To je ode mě pro dnešek vše a já Vám přeji příjemný zbytek pondělního večera a zítra přežijte bujaré oslavy ve zdraví. Hodně štěstí do Nového roku a u onlajnů z královehradecké metropole zase někdy napočtenou.
Tak to byla tedy pořádně dramatická koncovka! Hradec si odnášel do třetí třetiny vedení 1:0, ale to na začátku závěrečné části ztratil v rozmezí 43. – 44. minuty, kdy se Kometa postarala o obrat a rázem vedla 2:1. Za necelé dvě minuty však bylo opět vyrovnáno, kdy se prosadil hradecký útočník Michal Tvrdík a hrál se svižný hokej, kterému nechybělo snad nic ze své krásy. To však nebylo vše a za tři minuty od hradeckého vyrovnání se Brno zásluhou Jana Hanzlíka dostalo znovu do vedení, a to si i přes velký tlak Hradce v závěru zápasu pohlídalo.

59:57
Hradecký kouč si ještě vzal oddechový čas a následuje vhazování po pravé straně Čiliakovy kasy.
59:57
Těsně před koncem utkání se bude ještě vylučovat. Kometa totiž hrála v šesti. Trest si odsedí Novotný.
59:50
Burian však vyváží puk mimo ohrožení.
59:34
Hradec se dostal do útočné třetiny a kombinuje.
59:13
Hradecká branka je opuštěná, domácí hrají v šesti.
58:51
Kometa dobře napadá hradeckou rozehrávku.
58:26
Švihálek střílel po nahození Vydareného, ale puk mířil těsně mimo brněnskou klec.
58:02
Vhazování lépe dopadlo pro hostující hráče a Brno se dostává ven z pásma.
57:56
Na buly stojí Švagrovský proti Čermákovi.
57:56
Kometa si bere oddechový čas. Před ním vyhodila na zakázané uvolnění, takže se bude vhazovat po pravici Čiliaka.
57:55
Kotouč se nakonec dostal mezi kruhy, kde stál Červený a ten málem nachytal brněnského brankáře na hruškách.
57:41
Tam o něj bojuje Marha s Kubošem.
57:21
Pláněk nahodil puk na Čiliaka a ten ho srazil do rohu kluziště.
57:08
Hradec se pokouší o útočnou vlnu, ale hra je přerušena pro vysokou hůl Rudolfa Červeného.
57:00
Dnešnímu utkání přihlíží 6 317 diváků!
56:49
Nepřesná rozehrávka Hradce končí zakázaným uvolněním.
56:11
I když byl záhy o puk obrán, tak to o malou chvíli zkoušel znovu, ale proti přesile třech hostujících hráčů neměl sebemenší šanci.
55:49
Švihálek si prorazil cestu jako buldozer a operuje za brankou Čiliaka.
55:40
Hra je přerušena hradeckým postavením mimo hru. Vhazuje se ve středním pásmu.
55:40
Hostující celek hraje již v plném počtu.
55:21
Přesilovka se chýlí ke konci a Brnu se daří vyhodit přes všechny čáry.
55:08
Hradecký tlak pokračuje, hosté však už hrají ve čtyřech.
54:44
Pláněk dostal mezi kruhy nabito, ale kotouč trestuhodně minul!
54:28
Dej našel Jakuba Langhammera stojícího u pravé tyče Čiliakovy kasy, ale hradecký útočník orazítkoval jen tyč brankové konstrukce!
54:03
Frühauf pálící od modré jen těsně minul brněnskou klec!
53:41
Hradec v klidu kombinuje.
53:37
Hradec si zahraje 49 vteřin dvojnásobnou přesilovku! Na lavici hanby usedá Vojtěch Němec za sekání.
53:16
To jim ale moc nevychází a hosté se znovu osvobozují.
52:56
Hradec je zpět v útočném pásmu a snaží se o rychlé přihrávky.
52:36
Brněnští aktivně napadají a vyhazují přes všechny čáry.
52:29
Marha si na buly před Čiliakem počínal nedovoleně a vhazování se bude opakovat.
