NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Columbus : Buffalo - 15. dubna 2023   01:30

Columbus
Columbus
00:34' J. Gaudreau (Berni, A. Boqvist) • 38:24' Angle (Peeke, Bayreuther)
2:5
(1:0, 1:3, 0:2)
Buffalo
Buffalo
28:36' J. Skinner  (Mittelstadt) • 32:35' V. Olofsson  (Cozens, Clague) • 34:01' Tuch  (J. Skinner) • 44:03' Mittelstadt  (J. Skinner) • 57:27' Krebs
Columbus
Gillies (41. Hutchinson) – Peeke, Bayreuther, A. Boqvist, Berni, Sweezey, Svozil, Kňažko – Marčenko, Kuraly (A), J. Gaudreau (A) – L. Foudy, Roslovic, K. Johnson – Bemström, McKown, Luoto – Pyyhtiä, Angle.
Pollock, MacPhee – Shewchyk, Smith
Nationwide Arena, Columbus
18 786 diváků
Buffalo

Z mé strany je to pro toto utkání vše. Děkuji za pozornost, na počtenou!

Česká a slovenská stopa
Stanislav Svozil (CBJ) – 0+0, -3 účast, 2 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 21:01
Samuel Kňažko (CBJ) – 0+0, -1 účast, 0 střel na bránu, TM 0, čas na ledě 21:42
Lukáš Rousek (BUF) – 0+0, +1 účast, 2 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 13:34

