Nejlepší hráči utkání: Petr Nedvěd (LIB) a Milan Gulaš (PLZ).
Samostatné nájezdy začínají.
64:59
Plzeň právě vstřelila branku!

Ani Martin Straka nic nevymýšlel, vypálil a Pavelec na jeho střelu nestačil. Plzeň díky svému kapitánovi vítězí po samostatných nájezdech v dramatickém utkání 4:3.
Martin Straka může rozhodnout!
Netík nic nevymýšlel, zkusil střelu mezi betony, Mazanec je srazil včas.
Za domácí krásným samostatným nájezdem vyrovnává Jan Kovář.
Jako druhý v pořadí z hostí jede Nedvěd, stadionem se ozývá pronikavý pískot, liberecký útočník je ale úspěšný.
Za Plzeň jako první jede proti Pavelcovi Milan Gulaš. Zkusil blafák, ale neuspěl.
Proti Mazancovi se rozjíždí Michal Bulíř. A Mazanec jeho střelu chytá.
Jako první pojede Liberec.
Zásahy brankářů v prodloužení:

Pavelec - 4

Mazanec - 3
Jeliož ani v nastaveném čase gól nepadl, diváci uvidí i další přídavek - samostatné nájezdy.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:37
Po delší době střela domácích, kterou vyslal Slovák od modré čáry. Pavelec vyrazil.
63:57
Nyní je aktivnějším týmem Liberec, Plzeň se brání zuby nehty.
62:59
Mazanec versus Nedvěd podruhé - opět je vítězem plzeňský gólman.
62:29
Ani jeden z týmů se rozhodně nesoustředí na obranu. Hra se přelévá ze strany na stranu.
61:41
Ševc zkusil vyslat na Pavelce svou tvrdou střelu, nebyl však přesný.
61:16
Vlach zavezl puk do útočného pásma, sám ještě vystřelil,Mazanec jen tak tak vyrazil.
60:39
Prodloužení začali aktivněji domácí, Pavelec se v nastaveném čase rozhodně nenudí.
60:01
Zásahy brankářů ve třetí třetině:

Pavelec - 10

Mazanec - 12.
60:00
59:40
Další obrovská škodovácká šance a Vlasák opět nezamířil do odkryté branky.
59:02
Tygři se nikam neženou, v klidu rozehrávají za svou brankou. Naopak Plzeň chce viditelně vrátit vítězství na svou stranu.
58:27
Tohle se ale musí dávat! Kovář jel zcela sám na Pavelce, liberecká obrana byla daleko, ale Pavelec plzeňského útočníka vychytal.
57:28
Na hráčích je vidět, že nikdo nechce udělat chybu a dopustit tak možný rozhodující gól.
56:11
Straka krásně našel nikým nehlídaného Vlasáka, ale Liberec nakonec stihl srovnat svou obranu a z nadějné šance tak nic nebylo.
55:55
55:40
Plzeň se opět osvobodila.
55:16
Všichni přítomní se dožadovali vyloučení libereckého hráče, jejich přání ale nebylo vyslyšeno.
54:48
Nyní se po sérii přihrávek připravili o pásmo sami hosté.
53:59
Domácí vyhazují.
53:53
Plzni se teď nic nedaří. A k tomu ještě míří Dvořák (PLZ) na dvě minuty na tresnou lavici za zdržování hry, když vyhodil puk mimo hřiště.
53:27
Liberec právě vstřelil branku!

Tak tohle bylo jako blesk z čistého nebe. Rychlý liberecký protiútok zakončil přesnou střelou pod horní tyčku Petr NEDVĚD. Asistence: Roman Vlach.
52:48
Po delší době se indiáni usazují v útočném pásmu a pletou hlavy libereckým obráncům.
52:10
Komerční přestávka jistě přijde domácím vhod, mohou udělat poradu a urovnat svoji rozhozenou hru.
51:30
Liberec opravdu velmi ožil, z nevinných koťátek se postupně stávají rozzuřené kočky.
Dnešní utkání sleduje 4403 diváků.
51:03
Další šance Liberce! Tentokrát Mazanec zasahoval proti Vlachovi.
50:41
Oddechový čas pro domácí.
50:41

