Tři hvězdy utkání

1. Braden HOLTBY (WSH) 33 zák., 1 gól, 97,0%
2. Alex Ovečkin (WSH) 1+1
3. Marc-Andre Fleury (PIT) 32 zák., 2 góly, 93,8%
Washington Capitals dokázal potřetí v letošní sezóně porazit Pittsburgh Penguins, který se tentokrát dokázal zásluhou gólu Stevea Downieho prosadit, když odpověděl na úvodní trefu Alexe Ovečkina, jeden gól ale na vítězství nestačil. O výhře Capitals rozhodl Joel Ward, po kterém ještě přidal pojistku v podobě gólu do prázdné brány John Carlson. Konečné skóre. Pittsburgh Penguins 1 Washington Capitals 3.
60:00
59:48
Washington právě vstřelil branku!
JOHN CARLSON posílá puk z obranného pásma do opuštěné klece Penguins a o osudu dnešního střetnutí je rozhodnuto! ASISTENCE: Bez asistence.
59:31
Klec Penguins zůstává prázdná.
59:31
Pittsburgh Penguins si vyžádal oddechový čas.
59:31
Jevgenin Malkin tvrdě vypálil z pravého křídla, jeho střelu si ale našel Braden Holtby a poté puk přikryl rychle lapačkou!
59:24
Sidney Crosby se nedostal k dorážce, Penguins se ale alespoň podařilo udržet útočné pásmo, když už nic.
58:43
Marc-Andre Fleury vyrazil na střídačku a Penguins hrají v šesti proti čtyřem!
58:04
Penguins mají v závěru zápasu k dispozici přesilovou hru, jenže se jim nedaří dostat do útočného pásma.
57:53
Brooks Laich (WSH) dostal menší trest, 2 minuty nedovolené bránění brankáře.
57:32
Blake Comeau mohl vyrovnat, když se sám ocitl před bránou Bradena Holtbyho, ten ale dokázal jeho střelu vyrážečkou vytáhnout do ochranné sítě!
56:32
Carlson mohl v přesilové hře 5 na 4 přidat rychle další gól, Marc-Andre Fleury ale dokázal jeho proti nebezpečné střele fantasticky zakročit!
55:47
JOEL WARD se dokonale pomstil za faul Chrise Kunitze a posílá Capitals do vedení!! Joel Ward si počkal u levé tyče na přihrávku napříč brankovištěm od Nicklase Backstroma a poté puk střelou bez přípravy poslal do brány. ASISTENCE: Nicklas Backstrom, Alex Ovečkin.
55:25
Capitals mají k dispozici přesilovou hru 5 na 3 a ideální šanci rozhodnout utkání.
55:15
Chris Letang (PIT) dostal menší trest, 2 minuty sekání.
55:04
Chris Kunitz (PIT) dostal menší trest, 2 minuty vražení na mantinel.
55:04
Joel Ward byl tvrdě naražen na mantinel a nyní už se určitě bude vylučovat.
54:53
Kuznetsov si vybruslil zpoza brány a z úhlu se pokusil překonat Marca-Andreho Fleuryho, brankář Penguins se ale stihl včas přesunout ke své levé tyči a vytáhl další dobrý zákrok!
54:29
Hra byla přerušena a na řadu přichází reklamní přestávka, během níž mohou hráči obou týmů zchladit horké hlavy.
54:14
Alex Ovečkin skvěle objel bránu a poté se puk snažil usměrnit k levé tyči, Marc-Andre Fleury ale jeho pokus vyrazil betonem, stejně jako následnou dorážku z hokejky Nicklase Backstroma!
53:44
Capitals ale Pens k ničemu nepustili a vzápětí puk nahodili za bránu Marca-Andreho Fleuryho.
53:12
Sidney Crosby zavezl puk po levém křídle do útočného pásma a v rohu kluziště se mu ho následně podařilo udržet.
52:05
Consol Energy Center ve třetí třetině připomíná spíše zápasnický ring než arénu pro hokej.
51:36
Tentokrát se překvapivě nevylučovalo a oba týmy hrají v plném počtu.
