionu, druhá třetina za malou chvíli vypukne.
První perioda je u konce. Domácí celek po ní vede dvoubrankovým rozdílem, když se nejdříve v osmé minutě utkání trefil Booth a ve čtrnácté přidal druhou branku střelou zápěstím Daniel Sedin.
20:00
19:46
Po vhazování před Ramem se už nic vážného nestane, jelikož kotouč je ve středním pásmu.
19:22
Odpískáno zakázané uvolnění Flames.
19:01
Probíhá poslední minuta první třetiny.
18:34
Calgary vysunulo napadání hodně vysoko, ale domácí obránci si s tím poradili a dokázali rozehrát.
17:59
V útočném pásmu řídí akci svého týmu Henrik Sedin.
17:12
Střela Daniela Sedina neprošla až k brankáři hostů.
16:54
Dalpe přimáčkl na mantinel Arnolda.
16:08
Flames ještě dokázali vybojovat téměř ztracený kotouč v útočném pásmu, ale nedokázali vystřelit na branku.
15:43
Markstrom zastavuje kotouč za svou brankou, od něj ho přebírá obránce.
15:32
Vhazování v útočném pásmu vyhráli hosté.
15:22
Gaudreau vypálil těsně mimo bránu, kotouč se odrazil od mantinelu.
14:36
Breen prověřil střelou zápěstím Markstroma.
13:57
DANIEL SEDIN posílá domácí střelou zápěstím do dvougólového vedení, Vancouver tedy využil přesilovou hru.. Asistence: Brad Richardson.
12:38
Kevin Westgarth (CGY) je vyloučen na dvě minuty za hrubost.
12:38
McGrattan vypálil z mezikruží pouze do výstroje gólmana.
12:15
Markstrom chytil tvrdou střelu od modré čáry, po jeho zákroku se ještě strhla menší potyčka.
09:18
Po zásahu Rama rozhodčí přerušili hru a následuje reklamní přestávka.
11:13
Hosté svou útočnou akci překombinovali.
10:18
Russell nahodil puk na branku, ale žádná važnější situace z toho nebyla.
09:50
Weber (VAN) si počínal nedovoleně a půjde si na dvě minuty odpočinout na trestnou lavici.
08:51
Henrik Sedin je u kotouček, ale v útočném pásmu nemá komu nahrát.
08:06
Burrowsovu střelu tahem vyrazil betonem Ramo.
07:51
Po vhazování si připsal další zákrok hostující brankář.
07:39
Ramo pro jistotu přikryl kotouč lapačkou.
07:28
Po přerušení následuje reklamní pauza.
07:14
Po nahrávce od Garrisona posílá střelou zápěstím do vedení domácí tým DAVID BOOTH. Asistence: Jason Garrison a Yannick Weber.
06:40
Daniel Sedin dobře vypálil na Rama, ten však jeho střelu kryje.
05:22
Nepřesná přihrávka Branta připravila Calgary o kotouč.
04:42
Stanton byl atakován v rohu kluziště, vyloučení z toho ale nebude.
03:47
Billinis vystřelil přímo do Markstroma a ten byl ještě poté podražen útočícím hráčem.
02:53
Henrik Sedin stojí v rohu kluziště a nahrává si s obráncem, který následně vystřelil.
02:28
Domácí gólman si připisuje další dobrý zákrok.
02:03
Sedin se žene do protiútoku, ale za malou chvíli ztratil kotouč.
01:15
K puku se také poprvé dostali hosté a vyslali pokus na Markstroma.
00:23
Po vyhraném vhazování je u puku Vancouver.
00:01
Vše je připraveno k zahájení utkání!
Ještě před úvodním vhazováním si musíme vyslechnout státní hymnu.
Začátek zápasu se posune, jelikož v hale ještě probíhá ceremoniál.
Hráči již vyjíždění na ledovou plochu Rogers Areny ve Vancouveru.

