NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Anaheim : Kings - 14. dubna 2023   04:00

Anaheim
Anaheim
02:44' Terry (Fowler) • 41:27' Max Jones (Shattenkirk, Terry) • 54:51' Zegras (Henrique, Terry)
3:5
(1:1, 0:2, 2:2)
Kings
Kings
16:57' Kopitar  (M. Roy, Byfield) • 30:15' Kempe  (Doughty, Arvidsson) • 31:04' Moore  (Arvidsson) • 47:26' Kempe  (Doughty, Arvidsson) • 58:21' Kempe  (Kopitar, M. Roy)
Anaheim
Hebert, Syvret – Kelly, Flemington.
Honda Center, Anaheim
Kings

To je z mé strany pro dnešek vše. Hezký páteční den přeje Tomáš Chalupa.
Statistika
Střely na bránu: 24 – 36| Přesilová hra: 0/2 – 2/8 | Trestné minuty: 50 – 8

Kdo se postavil do brankoviště?

John Gibson (ANA) – 31 zákroků, 4 OG, úspěšnost 88,6%, odchytal 59:35
Joonas Korpisalo (LAK) – 21 zákroků, 3 OG, úspěšnost 87,5%, odchytal 59:43

Česká a slovenská stopa
V utkání se nepředstavil žádný český ani slovenský hokejista.

Tři hvězdy utkání
1. Adrian Kempe (LAK) 3+0
2. Troy Terry (ANA) 1+0
3. Viktor Arvidsson (LAK) 0+3
V Honda Center je dobojováno! Ducks sice hned v úvodu překvapivě do vedení poslal Troy Terry, jenže Kings se zásluhou Kopitara na konci první části podařilo vyrovnat. Ve druhé třetině favorit zásahy Kempeho a Moorea zápas překlopil na svou stranu a i přes vyhrocenou poslední část hry dokráčel ke dvěma bodům. Hattrickem se navíc blýskl Adrian Kempe.
59:45'
Závěrečné sekundy divokého zápasu už nic převratného nenabídly, je hotovo.
58:21'
Los Angeles právě vstřelilo branku!
Místo vyrovnávací trefy ale na led létají kšiltovky příznivců Kings! Hattrick se totiž střelou do prázdné z vlastní modré podařilo zkompletovat ADRIANU KEMPEMU! Asistence: Anže Kopitar, Matt Roy.
58:10'
Anaheim to zkouší v šesti!
57:56'
Po střele Nesterenka od modré měl Korpisalo drobné problémy, nakonec si ovšem poradil. Po reklamním brejku zřejmě budeme sledovat závěrečný nápor Anaheimu.
57:43'
Domácí hrají v plném počtu.
57:26'
Ducks vyhazují puk z vlastní třetiny.
56:55'
Kaliyev se mohl pomstít za dvě minuty starý hit nejlepším možným způsobem! Útočník LA dostal nabito mezi kruhy, domácí ale skvělým zákrokem lapačkou zachránil Gibson!
56:42'
Vyloučení v týmu Anaheim Ducks:
Sam Carrick – 2 min., vražení na hrazení + 10 min. osobní trest, nesportovní chování,
Max Jones – 10 min. osobní trest, nesportovní chování.
56:15'
Výsledkem je nicméně přesilovka Los Angeles.
55:42'
Sami rozhodčí teď v celé situaci zřejmě mají pořádný chaos a popravdě se jim moc nedivím.
Rozbuškou byl tentokrát zbytečný hit Carricka na Kaliyeva. A pak už pouze létaly vzduchem pěsti.
55:42'
Zápas před malou chvílí skončil pro Trevora Zegrase a v rohu třetiny Anaheimu vznikla další velká rvačka.
55:25'
Trevor Zegras – 2 min. + 10 min. osobní trest, hrubost,
Derek Grant – 2 min., hrubost.

