Třetí třetina zakončila toto velmi zajímavé utkání. Třinec v přesilové hře parádně zakombinoval a po teči Hrabala otočil výsledek na 3:4. Domácím pomohla přesilová hra, ve které se trefil z pravé strany David Krejčí, a tak bylo srovnáno, 4:4. Rozhodnutí přinesla 57. minuta, kdy se trefil s trochou štěstí Bartek, který uzavřel na konečných 5:4. Třinec sice v ČEZ Areně nepředvedl špatný výkon, avšak odjíždí bez bodu.
60:00
59:52
Růžička II to zkusil z pravé strany, ale Salfický jeho nepřesný pokus vyrazil.
59:35
Hostující brankář opět mimo svou klec.
59:27
Po ofsajdu se vhazuje v útočném pásmu a Hrubec se musí vrátit do branky.
59:24
Hosté to zkusí v šesti, poté co Hrubec odjel na lavičku a Květonovi vypršel trest.
58:59
Ránu z úhlu si Salfický pohlídal, a tak útočil opět celek Pardubic. Rány Barteka a Krejčího však jdou buď mimo, nebo je vyráží Hrubec.
58:21
Bartekovo nahození z pravé strany tečoval Kočí do Hrubce a Třinec jde do útoku.
57:42
Znovu byl k vidění souboj Hrubec-Píša a znovu úspěšnější byl brankář Třince, který ránu vyráží výstrojí mimo ledové kluziště.
57:28
Píšovu ránu z pravé strany vyráží Hrubec bleskovým betonem. Pardubice i nadále v útočném pásmu.
57:16
Hosté to teď budou mít už velmi těžké. Dvěmi minutami je totiž potrestán za vysokou hůl David Květoň.
56:11
Pardubice právě vstřelily branku!
Utkání velkých obratů přináší domácímu celku pátou trefu! Po vpádu do útočného pásma se hostující obrana nedokázal zformovat a tvrdě za to pyká. Hrabal nedokázal vyhodit a k volnému puku se v mezikruží dostal MARTIN BARTEK. Jeho pokus sice Hrubec zkoušel zastavit lapačkou, avšak neúspěšně, když mu prudká rána z rukavice vyskočila a o pár centimetrů se dostává za brankáře Ocelářů. Asistence: Radovan Somík a Jiří Vašíček.
55:54
A další šance! Střelu od pravé strany dobře tečoval Daniel Rákos, avšak stál příliš blízko Salfického, který tak pokus chytá do výstroje.
55:10
Hrozil však i Třinec! Po ráně z levé strany Salfický absolutně netušil, kde má kotouč, který mu s velkým štěstím projel mezi betony mimo branku.
54:37
A Hrubec opět v permanenci. Po centru z pravé strany tečoval kotouč Hemský a hostující brankář vyráží.
54:06
Kousal v útočném výpadu po pravé straně přenechal puk na Hemského, jehož tečovaný projektil jde mimo Hrubcovu klec.
53:49
Třinec znovu hrozí. Martin Růžička II z pravé strany hledal v brankovišti Peterka, ale ten pouze Salfického povalil. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
53:18
Šance hostů! Píša nestíhal Květoně, který poté parádně centroval do brankoviště na Adamského. Ten naštěstí pro domácí na puk nedosáhl.
52:44
Velký tlak domácích končí nakonec vyrovnáním. Kindl místo očekáváné rány našel u levého mantinelu DAVIDA KREJČÍHO, který dělovkou k pravé tyči nekompromisně prostřeluje bezmocného Hrubce. Asistence: Jakub Kindl a Jan Kolář.
52:20
Kindlovu nepovedenou ránu dobře tečoval Krejčí, ale bohužel pro něj pouze do betonu připraveného Hrubce.
51:44
Už to vypadalo, že Třinec půjde do tří za vyhození mimo kluziště, avšak to, by bylo až příliš sporné. Sudí tak určuje vhazování po pravici Šimona Hrubce.
51:26
Přesilovka Pardubic sice skončila, avšak následovat bude další. Za nedovolené bránění je vyloučen Lukáš Zíb.
51:04
Píša nahrál nepřesně, a tak byl znovu u puku Třinec.
50:25
Třinec vyhazuje touš z obranného pásma a sbírá cenné vteřinky k dobru.
49:45
Na pravé straně pálil na domácí branku Kolář, ale Šimon Hrubec zasáhl parádně betonem, a tak pokus vyráží.
49:24
Rostislav Klesla oslabuje Třinec, když vyhazuje puk mimo hřiště. Dvě minuty proto vidí za zdržování hry.
