Tomáš Hertl (SJS) 0+0, 3 střely, čas na ledě 18:32
Tři hvězdy utkání:

1. Martin Jones (SJS) 33 zák., 1 gól, 97,1%
2. Paul Martin (SJS) 0+0
3. Joonas Donskoi (SJS) 0+2
Statistiky: Střely na bránu: 25-34; Zablokované střely: 28-15; Vhazování: 50%-50%; Hity: 14-18; Přesilové hry: 0/1-0/3; Trestné minuty: 6-2.
Sharks se podařil úžasný vstup do utkání, když během úvodní minuty v rozmezí pouhých 12 sekund vstřelili dva góly, o které se postarali Kevin Labanc a Joel Ward, jehož branka nakonec byla vítězná. Konečný výsledek: San Jose Sharks 3 Vancouver Canucks 1.
59:42
Nikita Trjamkin na pravém křídle vypálil od hrazení, jeho prudká střela od modré čáry ale minula vzdálenější levý horní roh brány Martina Jonese, který podruhé inkasuje.
59:00
Do konce utkání zbývá odehrát 1 minuta.
58:54
Brent Burns pálil přes celé kluziště do odkryté brány, jenže ji také minul. Puk skončil na zakázaném uvolnění.
58:24
Brock Boeser mohl k asistenci na jediný gól Vancouveru přidat gól, jenže z mezikruží pálil pouze do míst, kde byl připravený Martin Jones, který puk skvěle vyrazil!
57:58
Daniel Sedin v blízkosti levé tyče chytře naznačoval pohybem hlavy a svým pohledem, že bude přihrávat, nakonec se ale rozhodl pro nebezpečnou střelu zápěstím, která pod ostrým úhlem mířila ke vzdálenější pravé tyči, jenže Martin Jones ji dokázal zastavit mezi levou rukou a tělem!
57:32
Marc-Édouard Vlasic z obranného pásma mířil dobře do prázdné brány, puk ale těsně minula pravou tyč a skončil na zakázaném uvolnění. Hra byla přerušena.
57:13
Richard Bachman vyrazil na střídačku a hokejisté Vancouveru to v závěru zkouší při hře bez brankáře!
57:07
Bo Horvat dobře vypálil po zpětné přihrávce svého spoluhráče z levého kruhu pro vhazování, jeho střela bez přípravy ale z blízkosti zamířila pouze do náruče Martina Jonese!
57:01
Dnešní utkání sleduje 17459 diváků.
56:34
Martin Jones v rychlém sledu předvedl dva zákroky, po druhém z nichž si nejsem jistý, zda puk ukryl v náručí a nevyrazil ho do ochranné sítě, hra ale každopádně byla přerušena a v závěru přichází reklamní přestávka.
56:00
Luca Sbisa před pár okamžiky pálil na levém křídle od hrazení, jeho následná střela ale zamířila mimo.
55:00
Sharks jsou sice ve třetí části opět o něco horní než Canucks, jenže dokázali na jejich gól bleskově zareagovat a krátce před koncem opět vedou o dvě branky.
53:45
Sharks vypálili na vrcholu pravého kruhu pro vhazování a jejich střela byla pořádně prudká, jenže minula přední pravý horní roh brány a Richard Bachman zasahovat nemusel.
52:05
Sharks se ocitli pod tlakem, Martin Jones ale dokázal střelu hostů z levého křídla dobře vyrazit a jeho spoluhráči poté vyhodili puk podél střídaček na zakázané uvolnění. Sharks vedou nad Canucks 3:1.
50:56
Canucks se po levé straně vrhli do útočného pásma, jejich akci ale zastavilo postavení mimo hru.
49:18
San Jose právě vstřelilo branku!
Brent Burns na pravém křídle napřáhl od modré čáry zápěstím ke krásné táhlé střele zápěstím, která mířila těsně nad ledem doprostřed brány. CHRIS TIERNEY ji ale skvěle tečoval a puk se od jeho hole odrazil do pravého horního rohu brány! Asistence: Brent Burns a Joonas Donskoi.
48:49
Alexander Edler nebo Christopher Tanev, každopádně jeden z obránců Vancouveru, napřáhl na levém křídle od modré čáry ke tvrdé střele, která minula přední horní roh brány.
47:12
Marc-Édouard Vlasic se ocitl v blízkosti pravé tyče ve velké šanci, Richarda Bachmana ale propálit nedokázal!
46:58