51:25
Na řadu přichází reklamní přestávka, po jejímž skončení se zřejmě budou udělovat další tresty.
51:25
A je to tu! Další úspěšný zákrok Bradena Holtbyho, před jehož svatyní se strhla další hromadná potyčka.
50:48
David Perron se už samozřejmě vrátil zpět na led a oba týmy hrají v plném počtu. Otázkou však je, na jak dlouho.
50:00
Je za námi první polovina třetí třetiny, během které jsme viděli hromadu trestů a jednu tyč, zatím však žádný gól.
48:01
Nicklas Backstrom mohl poslat Capitals po sérii vyloučení do vedení, jeho střela ale skončila na tyči!
47:13
Steve Downie (PIT) dostal větší trest, 10 minut.
47:13
David Perron (PIT) dostal menší trest, 2 minuty hrubost.
47:13
Craig Adams (PIT) dostal větší trest, 10 minut.
47:13
Tom Wilson (WSH) dostal větší trest, 10 minut.
47:13
Braden Holtby si připsal fantastický zákrok a před jeho bránou se poté strhla další mela! Rozhodčí budou mít opět práci.
46:01
Kuznetsov na opačné straně vypálil, jeho pokus ale žádné velké vzrušení nepřinesl.
45:13
Jevgenin Malkin se dostal na pravé straně ke střele z poměrně velké blízkosti, jeho diagonální střela ale rozezvučela pouze mantinel za bránou.
43:47
Blake Comeau (PIT) dostal menší trest, 2 minuty nesportovní chování.
43:47
Brooks Orpik (WSH) dostal menší trest, 2 minuty nesportovní chování.
43:47
Carlson nejprve nepřesně vypálil a poté se v obranném pásmu dostal po hvizdu do tanečku s Orpikem.
43:07
Washington nyní špatně vystřídal a šest jeho hráčů se ocitlo ve stejnou chvíli na ledové ploše, rozhodčí to ale nepostřehli!
42:58
Přesilovka Capitals je u konce a oba týmy hrají opět v plném počtu.
42:10
Rozhodčí se rozhodli vylučovat, Washington se ale zatím v přesilové hře do žádné velké příležitosti nedostal.
41:42
Mike Green tvrdě vypálil z vrcholu levého kruhu pro vhazování, jeho střela ale byla nepřesná a zamířila vedle levé tyče.
40:58
Eric Fehr (WSH) dostal menší trest, 2 minuty hrubost.
40:58
Steve Downie (PIT) dostal menší trest, 2 minuty hrubost.
40:58
Maxim Lapierre (PIT) dostal menší trest, 2 minuty hrubost.
40:58
Alex Ovečkin je na své střídačce opřen o mantinel a sleduje rozhodnutí rozhodčích.
40:58
Po vhazování po pravici Bradena Holtbyho se strhla opět na ledové ploše velká mela. Uvidíme, zda se tentokrát už vylučovat bude. Myslím si však, že ne.
40:51
V úvodu třetí třetiny jsou k vidění zvláštní rozhodnutí rozhodčích, na druhou stranu je nutno říci, že pro obě strany jsou naprosto stejná a nemají si vyčítat.
40:30
Jeden z hráčů Penguins se dopustil ihned po vhazování podražení, také tento zákrok ale zůstal bez trestu.
40:23
Alex Ovečkin za svůj zákrok na Letanga nebyl vyloučen a navíc vybojoval pro svůj tým útočné pásmo.
40:23
Letang už je na nohou a v doprovodu lékaře je odváděn do útrob Consol Energy Center.
40:23
Chris Letang zůstává po souboji s Alexem Ovečkinem ležet na ledové ploše a nevypadá to s ním vůbec dobře.
40:07
Penguins okamžitě po vyhraném vhazování nahodili puk za bránu Washingtonu, kde nahození domácích hráčů zastavil brankář Braden Holtby.