A máme tady drama. Z téměř rozhodnutého utkání se nakonec vyvrbuje zápletka. Plzeňští zbytečně faulovali v útočném pásmu a ponechanou výhodu krásnou střelou využil Juraj CEBÁK. Asistence: Jaroslav Kudrna.
50:25
Cebák našel svou přihrávkou přesně hokejku Baleje, ten toho ale nedokázal využít.
49:10
Narozdíl od prvních dvou třetin, Liberec nyní snáze přechází přes střední pásmo a Mazanec si ve třetí části nemůže stěžovat na nedostatek práce.
47:43
Trošku otupit drápy mohl hostím Straka, když při akci dva na jednoho dostal krásnou přihrávku od Vlasáka, ale střela mu vůbec nesedla, Pavelec nemusel zasahovat.
47:15
Pletka nedokázal puk dostat z pásma a Liberec dál kouše. Je vidět že Tygry vstřelený gól i oddechový čas nebudil.
46:29
Oddechový čas pro hosty.
46:29
Liberec právě vstřelil Ladislav ŠMÍD prostřelil Mazance a snižuje. Asistence: Petr Nedvěd, Tomáš Netík.
46:21
Tygři si zahrají přesilovou hru. Vyloučen Jiří Hanzlík (PLZ).
45:57
Nyní si ale zaslouží Mazanec absolutorium. Nedvěd na něj jel zcela sám, nikým neatakován, Mazanec mu jeho pokus sebral lapačkou.
45:38
Nyní měl Mazanec i štěstí po jeho nejisté rozerávce mohli Tygři střílet do odkryté branky, nakonec k ní puk nedoputoval.
44:18
Štich s Netíkem svádí tuhý boj o útočné pásmo a vítězí. Ovšem ke střele se nedostali.
44:03
Po delší době je v akci také Mazanec. Novotného střelu vyrazil betonem do ochranné sítě.
43:22

Milan GULAŠ sebral drze puk z hokejky libereckého obránce, který se ho snažil vyvést z pásma, z otočky vystřelil a překonal překvapeného Pavelce. Bez asistence.
43:09
A opět v akci Ondřej Kratěna. Tentokrát mu v lepším zakončení překážela zlomená hokejka, i tak měl ale Pavelec s jeho střelou dost práce.
42:33
Balej byl tak sám před Pavelce, že v momentě, kdy dostal puk se asi lekl a v podstatě libereckého gólmana neohrozil.
42:21
Kudrna upadl v nesprávný moment, Kovář díky tomu udržel útočné pásmo, posunul puk na Kratěnu, který tvrdě pálil. Pavelec ukryl puk v náručí.
42:08
Zakázané uvolnění Liberce.
41:27
Straka ze své obvyklé pozice netrefil branku.
41:27
Hosté jsou kompletní.
41:11
A odmácí stále ne a ne vystřelit.
40:46
Liberec už dávno hraje ve čtyřech, z přesilové hry zbývá pouhých 22 vteřin.
40:01
Ve třetí třetině bude ještě přesilovka pokračovat, 15 vteřin v pěti proti třem, poté ta klasická.
Druhá třetina přinesla další gól v liberecké síti a mnoho přesilových her pro domácí. Zatím se však Škodovákům nedaří je využívat, dobře nenaložili ani s dlouhou dvojnásobnou početní výhodou na konci druhé dvacetiminutovky.
Zákroky brankářů ve druhé třetině:

Mazanec - 6
40:00
39:51
VLasák se Strakou ale teď celou situaci překombinovali, Tygři se zatím brání.
39:23
Začíná běžet Výtiskův trest, dvojnásobná přesilovka může trvat ještě 57 vteřin.
39:01
Liberec se po nepřesných plzeňských přihrávkách osvobozuje.
38:42
A dvojnásobná přesilovka se protáhne. Na trestnou lavici pro změnu míří Výtisk (LIB), jehož trest se odkládá a začne běžet za 42 vteřin.
38:28
Marušákova prudká střela minula branku jen těsně.
38:15
Tak tohle je pro Tygry kritická situace. Vantuch (LIB) dostává dvě minuty za hru vysokou holí a Plzeň bude hrát 1:09 v pěti proti třem.
38:01
Krejčík získal pro Liberec cenné vteřiny a navíc ještě útočné pásmo, když předvedl dobrý výpad. Chyběla mu ovšem přesnější střela.
37:31
Plzeň se ale sama připravuje o útočné pásmo.
37:24
Domácí budou hrát další přesilovou hru. Štich (LIB) je potrestán za nedovolené bránění.
37:03
Štich prověřil Mazance střelou od modré.
36:52
Straka po pravém mantinelu unikal Vantuchovi, nakonec byl ale plzeňský kapitán rychlejší i než puk.
36:18
Odpískaná vysoká hůl.
35:20
St. Pierre hledal Baleje mezi kruhy, přihrávku však dříve sebral liberecký bek.
34:51
Vlasák si asi vystřílel munici v prvním kole svým hattrickem. Nyní opět po krásné přihrávce od Jeřábka tváří v tvář Pavelcovi neuspěl.
34:20
Plzeň se z náznaku libereckého tlaku osvobozuje vyhozením puku do středního pásma.
33:48
Pletka svým manévrem zmátl na ledě všechny přítomné, ovšem i ty, které jistě zmást nechtěl - vlastní spoluhráče.
33:22
Zakázané uvolnění hostí.
32:54
Ševc prověřil Pavelcovu pozornost svou střelou, brankář odolal.
32:33
Oba týmy hrají v plném počtu.
31:44