52:27
Novotný (KOM) vyhodil čistě černou pryž ze svého obranného pásma a je vykázan na trestnou lavici. Brněnský útočník si odsedí dvě minuty a před Hradcem tak stojí výzva v podobě využití přesilové hry 5 na 4.
52:02
Mikuš mohl střílet zpoza brněnského obránce, ale zvolil kličku, se kterou se dostal do rohu kluziště, kde probíhají tvrdé souboje o puk.
51:33
Pláněk s Hranatem se pokouší o založení dalšího ataku.
51:12
Zradila ho však nepřesná přihrávka a puk je venku z útočné třetiny.
50:51
Švagrovský v útočném pásmu rozdmýchává oheň a i Hradec se dostává ke slovu.
50:20
Zohorna si povyjel z rohu kluziště a z vrcholů kruhů vyslal na Kantora střelu do horní poloviny branky, tam to ale hradecký gólman měl pokryté.
49:45
Burian uháněl na Kantora, ale hradečtí beci ho dobře dojeli a zpacifikovali tak, že se k zakončení vůbec nedostal.
49:09
Žižka vyslal Novotného na zteč, ten se ale ke střele nedostal.
49:05
V sektoru brněnských fanoušků nyní dvakrát vybouchl dělobuch a musím konstatovat, že to byly opravdu rány jako z děla a hra se přerušuje. Opět musejí zasahovat organizátoři.
48:49
Hradec ale nic nevzdává! Tomáš Knotek dostal od Deje přihrávku mezi kruhy, ale mladý útočník jen těsně minul poloodkrytou brněnskou klec.
47:56
Kometa právě vstřelila branku!
Brno se dostává zpět do jednobrankového vedení. Gól jako blesk z čistého nebe pramenil ze zmatků v hradecké obraně, kde se k puku dostal JAN HANZLÍK a z mezikruží vypálil takovou nenápadnou střelu po ledě, bohužel puk těsně před Kantorem ztečoval hradecký útočník Škoda a nechtěně tak nadělal svému týmu problémy. Asistence: Hynek Zohorna.
47:36
Dobře se vracející Michal Tvrdík obral brněnské hráče o puk.
47:09
Koreis nahodil od červené čáry puk přímo na Kantora a uhání se svými spoluhráči střídat.
46:37
Rychlý kontr Hradce zakončil od levého mantinelu Červený, Čiliak se proti němu ale vytáhl povedeným zákrokem.
46:19
Buly vyhrálo Brno a Kuboš už se dere před Kantora.
46:09
Kantor na druhé straně hru raději přerušil a po komerční přestávce se bude vhazovat po pravici hradeckého muže v masce.
45:37
Mertl přejel modrou čáru a s ničím se nemazlil. Jeho tvrdý projektil však Čiliak vyrazil levým ramenem.
45:13
Kováčik zakládá útok, ale žádný z jeho spoluhráčů na jeho pas nedosáhl.
44:13
Mountfield právě vstřelil branku!
Domácí rychle vyrovnávají! O gól se postarala třetí hradecká letka. Střela z dílny Davida Švagrovského se odrazila od Čiliaka přímo mezi kruhy, kam si najel MICHAL TVRDÍK a ten zamířil už jen do poloodkryté brněnské svatyně. Asistence: David Švagrovský.
43:56
Švihálek se zdravě naštval a dral se podél pravého mantinelu na zteč, ale brněnští obránci si vedli lépe než on a vyhazují na zakázané uvolnění.
43:10
Netrvalo dlouho a Kometa otáčí vývoj utkání! Tak to je pro Hradec tedy pořádná rána. Nahozený puk se odrazil od rozhodčího až na hůl mezi kruhy stojícího LEOŠE ČERMÁKA, který prostřelil svižnou střelou vše co mu stálo v cestě. Bez asistence.
42:43
Brno je rázem na koni a už je zase v útočné třetině.