40:01
Marc-Andre Fleury inkasuje v průměru 2.19 gólu na zápas, zatímco Braden Holtby 2.20. Fleury je v této statistice na 5. místě NHL a na záda mu dýchá právě Holtby. Dnes oba brankáři po 40 minutách inkasovali jeden gól a bojují o 27. vítězství. Kdo si ho nakonec připíše? To se dozvíme po skončení třetí třetiny, která začne v Consol Energy Center za pár okamžiků.
Stejně jako v první třetině jsme se i v prostředním dějství jinak atraktivního zápasu dočkali pouze jednoho gólu, když se s dorážky prosadil krátce po přestávce Steve Downie a odpověděl tak na úvodní gól Alexe Ovečkina. Skóre po 40 minutách. Pittsburgh Penguins 1 Washington Capitals 1.
40:00
39:58
Mike Green se u levé tyče snažil nadvakrát překonat Marca-Andreho Fleuryho, ten ale dokázal jeho střely po ledě zastavit a v první třetině už se nic nestane!
39:34
Penguins během poslední přesilové hry vypálili pouze jednou.
38:55
Joel Ward využil špatného střídání Penguins ke střele z pravého křídla, jeho následná střela ale minula vzdálenější levý horní roh.
38:05
Chris Letang vypálil bez přípravy od modré čáry v přesilové hře, jeho pokus ale zablokoval dobře postavený Carlson.
37:21
Troy Brouwer (WSH) dostal menší trest, 2 minuty nedovolené bránění brankáře.
37:13
Mike Green spálil obrovskou šanci, když po zákroku Fleuryho proti dorážce Brouwera nedokázal puk poslat do téměř odkryté brány!
36:43
ŠANCE: Pittsburgh 8 Washington 11
36:07
David Perron se pokusil prolomit bezbrankový stav, jeho střelu ale bez větších potíží zlikvidoval Braden Holtby.
35:28
Michael Latta (WSH) dostal větší trest, 5 minut bitka.
35:28
Robert Burtozzo (PIT) dostal větší trest, 5 minut bitka.
35:28
Burtozzo a Latta se sjeli k sobě, aby si vše vysvětlili ručně a stručně. Vítězem pěstního souboje se stal Latta, který složil Burtozza na lopatky.
35:25
Na řadu přichází reklamní přestávka, která kdyby neexistovala, žádný z fanoušků by se zřejmě nezlobil. Otázkou je, zda by se bylo na co dívat.
35:25
Brouwer se dostal do zakončení, na jeho střele si ale smlsl připravený Marc-Andre Fleury.
34:46
Braden Holtby předvedl skvělý zákrok, když si povyjel z brány a ramenem puk vytěsnil mimo tři tyče!
34:03
Alex Ovečkin zavezl puk po pravém křídle do útočného pásma a poté hledal před bránou některého ze svých spoluhráčů, jeho střílená přihrávka ale byla nepřesná.
33:30
Orpik a Letang operovali v útočném pásmu, nakonec ho ale nedokázali udržet.
32:47
Rozhodčí nyní mohli vylučovat, nakonec ale nechali hru plynout dál.
31:30
Kuznetsov si vybruslil z rohu kluziště do pravého kruhu pro vhazování, odkud se snažil střelou z úhlu zamířit nad rameno Marca-Andreho Fleuryho, brankář Penguins si ale dokázal poradit a puk vyrazil mimo!
30:34
Andre Burakovsky tvrdě vypálil, jeho pokus ale zamířil pouze vedle pravé tyče. Marc-Andre Fleury tentokrát zasahovat nemusel.
29:46
Střela Capitals byla sražena do ochranné sítě a po přerušení hry následuje krátká reklamní přestávka.
27:45
Mike Green a před ním Joel Ward se dostali do zakončení, ani jeden z nich ale nedokázal pozorného Marka-Andreho Fleuryho překonat.
26:24
Přesilová hra Penguins zůstala nevyužita, na pravém křídle se ale dostal ke střele Chris Letang, který už chtěl slavit gól, když sledoval jak puk padá přes pravé rameno Bradena Holtbyho do brány, za brankovou čáru ale nakonec nedoputoval!
25:58
Do návratu vyloučeného Matta Niskanena zbývá 12 vteřin. Vhazuje se po levici Bradena Holtbyho.