Dlouhá pasáž hry bez přerušení je u konce. Bo Horvat se dostal na pravém křídle ke střele z ostrého úhlu, kterou pozorný Martin Jones ukryl v náručí. Následuje reklamní přestávka.
43:30
Vancouver právě vstřelil branku!
CHRISTOPHER TANEV po přihrávce z levého křídla přes šířku útočného pásma od Brocka Broesera napřáhl na vrcholu pravého kruhu ke krásné střele s příklepem, která zamířila nad pravým ramenem brankáře Martina Jonese do vzdálenějšího levého horního rohu ! Canucks jsou zpět! Asistence: Brock Boeser a Luca Sbisa.
43:22
Sharks se nepodařilo podél střídaček rozehrát a puk zamířil na zakázané uvolnění. Hra přerušena.
41:26
Patrick Marleau se vrátil zpět na led a San Jose hraje krátce po začátku třetí třetiny v plném počtu.
40:33
Canucks na levém křídle krásně vypálili z úhlu a Martin Jones vyrážečkou na přední tyči vyrazil střelu mířící do předního horního rohu jeho brány nad! Skvělý zákrok!
40:21
Vancouver vstupuje do třetí třetiny v početní výhodě a má příležitost vrátit se zpět do dnešního utkání.
40:01
Třetí třetina začne přibližně v 6:28.
Vancouver byl během prostřední části utkání střelecky aktivnější a vyhrál ji na střely na bránu 14:8, prosadit se mu ale ani jednou nepodařilo. Zejména střela Brocka Boesera ze závěru druhé třetiny stála za to, Martin Jones ji ale po fantastickém zákroku ukryl ve své lapačce. Skóre po druhé třetině: San Jose Sharks 2 Vancouver Canucks 0.
40:00
39:50
Brock Boeser napřáhl v blízkosti pravého kruhu k nádherné a tvrdé střele s příklepem, která těsně nad ledem mířila k přední tyči, Martin Jones ji ale po úžasném zákroku ukryl v lapačce! Ve druhé třetině se již zřejmě gólu nedočkáme.
39:26
Patrick Marleau fauloval zezadu v pravém kruhu obranného pásma jednoho z hráčů Vancouveru, která napřahoval ke střele, a dostal dvě minuty za hákování.
39:14
Justin Braun dobře vypálil od modré čáry, připravený Richard Bachman ale puk ukryl ve své výstroji.
39:00
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
37:29
Drew Shore se ocitl z ničeho nic před bránou ve velké šanci, jenže nikým neatakovaný z blízkosti Martina Jonese mezi betony nepropálil! Hra byla po zákroku brankáře Sharks přerušena.
36:11
Christopher Tanev vzápětí zkusil štěstí ihned po vhazování střelou z vrcholu pravého kruhu, Martin Jones byl ale znovu připraven a znovu po zákroku přerušil hru.
35:58
Christopher Tanev vypálil na pravém křídle z ostrého úhlu a Martin Jones puk podržel ve své výstroji.
35:33
Nikolaj Goldobin se ocitl ve dvou skvělých šancích, když nejprve z levé strany pálil nad lapačkou Martina Jonese vedle vzdálenějšího pravého horního rohu brány a po krásné diagonální přihrávce z vrcholu pravého kruhu pro vhazování vzápětí bez přípravy v blízkosti levé tyče mezi tři tyče! Jeho střelu bez přípravy ale skvěle vyrazil Martin Jones, po jehož zákroku Sharks vyhodili puk na zakázané uvolnění a hra byla přerušena!
34:25
Vancouver vypálil ve středu útočného pásma od modré čáry a po zákroku Martina Jonese, který opět puk ukryl ve svém náručí, přichází na řadu reklamní přestávka.
34:06
Martin Jones se vydal za bránu, aby rozehrál, a poté skončil na ledě. Následný placák ale žádné nebezpečí nepřinesl a Sharks se podařilo bez problému rozehrát.
33:08
Michael Chaput si najel na vnitřním oblouku levého kruhu pro vhazování na krásnou přihrávku zpoza brány a zápěstím se snažil zamířit mezi betony Martina Jonese, brankář San Jose šel ale rychle do kolen a po dobrém zákroku hru přerušil!