42:24
Brno bleskově využívá přesilovou hru! Puk se po střele Noska odrazil od zadního mantinelu přímo na hůl Vojtěcha Němce, který našel na levé straně volně stojícího LIBORA PIVKA, jenž už s usměrněním černé pryže do naprosto odkryté hradecké klece neměl sebemenší potíže. Asistence: Vojtěch Němec, David Nosek.
42:04
Za katr tak usedá hradecký útočník Červený, jenž se provinil nedovoleným bráněním.
42:01
Čermák si to mašíroval po boku svých spoluhráčů na Kantora, ale hradečtí beci faulovali hra se přerušuje.
41:39
Květoň to zkoušel sám přes střední pásmo, ale brzy byl odzbrojen.
41:24
Kometa hraje v plném počtu.
41:20
Květoň přejel modrou čáru, vystřelil na Čiliaka a ten měl s likvidací tohoto pokusu mírné potíže.
41:10
Hradec byl zastaven postavením mimo hru.
41:00
Brno vyhazuje přes všechny čáry.
40:57
Brněnský gólman musel řešit další ošemetnou situaci. Chvíli nevděděl, kde má kotouč, ale nakonec by schován pod jeho ležícím tělem.
40:36
Dej zakvedlal na modré čáře, posunul se o něco blíže k Čiliakovi a vypálil na něho tvrdou střelu, která byla ztečována a už to vypadalo, že si najde místo až v síti brněnské klece.
40:24
Domácí se však bleskovým obratem dostávají do útočného pásma a po zblokované střele až do ochranné sítě se bude vhazovat po levici Čiliaka.
40:06
Pokračuje přesilová hra hradeckého týmu, ale hned po buly vyhazuje Hanzlík až ke Kantorovi.
40:01
Závěrečná část otevře své brány přibližně v 20:14. Podaří se Brnu obrátit výsledek, nebo Hradec dokráčí ke čtvrtému vítězství v řadě?
Pod Bílou věží se odehrála druhá třetina, ve které sice za delší konec provazu tahali Brněnští, ale byl to Hradec, který vstřelil gól. Svým premiérovým zásahem za hradecký Mountfield se prezentoval Michal Švihálek, jenž úspěšně tečoval střelu Petera Mikuše. Brno se však rychle oklepalo a hráči Komety stříleli z každé pozice. Hradečtí nicméně urputně bránili a vyloženou gólovou šanci si Kometa nevytvořila. Jak asi dopadne dnešní pohledné utkání?
Počet střel na branku ve 2. třetině:

2 (MHK) – 14 (KOM)
40:00
39:54
A znovu, puk skončil až na výstroji Pavla Kantora.
39:40
Kometa se osvobozuje vyhozením přes všechny čáry.
39:25
S tím však Hradečtí u mužů v pruhovaném nepochodili.
39:25
Hradecká lavička ještě reklamuje celou situaci a žádá o navýšení trestu na čtyři minuty, jelikož Květoňovi asi teče z obličeje krev.
39:25
Je pískán faul na hradeckého Květoně. Na trestnou odchází Žižka, jenž si na lavici hanby pubude dvě minuty za nebezpečnou hru vysokou holí.
39:14
Kotouč opět mimo hřiště a vhazuje se ve středním pásmu.
39:07
Žižka pálil po buly mimo, ale k puk se odrazil před hradeckou svatyni, kde číhal nažhavený Koreis. Ten však se svoji dorážkou neuspěl.
39:01
Hradecké vyhození končí odrazem mimo ledovou plochu a následuje buly po pravici Kantora.
38:34
Černá pryž si našla hůl Němce, jenž si povyjel mezi kruhy a vyslal na kantora rychlou střelu švihem. Hradecký gólman mu jeho pokus zneškodnil vyrážečkou.
38:16
Nosek zakládá brněnský útok.
37:40
Škoda se snažil vyvézt kotouč do útočné třetiny, ale v tom mu zabránil dobře se vracející Čermák.
37:30
Hradečtí obratem vyhazují na icing. Buly před Kantorem.
