Tomáš Plekanec (MTL) 0+0, 1 střela, čas na ledě 17:39
Tři hvězdy utkání:

1. Jevgenij Malkin (PIT) 1+1
2. Marc-Andre Fleury (PIT) 37 zák., 3 góly, 92,5%
3. Paul Byron (MTL) 1+1
Statistiky: Střely na bránu: 41-40; Zablokované střely: 12-17; Vhazování: 45%-55%; Hity: 42-26; Přesilové hry: 1/5-0/2, Trestné minuty: 4-10.
Pittsburgh v dramatickém průběhu utkání oplatil Montrealu porážku z úvodního letošního duelu, který Canadiens na domácím ledě ovládli snadno 4:0. I v tomto zápase hráči kanadského týmu sahali po vítězství, jenže 55 sekund před koncem normální hrací doby poslal utkání do prodloužení Conor Sheary, na jehož gól vzápětí navázal Jevgenij Malkin a nádhernou trefou souboj ukončil. Penguins poprvé ve své historii vyhráli během prosince 12 utkání. Konečný výsledek: Pittsburgh Penguins 4 Montreal Canadiens 3.
61:54
Pittsburgh právě vstřelil branku!
JEVGENIJ MALKIN si našel prostor v pravém kruhu pro vhazování a nádhernou střelou s příklepem bez přípravy zamířil nad lapačkou Careyho Price do bližšího pravého horního rohu brány! Penguins vítězí po prodloužení zásluhou gólu Jevgenije Malkina v přesilové hře a poprvé ve své historii během prosince vyhráli dvanáct utkání. Asistence: Phil Kessel a Kris Letang.
61:27
Phil Kessel od modré čáry nahodil puk před bránu, kde ho skvěle tečoval mezi betony Careyho Price domácí kapitán Sidney Crosby, brankář Montrealu ale dokázal puk vyrazit a vzápětí spektakulárním zákrokem vyrazil i jeho dorážku, která nad jeho levým betonem směřovala do brány!
61:10
Montreal špatně střídal a dvouminutový trest pro hráčskou lavici za příliš mnoho hráčů na ledě odpyká Artturi Lehkonen. Penguins mají obrovskou šanci rozhodnout dnešní utkání a ukončit prodloužení.
60:46
Canadiens si vzali oddechový čas, aby načerpali potřebné síly a pokusili se rozhodnout.
60:31
Shea Weber byl zřejmě hráčem, který se před bránou ocitl ve velmi slibné šanci, jenže jeho následná střela zápěstím zamířila nad!
60:01
Bryan Flynn v úvodu závěrečné třetí třetiny strhl vedení na stranu Montrealu, který vedl až do samostatného závěru, jenže necelé dvě minuty před koncem Penguins odvolali Marca-Andreho Fleuryho a ve hře bez brankáře se 55 sekund před koncem zápasu prosadil skvělou tečí Conor Sheary, který poslal utkání od prodloužení. Skóre po třetí třetině: Pittsburgh Penguins 3 Montreal Canadiens 3.
60:00
59:05
Justin Schultz od modré čáry nahodil puk před bránu, kde ho v blízkosti pravé tyče tělem usměrnil nad lapačkou bezmocného Careyho Price do brány CONOR SHEARY a při hře bez brankáře vyrovnal na 3:3! Penguins na poslední chvíli před svými fanoušky utekli hrobníkovi z lopaty. Asistence: Justin Schultz a Kris Letang.
59:00
Do konce třetí třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
58:39
Marc-Andre Fleury vystartoval na střídačku a Penguins to zkouší v závěru ve hře bez brankáře!
57:57
Brian Flynn se v blízkosti levé tyče ocitl ve slibné šanci, puk ale mezi betony Marca-Andreho Fleuryho do brány poslat nedokázal! Skvělý zákrok brankáře Pittsburghu.
57:34
Patric Hörnqvist se ocitl v blízkosti levé tyče ve velké šanci, jenže ani nadvakrát nedokázal propálit Careyho Price!