Tři hvězdy utkání
1. Casey Mittelstadt (BUF) 1+1
2. Jeff Skinner (BUF) 1+2
3. Tyler Angle (CBJ) 1+0
Hokejisté Buffala zvládli své poslední utkání této sezony, na ledě Columbusu zvítězili 5:2. Domácí sice brzy vedli, ale aktivnější byli hosté, kteří se poprvé prosadili až ve druhé třetině. Po čtyřiceti minutách vedli o gól, načež další dvě trefy přišly ve třetí části. Columbus tedy v letošním ročníku hranici šedesáti bodů nepřekonal a ve Východní konferenci skončil beznadějně poslední.
59:42'
Závěrečné sekundy utkání tráví hostující hokejisté v útočném pásmu.
59:02'
Alex Tuch měl obrovskou šanci přidat svůj druhý dnešní gól, ale na gólmana Michaela Hutchinsona nevyzrál. Možná dokonce zazvonila tyč.
58:18'
Riley Stillman si najel do střelecké pozice na vrcholu pravého kruhu. Jeho projektil byl ale zadáky Columbusu zablokován.
57:27'
Buffalo právě vstřelilo branku!
Hosté definitivně rozhodují o svém dnešním vítězství! PEYTON KREBS předjel Billyho Sweezeyho a poté bekhendem zakončil naprosto přesně. 2:5. Bez asistence.
57:19'
Kyle Okposo pošetřil v útočném pásmu několik cenných sekund.
56:39'
Ilja Ljubuškin příkladně zabojoval u zadního mantinelu a domácího hráče tedy ke kotouči nepustil. Zatím se nějaký závěrečný tlak Blue Jackets nekoná.
55:43'
Columbus se dostal pod mírný tlak, a proto vyhodil puk na zakázané uvolnění. Bude se tedy vhazovat před Michaelem Hutchinsonem.
54:49'
John Peterka ve velké rychlosti vystřelil po ledě těsně vedle přední tyče.
54:19'
Buffalo teď skvěle kombinovalo v útočném pásmu, ale znovu tomu chyběla daleko přesnější finální fáze.
53:16'
Dylan Cozens našel pod sebou rozjetého Dahlina, jehož ránu zastavil pozorný Michael Hutchinson.
52:33'
Andrew Peeke zkusil štěstí od modré čáry, avšak brankář Sabres dokázal zakročit vyrážečkou.
52:02'
Rasmus Dahlin se nádherně proháčkoval až před bránu. U zadní tyče hledal spoluhráče, který o kousek nezakončil.
51:43'
Tim Berni dnes hraje s velkou chutí. Celkem snadno se probil před bránu, ale Devon Levi situaci vyřešil.
51:02'
Joona Luoto nabral obrovskou rychlost. Přebruslil obránce, ale první dotek s kotoučem se mu nepovedl, takže brejk z toho nakonec nebyl.
50:16'
Oba celky mají před sebou posledních deset minut této sezony. Zatím to vypadá, že spokojenější po tomto klání bude Buffalo.
49:44'
Tim Berni zůstal na chvíli volný na vrcholu pravého kruhu. Jeho rána těsně minula bližší tyč.
48:52'
Michael Hutchinson toho při střele z mezikruží mnoho neviděl. Měl štěstí, že puk zapadl nad horní tyč.
48:15'
Hosté si nyní přihrávají kotouč ve vlastním pásmu. Columbus zkouší napadat, ale vypadá to, že nemá úplně dostatek sil.
47:28'
Kent Johnson z červené čáry jen nahodil kotouč směrem dopředu. Devon Levi neposedný hrací předmět raději ukryl v lapačce.
46:28'
Rána z levého křídla byla sražena do ochranné sítě. Pokračovat budeme po reklamní přestávce.
45:32'
Emil Bemström po celkem dlouhém střídání poslal kotouč ven z pásma tak, aby se nemuselo pískat zakázané uvolnění.
45:00'
Tuch předvedl bekhendovou přihrávku, která měla oči. Victor Olofsson pak střílel z velkého úhlu, ale Michael Hutchinson se stačil přemístit.
44:03'
Další precizní akce hostujících hokejistů! Skinner obral o kotouč v rohu kluziště Svozila a poté vybídl u zadní tyče CASEYHO MITTELSTADTA, který už měl snadnou práci. 2:4. Asistence: Jeff Skinner.
43:19'
Casey Mittelstadt neměl potřebnou rychlost, aby se dostal dopředu po levém křídle. Naopak do útočné třetiny už míří celek v tmavých dresech.
42:37'
Devon Levi raději pokryl kotouč lapačkou na svém brankovišti. Pokračovat budeme po krátkém přerušení.
42:12'
Kent Johnson se snažil co nejpřesněji přihrát bekhendem, nicméně obránci Buffala zareagovali rychle.
41:21'
Rychlá střela z levého kruhu minula prostor mezi třemi tyčemi. Devon Levi zasahovat nemusel.
40:01'
Střídání v týmu Columbus Blue Jackets:
ze hřiště odchází Jon Gillies, přichází Michael Hutchinson.
40:01'
Buffalo ve druhém dějství překlopilo vedení na svou stranu a po čtyřiceti minutách má mnohem blíže k zisku dvou bodů. Za hosty skórovali Skinner, Olofsson a Tuch, za Columbus pak v úplném závěru třetiny korigoval premiérový střelec v NHL Tyler Angle.
Střely na branku po 2. třetině: 23 – 27
40:00'
39:17'
Kent Johnson mohl vyrazit do samostatného úniku, ale puk si nepřebral vůbec dobře. Velká škoda pro domácí, kteří bleskurychle mohli vyrovnat.
38:24'
Columbus právě vstřelil branku!
Je sníženo! Andrew Peeke ve středním pásmu posunul na TYLERA ANGLEA, který se dostal okolo obránců a poté procedil černou gumu za brankovou čáru. Angle vstřelil svou první branku v nejlepší lize světa. 2:3. Asistence: Andrew Peeke a Gavin Bayreuther.
37:42'
Nyní sledujeme velice pěkný, rychlý a otevřený hokej. Do šancí se dostaly oba celky, v obou případech ale minuly bránu.
37:09'
Billy Sweezey už chtěl střílet od modré čáry, ale kotouč mu přeskočil přes hokejku.
36:41'
Samuel Kňažko dokázal zastavit Skinnera, který těsně před ním velice šikovně manévroval.
36:09'
Kent Johnson se proháčkoval do útočného pásma, ale o kotouč byl stejně brzy obrán.
35:22'
Kirill Marčenko se snažil odpovědět střelou z levého křídla, ale prostor mezi třemi tyčemi i kvůli teči obránce minul.
34:01'
V těchto minutách hrají hosté ve velké pohodě a rázem vedou už o dvě trefy! ALEX TUCH snadno proskočil okolo bránícího hráče, kterým byl Mikael Pyyhtiä a pak poslal kotouč přesně k zadní tyči. 1:3. Asistence: Jeff Skinner.
33:45'
Znovu to Buffalo chtělo sehrát co nejhezčím způsobem. Zakončení ale nepřišlo, takže domácí si mohou oddechnout.
32:35'
Šavle se poprvé v utkání dostávají do vedení. Po nahození od modré čáry se kotouč od brusle bránícího hráče odrazil mezi kruhy před VICTORA OLOFSSONA, jenž to vymetl opravdu precizně. Jon Gillies na touš lapačkou nedosáhl. 1:2. Asistence: Dylan Cozens a Kale Clague.