Vyloučení v týmu Los Angeles Kings:
Phillip Danault – 2+2, hrubost.
55:25'
Před střídačkami vznikla obrovská mela a tady zřejmě uvidíme spoustu vyloučených. Závěr zápasu ještě bude zajímavý.
54:51'
Anaheim právě vstřelil branku!
Tak pozor, ještě není všem dnům konec! Anaheim se zmocnil puku v útočné třetině a chvíli to vypadalo, že se bude pískat vysoká hůl. Nakonec se ale hrálo dál a parádní akci na jeden dotek zakončil ranou do prázdné klece TREVOR ZEGRAS! Asistence: Adam Henrique, Troy Terry.
53:28'
Zakázané uvolnění Anaheimu.
52:30'
Před branku Johna Gibsona se natlačil Viktor Arvidsson a dokonce na něj směřovala přihrávka. Domácí beci ale byli pozorní a zakončení nepřipustili.
51:41'
Na druhé straně byl odzbrojen Nesterenko a kotouč poté doklouzal ke Korpisalovi, který hru přerušil.
51:05'
Naopak Kempe mohl zkompletovat hattrick! V mezikruží dostal kotouč do jízdy, své zakončení ale mezi tři tyče vměstnat nedokázal!
50:40'
Domácí podle všeho ještě nic nebalí, ale jejich útoky jsou v tuto chvíli zcela bezzubé.
49:22'
Anaheim už nějakou dobu hraje v plném počtu, i nadále se však musí bránit.
47:26'
Gól číslo 40 pro ADRIANA KEMPEHO! Snajpr Los Angeles dostal nabito od Drew Doughtyho a ranou ze strany dokázal kotouč procedit mezi betony Gibsona. Kings mají čtyřicetibrankového střelce po více než dvaceti letech. Asistence: Drew Doughty, Viktor Arvidsson.
46:46'
Pozor, nakonec to nebude pouze několik sekund hry pěti proti třem! Strome ihned po svém návratu kotouč vyhodil mimo hrací plochu a vrací se za katr.
46:34'
Tak nakonec se nejednalo o faul, nýbrž o příliš mnoho hráčů na ledě. Několik sekund budou Kings hrát dvojnásobnou přesilovku.
46:15'
Troy Terry ani tentokrát hosty nepustil do pásma, jenže Ducks se někde dopustili faulu a půjdou opět ven.
45:10'
Anaheim puk po buly dostává do bezpečí, navíc pak ještě přichází další vypíchnutí ve středním pásmu.
44:52'
Kempeho ránu z první Gibson vyrazil až do ochranné sítě.
44:40'
Momentum se ale v tuto chvíli vrací na stranu Los Angeles. V rohu vlastní třetiny Ryan Strome podrazil protihráče a bude doufat, že si v následujících dvou minutách nezahraje.
44:00'
Benoit nahazuje za branku Korpisala, domácí na led posílají čerstvé síly a ihned jdou napadat.
43:00'
Vrátit úder mohla čtvrtá formace Kings, nadějně vypadající útok ovšem ohrožením domácí branky neskončil.
41:27'
Ducks se z nenápadné akce vrací do zápasu! Shattenkirk od mantinelu puk nahodil směrem na branku, kde trefil MAXE JONESE, od jehož těla se kotouč odrazil za záda Korpisala. Asistence: Kevin Shattenkirk, Troy Terry.
40:40'
Drew Doughty nebezpečně posílal kotouč před branku domácích, žádný z hráčů Kings ale k puku nedostal.
40:01'
Jestliže první třetina skončila zaslouženou remízou, pak po třetině druhé Los Angeles zcela zaslouženě vede o dvě branky. Slepenými góly v polovině zápasu se o to postarali Moore s Arvidssonem a branek v síti Gibsona popravdě mohlo být i více.
Další třetina začne přibližně v 6:03.
40:00'
39:45'
Přesilovka Anaheimu je minulostí, do kabin půjdeme za stavu 1:3.
39:30'
Silfverberg měl kotouč na holi v mezikruží a byl v ideální pozici pro střelu. Z nějakého důvodu ale ještě hledal jednoho ze svých spoluhráčů, což se ukázalo býti hodně špatnou volbou.
39:00'
Z druhé třetiny zbývá odehrát poslední minutu.
38:20'
Při hře ve čtyřech jsme se ničeho nebezpečného nedočkali, uvidíme, co předvedou v početní převaze Ducks.
37:28'
Trevor Moore jde ven za podrážení, 53 sekund budeme hrát čtyři na čtyři.
37:20'
Ránu Durziho z první Gibson vykopává do rohu a za malou chvíli se nám poměr sil na ledě vyrovná.
36:52'
Adam Henrique nyní vysvobodil své spoluhráče tím, že se mu do přihrávky Kings podařilo vložit svou hůl. Kotouč následně opustil hrací plochu.
36:22'
Drew Helleson musel u dorážejícího Grundströma tahat za záchrannou brzdu v podobě hákování.
35:44'
Podle televizních komentátorů zápasu už Anaheim na střelu na branku čeká více než osm minut.
35:00'
Arvidsson svou rychlou střelu z mezikruží nepříjemně schoval za obránce, Gibson musel zasahovat konečkem svého betonu!
34:12'
Frank Vatrano jen nahodil kotouč do útočné třetiny a domácí odjíždějí stířdat.
33:30'
Ducks se na malou chvíli s pukem usadili na holí v útočné třetině, na tahu už jsou ale znovu Kings.
32:45'
Domácí jsou i nadále pod tlakem, uvidíme, jestli jim pomůže reklamní pauza.
31:04'
Hned vzápětí je tady další branka Kings! Domácí obránce úplně zbytečně přišel ve vlastní třetině o puk, čehož po souhře s Arvidssonem využil TREVOR MOORE! Asistence: Viktor Arvidsson.
30:15'
Tohle je jedna z nejbizarnějších branek, jakou jsem kdy viděl! Hlavní rozhodčí ještě ránu ADRIANA KEMPEHO z pravého kruhu přezkoumávali na videu a nakonec usoudili, že kdyby Gibson branku neposunul, rána by skončila v síti! Hosté tak vedou. Asistence: Drew Doughty, Viktor Arvidsson.
30:15'
Drew Doughty se teď na středu hřiště ujal role vrchního nahrávače. Po jeho žabkách pálili Arvidsson a Kempe, obě střely ovšem Gibson vyrazil. Po ráně druhého jmenovaného navíc mimo své vymezené území skončila branka Ducks a chvíli se tak hrát nebude.
29:50'
Nyní už hráči Kings rozjeli svou kombinaci.
29:28'
Domácím vyšlo vhazování a puk letí daleko od jejich svatyně.
29:18'
Ve středním pásmu zasáhl soupeře vysokou holí Trevor Zegras a hosté budou hrát přesilovku.
28:20'
Arvidsson po přiťuknutí Moorea vypálil z úhlu nepřesně.