37:17
Rychlý expres Zohorna projel celé hřiště, ale ke střele se nedostal.
36:55
Kometě se dnes daří vyhrávat buly s ladností a díky tomu se dostávají znovu do útoku.
36:48
Aktivně napadali a Brno vyhazuje přes všechny čáry na zakázané uvolnění. Následuje buly po levici Čiliaka.
36:31
Domácím se podařilo vymanit ze sevřené hostujícího celku.
36:15
Pivko se natlačil až před Kantora a hradecký fantom puk raději drží ve své moci. Následuje další vhazování po jeho pravici.
36:04
Teď střílel od modré Kempný a Kantor puk kryje ve své lapačce. Hradečtí mají nyní velké potíže s přebíráním si brněnský hráčů.
35:46
Hosté se opravdu s ničím nemažou a střílí z každé pozice.
35:11
Zohorna nabral ve středním pásmu rychlost, přejel modrou čáru a Kantor se proti jeho střele golfákem musel vytáhnout zákrokem levým betonem.
34:48
I Hradec se dostává do pěti.
34:36
Hradec se osvobozuje vyhozením přes všechny čáry.
34:18
Brno hraje v plném počtu a zahraje si kratičkou přesilovku 5 na 4.
34:04
Kometa byla však rázem zastavena postavením mimo hru.
33:42
A střelecké dostihy nekončí! Kempný se prodral až na vrchol kruhů, odkud se napřáhl k bujaré pumelici, tu ale opět zneškodnil výtečný Pavel Kantor.
33:31
Na druhé straně se tvrdou střelou prezentoval Květoň.
33:10
Nyní už Kováčikovi kotouč hůl přeskočil a ke střele se nedostal.
32:49
A je to opět Kováčik, který hned po buly vypálil na Kantora s takovou razancí, že měl hradecký gólman co dělat, aby vystřelený puk zneškodnil.
32:30
Hruška vyvezl kotouč z obranného pásma a vykoledoval si také faul. Počet hráčů na ledě se vyrovná. Za katr usedá René Vydarený, jenž si odsedí dvě minuty za nedovolené bránění.
32:12
Nakonec si však v bránění počínala až tak zdařile, že si vykoledovala faul a na lavici hanby odchází Štěpán Novotný, který dostává dvouminutový trest za podražení. Hradec si tak zahraje přesilovku.
32:02
Hradecká čtvrtá formace je na ledě už pořádně dlouho!
31:38
Kováčik si připisuje další střelecký pokus. Puk po jeho pumelici však zamířil jen do hrudi Kantora.
31:12
Langhammer buly vyhrál a Hradec se dostává nachvilku ven ze své třetiny.
31:07
Domácí vyhazují na zakázané uvolnění a probíhá vhazování po pravici hradeckéhé gólmana.
30:49
Brno je v něm ale zpět a Kempný se postaral o další infarktový závar před Kantorem.
30:17
Škoda dnes předvádí výborné výkony, a to především v obranné činnosti, teď zmařil střelu Kováčika a vyvezl puk ven z obranného pásma.
29:51
Hradečtí beci však brněnské útočníky ke střelám moc nepouštějí.
29:30
To vyhrál Hruška nad Michalem tvrdíkem a Kometa se rázem přesunula na druhý konec ledové plochy.
29:21
Nepřesná rozehrávka Komety končí až na zakázaném uvolnění a následuje vhazování po pravé straně brněnské klece.
29:14
Následuje postavení mimo hru hradeckého mančaftu a vhazuje se před jejich útočnou modrou.
29:01
Hradec se snaží o další útočnou činnost, ale Marha byl v prostředním pásmu zastaven ukázkovým hitem.
28:39
Dej vystihl brněnskou přihrávku, poslal puk na najíždějícího Mertla, který z prostředku hřiště najel až mezi kruhy, odkud trefil levý beton Čiliaka.
28:18
Jank vybojoval puka přerušil sáhodlouhý tlak Brna.
27:47
Kováčik pálil hned po vyhranné buly a Kantora teď puk jenom trefil a měl velké štěstí, že černá pryž neskončila za jeho zády.