Marušák našel Gulaše, ten vystřelil, Pavelec v sedě jeho ránu vyrazil, ovšem opět jen na hůl Milana GULAŠE, který po ležícím gólmanem zasunul puk do branky. Asistence: Jiří Marušák.
31:03
Nejprve Jeřábek, po něm Kovář. Oba vylekali svými střelami Pavelce natolik, že se za nimi jen ohlédl. K jeho štěstí ani jedna neskončila za jeho zády.
30:33
Opět současné vyloučení. Dvořák (PLZ) vyloučen za podražení a mužstvo Bílých Tygrů je potrestáno za příliš mnoho hráčů na ledě. Hraje se tedy čtyři na čtyři.
30:03
Po delší době nebezpečná akce Liberce. Střela šla nad hlavou Mazance, ten o ní vůbec nevěděl. Naštěstí pro něj však puk spadl přímo na hokejku plzeňských obránců.
29:13
Liberec se opět pracně dopracoval do útočné třetiny, ale rychle o ní přišel.
28:51
Pletka přejel modrou čáru dřív, než za ní Pitule dostal puk. Opět se píská.
28:23
Ševc nyní předvedl další výborný zákrok. Dnes hraje opravdu dobrý zápas.
28:05
Další postavení mimo hru Škodovky.
27:56
Gulaš zkoušel puk prostrčit na Pletku, nebyl však úspěšný.
27:35
27:11
Slovákovu ránu zachytil Holub a vyhazuje.
26:38
Z plzeňské přesilové hry už byla odkrojena celá minuta a domácím se stále nedaří ohrozit Pavelce.
25:48
Ševc nejprve na poslední chvíli zachránil domácím útočném pásmu, o pár vteřin později zabránil libereckému útočníkovi v samostatném úniku zcela čistým zákrokem.
25:35
Šmíd (LIB) dostává dvě minuty za napadení.
25:16
Lev vybojoval puk pro Dvořáka, který bez vahání zajel do útočného pásma, kde vybojoval svým dobrým pohybem faul.
24:58
S Nedvědovým návratem na led pálil Marušák do ochranné sítě.
24:13
Souboj dvou sedmasedmdesátek za libereckou brankou vyhrál plzeňský Gulaš, nic z toho však nebylo.
23:55
Liberec vyhazuje až k Mazancovi.
23:41
Ani Straka teď neudržel pásmo, indiáni v offsidu.
23:21
Liberec se zatím dobře brání, Plzeň se nemůže usadit v pásmu.
22:51
Straka se zmocnil puku, nahodil své tryskové motory a všem opět ujížděl. Jeho kamarád Petr Nedvěd (LIB) ho zastavil jen nedovoleným hákem.
22:26
Liberec ale vyhrál buly a hned se vydal ohrozit Mazance. Netíkovu střelu plzeňský gólman kryl.
22:08
Lev s Pitulem dostali puk do útočného pásma, vybojovali vhazování před Pavelcem.
21:36
Pro změnu je Liberec v offsidu.
21:20
21:06
Hanzlík zachytil libereckou rozehrávku a Plzeň může do útoku.
20:39
20:17
Plzeň hraje ještě v pěti proti čtyřem, ale nedaří se jí usadit se v útočném pásmu.
20:01
První třetina nabídla rychlý hokej, ve kterém dominoval Plzeň. I když i hosté dokázali s ojedinělých šancí zahrozit, Mazanec neměl příliš práce. Domácí po zásluze vedou 1:0, Tygři mohou děkovat Pavelcovi, že rozdíl není vyšší.
Zásahy brankářů v první třetině:

Mazanec (PLZ) - 6

Pavelec (LIB) - 12
20:00
19:56
19:30
Další velká šance Plzně. Gulaš pálil, Pavel společně s obránci si ale poradil.
18:39
Liberecká přesilovka ovšem netrvala příliš dlouho. Juraj Cebák (LIB) taktéž putuje na dvě minuty za katr.
17:55
Ševc (PLZ) ale zbrzdil dle soudu rozhodčích Galamboše faulem, odchází tedy na tresnou lavici.
17:55
Galamboš projel do útočného pásma jako nůž máslem. Mazanec mu ale puk vypíchl, k dorážce před prázdnou brankou se ale ještě mohl dostat Špaček, ten však puk netrefil. Teď měla Plzeň velké štěstí.
17:43
17:04
Plzeň výborně brání střední pásmo, Liberec má obrovské problémy dostat se za útočnou modrou čáru.
16:51
Zakázané uvolnění domácích.
16:23
Obrovskou šanci měl Vlasák, který stál nikým neatakovaný před Pavelcem, ovšem trefil pouze libereckého gólmana.
15:43
Balej svedl kráný čistý souboj o puk se Štichem, mezitím se hraje v pěti na obou stranách.
15:24
St. Pierre vyváží puk až do útočného pásma.
15:21
Urbanovi vyletěl puk mimo hřiště, bylo to však v útočném pásmu, poměř hráčů na ledě se nemění.
14:38
Liberečtí hráči mají sice puk na hokejkách, ale je jim to zatím k ničemu, neboť Škodováci jim nedovolují překročit ani červenou, natož modrou čáru.
13:44
Budeme sledovat hru čtyři na čtyři. Pitule (PLZ) a Nedvěd (LIB) dostávají po dvou minutách za sekání, respektive nedovolené bránění.
12:50
Teď se předvedl Mazanec. Obrovitý Urban krásně projel mezi plzeňskými obránci a už už chtěl zakonči. Puk mu však odskočil, čehož využil plzeňský gólman a puk odpálil. To byla krásná rozehrávka Marka Mazance.
12:30
Dvořák zkoušel Pavelce překvapit objetím branky, brankář zámořské NHL se však zaskočit nenechal a odolal i proti dorážce.
12:00
Kudrna už najížděl téměř sám na Mazance, ten si s jeho střelou z úhlu poradil.
11:42
Domácí hrají v plném počtu, nedá se ale říci, že by jí Liberec nějak zvlášť potrápil.
11:04
Nedvědovu přihrávku na Vlacha zblokoval St. Pierre.
10:45
Liberci se zatím přesilová hra vůbec nedaří, Plzeň se bez problémů brání.
10:05
Hanzlík zblokoval tělem střelu od modré a nyní odchází s bolestivou grimasou zpět na střídačku. Plzeň opět vyhazuje přes všechny čáry.
09:49
A znovu...
09:38
Plzeň se osvobozuje...
09:15
Pro změnu si oslabení zahrají domácí. Marušák (PLZ) dostává dvě minuty za hákování. Svým faulem hasil požár před Mazancovou brankou.
08:31