56:56
Phil Kessel v levém kruhu pro vhazování napřáhl ke tvrdé střele s příklepem, která zamířila vedle levé tyče, a puk podél hrazení opustil útočné pásmo Penguins.
56:32
Paul Byron dostal menší trest za držení a Pittsburgh má obrovskou šanci vyrovnat. Penguins si během dosavadního průběhu utkání zahráli tři přesilové hry, z nichž nevyužili ani jednu.
56:04
Penguins na svém ledě s Canadiens stále prohrávají o jednu branku těsně 3:2 a nyní by to na sebe měli vzít Sidney Crosby a Jevgenij Malkin, od kterých se toho čeká nejvíce.
55:14
Jevgenij Malkin na levé straně útočného pásma rychle vypálil do mantinelu a Carey Price jeho pokus po rychlém zakleknutí betony vyrazil do rohu ledové plochy.
54:07
Chad Ruhwedel na pravém křídle vypálil od modré čáry a jeho střela zápěstím letící těsně nad ledem zamířila vedle vzdálenější levé tyče. Carey Price se pouze ohlédl.
53:07
Patric Hörnqvist se v blízkosti pravé tyče ocitl ve velké šanci, jenže neměl čas mířit a jeho střela skončila na hrudi Careyho Price, který ho nadvakrát dokázal zastavit.
52:12
Nick Bonino na pravém křídle nebezpečně z kruhu pro vhazování vypálil po ledě směrem na vzdálenější levou tyč, jeho následný pokus ale zamířil mimo.
51:01
Brendan Gallagher si najel v blízkosti pravé tyče na krásnou diagonální přihrávku svého spoluhráče a bez přípravy puk usměrnil k bližší pravé tyči, Marc-Andre Fleury ale předvedl famózní přesun, po kterém puk sevřel mezi lapačkou a levým betonem! Spektakulární zákrok.
50:53
Trevor Daley v blízkosti vrcholu pravého kruhu pro vhazování napřáhl k nebezpečné střele zápěstím, která těsně nad ledem mířila ke vzdálenější levé tyči, Carey Price ji ale skvěle vyrazil pravým betonem a Jevgenij Malkin se v mezikruží k dorážce nedostal!
50:13
Penguins odpověděli rychlým útokem po levém křídle a střelou z kruhu pro vhazování, následný pokus ovšem mířil pouze doprostřed brány a výstroje Careyho Price.
49:23
Max Pacioretty se ocitl před bránou v obrovské šanci, bekhendovým blafákem ale na Marca-Andreho Fleuryho záhadně nevyzrál a brankář Penguins si v blízkosti své pravé tyče po zastavení puku pravým betonem poradil i s dorážkama Phillipa Danaulta!
49:02
Phil Kessel na pravém křídle od mantinelu nahazoval puk na přední tyč, Carey Price šel ale včas do kolen a sevřenými betony jeho nepříjemný pokus vyrazil!
48:37
Marc-Andre Fleury se vydal za svou bránu, aby zastavil nahození Canadiens a pomohl svým spoluhráčům s rozehrávkou.
47:01
Penguins se v rychlém sledu dvakrát vydali do útočného pásma, obě jejich akce ale zastavilo postavení mimo hru.
46:36
Jevgenij Malkin si najel mezi kruhy pro vhazování na pěknou přihrávku Patrica Hörnqvista zpoza brány a z blízkosti chtěl zamířit k pravé tyči, jenže puk nedokázal zvednout nad levý beton Careyho Price, který ho skvěle přitlačil k ledu a kotouč pod ním zastavil! To byla obrovská šance volající po vyrovnávacím gólu.
45:53
Canadiens se nepodařilo rozehrát a puk opět zamířil na zakázané uvolnění.
44:57
Carey Price nejprve vyrazil střelu Krise Letanga z levého kruhu pro vhazování a na opačné straně ledové plochy pálil z pravého kruhu nebezpečně pod horní tyč Brendan Gallagher, Marc-Andre Fleury ale předvedl skvělý zákrok a hrudí puk vyrazil!