27:40
Po komerční pauze bude následovat buly po pravici hradeckého brankáře.
27:40
Brněnští hráči jsou zpět v útočném pásmu a Kempný si nyní na pažbu své střelky mohl připsat gólový zářez, to by ale v bráně nemohl být Pavel Kantor, který jeho pokus zlikvidoval.
27:22
Kometa se dostala do útoku, ale tam skvěle pracoval hradecký bek Pláněk, který se s ničím nemazal a poslal puk ven z pásma.
27:00
Hanzlík, jak je jeho zvykem, uklidňuje hru za kasou Čiliaka a rozmýšlí co dál.
26:30
Tvrdík zachytil nepřesnou rozehrávku Brna a poslal černou pryž do rohu jeho obranného pásma.
25:59
Noskova střela hned po buly proletěla kolem hlavy Kantora. Ten o puku vůbec nevěděl!
25:50
Hradečtí moc dlouho v útočné třetině nepobyli a vzápětí vyhazují až na zakázané uvolnění. Vhazuje se po levici hradeckého mága.
25:35
Květoň se žene kolem levého mantinelu na Čiliaka.
25:23
Až teď se puk dostal k Němecovi, který se postaral o nenápadnou střelu a Kantor raději hru přerušuje.
25:01
Čermák si přivlastnil puk za klecí Kantora a nechce ho nikomu půjčit.
24:35
Na Brnu však tento inkasovaný gól nezanechal žádné stopy a dere se znovu do předních linií.
23:58
Hradec se dostává do vedení! Od modré napřáhl skoro až ke stropu slovenský bek Peter Mikuš, jehož tvrdou střelu ještě stihl před Čiliakem ztečovat MICHAL ŠVIHÁLEK. Pro tohoto útočníka to znamená zároveň první gól za Hradec! Asistence: Peter Mikuš, Tomáš Mertl.
23:32
Junior Nedvídek nahazuje za kasu Čiliaka a bleskově založil útočnou třetinu.
23:04
Zohorna tvrdě atakoval Vydareného a brněnský forvard tak vybojoval pásmo pro svůj tým.
22:39
Nyní se černá pryž pohybovala kolem hradecké střídačky a zavánělo to šesti hráči v poli!
22:26
Tvrdík zakládá útok až zpoza své branky.
22:08
Nikdo nyní moc dlouho v moci puk nemá a hra je hodně rozháraná.
21:52
Ale marně, Hradečtí se přesouvají na druhý konec hřiště.
21:29
Pivko posunul za brankou Kantora na Svobodu, a ten se snaží vytočit před hradeckou svatyni.
21:06
Červený aktivně napadá brněnskou rozehrávku, ale kotouč se mu uzmout nepodařilo.
20:44
Kováčik to zkoušel z ostrého úhlu, ale černá pryž míří do rohu kluziště.
20:35
Hruška vystrašil Pavla Kantora skrytou střelou zpoza bránící hráče!
20:05
Navzdory tomu, že Hradec vyhrál úvodní vhazování prostřední části se puku zmocnili hosté a míří do útočné třetiny.
20:01
Především hradecké publikum přivítalo své miláčky ohlušujícím výskotem.
Hráči obou týmů už vjíždí na ledovou plochu a druhá třetina začne co nevidět!
Druhá perioda vypukne zhruba v 19:20 a Vy u toho buďte s námi! Tuto bitvu stojí za to sledovat.
V první třetině jsme žádnou branku neviděli, avšak hrál se velice svižný hokej, který se přeléval ze strany na stranu. Hráči obou týmů musejí ztuha bojovat o každý metr kluziště a především ke střelám se není jednoduché dostat. V úvodní části se činili především gólmani, kteří jen potvrzují svoje kvality a dnešní zápletku tak opravdu rozhodnou jen maličkosti.
Střely na branku po 1. třetině:
9 (MHK) – 7 (KOM)
20:00
19:56
Poslední pokus o založení útoku Hradci nevyšlo, jelikož se píská postavení mimo hru.