32:51
Mikkel Bødker na pravém křídle tvrdě vypálil od modré čáry a Richard Bachman jeho táhlou střelu ztlumil v náručí.
32:27
Tomáš Hertl po rychlém protiútoku Sharks zakončoval v levém kruhu pro vhazování bekhendem, brankář Vancouveru byl ale opět připraven a jeho pokus vyrazil.
31:37
Joonas Donskoi byl zřejmě hráčem, který se u levé tyče snažil dostat k dorážce a mířil mezi tři tyče, Richard Bachman ale v rychlém sledu dvakrát skvěle zasáhl!
31:19
Nikita Trjamkin oseděl na trestné lavici dvě minuty a vrátil se zpět na led. Ani Sharks první početní výhodu nevyužili. Sharks stále vedou o dvě branky 2:0.
30:33
Sharks na levém křídle prudce vypálili od hrazení, jejich střelu ale na přední tyči zablokoval Christopher Tanev.
29:19
Nikita Trjamkin dostal dvě minuty za podražení a Sharks si po reklamní přestávce zahrají první přesilovou hru.
28:33
Marc-Édouard Vlasic napřáhl od modré čáry k nepříjemně střele, která mířila pod horní tyč, Richard Bachman ji ale vyrazil hrudí mimo a Joe Pavelski se k dorážce nedostal.
26:10
Vyloučený David Schlemko naskočil zpět na ledovou plochu a Sharks přečkali druhé oslabení v řadě.
25:55
Bo Horvat se po dalším nahození ocitl v blízkosti levé tyče v dobré šanci, jenže jeho následnou střelu dokázal zastavit připravený Martin Jones. Hra byla přerušena.
25:31
Daniel Sedin na vrcholu pravého kruhu pro vhazování napřáhl ke střele, která byla těsně před bránou tečována a odrazila se nad bránu do ochranné sítě.
24:10
Griffen Molino se krásně protáhl před bránu a snažil se zakončit, puk nakonec zamířil do posunuté brány, jenže ještě předtím následoval faul Davida Schlemka, který dostal dvě minuty za podražení. Rozhodčí ještě přezkoumali video, gól ale uznán nebyl. Vancouver tedy začíná přesilovou hru. První využít nedokázal.
23:37
Vyloučený Joel Ward se vrátil zpět z trestné lavice a Vancouver úvodní přesilovou hru dnešního utkání na začátku druhé třetiny nesehrál vůbec dobře. Sharks hrají v plném počtu.
21:45
Bo Horvat na pravém křídle vypálil z úhlu od hrazení a připravený Martin Jones ukryl puk ve svém náručí.
21:37
Joel Ward předvedl u hrazení drobný háček, který rozhodčí viděli, a střelec druhého gólu dostal dvě minuty.
20:58
Nikolaj Goldobin se před bránou do zakončení po nahození nedostal a skončil v ní místo puku. Hra byla přerušena kvůli posunuté bráně a vhazovalo se ve středním pásmu.
20:34
Brent Burns na pravém křídle vypálil od modré čáry a jeho táhlá střela skončila nad bránou v ochranné síti.
20:12
Paul Martin po přihrávce svého spoluhráče zpoza brány mohl skórovat u pravé tyče, z blízkosti ale pozorného Richarda Bachmana propálit nedokázal.
20:05
V SAP Center právě začala druhá třetina a jen si vzpomeňte, jaký úvod měli Sharks v první třetině.
20:01
Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 10-6; Zablokované střely: 7-6; Vhazování: 48%-52%; Hity: 4-5; Přesilové hry: 0/0-0/0; Trestné minuty: 0-0.
Druhá třetina začne přibližně v 5:31.
San Jose prožilo fantastický vstup do zápasu, když se během úvodní půlminuty v rozpětí pouhých 12 sekund prosadil Kevin Labanc a Joel Ward. Richard Bachman pustil za svá záda první dvě střely utkání a Vancouver bude po přestávce v SAP Center dohánět dvoubrankové manko, což rozhodně nebude nic jednoduchého. Skóre po první třetině: San Jose Sharks 2 Vancouver Canucks 0.
20:00
19:00
Do konce první třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
17:28