44:35
Brian Flynn v pravém kruhu pro vhazování napřáhl ke střele, která mířila ke vzdálenější levé tyči a skvělý Marc-Andre Fleury ji pravým vykopl mimo tři tyče své brány!
44:20
Canadiens se nepodařilo rozehrát podél mantinelu, kde je umístěn box časoměřičů, a kotouč zamířil na zakázané uvolnění. Carey Price musí být v pohotovosti.
43:44
Penguins na pravém křídle od mantinelu napřáhli k nebezpečné střele, která volala po vyrovnání, to ovšem nepřipustil pozorný Carey Price, jenž puk vyrazil mimo!
42:04
Montreal právě vstřelil branku!
BRIAN FLYNN napřáhl v pravém kruhu pro vhazování ke krásné střele, která se od vzdálenější levé tyče podél brankové čáry odrazila zpět do hry. Aby těch odrazů nebylo málo, v blízkosti pravé tyče se kotouč od paty levé brusle Daniela Carra do levého betony Marca-Andreho Fleuryho a poté do brány. Kuriózní gól, po kterém Canadiens podruhé v zápase vedou, nyní 3:2! Asistence: Daniel Carr.
41:36
Penguins se po vhazování v útočném pásmu do šance nedostali a jejich následnou akci po pravém křídle zastavilo postavení mimo hru, ve kterém se ocitl Phil Kessel.
41:18
Montrealu se nepodařilo rozehrát podél střídaček a puk zamířil na zakázané uvolnění.
41:04
Penguins na levém křídle v blízkosti střídaček zuby nehty drželi útočné pásmo, Canadiens se ale nakonec osvobodili.
40:05
Brendan Gallagher po pouhých pěti sekundách ve třetí třetině napřáhl na vrcholu levého kruhu pro vhazování k nebezpečné střele, která mířila do vzdálenějšího pravého horního rohu brány, Marc-Andre Fleury ale předvedl pěkný semafor a puk ukryl ve své lapačce!
40:01
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 24-29; Zablokované střely: 9-11; Vhazování: 47%-53%; Hity: 29-22; Přesilové hry: 0/3-0/0, Trestné min.: 4-6.
Třetí třetina začne přibližně ve 3:04.
V prostřední části si Pittsburgh vedl lépe a dvěma góly v rozmezí necelých čtyř minut dokázal utkání v úvodu druhé třetiny otočit na svou stranu, když nejprve vyrovnal Patric Hörnqvist a poté Penguins poslal do vedení po pěkném průniku Phil Kessel. Už to vypadalo, že domácí budou odcházet do kabin s vedením, jenže 39 sekund před druhou přestávkou vyrovnal po skvělé teči Paul Byron. Skóre po druhé třetině: Pittsburgh Penguins 2 Montreal Canadiens 2.
40:00
39:22
Jeff Petry na pravém křídle od modré čáry nahodil puk směrem na přední tyč, kde ho skvěle tečoval PAUL BYRON a kotouč nad lapačkou Marca-Andreho Fleuryho zamířil do sítě. Montreal v samostatném závěru druhé třetiny srovnal na 2:2! Asistence: Jeff Petry.
39:00
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
38:19
Penguins z levého křídla nahodili puk na přední tyč, kde ho pravým stehnem tečoval clonící Patric Hörnqvist, Carey Price ovšem po včasném přesunu ucpal prostor u své pravé tyče a puk s obtížemi nakonec zastavil!
37:52
Trevor Daley je zpět na ledě a ani druhou přesilovou hru Montreal Canadiens nedokázal využít.
36:56
Penguins se podařilo vyhodil puk za bránu Careyho Price a obranné čtveřice okamžitě odjela střídat.
35:57
Mark Barberio napřáhl v pravém kruhu pro vhazování k prudké střele po ledě, kterou Marc-Andre Fleury pravým betonem skvěle vyrazil mimo tři tyče své brány!