25:54
Penguins vypálili z pravého kruhu pro vhazování a po zákroku Bradena Holtbyho se dostal k dorážce Jevgenin Malkin, také s jeho pokusem si ale brankář Washingtonu dokázal poradit!
25:33
Nicklas Backstrom se dostal v oslabení ke tvrdě střele, ta ale byla zablokována.
24:32
Sidney Crosby se dostal u pravé tyče k dorážce, z bezprostřední blízkosti ale nedokázal Bradena Holtbyho překonat! Brankář Capitals vyrazil jeho střelu levým betonem do rohu kluziště.
24:10
Matt Niskanen (WSH) dostal menší trest, 2 minuty držení.
23:35
Pittsburgh právě vstřelil branku!
STEVE DOWNIE se prosazuje z dorážky a vyrovnává na 1:1!! Craig Adams si sjel z levého křídla obloukem před bránu a snažil se puk zamést za záda Bradena Holtbyho, ten ale dokázal jeho pokus zastavit. Vzápětí ale ztratil kontrolu nad pukem, na který si sjel Steve Downie a přesnou dorážkou k levé tyči ho dorazil do prázdné brány. ASISTENCE: Craig Adams, Chris Letang.
22:50
Carlson odvedl v obraně dobrou práci, když zablokoval střelu Penguins.
21:44
Sutter posílal před bránu nebezpečnou přihrávku z levého křídla, jeho spoluhráč ho ale nedokázal usměrnit tečí na bránu.
20:50
Penguins nahodili puk podél mantinelu za bránu Bradena Holtbyho, který ho zastavil, aby pomohl svým spoluhráčům.
20:17
Capitals se hned v úvodu druhé třetiny pokusili udeřit, jejich útočnou akci ale zastavilo postavení hry, ve kterém se ocitl Alex Ovečkin.
20:01
Vracíme se zpět do Consol Energy Center, kde už je vše připraveno k zahájení druhé třetiny zápasu mezi Pittsburgem Penguins a Washingtonem Capitals. První třetina nabídla několik šancí, gólu jsme se ale dočkali pouze jednoho, a to z hokejky Alexe Ovečkina.
Dlouho jsme čekali na úvodní gól, nakonec jsme se ho ale v závěru první třetiny přece jen dočkali, když se po fantastickém zakončení samostatného úniku prosadila hvězda Alex Ovečkin. Skóre po první třetině. Pittsburgh Penguins 0 Washington Capitals 1.
20:00
19:19
Braden Holtby zastavil za bránou nahození Penguins a poté ho přenechal jednomu ze svých spoluhráčů.
19:00
Do konce první třetiny zbývá 1 minuta.
18:36
ALEX OVEČKIN posílá v závěru první třetiny Capitals do vedení!! Ruský útočník si sjel ve středu kluziště na přihrávku Joela Warda a poté se dostal do samostatného úniku, který zakončil parádním backhandovým blafákem, a puk se od horní tyče odrazil za brankovou čáru, což následně potvrdili videorozhodčí. Nádherný gól! ASISTENCE: Joel Ward, Mike Green.
16:56
Nicklas Backstrom mohl otevřít skóre dnešního zápasu, Marc-Andre Fleury ale našel jeho střelu z pravého kruhu pro vhazování v lapačce!
16:39
Blake Comeau (PIT) dostal menší trest, 2 minuty podražení.
16:25
Tom Wilson (WSH) dostal menší trest, 2 minuty nesportovní chování.
15:57
Tom Wilson na opačné straně kluziště vypálil z prostoru mezi kruhy přes obránce a jeho pokus směřoval přesně k pravé tyči, Marc-Andre Fleury ale dokázal jeho střelu levým betonem vyrazit! Wilson se vzápětí ještě dostal k dorážce, Fleury si ale i s ní dokázal poradit a jeho backhandové zakončení za svá záda nepustil.
15:18
Sidney Crosby se z ničeho nic vynořil na levém křídle a Braden Holtby měl co dělat, aby jeho tečovanou střelu vyrazil levým betonem!