32:27'
Domácí odehráli kotouč na zakázané uvolnění, takže se bude vhazovat v obranném pásmu Columbusu.
30:19'
Johnny Gaudreau se spolu s Marčenkem dostával do brejkové situace, ale prvně jmenovaný přihrávku na spoluhráče nezvládl.
29:49'
Kuraly vybídl Marčenka, který rychle pálil. Pak vznikl na brankovišti Sabres závar, který ale hosté vyřešili.
28:36'
Nádherná akce hostů ve velké rychlosti končí vyrovnáním! JEFF SKINNER zavezl puk do útočné třetiny, rychle si jej vyměnil s Mittelstadtem a posléze zakončoval do odkryté části klece. Zkušený útočník zapsal 35. gól v tomto ročníku. 1:1. Asistence: Casey Mittelstadt.
27:52'
Dylan Cozens se dostal do samostatného úniku, ale nezakončil jej dobře. Jon Gillies se vytáhl a zatím nejtěžší chvíli v dnešním duelu zvládl.
27:33'
27:07'
Už to vypadalo, že se Emil Bemström dostane do gólové šance, ale také jemu byl puk vypíchnut. Velká škoda pro Columbus, který se zatím daleko snadněji dostává do lepších pozic.
26:38'
Johnny Gaudreau se jednoruč snažil dostat směrem dopředu, jenže o kotouč byl nakonec obrán.
25:57'
Kent Johnson rychle pálil zápěstím z vrcholu levého kruhu. Hostující brankář srazil černou gumu do ochranné sítě.
25:33'
Vyloučení v týmu Buffalo Sabres:
Riley Stillman – 2 min., podrážení.
25:04'
Columbus se dostal do přečíslení dva na jednoho! Joona Luoto se rozhodl pálit z pravého křídla, ale Devon Levi zacvakl své betony rychle. Gólovka tedy druhou trefou nekončí.
24:15'
Casey Mittelstadt si najel na pravý kruh, odkud pálil zápěstím. Jon Gillies si kotouč pokryl.
23:44'
Pohotová rána domácích z mezikruží. O dorážku se postaral Tyler Angle, ale Levi se rychle přemístil.
23:02'
Hunter McKown se snažil dostat do útočného pásma, ale rázem si všiml, že zbytek jeho spoluhráčů míří na střídačku, takže raději kotouč podržel u mantinelu.
21:34'
Před brankou Buffala byl k vidění velký závar, ale Devon Levi nakonec situaci zvládl.
20:01'
Je za námi první třetina, která nabídla jeden gól. Hned v úvodu se prosadil dorážející Johnny Gaudreau a přestože domácí nejsou střelecky aktivnější, po dvaceti minutách vedou 1:0. Jon Gillies zatím předvádí velice jistý výkon.
Střely na branku po 1. třetině: 8 – 16
20:00'
19:44'
Casey Mittelstadt si našel mezi kruhy střeleckou pozici. Jeho pokus byl zablokován.
19:06'
Joona Luoto se dostal na útočné modré čáře ke kotouči po přihrávce Emila Bemströma. Mnoho toho ale nevymyslel.
18:30'
Adam Boqvist uklidňuje hru a čeká na dostřídání svých spoluhráčů.
17:59'
Samuel Kňažko tvrdě pálil od modré čáry, Devon Levi úspěšně zakročil levým betonem.
17:25'
Hosté se celkem snadno dostali do útočné třetiny, avšak zastavila je nepřesná zpětná přihrávka.
16:33'
Riley Stillman s obtížemi udržel kotouč v útočném pásmu. Už ale směrem vpřed pádí hokejisté v modrých dresech.
15:24'
Rasmus Dahlin se dostal po zpětné přihrávce Caseyho Mittelstadta ke střele z první. Jon Gillies zastavil touš svou hrudí.
15:06'
Owen Power nasměroval svůj tečovaný střelecký pokus do ochranné sítě. Pokračovat budeme po reklamní pauze.
14:36'
Domácí měli za sebou už poměrně dlouhé střídání, a tak museli poslat hrací předmět na zakázané uvolnění.
13:42'
Ilja Ljubuškin od modré čáry přestřelil branku Columbusu. Buffalo se snaží něco vymyslet.
13:13'
Těžší práce na druhé straně pro Gilliese, který si ale pohlídal ránu zkušeného Skinnera.
12:53'
Kirill Marčenko přistrčil puk do jízdy Kuralymu, který se ocitl sám před klecí Sabres. Na Devona Leviho ale nevyzrál, brankář Buffala zapsal další skvělý zákrok.
12:18'
Rasmus Dahlin se snažil protáhnout až do útočné třetiny, ale zastavil jej ofsajd.
11:05'
Čtvrtá lajna hostů vysoko napadala a nakonec získala puk v útočném pásmu. Zemgus Girgensons srdnatě bojoval u mantinelu.
10:19'
Roslovicova přihrávka adresáta na levé straně útočného pásma nenašla, takže opět se hraje ve střední třetině.
09:23'
Tim Berni se dostal do úzkých, tak posílal kotouč dopředu. Nakonec ale puk doputoval na icing, takže se bude vhazovat před Jonem Gilliesem.
08:46'
Johnny Gaudreau se chystal dostat na kotouč z druhé vlny, jenže hrací předmět také vyhlášenému technikovi utekl z čepele.
07:58'
Jordan Greenway se celkem rychle snažil přihrát do předbrankového prostoru, ale tam to domácí měli relativně dobře pokryté.
07:06'
Hunter McKown si po pravém křídle nabruslil do střelecké pozice, ale Devon Levi dával v danou chvíli pozor.
06:35'
Buffalu se nepovedla rozehrávka z vlastního pásma, pískáno je zakázané uvolnění.
05:54'
Levi předvedl výborný zákrok, když v mezikruží vychytal zcela osamoceného Huntera McKowna.
05:46'
Liam Foudy zavezl kotouč do útočného pásma, kde se domácí snaží něco vymyslet.
04:52'
Už ve chvíli, kdy domácí byli v plném počtu, se mezi kruhy uvolnil Okposo, který těsně minul zadní tyč.
03:54'
Až na konci přesilovky se hosté usadili v útočném pásmu, kde nyní kombinují. Prosadit se snaží především Victor Olofsson.
03:00'
Dylan Cozens si klepl o kotouč úplně volný na levém kruhu, odkud těsně minul klec domácího celku.
02:25'
Kuraly měl poměrně hodně času kotouč vyhodit z vlastního pásma, ale nepovedlo se mu to.
01:59'
Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets:
Hunter McKown – 2 min., držení.
01:34'
Columbus se snažil dostat k dalšímu zakončení, ale Emilu Bemströmovi se tentokrát koncovka příliš nepovedla.
00:34'
Už v první minutě se domácí celek dostává do vedení! Boqvist na modré čáře přistrčil Bernimu, jehož nahození se od betonu brankáře odrazilo před JOHNNYHO GAUDREAUA, jenž pohotově dostal touš do sítě. 1:0. Asistence: Tim Berni a Adam Boqvist.
00:01'