35:52
Trevor Daley těsně před modrou čárou zasáhl vysokou holí Torreyho Mitchelle a na dvě minuty usedl na trestnou lavici.
35:19
Sidney Crosby si mezi dvěma protihráči ze středního pásma vybruslil do levého kruhu pro vhazování, ve kterém napřáhl k prudké střele zápěstím, Carey Price byl ale připraven a puk zastavil ve svém náručí.
34:11
Ian Cole v levém kruhu pro vhazování ihned po vhazování napřáhl ke střele zápěstím, kterou Carey Price dobře viděl a sevřel ji ve svých rukavicích.
34:04
Carey Price vyrazil střelu Erica Fehra z pravého křídla a o několik sekund později musel zasahovat proti nebezpečné ráně Phila Kessela ze stejného místa, zákrok ovšem zvládl a puk zastavil pod pravým betonem!
33:18
Patric Hörnqvist se vrátil z trestné lavice zpět na led a Penguins úspěšně přečkali první oslabení v zápase, které sehráli skvěle a nepustili Canadiens do žádné šance.
32:46
Penguins mohli v oslabení podniknout nebezpečný útok, jenže jejich akci na pravém křídle v blízkosti střídaček zastavilo postavení mimo hru.
32:10
Ian Cole odvedl v levém rohu obranného pásma dobrou práci a s přispěním spoluhráče v neutrální zóně puk vyhodil za bránu Careyho Price. Montrealu se zatím v přesilové hře nedaří a nedostal se ani k jedné střele.
31:48
Penguins se podařilo vyhodit a Carey Price se vydal za svou bránu, aby spoluhráčům pomohl s rozehrávkou.
31:18
Patric Hörnqvist v levém rohu obranného pásma zezadu nepříjemně dohrál Nathana Beaulieua a po úderu ramenem do jeho hlavy dostal menší trest za hrubost.
30:56
Brendan Gallagher se podruhé v zápase ocitl v blízkosti ve skvělé šanci, Marc-Andre Fleury ale opět předvedl skvělý zákrok a vzápětí si poradil i s dorážkou Canadiens!
30:01
Bryan Rust si v levém kruhu pro vhazování pěkně pokryl puk a po krásném oblouku bekhendem nahrnul puk mezi betony Careyho Price, brankář Montrealu ovšem vložil do jeho pokusu čepel hole, od které se mu puk odrazil do náruče.
29:45
Penguins pokračovali v tlaku a tentokrát na pravém křídle vypálili od mantinelu, Carey Price byl ale opět pozorný a puk mířící k jeho levé tyči pravým betonem vyrazil.
29:13
Carl Hagelin, jeden z nejrychlejších hráčů NHL, na pravém křídle rychle vypálil z úhlu, Carey Price si ale pohlídal prostor na přední tyči a ukryl puk ve svém náručí.
28:07
Justin Schultz se ocital v blízkosti pravé tyče ve slibné brankové příležitosti, v obrovské rychlosti puk ovšem nedokázal usměrnit mezi tři tyče. Carey Price zasahovat nemusel.
27:10
Michael McCarron nabral na pravém křídle dobrou rychlost a vypálil zápěstím, na přední tyči byl ovšem připraven Marc-Andre Fleury, který puk ukryl ve svém náručí.
26:48
Penguins otočili hru a v pravém kruhu pro vhazování napřáhli k dobré střele po ledě, která mířila ke vzdálenější levé tyči, Carey Price měl ovšem dobrý výhled a pravým betonem ji vyrazil!
25:34
Brendan Gallagher si z pravého křídla nebezpečně sjel před bránu, Marc-Andre Fleury ale skvěle ucpal prostor u své levé tyče a holí přiloženou k ledu jeho pokus zastavil!
24:28
PHIL KESSEL se v pravém kruhu pro vhazování dokázal zbavit Ryana Johnstona, před kterým si vzápětí krásně pokryl puk a nádhernou individuální akci zakončil na vzdálenější levé tyči povedeným bekhendovým blafákem, když kotouč zvedl nad pravý beton Carey Price. Penguins otočili utkání dvěma góly na svou stranu a vedou 2:1! Carl Hagelin a Olli Määttä.