Tak tomu se říká ukázat se! Nováček ve škodováckém dresu Martin ŠEVC se trefuje za Pavelcova záda krásnou střelou od modré čáry. Asistence: Tomáš Vlasák, Jan Kovář
08:11
Plzeň se ihned po vítěném buly usadila v útočném pásmu a roztáčí kolotoč přihrávek.
07:57
Máme tu první vyloučení zápasu. Potrestaným je Nedvěd (LIB), který dostává dvě minuty za hákování.
07:49
Nedvědova střela mířila vysoko nad.
07:35
Po dlouhé době si rozhodčí vyzkoušel píšťalku. Je pískán offside Liberce.
07:23
Srážku Čakajíka s Balejem nechali rozhodčí bez povšimnutí.
06:29
Liberec se zkouší usadit v útočném pásmu, zatím se mu to daří, ale hráče s pukem drží domácí především u mantinelů.
05:58
Hra se příliš nekouskuje, rozhodčí téměř nepřerušují, diváci vidí krásný rychlý hokej.
05:24
Heřman s Petruškou se vydali na útočný výlet, ten však rychle skončil, aniž by z něho byla střela.
04:54
Oba týmy střídají, puk v klidu drží liberečtí obránci za svou brankou.
03:50
Z následného protiútoku se dostal k puku Nedvěd a Mazanec musel předvést proti jeho obávané střele krásný zákrok lapačkou.
03:45
Marušák nyní předvedl výborný obranný zákrok, díky tomu se dostal Pletka ke krásné střele, vyprášil ale jen Pavelcovi betony.
03:09
Ševc vyslal tvrdou ránu od modré, nebyla však zcela přesná. Plzeň si ale jako první vytvořila souslednější tlak.
02:20
Hra se rychle přelévá ze strany na stranu, ale anijednomu týmu se nedaří udržet se delší dobu v útočném pásmu.
01:25
Balej prověřil Pavelce, ten měl s jeho střelou téměř žádnou práci.
01:01
Vlach přebral přihrávku a zavezl puk do útočného pásma. Jeho střela ale byla zblokována.
00:32
Nyní však útočí Liberec. Mazanec ale žádný zákrok zatím předvést nemusel, vše likviduje obrana.
00:01
První buly utkání vyhrál proti Petru Nedvědovi Martin Straka.
00:01
Na ledě už krouží rozhodčí a vyjíždějí i oba týmy. Utkání začne opravdu již za pár okamžiků.
V dresu Plzně naopak už bude na ledě k vidění obránce Martin Ševc.
Zápasu už bude přihlížet i nová brankářská posila Tuukka Rask. Do branky se však rozhodně ještě nepostaví. Doufejme tedy, že mu diváci předvedou výbornou atmosféru.
Už jen dvacet minut zbývá do začátku zápasu pátého kola, do souboje mezi aktuálně osmým a posledním týmem extraligového pelotonu. Hráči pomalu ukončují své rozbruslení a mizí v kabinách.

HC Škoda Plzeň: Mazanec (Svoboda) - Jeřábek, St. Pierre, Hanzlík, Marušák, Slovák, Ševc, Havlíček - Kratěna, Vlasák, Straka - Lev, Kovář, Pitule - Dvořák, Gulaš, Petruška - Pletka, Heřman, Balej

Bílí Tygři Liberec: Pavelec (Pinc) - Čakajík, Šmíd, Výtisk, Derner, Cebák, Holub, Štich, Novotn - Víšek, Špaček, Galamboš - Vlach, Kudrna, Filippi - Urban, Netík, Vantuch - Bulíř, Krejčík, Nedvěd

Rozhodčí: Fraňo, Hribik - Bejček, Charvát.
Plzeň se ale také může pochlubit jednou posilou z NHL. A to také na brankářské pozici. Tuukka Rask sice ještě v dnešním utkání nenastoupí, ale i tak se jistě mají plzeňští fanoušci na co těšit.
Ačkoliv je Tomáš Pavelec jeden z mnoha kladenských odchovanců působících v NHL, v době výluky této zámořské soutěže bude působit v týmu Liberce. Původně měl zamířit do Třince, ale z této dohody nakonec sešlo, tudíž svůj první extraligový zápas v kariéře odchytal za severočeský klub. Příliš se zatím ale nedaří, ve dvou zápasech inkasoval osm branek. Liberec mohl ve svém dresu přivítat také svého odchovance Ladislava Šmída, který normálně hraje po boku Aleše Hemského v kanadském Edmontonu.
V prvním kole sice Liberec na ledě Kladna vyhrál 2:1 po samostatných nájezdech, ve druhém ale na vlastním ledě podlehl Spartě, ve třetím kole prohráli Tygři v Českých Budějovicích a černou sérii završil Liberec doma proti Chomutovu, od kterého dostal takzvaného „búra“. To suma sumárum dává dohromady pouhé dva získané body a poslední místo. Liberec tedy jistě bude chtít nějaký další bod uloupit v Plzni. Škodováci ale jistě nebudou chtít prohrát potřetí v řadě. Kdo nakonec bude šťastnější?
Liberecké Tygry od letošní sezóny vede jako hlavní kouč v Plzni velmi dobře známý a oblíbený Marian Jelínek. Právě plzeňské angažmá bylo pro Jelínka první v roli hlavního trenéra. Zatímco plzeňskou loď po něm kormidluje Milan Razým, on převzal severočeský tým po Jiřím Kalousovi. S výsledky svých svěřenců však nemůže být příliš spokojen.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:10.