49:19
Odvážně se do útoku vydal Benák, jehož ránu Hrubec vyrazil. Následná dorážka Pavla Brendla však už na prostor tří tyčí nesměřovala a jde mimo.
48:17
Po dalším pasu zpoza branky zakončovala domácí elitní přesilovková formace, ale znovu se puk za Hrubce nedostal. Nyní již Třinec hraje v plném počtu.
47:33
Dlouhou kombinaci domácích v útočném pásmu jako by nikdo nechtěl zakončit. Po nahrávce zpoza branky se tohoto úkolu zhostil David Krejčí, kterého ale vychytává parádním zákrokem Hrubec!
46:45
V oslabení Třince zakončoval u levé tyče Martin Adamský, ale brankář Pardubic si poradil.
46:14
Hosté ihned vyhazují kotouč do útočné třetiny.
46:12
Nyní uvidíme přesilovou hru Pardubic. Dvě minuty vidí za pád pod nohy Jiří Polanský.
45:39
Hemský posunul puk před brankou na Kousala, který ale v tísni zakončuje mimo.
44:46
Třinec právě vstřelil branku!
A hosté dokonale otáčí stav, když se v přesilovce prosazují a vedou 4:3. Přesilovka byla rozehrána parádně na Zíba, který mohutným nápřahem od modré pálil na Salfického. Do této střely ještě vložil hůl JOSEF HRABAL, který před domácím brankářem změnil směr střely a vyrovnal. Asistence: Lukáš Zíb a Radek Bonk.
44:26
Teď uvidíme přesilovku Ocelářů Třinec. Dvě minuty totiž vidí za hákování v rohu hřiště Tomáš Zohorna.
44:08
A ten musel ihned zasahovat. Od modré to totiž po buly zkusil Klesla, ale proti byla lapačka připraveného brankáře Pardubic.
44:04
Následné zakázané uvolnění Pardubic dostává hru před Salfického.
43:30
Vašíček už byl o něco přesnější, ale hostující brankář si poradil a vyráží do rohu.
42:51
Salfický opět zbytečně váhal za brankou s rozehrávkou a byl atakován. Sudí však nechal hru pokračovat, a to domácím přineslo zakončení. Od levého mantinelu pálil Beech, ale Hrubcovu branku netrefil.
42:34
V útoku i Třinec, ale ten se přes Salfického neprosadil. Pardubice následně vyhazují, a tak se bude hrát v jejich obranném pásmu.
41:30
Buchtele se podél pravého mantinelu sice dostal do útočného pásma, tam ale o puk díky dobré práci hostujících beků rychle přišel.
40:19
Domácí tým začíná své snažení ofsajdem Roberta Kousala, po kterém se vhazuje ve středním pásmu.
40:01
A v ní se střelecky prosadil pouze Třinec. Vyrovnaný průběh hry narušila až velká chyba domácího brankáře Salfického, který svým chybným vyhozením našel Peterka, jehož následné zakončení pohodlně zaplulo do sítě. Aby toho pro domácí nebylo málo, tak po dalším doteku Peterka s pukem bylo vyrovnáno. Zkušený hráč hostí našel na pravé straně Galvase, který propálil domácího brankáře a srovnal. Pardubický tým sice měl pár šancí, avšak na novice v brankovišti, Šimona Hrubce nevyzrál. Třetí třetina pravděpodobně začne v 18:54.
40:00
39:40
Dobrá práce Krejčího v oslabení znamená pro domácí pouze ofsajd. Na vhazování již však jdou v plném počtu.
39:20
Teď Třinec zastavuje ofsajd. Po něm se vhazuje ve středním pásmu, dvacet vteřin před koncem přesilovky.
38:55
Po nepovedené ráně z pravé strany se k puku dostal domácí Kristopher Beech, kterému se povedlo vyhodit.
38:11
Růžičkovu II nahrávku na útočnou modrou překvapivě nezastavil Zíb, a tak musí hosté z dalším stěhováním do útočného pásma počkat.
37:40
Domácí tým si v závěru třetiny vzal ihned po brance oddechový čas, ale ten jako by neúčinkoval. Závěr druhé třetiny se tak bude nést ve znamení přesilovky Třince. Václav Kočí vidí dvě minuty za podražení.
36:57
Hosté ve druhé třetině stahují ztrátu z první části a vyrovnávají. Po nahrávce do útočného pásma zahrál parádně Peterek, kterého skvělé vidění našlo nahrávkou na pravé straně volného LUKÁŠE GALVASE. Zcela volný bek Třince poté nachytal Salfického ranou na přední tyč. Asistence: Jan Peterek a David Květoň.