Brock Boeser po krásné diagonální přihrávce z pravého křídla od modré čáry v levém kruhu pro vhazování napřáhl k prudké střele zápěstím, Martin Jones byl ale na přední tyči včas a po rychlém přesunu puk ukryl v náručí.
16:47
Sharks se usadili v útočném pásmu a v rychlém sledu vypálili, Richard Bachman si ale s oběma střelami poradil.
16:14
Sharks se po krátké reklamní přestávce nepodařilo rozehrát a puk zamířil na zakázané uvolnění. Tak nakonec ne, rozhodčí zřejmě viděli postavení mimo hru.
15:39
Melker Karlsson na levém křídle z vrcholu levého kruhu pálil vedle levé tyče a v blízkosti pravé se snažil z ostrého úhlu zamířit do brány nejlepší obránce Sharks Brent Burns. Richard Bachman ale jeho střelu ukryl v náručí a po jeho zákroku následuje krátká reklamní přestávka.
13:12
Sven Bärtschi hledal na levém křídle diagonální přihrávkou od modré čáry Bo Horvata, útočník Vancouveru se ale k ničemu nedostal a Sharks mohli v klidu rozehrávat.
12:38
Brock Boeser na pravém křídle ihned po vhazování napřáhl od modré čáry k prudké střele, jenže jeho pokus byl tečován a v levém rohu útočného pásma se odrazil do ochranné sítě.
12:35
Paul Martin chtěl rychle rozehrát podél střídaček, jenže jeho kolmá přihrávka byla nepřesná a skončila na zakázaném uvolnění. Vhazovalo se před bránou Martina Jonese.
12:28
Vancouver se snažil prosadit na pravém křídle, kde se zřejmě Daniel Sedin ocitl v ofsajdu. Reklamní přestávka.
11:45
Do konce první třetiny zbývá odehrát necelých devět minut a Canucks po reklamní přestávce začali lépe bruslit, jenže Sharks je nepouští do žádné slibné šance, natož ke střele na bránu.
09:29
Hosté podél střídaček zavezli puk do útočného pásma a od hrazení přišla střela, kterou Martin Jones bez problému ukryl ve svém náručí. Následuje reklamní přestávka.
08:43
Brent Bruns na levé straně napřáhl v blízkosti modré čáry v útočném pásmu k prudké střele s příklepem, která byla mezi kruhy pro vhazování zablokována.
08:01
Daniel Sedin se ocitl v blízkosti pravé tyče ve velké šanci, jeho následná dorážka ale minula bližší horní roh brány!
07:08
Richard Bachman krásně zasáhl proti táhlé střele Jannika Hansena z vrcholu pravého kruhu pro vhazování pravým betonem a v blízkosti levé tyče se dostal k dorážce Tomáš Hertl, brankáře Vancouveru ale mezi betony nepropálil!
05:56
Vancouver se vrhl po levém křídle směrem vpřed, jenže jeho útočné snažení zastavilo postavení mimo hru.
03:40
Sharks vypálili z pravého kruhu pro vhazování poté, co Brent Burns pár okamžiků předtím z levé strany a ostrého úhlu minul bránu, Richard Bachman byl ale na místě a puk zastavil.
02:47
Canucks na levém křídle vypálili od hrazení, jejich pokus z úhlu ale skončil v lapačce připraveného Martina Jonese.
00:30
Joonas Donskoi a před ním David Schlemko se na vrcholu pravého kruhu pro vhazování ke střele nedostali, na volný puk si ale najel JOEL WARD a nádhernou táhlou střelou ho nad levým ramenem Richarda Bachmana napálil pod do levého rohu brány! Sharks se během pouhých 12 sekund dvakrát zakously do Canucks a bleskově se ujali dvoubrankového vedení! Asistence: Joonas Donskoi a David Schlemko.
00:18
Joe Pavelski na pravé straně útočného pásma vyhrál vhazování a KEVIN LABANC z kruhu pro vhazování po nádherné otočce zápěstím zamířil nad lapačkou Richarda Bachmana do bližšího pravého horního rohu brány! První střela a první gól. Sharks vedou 1:0! Asistence: Joe Pavelski.
00:01
V SAP Center právě začalo utkání mezi San Jose a Vancouverem, jehož favoritem jsou Sharks.
00:01