23:44
Jeff Petry z pravého křídla nahodil puk směrem na přední tyč, kde ho po rychlém zakleknutí Marc-Andre Fleury holí přiloženou k ledu vyrazil do pravého rohu ledového plochy.
23:21
Sidney Crosby se v blízkosti pravé tyče po zpracování puku rukavicí ocitl v šanci, jeho následná bekhendová střela z téměř nulového úhlu ale skončila v lapačce Careyho Price!
22:21
Penguins vyrazili do rychlého protiútoku a přečíslení dva na jednoho, které přerušilo nepřesná přihrávka mezi kruhy pro vhazování, a z nadějné šance nebylo nic.
21:07
Jevgenij Malkin v levém kruhu pro vhazování podržel puk a čekal, až mu ze druhé vlny najede PATRIC HÖRNQVIST, který v blízkosti pravé tyče po jeho krásné a skvěle načasované diagonální přihrávce dorazil puk do prázdné brány – 1:1. Asistence: Jevgenij Malkin a Carl Hagelin.
20:34
Canadiens vstoupili do prostřední části pořádně zostra a z levého kruhu pro vhazování prudce vypálil Alexej Jemelin, jehož pokus zamířil vedle levé tyče.
20:01
Statistky po první třetině: Střely na bránu: 11-12; Zablokované střely: 3-8; Vhazování: 44%-56%; Hity: 12-10; Přesilové hry: 0/3-0/0, Trestné minuty: 0-6.
Druhá třetina začne přibližně ve 2:06.
Montreal vstoupil do utkání v PPG Paints Areně skvěle, když ho po čtyřech minutách hry poslal do vedení Alexandr Radulov. Pittsburgh okamžitě zvýšil obrátky a vytvořil si řadu šancí, včetně tří přesilových her, ani jednu z nich ovšem využít nedokázal. Penguins v největší šanci orazítkovali horní tyč, která zachránila Careyho Price. Skóre po první třetině: Pittsburgh Penguins 0 Montreal Canadiens 1.
20:00
19:12
Alexandr Radulov napřáhl na vrcholu levého kruhu pro vhazování k nebezpečné diagonální střele, která těsně nad ledem mířila ke vzdálenější pravé tyči, Marc-Andre Fleury ji ale dokázal lapačkou po skvělém přesunu vyrazil mimo!
19:00
Do konce první třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
17:21
Penguins se dnes v přesilových hrách vůbec nedaří. Montreal přečkal třetí oslabení a Phillip Danault je zpět na ledě.
16:44
Chris Kunitz rychlou přihrávkou našel na pravém křídle Jevgenije Malkina, který z ostrého úhlu napřáhl k prudké střele zápěstím a orazítkoval zvnějšku přední tyč!
15:46
Jevgenij Malkin na levém křídle vypálil od modré čáry a jeho střela byla jemně tečována, Carey Price byl ovšem připraven a puk našel ve své výstroji.
15:21
Phillip Danault se ocitl u mantinelu v souboji rameno na rameno s Bryanem Rustem a vzápětí útočníka Penguins nedovoleně zastavil. Danault dostal dvě minuty za sekání a Pittsburgh má k dispozici třetí přesilovou hru.
14:50
Penguins se nepodařilo rozehrát a puk zamířil na zakázané uvolnění, kterému předcházela nepřesná rozehrávka Marca-Andreho Fleuryho, Montreal se ale ke střele nedostal.
14:07
Jevgenij Malkin v pravém kruhu pro vhazování napřáhl k prudké střele, Carey Price byl ovšem na přední tyči včas a sevřel kotouč ve svém náručí.
13:55
Chris Kunitz nabral na levém křídle slušnou rychlost a v blízkosti levé tyče skončil po kontaktu jedním z hostujících hokejistů na ledě, o faul se ovšem nejednalo a hra pokračovala dál.