36:19
Následnou tečovanou ránu Kindla chytá Hrubec do výstroje. Vhazuje se po jeho levé ruce.
35:45
Krejčího nahrávku za obranu na Hemského výborně zastavuje zákrokem ''last minute'' Josef Hrabal.
35:15
Ostřejší výměnu bodyčeků ukončuje střelou až hostující Klimenta, který pálil od pravého mantinelu. Salfický jeho pokus chytá do výstroje.
34:45
Nahození z levé strany opět končí v lapačce připraveného Hrubce. Vhazovat se bude po pravé ruce tohoto brankáře Třince.
33:40
Zohorna zpoza branky našel Buchteleho, který velmi šikovně pálil zpoza beka. Střelu však vyráží dobrým zákrokem Šimon Hrubec.
33:33
Ani jeden z týmů se v následujících momentech do zakončení nedostal, a tak vidíme přerušení hry až po úmyslném ofsajdu hostů z Třince.
32:00
Květoň v útočném pásmu pěkně uvolnil Peterka, který zcela sám zakončuje jen do výstroje připraveného Salfického.
31:36
Domácí kontr zakončuje z pravé strany Kindl, který však z těžkého úhlu na Hrubce nevyzrál.
30:59
Hosty však na dostřel vrací velká minela domácího brankáře Salfického. Ten se pokoušel holí zbytečně vyhodit puk do středního pásma, což přečetl JAN PETEREK, který do prázdné klece pohodlně využívá přesilovku a snižuje na 2:3 z pohledu Ocelářů.
30:40
Pardubickému celku se zatím oslabení daří a již potřetí vyhazuje ze své obranné třetiny.
29:58
Přesilovka pro Třinec přichází po krosčeku Roberta Kousala.
29:09
O pár vteřin později už to bylo o něco lepší, když Kousal pěkně uvolnil na pravou stranu Hemského. Ten však z těžkého úhlu pálí pouze do boční sítě.
28:39
V posledních vteřinách není k vidění příliš atraktivní hokej. Dlouhé a hlavně nepřesné nahrávky končí u brankářů, a když puk zalehla Salfického lapačka, tak se vhazuje v obranném pásmu Pardubic.
27:33
Oba celky již hrají v plném počtu. Třinci se posléze nepovedla kombinace, a tak tu máme icing, po kterém se vhazuje před Hrubcem.
27:11
Semorád našel trošku nešťastně protihráče, který však z levé strany pálí pouze do Salfického.
26:18
Třinci se v útočném pásmu nedaří, když navíc dobře zapracoval i Šagát, tak je puk v obranném pásmu Ocelářů.
25:23
Krejčí ihned vyhání hosty z útočného pásma, když se mu povedlo podél mantinelu vyhodit.
25:09
Jiří Vašíček oslabuje domácí tým na dvě minuty. Trest vidí za podražení.
24:33
Martin Růžička II zpoza branky našel hůl Radka Bonka, jenže ten sám před Salfickým zakončit nedokázal. Dobře totiž zapracovala domácí obrana.
24:10
Do útoku se znovu hnal celek Třince, ale bez zakončení. Střet hokejky Koláře s jedním z hostů znamená, že puk jde mimo hřiště.
23:08
Martin Adamský však ani v dalším střetu proti Salfickému neuspěl. Tentokrát zakončoval střelou, kterou domácí brankář ramenem vyráží mimo své tři tyče.
23:08
V úniku na druhé straně sice Adamský zakončil, avšak byl faulován, a tak uvidíme trestné střílení.
22:55
Šanci domácích poslal Šagát jen těsně mimo hostující branku. Třinec jde do brejku.
22:40
Tečovaná rána Václava Varadi z pravé strany jde nad domácí branku.
20:01
Hosté mění do druhé třetiny brankáře, když Hamerlíka nahradil Štěpán Hrubec.
22:12
Prudkou ránu od modré Salfický vidí a v klidu ji chytá do lapačky. Vhazuje se po jeho levici.
21:10
Na druhé straně domácím pláchl podél pravého mantinelu Adamský, jehož ránu švihem stačil brankář Salfický vyrazit.
20:31
Benák hledal v útočném pásmu nastřelením puku hůl Krejčího, ale ten letící puk netrefuje.