27:10'
Nesterenko se proti velké přesile pokusil projít přes modrou čáru, jednalo se ovšem o misi předem ztracenou.
26:30'
Za brankou Korpisala sice Ducks vydolovali zašlápnutý puk, jenže pak si nepřesně přihráli a z pásma se sami vyhnali.
25:06'
Troy Terry frnknul po Arvidssonově zaváhání na útočné modré a natlačil se před Gavrikova. Ruský zadák si ale počínal velice dobře a znemožnil autorovi první dnešní branky dobrou prací hokejkou kvalitně zakončit.
24:35'
Hned po buly nebezpečně od modré vystřelil Gavrikov a jeho střela ještě byla nepříjemně tečovaná, až na branku ale nakonec nedolétla.
24:20'
V krátkém časovém sledu je tady další icing a opět se hra stěhuje před Gibsona.
23:10'
Poprvé v utkání se píská zakázané uvolnění, dopustili se jej hráči domácího výběru.
22:12'
Lundestrom si s Nesterenkem vyměnil kotouč a z mezikruží chtěl rychle vystřelit, jenže do projektilu mu svou hůl vložil Gavrikov a puk letěl úplně mimo tři tyče.
21:33'
Hosté musejí po prohraném vhazování opustit útočné pásmo.
20:34'
Obrovská skrumáž před domácí brankou! Los Angeles mělo několik dorážek, tu nejnebezpečnější vyslal Anže Kopitar, brankář Ducks ale předvedl vynikající zákroky!
20:17'
Kings vyhráli buly a hned upalovali s kotoučem kupředu. Z úhlu vypálil Adrian Kempe, Gibson je ale – zdá se – na druhou třetinu připraven.
20:01'
Druhá třetina začne přibližně v 5:08.
Je za námi prvních dvacet minut souboje dvou dlouholetých rivalů. Domácí Ducks se v nich zásluhou trefy Troye Terryho rychle ujali vedení a měli i několik dalších solidních šancí, v pohotovosti musel ale být i Gibson a stav 1:1 je zatím asi zasloužený. Tři minuty před koncem třetiny se o něj postaral vyrovnávací brankou Anže Kopitar.
20:00'
19:00'
Hostům přesilovka ale absolutně nevyšla a Ducks oslabení ustáli bez jediného problému.
17:00'
Anaheim ještě za neúspěšnou trenérskou výzvu dostal dvě minuty.
16:57'
Je srovnáno! Nahození Matta Roye od modré si na hranici vysoké hole stáhl ze vzduchu těsně před brankou ANŽE KOPITAR a následně puk uklidil za záda bezmocného Gibsona. Rozhodčí po trenérské výzvě Anaheimu branku zkoumali, ale nakonec ji uznali! Asistence: Matt Roy, Quinton Byfield.
16:20'
Po souboji v rohu třetiny Anaheimu se hrací předmět odrazil mezi diváky. Vhazuje se ve třetině domácích.
15:39'
Hosté hrají v plném počtu a po komerční přestávce se bude vhazovat v jejich pásmu,
14:49'
Z opakovačky v nynějším přerušení jsme mohli vidět dvě poctivé sekery, které Kupari dostal při zakončení. Ducks jednoznačně unikli dvouminutovému trestu.
14:08'
Rasmus Kupari zblokoval střelu domácích a vyrazil do brejku! Gibsona si sice v úniku položil, jenže se mu nepodařilo puk zvednout nad pravý beton.
13:30'
Los Angeles vyhodilo puk ze své třetiny a odjíždí střídat.
12:59'
Sean Durzi svého soupeře podle názoru rozhodčích na vlastní modré trefil v rozporu s pravidly a dostává dvě minuty za nedovolené bránění.
12:12'
Kings po buly ve vlastní třetině ztratili kotouč. Využít toho mohl zatím jediný hříšník Max Jones, který vypálil nebezpečně z mezikruží, ale Korpisalo předvedl důležitý zákrok pravým betonem.
11:17'
Anaheim se po delší době s pukem v moci ocitl před Korpisalem. Dostal se i k ohrožení jeho svatyně. Od modré pálil neúspěšně Zegras, těsně vedle vystřelil z o něco lepší pozice Jones a vše zakončil zákrok finského brankáře proti ráně Hellesona.
10:04'
Domácí jsou kompletní.
09:40'
Ducks soupeři uzmuli poblíž vlastní střídačky kotouč a vyhazují jej. Z trestu Jonese zbývá posledních dvacet sekund.
08:54'
Tvrdá rána Doughtyho z první skončila sražena v rohu kluziště, tlak hostů ještě pokračoval. Po chvilce pálil z pravého kruhu Adrian Kempe a Gibson kotouč udržel ve své moci. Domácí tak mohou vystřídat.
08:10'
Domácí puk okamžitě dostávají do bezpečí.
08:01'
Jones zbytečně oplácel krosčekem čistý hit na svého spoluhráče, za což si vysloužil první dvě minuty dnešního duelu.
07:39'
Tlak Kings začíná sílit, dlouholetá jednička domácího výběru musela řešit další ránu, tentokrát z hole Arvidssona.
07:11'
Kontr Danaulta s Moorem zakončoval v těžké pozici bekhendem druhý jmenovaný a John Gibson měl s ránou mířící do prostoru jeho podpaží opět co dělat! I tuto situaci ovšem zkušený gólman vyřešil.
06:40'
První formace Ducks se v útočné třetině nějakou dobu držel na kotouči a nakonec přišla i střela od modré. Nějaký provoz v brankovišti Kings sice byl, Korpisalo ale kotouč našel.
06:15'
Puk skončil mezi střídačkami a následovat bude první reklamní pauza.
05:45'
Nenápadná střela nadělala Gibsonovi obrovské problémy! Alex Iafallo nahazoval na branku od modré a zdálo se, že pro domácího gólmana půjde o snadný zákrok. Opak byl ovšem pravdou a Gibson puk musel krotit nadvakrát, před dojíždějícími útoky jej ale naštěstí pro něj nakonec udržel.
04:47'
Po teči jednoho ze zadáků Kings ve vlastní třetině se kotouč ocitl mimo hrací plochu.
04:00'
Výborný vstup Anaheimu pokračuje, Los Angeles se osvobozuje jen za cenu icingu.
02:44'
Ducks se ujímají vedení! Cam Fowler na útočné modré předal kotouč do jízdy TROYI TERRYMU, talentovaný útočník měl před sebou dálnici a a Korpisalovi kotouč uklidil pod víko – 1:0. Asistence: Cam Fowler.
01:54'
Nyní dokonce musel Joonas Korpisalo poprvé zasahovat proti střele z levé strany, následovat bude vhazování.
01:15'
Domácí vstoupili do utkání poměrně aktivně a snaží se probít před branku soupeře.
00:01'