14:11
Následuje třetí reklamní přestávka, po jejímž skončení už bychom měli sledovat závěr první třetiny bez delší odmlky.
14:11
Chris Letang se snažil puk nahodit z pravého křídla na bránu, jeho nahození ale bylo sraženo do ochranné sítě.
13:44
Capitals zavezli puk za vlastní bránu, aby mohli v klidu vystřídat.
13:25
Chris Kunitz se dostal do zakončení backhandem, Braden Holtby byl ale připraven.
12:59
Marc-Andre Fleury zastavil holí nahození Capitals a poté puk poslal rychle za bránu, aby ho nenamazal soupeři na hokejku.
12:00
Oba týmy si v dnešním zápase nic nedarují a na obou stranách jsou vidět velké hity.
10:51
David Perron dostal od Sidneyho Crosbyho přihrávku doleva a z levého kruhu pro vhazování se diagonální střelou snažil zamířit nad pravý beton Bradena Holtbyho, ten ale vytáhl fantastický zákrok a lapačkou jeho pokus vytáhl mimo!
10:40
Hlavní rozhodčí se skutečně vylučovat nerozhodli a hra pokračuje v pěti hráčích na obou stranách.
10:40
Před Marcem-Andrem Fleurym se strhla po přerušení hry potyčka, po které se ale zřejmě opět vylučovat nebude. Jak tomu bude ve skutečnosti, se dozvíme po krátké reklamní přestávce.
10:00
Capitals předvedli nádhernou kombinaci, kterou zakončil střelou z prostoru mezi kruhy Andre Burakovsky, jehož střela bez přípravy směřovala těsně nad ledem přesně k pravé tyči, Marc-Andre Fleury si skvěle povyjel z brány a fantastickým zákrokem jeho pokus zneškodnil! Skvělou přihrávkou se po obhození jednoho z hráčů Penguins prezentoval Alex Ovečkin.
09:38
Předchozí dva vzájemné duely nabídly celkem sedm gólů, přičemž všechny padly do branky Pittsburgu Penguins.
09:26
Zatím sledujeme velmi svižní hokej a hra se přelévá ze strany na stranu, nezaujatý fanoušek se musí bavit. Jediné, co tomuto utkání chybí, jsou zatím góly.
08:34
Kuznetsov si vybruslil zpoza brány a backhandem se poté snažil puk poslat na bránu, jeho přihrávku ale zablokoval jeden z obránců Penguins.
07:30
Alex Ovečkin vyslal na domácí bránu nepříjemnou střelu z pravého křídla, která letěla těsně nad ledem a zřejmě ještě byla tečována, Marc-Andre Fleury ji ale přesto dokázal skvělým zákrokem vyrazit.
07:11
HITY: Pittsburgh 9 Washington 5
07:04
Hvězdami dnešního zápasu jsou Alex Ovečkin, který zaznamenal 43 bodů, zatímco Sidney Crosby v dresu Pittsburghu Penguins o sedm bodů více.
07:04
Alex Ovečkin předvedl za bránou Marca-Andreho Fleuryho tvrdý hit a po přerušení hry přichází na řadu první reklamní přestávka.
06:55
Capitals nahodili puk do útočného pásma.
05:35
Derrick Pouliot tvrdě vypálil, jeho následná střela ale mezi tři tyče nezamířila.
05:10
Brooks Orpik předvedl tvrdý hit, když u mantinelu dohrál Brandona Suttera.
04:26
Blake Comeau zkoušel své střelecké štěstí, jeho pokus ale zastavil připravený Braden Holtby.
03:38
Alex Ovečkin vypálil z pravého kruhu pro vhazování, jeho střela ale zamířila příliš vysoko a skončila nad horní tyčí.
03:27
Michael Latta to vzápětí zkoušel na opačné straně, jeho projektil ale minul pravou tyč.
02:45
Rob Scuderi tvrdě vypálil z vrcholu kruhů pro vhazování, Braden Holtby si ale nedokázal najít puk a následně ho vyrazil do rohu kluziště.