20:01
Třinec šel hned z první šance do vedení, když se v oslabení trefil gólový fantom Růžička II. Domácí tým odpověděl brankou Hemského, který dorazil zakončení Vašíčka. Když poté na 2:1 přidal přesnou trefou Aleš Hemský, domácí tým otočil a na kluzišti vládl. V závěru třetiny ještě přišla branka Somíka a další velké šance, které však již Hamerlík zneškodnil. Druhá třetina pravděpodobně začne v 17:59.
20:00
19:45
Znovu Hamerlík! Tentokrát už parádní zákroky hostujícího brankáře drží Třinec ve hře! Pokusy Buchteleho a Brendla, který dorážel na pravé straně výborně zneškodňuje betonem!
19:10
Třinec se ihned snažil o snížení, ale před Salfickým neuspěl. Do brejku tak šel Krejčí, který ukázal parádní práci z pukem a střelu, kterou Hamerlík s velkou námahou chytá.
18:13
Svěřenci koučů Hynka a Lubiny již vedou o dvě branky 3:1! V pravém rohu kluziště dobře zahrál Bartek, který našel na kruhu RADOVANA SOMÍKA. Kapitán domácích příliš nevymýšlel, a tak to ranou bez přípravy zkusil na Hamerlíka a uspěl. Hostující brankář vůbec nic neviděl, a tak neměl nárok. Asistence: Martin Bartek.
16:57
Na straně druhé zakončoval akci Ocelářů Klesla, avšak jeho rána je zblokována do rohu kluziště bez Salfického zákroku.
16:30
Domácí tým jde v závěru první třetiny do vedení 2:1! Zpoza branky našel u levého kruhu Kousal zcela volného ALEŠE HEMSKÉHO, který ukázkovou ránou do rohu branky nedal Hamerlíkovi pražádnou šanci! Asistence: Robert Kousal a Tomáš Zohorna.
15:59
Od modré pálil na Hamerlíka domácí zadák Kindl, ale brankář Třince si poradil. Bude se vhazovat po jeho pravé ruce.
15:54
Hosté hrají v plném počtu.
14:49
A další šance! Z levé strany pálil Kristopher Beech, ale pro domácí pouze do boční sítě.
14:29
Kousal zpoza branky na Beeche, který ale v pokleku pálí mimo Hamerlíkovu branku. Puk přesto mají i tak Pardubice.
13:55
Uvidíme další přesilovou hru Pardubic. Lukáš Zíb dnes vidí již třetí dvouminutový trest, tentokrát za podražení.
13:22
Kousal to zkusil vzít na sebe, když projel do útočného pásma a vypálil, avšak nepřesně. Jeho rána končí na chráničích jednoho z beků Ocelářů.
12:20
Oba celky již hrají v plném počtu.
11:50
A znovu zakončoval v jejich podání Martin Růžička II, který je snad u všeho. Na pravé straně plácnul do letícího projektilu a Salfický ani neví jak, ale vyráží.
11:30
Hosté již hrají plném počtu.
11:14
Další ránu Martina Růžičky II vyráží Salfický a Beech tak o pár vteřin později může vyhodit.
10:33
Bonk-Hrabal-Růžička II. Posledně jmenovaný pálil z levé strany, avšak golfovým úderem branku netrefuje.
10:14
Hostující tým si vybírá oddechový čas.
10:14
Přesilovka pro Třinec. Dvě minuty za vysokou hůl vidí Tomáš Zohorna.
09:59
Skoro na dva kanadské body to bylo v podání Vašíčka, který nejprve u mantinelu tvrdě narazil protihráče, aby poté po nahrávce zkoušel zakončovat do odkryté klece. Obránce domácích plně nahradil ALEŠ HEMSKÝ, který po jeho nahrávce i přes velkou snahu hráčů z Třince dokázal skórovat do poloprázdné klece, 1:1. Asistence: Jiří Vašíček
09:17
Domácí tým v plném počtu a následně uvidíme hru čtyři na čtyři. David Květoň z Třince vidí dvě minuty nedovolené bránění, za Pardubice to pak je David Krejčí za hrubost.
09:03
Rothův pokus od modré končí ve výstroji připraveného brankáře Pardubic.
08:19
Třinec pokračuje v tlaku v útočném pásmu a mohl již vést o dvě branky. Z levé strany se k ráně dostal Martin Růžička II, který svým táhlým pokusem trefuje horní tyč!
07:53
Po Bonkově uvolnění pálil z levé strany Lukáš Zíb. Dělovku hostujícího beka famózně vyráží Salfický.
07:12
V poskytnuté výhodě pálil z levé strany Ovčačík, ale domácí brankář si poradil. Přesilovka pro Třinec. Dvě minuty vidí za hákování Václav Benák.