Columbus Blue Jackets: Gillies (Hutchinson) – Peeke, Bayreuther, A. Boqvist, Berni, Sweezey, Svozil, Kňažko – Marčenko, Kuraly (A), J. Gaudreau (A) – L. Foudy, Roslovic, K. Johnson – Bemström, McKown, Luoto – Pyyhtiä, Angle.
Trenér: Brad Larsen

Buffalo Sabres: Levi (Comrie) – Jokiharju, Dahlin (A), Ljubuškin, Power, Stillman, Clague – Tuch, Mittelstadt, J. Skinner – Rousek, Cozens, Greenway – Quinn, Krebs, Peterka – Okposo (C), Girgensons (A), V. Olofsson.
Trenér: Don Granato

Rozhodčí: Pollock, MacPhee – Shewchyk, Smith.
Dlouho to vypadalo, že Columbus bude nejhorším týmem této sezony, avšak v posledních týdnech se mírně zvedl a nakonec je jisté, že na posledním místě soutěže skončí Anaheim. Hokejisté Blue Jackets nastřádali v 81 zápasech 59 bodů a na v konferenci předposlední Montreal ztrácí 9 bodů. V řádné hrací době vyhrál tento celek naposledy na začátku března, od té doby, když už uspěl, vždy v prodloužení. Předposlední duel sezony odehrál Columbus doma s Pittsburghem, Tučňáky dokázal porazit 3:2 po prodloužení. V tomto zápase debutoval v NHL český bek Stanislav Svozil, jenž hned zapsal asistenci. Nejproduktivnějším hráčem mužstva je Johnny Gaudreau, který dosud zapsal 20 branek a 53 asistencí.

Buffalo letos po opravdu dlouhé době do posledních duelů sahalo po play-off, ale nakonec je znovu zklamané. Šavle v 81 zápasech získaly 89 bodů, ale Islanders, Florida a Pittsburgh byly nakonec o chloupek lepší. Na konci základní části má Buffalo velice solidní formu, poněvadž vyhrálo šestkrát z uplynulých osmi utkání, naposledy uspělo nad Ottawou 4:3 po prodloužení. Životní sezonu prožívá útočník Tage Thompson, který je momentálně na 94 kanadských bodech za 47 branek a stejný počet nahrávek.

Lukáš Rousek (Buffalo)
Hezkou hokejovou noc při sledování textového přenosu z NHL. Dnes nás čekají poslední zápasy základní části. Columbus a Buffalo uzavřou sezonu vzájemným soubojem, který začíná krátce po 1:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.