Anaheim Ducks: Gibson (Dostál) – Benoit, Fowler (A), Helleson, Shattenkirk, Colt. White, LaCombe – Terry, Zegras, Henrique (A) – Vatrano, R. Strome, Max Jones – Silfverberg (A), Lundeström, Nesterenko – S. Carrick, Groulx, Grant.
Trenér: Dallas Eakins.

Los Angeles Kings: Korpisalo (Copley) – Doughty (A), M. Anderson, M. Roy, Gavrikov, Se. Walker, Durzi – Kempe, Kopitar (C), Byfield – Arvidsson, Danault, Moore – Kaliyev, Lizotte, Iafallo – Anderson-Dolan, Kupari, Grundström.
Trenér: Todd McLellan.

Rozhodčí: Hebert, Syvret – Kelly, Flemington.
Anaheim Ducks se do playoff zcela jistě nepodívá. Po 58 nasbíraných bodů se nachází na poslední příčce Západní konference a proto uvidíme, jak Anaheim naloží s posledním utkání letošní sezóny.

Los Angeles Kings mají naopak jistý postup do playoff, proto můžeme očekávat, že bude šetřit důležité hráče, o které by nerado přišlo.

V posledních pěti zápasech LA prohrálo třikrát v řadě. Tuto sérii ukončilo vítězstvím 3:0 nad Vancouverem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.