Vancouver Canucks: Markstrom (Lack) – Hamhuis, Edler, Jensen, Sedin H., Sedin D.-Weber, Garrison, Hansen, Kesler, Burrows-Stanton, Corrado, Kassian, Richatdson, Booth-Sestito, Matthias, Schroeder

Calgary Flames: Ramo (MacDonald) – Brodie, Giordano, Hudler, Stajan, Byron-Butler, Russell, Colborne, Monahan, Glencross-Cundari, Billins, Agostino, Galiardi, van Brabant-McGrattan, Bouma, Westgarth.
Pokud máte nějaké dotazy či připomínky ohledně tohoto utkání, ptejte se na Twitteru. Stačí označit svůj příspěvek @AdamJoska2 a já se Vám pokusím co nejrychleji odpovědět.
Češi a Slováci v akci

V akci dnes uvidíme jediného hráče s českými či slovenskými kořeny a to útočníka Flames Jiřího Hudlera (17+37).
Vzájemné zápasy

Na oba týmy dnes čeká logicky poslední, tedy pátý vzájemný zápase v této sezoně. Ve všech předchozích se z výhry vždy radovali hráči Vancouveru, hosté tak mjí pro dnešek určitě zvýšenou motivaci.

08.03.2014 Vancouver – Calgary 2:1
18.01.2014 Vancouver – Calgary 3:2sn
29.12.2013 Calgary – Vancouver 0:3
06.10.2013 Calgary – Vancouver 4:5p
VANCOUVER CANUCKS

Domácí tým zažívá po letech plných úspěchů v podobě zisku President's Trophy v letech 2011 a 2012 a finále Play Off v sezoně 11/12, další nepříliš povedený ročník, ve kterém se dokonce hokejisté Vancouveru nepodívají ani do vyřazovací féze soutěže. Deset bodů, přesně tolik činí aktuální ztráta týmu na osmou příčku, rovněž poslední duely domácím příliš nevychází, když prohráli hned tři po sobě jdoucí. Co "Kosatkám" nejvíce chybělo, to byl větší bodový příspěvek od tradičních opor týmu, bratří Sedinů či kanonýra Keslera. Samotná kapitola je rošáda v brankovišti Canucks, družstvo postupně opustili dva elitní gólmani, Luongo a Schneider, nepřesvědčila ani týmová trojka Eddie Lack a tak základní části pravděpodobně dochytá až další brankář, Jacob Markstrom.

CALGARY FLAMES

Hostující celek se ani letos nepodívá do vyřazovacích bojů NHL, když mu před posledním zápasem základní části soutěže náleží třináctá, tedy předposlední příčka na Západě, se čtrnáctibodovou ztrátou na osmý Dallas. Produktivitiu "Plamenů" v této sezoně ovládl český forvard Jiří Hudler, aktuálně 54 bodů (17+37), svůj tradiční bodový příspěvek přidali i Cammalleri či Backlund, to však bylo z útoku hostí prakticky vše. V brance hokejistů Calgary se v sezoně prostřídali hned čtyři muži s maskou, nevíce příležistostí dostal Karri Ramo, který pravděpodobně začne i dnešní duel v brance od samého začátku. Dobrou formou se prezentují v poslední době forvardi Hudler se Stajanem. Početná je ovšem marodka týmu, chybět budou z různých příčin obránci Šmíd, Wideman a Wotherspoon, v útoku pak Jones, Backlund a Granlund.

Calgary – Winnipeg 3:5
Calgary – Los Angeles 4:3sn
New Jersey – Calgary 0:1

JIří Hudler 54 (17+37)
Mark Giordano 47 (14+33)
Mike Cammalleri 45 (26+19)
Krásný pozdní večer při sledování online přenosu z utkání kanadskoamerické NHL. V rámci posledního kola základní části budeme sledovat souboj dvou nepostoupivších týmů do Play Off – Vancouver Canucks vs Calgary Flames.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.