01:49
Další nahození Capitals za bránu, opět ale pouze na hokejku Marca-Andreho Fleuryho, který je v úvodu zápasu aktivní alespoň co se rozehrávky týče.
01:20
Marc-Andre Fleury vyjel za bránu, aby zastavil nahození Capitals a pomohl svým spoluhráčům s rozehrávkou.
01:05
Penguins vstoupili do zápasu hodně zostra, z obrovského závaru ale nedokázali nic vytěžit.
00:17
Martin se skvěle natlačil z pravého křídla v úvodu zápasu před bránu a Holtby měl co dělat, aby puk zastavil před brankovou čárou. Nakonec se mu to ale podařilo! Za bránou se poté strhla menší potyčka, hlavní rozhodčí se ale vylučovat nerozhodli.
00:01
V bráně domácího Pittsburghu Penguins se dnes představí Marc-Andre Fleury, proti němuž se postaví na straně Washingtonu Capitals do klece Braden Holtby.

Pittsburgh Penguins: Fleury (Greiss) – Pouliot, Bortuzzo – Scuderi, Despres – Martin, Letang – Adams, Lapierre, Downie – Spaling, Sutter, Bennett – Comeau, Malkin, Hornqvist – Kunitz, Crosby, Perron.

Washington Capitals: Holtby (Peters) – Hillen, Green, Alzner, Niskanen – Orpik, Carlson – Beagle, Latta, Wilson – Laich, Fehr, Ward – Johansson, Kuznetsov, Brouwer – Ovečkin, Backstrom, Burakovsky.

Rozhodčí: Kevin Pollock, Justin St. Pierre – Derek Nansen, Pierre Racicot.
Vzájemné zápasy

29.01.15 Washington – Pittsburgh 4:0
28.12.14 Pittsburgh – Washington 0:3
Washington Capitals

Washington Capitals zvítězil v pondělí 5:3 nad Anaheimem Ducks a proti Pittsburgu Penguins zakončí čtyřzápasový trip. Capitals vyhráli v normální hrací době 6 z posledních 10 zápasů, a to i přes nedostatek úsilí v ofenzivě. Washington skóroval během dvou z posledních 4 zápasů 5 gólů, když s prosadil do sítě San Jose Sharks a Anaheimu Ducks, ve zbylých dvou zápasech proti Philadelphii Flyers a Los Angeles Kings se však prosadil jen jednou. Zatímco ofenziva Capitals není konzistentní, to samé nelze říci o formě Alexe Ovečkina, který zaznamenal během sedmi z posledních osmi zápasů vždy alespoň jeden bod a proti Anaheimu vstřelil dva góly, ke kterým navíc přidal dvě asistence.
Pittsburgh Penguins

Pittsburghu se během ledna příliš nedařilo, v polovině února se mu ale do sestavy vrátili zranění hráči a s jejich návraty přišly zlepšené výsledky. Penguins mají v současnosti k dispozici až na jednu výjimku všechny hráče. Jediným hráčem mimo hru je obránce Christian Ehrhoff, kterému lékaři diagnostikovali otřes mozku, zatímco útočník Pascal Dupuis a obránce Olli Maatta jsou zranění dlouhodobě a do konce sezóny už se na ledě zřejmě neobjeví. Pittsburgh má během posledních 10 zápasů s Capitals pozitivní bilanci 6:3 a ve středu v noci bude chtít vylepšit hru v přesilové hře, k čemuž by mělo přispět rozdělení Sidneyho Crosbyho a Jevgenija Malkina do dvou lajn.
Pittsburgh Penguins čeká třetí vzájemné střetnutí proti Washingtonu Capitals, proti kterému se mu během úvodních dvou zápasů vůbec nedařilo, když proti Capitals nedokázal vstřelit ani jeden gól a jeho skóre činí 7:0. Oba týmy se naposledy střetly 29. ledna, kdy se dvěma góly blýskl Alex Ovečkin a Washington vyhrál 4:0. Další zajímavou hokejovou nocí z Consol Energy Center Vás provede Tomáš Reiner.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.