12:18
Torrey Mitchell nebezpečně vypálil z vrcholu mezikruží a jeho následná střela byla těsně před bránou sražena mimo.
11:18
Penguins na pravém křídle z vrcholu kruhu pro vhazování napřáhli k velmi nebezpečné střele, která byla lehce tečována a poté se od horní tyče odrazila do ochranné sítě!
10:34
Český útočník Tomáš Plekanec se vrátil z trestné lavice zpět na led a Canadiens hrají opět v plném počtu.
10:31
Uzdravený Kris Letang od modré čáry nahodil puk na bránu, kde ho jemně tečoval zády k bráně Conor Sheary. Kotouč sice mířil mezi betony Careyho Price, brankář Montrealu ale dobře zasáhl a po spolehlivém zákroku hru přerušil.
09:23
Sidney Crosby mohl potvrdit pověst nejlepšího střelce a zároveň nejproduktivnějšího hráče letošního ročníku NHL, jeho prudká diaognální střela s příklepem z pravého kruhu pro vhazování ale skončila na pravém betonu Careyho Price!
08:34
Tomáš Plekanec vyhodil puk přes ochranné sklo a krátce po reklamní přestávce dostal dvouminutový trest za zdržování hry. Penguins mají k dispozici druhou přesilovou hru.
08:26
Penguins na levém křídle vypálili z prostoru mezi kruhem pro vhazování a modrou čárou, následná střela s příklepem ale skončila v náruči připraveného Careyho Price.
07:56
Matt Cullen se ocitl mezi kruhy pro vhazování ve slibné střelecké pozici, jeho následný pokus letící těsně nad ledem ale zamířila vedle vzdálenější pravé tyče!
07:05
Vyloučený Jeff Petry je zpět na ledě a Montreal hraje po přečkání první přesilové hry v plném počtu.
06:45
Conor Sheary se ocitl po zpětné přihrávce svého spoluhráče zpoza brány mezi kruhy pro vhazování v obrovské šanci a dobře mířil k levé tyči, Carey Price ale předvedl fantastický zákrok, když puk nejprve vyrážečkou vyrazil do vzduchu a vzápětí poté definitivně nad horní tyč!
06:05
Phil Kessel na v levém kruhu pro vhazování napřáhl v rychlém sledu ke dvěma střelám, které mířily k přední tyči, Carey Price je ale obě vyrazil pravým betonem!
05:05
Jeff Petry dostal menší trest za podražení a Penguins se mohou pokusit vyrovnat v přesilové hře.
04:23
Mark Barberio promáchl na obranné modré čáry skákavý puk po dlouhé diagonální přihrávce Penguins a Phil Kessel se řítil sám na bránu, v rozhodující chvíli mu ale kotouč sjel z čepele hole.
04:07
Shea Weber se po rychlém protiútoku Canadiens krásně protáhl mezi dvěma protihráči do útočného pásma, kde puk přenechal Paulovi Byronovi, a ten krásnou diagonální přihrávkou našel v pravém kruhu pro vhazování najíždějícího ALEXANDRA RADULOVA, kterou střelou bez přípravy pod levým betonem Marca-Andreho Fleuryho poslal puk do brány. Asistence: Paul Byron a Shea Weber.
03:36
Bryan Rust se před bránou v rozmezí pár sekund ocitl ve dvou slibných šancích, jenže ani jednu využít nedokázal a Careyho Price nepřekonal! Oba pokusy přitom přišli z velké blízkosti.
02:51
Michael McCarron se z ničeho nic zrodil sám před bránou a z levého kruhu pro vhazování napřáhl k nebezpečně střele zápěstím mířící pod horní tyč, kterou Marc-Andre Fleury s potížemi dokázal ukrýt ve svém náručí!
01:30
Tomáš Plekanec mezi kruhy pro vhazování krásně odtáhl dvojici obránců Penguins a z vrcholu mezikruží zápěstím vypálil Brian Flynn, jeho střela ovšem zamířila pouze doprostřed brány a náruče Marca-Andreho Fleuryho.