San Jose Sharks: M. Jones (Dell) – P. Martin, Burns, Vlasic (A), Braun, Dillon, Schlemko – Labanc, Marleau (A), Pavelski (C) – Hansen, Hertl, Bødker – Donskoi, Tierney, J. Ward – Meier, M. Karlsson, Sörensen. Hlavní trenér: Peter DeBoer.

Vancouver Canucks: Bachman (R. Miller) – Edler, Stecher, Sbisa, Ch. Tanev (A), B. Hutton, Trjamkin – D. Sedin (A), H. Sedin (C), Goldobin – Bärtschi, Horvat, Boeser – Boucher, B. Sutter, Chaput – Molino, Shore, Megna. Hlavní trenér: Willie Desjardins.

Rozhodčí: Steve Kozari, Kyle Rehman. Čároví: Shane Heyer, Brian Mach.

VANCOUVER CANUCKS

Do sestavy Vancouveru se vrací útočník Nikolaj Goldobin, který se proti San Jose představí poprvé od závěru února, kdy byl do týmu Canucks vyměněn za útočníka Jannika Hansena a volbu ve čtvrtém kole NHL Draftu 2017. Goldobin během rozbruslení bruslil v první útočné formaci po boku Henrika a Daniela Sedina.
SAN JOSE SHARKS

San Jose si zajistilo účast v playoff a v Pacifické divizi mu patří třetí místo, první je Anaheim, který má před Sharks náskok čtyř bodů. Druhé místo patří Oilers, kteří jsou o dva body před San Jose a dva ztrácí na Ducks. Na čtvrtém místě se nachází Calgary, které na družinu kolem Tomáše Hertla ztrácí v závěru tři body.

Novinky z týmu

Domácí hokejisté se budou muset proti Vancouveru obejít člena první útočné formace Joea Thorntona a Logana Couturea, který hraje pro změnu v centru druhého útoku. Thornton je mimo kru kvůli zranění levého kolena, zatímco Couture přijde o páté utkání v řadě poté, co ho v zápase proti Nashvillu Predators 26. března nepříjemně zasáhl tečovaný puk do pusy.
Středeční program NHL uzavře utkání, v němž San Jose vyzve na svém ledě Vancouver. Domácí hokejisté se budou muset v SAP Center obejít bez Joea Thorntona a Logana Couturea, zatímco do sestavy Canucks se naopak vrací Nikolaj Goldobin. Sharks v závěru základní části bojují o 1. místo Pacifické divize.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:30.