06:43
Po vhazování přišla takřka ihned rána na domácí branku, ale Klimentova jemná teč Salfického nezaskočila.
06:39
Salfický raději nahozený touš podržel pod lapačkou, a tak se bude vhazovat v obranném pásmu Pardubic.
06:21
Hosté již hrají v plném počtu, ale i tak jsou v obranném pásmu. Hamerlík však příliš starostí prozatím nemá.
05:33
Hosté jdou v oslabení nečekaně do vedení 1:0. Domácí tým nechal otevřenou obranu, čehož využil po nahození puku Adamský. Ten uvolnil nahrávkou do středu hřiště MARTINA RŮŽIČKU II, který sám před Salfickým nezaváhal a s klidem domácího brankáře prostřeluje pokusem k levé tyči. Asistence: Martin Adamský
05:22
Otevřený střed hostující obrany zkoušel potrestat Somík, ale v dobré pozici pálí vysoko nad.
04:38
Po menší rozmíšce za brankou Třince tu máme tresty. Za hosty odchází na trestnou lavici Klouček (2+2 minuty za hrubost), za domácí poté Hemský (2+2 minuty hrubost).
04:35
Brejk hostů tři na jednoho řesil individuálně Rákos, který ale z pravé strany Salfického branku minul.
04:12
Druhá přesilovka Pardubic. Dvě minuty vidí opět Lukáš Zíb za nedovolené bránění.
04:06
Šágatovu ránu z pravé strany hostující brankář Hamerlík v klidu vyráží do rohu kluziště.
03:37
Následně je domácí tým zastaven ofsajdem, po kterém se vhazuje ve střední třetině.
03:01
Třinec na malou chvíli v útočném pásmu, avšak Salfický zatím zasahovat nemusel.
02:20
A když vyhodil i o pár vteřin Hrňa, jsou již hosté v plném počtu.
01:47
Hemský posléze nenahrál přesně, a tak Třinec díky Varaďovi vyhazuje do útočné třetiny.
01:12
Pardubice tlačí soupeře ve vlastní přesilovce. Chytrou nahrávku Hemského zastavuje dobrým zákrokem Radek Bonk.
00:48
Kindl hledal na levé straně rozjetého Krejčího, ale ten je zastaven ofsajdem. Vhazuje se ve středním pásmu.
00:19
Domácí tým ihned ve velké šance! Kousal od levého mantinelu posunul na Hemského, který byl sice tísněn, ale i tak přistrčil na Krejčího. Ten bohužel pro domácí netrefuje, ale i tak uvidíme přesilovku. Lukáš Zíb vidí dvě minuty za držení protihráče.
00:01

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Salfický (M. Růžička) – Benák, Kolář, Vašíček, Kindl, Píša, Kočí, Drtina – Hemský, Krejčí, Kousal – Brendl, Zohorna, Buchtele – Bartek, Beech, Somík – Semorád, Nosek, Šagát.

Trenéři: Pavel Hynek a Ladislav Lubina

HC Oceláři Třinec: Hamerlík (Hrubec) – Hrabal, Zíb, Roth, Galvas, Klesla, Ovčačík, Lojek, Klouček – M. Růžička II, Bonk, Varaďa – Květoň, Peterek, Adamský – Klimenta, Polanský, Rákos – Hrňa, Zagrapan, Orsava.

Trenéři: Josef Turek a Pavel Janků

Rozhodčí: Homola, Jeřábek – Barvíř, Blümel.
Celek Pardubic se po nevalném úvodu do soutěže pomalu probouzí a i díky produktivním posilám z NHL již je na osmé příčce. Poslední tři zápasy navíc pro celek kouče Pavla Hynka vždy znamenaly tři body. Dnes to proti druhému Třinci nebude jednoduché, ale i tak chce aktuální mistr Tipsport extraligy bodovat.
Hostující tým trenéra Turka sice prohrál v pátečním duelu o první místo v Plzni, avšak prozatím může být se svým umístěním spokojen. Oceláři totiž sídlí na druhém místě a dnes budou v Pardubicích opět spoléhat na zatím fantasticky hrajícího a bodově úspěšného Martina Růžičku. Ten ve třinácti duelech zaznamenal skvělých čtyřiadvacet bodů a dnes by v ČEZ Areně rozhodně nechtěl vyjít naprázdno.
Hezké odpoledne z ČEZ Areny! Zvedající se tým Pardubic přivítá v dnešním utkání 14. kola Tipsport extraligy hosty z Třince.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.