00:22
Montreal dvakrát v rychlém sledu vyrazil do útoku a na pravém křídle přišla z ostrého úhlu první střela, se kterou si Marc-Andre Fleury poradil a levým ramenem ji vyrazil mimo.
00:01
Otázka, zda Kris Letang do dnešního utkání nastoupí nebo ne, byla zodpovězena. Letang bude hrát v prvním obranném páru společně s Trevorem Daleym. V dresu Montrealu nechybí český útočník Tomáš Plekanec. Jeff Jimerson předstoupil před diváky, aby zazpíval kanadskou a poté americkou hymnu, po které už bude vše připraveno k zahájení velkého zápasu.

Pittsburgh Penguins: M.-A. Fleury (Jarry) – Daley, Letang, Cole, J. Schultz, Määttä, Ruhwedel – Sheary, Crosby (C), Rust – Hagelin, Malkin (A), Hörnqvist – Kunitz (A), Bonino, Kessel – S. Wilson, Cullen, Fehr. Hlavní trenér: Mike Sullivan.

Montreal Canadiens: Price (Montoya) – Jemelin, S. Weber (A), Beaulieu, Petry, Barberio, Johnston – Pacioretty (C), Danault, Gallagher (A) – Byron, T. Mitchell, Radulov – Lehkonen, Plekanec, Flynn – Carr, McCarron, Terry. Hlavní trenér: Michel Therrien.

Rozhodčí: Dave Lewis, Ian Walsh. Čároví: Tim Nowak, Brad Kovachik.
Vzájemné zápasy v letošní sezóně 2016/17:

19.10.16 Montreal – Pittsburgh 4:0
Montreal Canadiens:

Shea Weber má před sebou speciální utkání, proti Pittsburghu totiž nastoupí v dresu Montrealu ke svému jubilejnímu 800. zápasu NHL. Weber, který strávil jedenáct z dvanácti sezón v Nashvillu, během dosavadní kariéry v zámoří vstřelil 175 gólů a zaznamenal 463 kanadských bodů. V bráně Canadiens začne brankář Corey Price, který inkasuje v průměru 1,99 gólu na zápas a jeho procentuální úspěšnost činí 93,1%. Montreal vyhrál pouze jedno z posledních čtyř utkání, když v pátek v noci zvítězil nad Floridou 3:2 po prodloužení. Vítězný gól vstřelil Phillip Danault.
Pittsburgh Penguins:

Obhájce Stanley Cupu Pittsburgh Penguins čeká krátce po půlnoci na Nový rok náročný zápas proti Montrealu Canadiens a di jeho sestavy by se mohl vrátit obránce Kris Letang, který vynechal posledních sedm utkání kvůli zranění v dolní části těla. Letang je základním stavebním kamenem týmu Penguins, což dokonale potvrzuje jeho průměrný čas na ledě 26 minut a 4 sekund. O tom, zda zkušený obránce do duelu nastoupí nebo ne, se rozhodně až během rozbruslení. V bráně určitě nastoupí Marc-Andre Fleury poté, co se Matt Murray zranil během zápasu proti Carolině Hurricanes. Penguins v prosinci vyhráli 11 ze 14 duelů a do souboje s Montrealem budou vstupovat s třemi výhrami v řadě. Sidney Crosby skóroval v pěti zápasech v řadě a s 26 góly během 31 utkání je nejlepším střelcem NHL. Skvělou formu má také ruský útočník Jevgenij Malkin, který během posledních šesti zápasů zaznamenal osm kanadských bodů.
Hokejisté v zámoří nemají volno ani na Nový rok a fanoušci NHL se mohou těšit na velice atraktivní souboj, v němž Pittsburgh vyzve v domácí PPG Paints Areně tým Montrealu. Penguins bojují v Metropolitní divizi o první místo s Columbusem, zatímco Canadiens se nachází na čele Atlantické divize. Bodově jsou na tom lépe domácí hokejisté Pittsburghu, kteří mají na svém kontě 53 bodů, tedy o čtyři více než Montreal.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.