19:35
Vondráček to ještě drze zkoušel od mantinelu, ale Pavel Kantor byl na jeho pokus očividně připraven.
19:15
Brnu je odpískána přihrávka rukou a rozhodčí vykazuje hru z hradeckého obranného pásma.
18:34
René Vydarený dostal nabito na modrou čáru a odtud hned vypálil! Čiliak měl s jeho pumelicí co dělat.
18:15
Nyní sledujeme svižný hokej, který se přelévá ze strany na stranu.
17:55
Brněnští hokejisté se dostávají zpět do útoku. Nahození Komety Kantor raději kryje. Vhazuje se po jeho pravici.
17:38
Květoň si v obranném pásmu vybojoval kotouč a prodral se s ním na druhý konec ledové plochy. Tam jen nahodil černou pryž za kasu Čiliaka.
17:13
Hosté byli ale v soubojích úspěšnější a ženou se dopředu.
16:55
Švagrovský se Škodou bojují v rohu brněnského obranného pásma o každý metr.
16:31
Tvrdík se dobře vrátil a ještě před modrou čárou zastavil rozjetého Němce.
16:23
Brněnský kontr je zastaven postavením mimo hru.
15:51
Harant se zmocnil černé pryže a čeká až mu jeho spoluhráči vystřídají a přijedou na pomoc.
15:20
Zohorna však dostal před branku Kantora pohledný pas, kotouč mu však sjel z hole a nedostal se ani ke střele.
15:04
Hradečtí hráči se s ničím nemažou a když se dostanou do brněnského sevření, tak vyhazují rychle puky mimo ohrožení jejich svatyně.
14:56
Brno se díky aktivnímu napadáním drží v útočném pásmu.
14:43
Domácí hrají v plné síle.
14:30
Burian se prodral před Kantora a snažil se ho obalamutit svižnou střelou. S tou ale hradecký fantom neměl příliš potíže.
14:20
Hradečtí beci trefují přes celé hřiště zařízení hostů.
13:56
Vydarený nahodil puk přímo na Čiliaka a tento plachtící kotouč dojel Rudolf Červený, jenž málem přehodil dezoirentovaného brněnského gólmana. Nakonec však dopadlo pro Kometu vše dobře.
13:34
Vyhození hradeckých beků bylo ztečováno mimo hrací plochu a vhazuje se ve středním pásmu.
13:26
Brno je po delší odmlce zpět před Kantorem.
12:49
Mikuš okamžitě vyhazuje přes všechny čáry.
12:43
Následuje tedy vhazování po pravici hradeckého gólmana.
12:43
Po komerční pauze si Brno zahraje hru v početní převaze. Na trestnou lavici je poslán Tomáš Mertl za nebezpečnou hru vysokou holí.
12:16
Knotek vzal ve středním pásmu puk do své moci a z vrcholu kruhů vypálil nepříjemnou střelu švihem. Tu Čiliak ale zneškodnil.
11:56
Hanzlík hru uklidnil a za brankou Čiliaka spřádá plány jak dál.
11:30
Čtvrtý hradecký útok se snaží probít do útoku, ale nedaří se mu to.
11:08
Kometa hraje již v plném počtu. Hradec tak krátkou dvojnásobnou hru v přesile využít nedokázal.
10:47
Ale ne na dlouho. Brněnští beci dobře napadají a hradečtí hokejisté se nemohou v útočné třetině na dlouho usadit.
10:36
Hradec je zpět v útočném pásmu.
10:10
Ve vlastím oslabení se Tomáš Svoboda hnal sám na Kantora. Ten mu však jeho kličku bekhendem zlikvidoval!
09:43
Čermák vyhazuje přes všechny čáry a souběžně s jeho vyhozením jdou domácí do pěti. Čeká je dvojnásobná přesilovka.
09:17
Vydareného tvrdá střela od modré končí na levém betonu Čiliaka.
09:04
Hradec si zahraje přesilovku 4 na 3! Za katr usedá David Nosek za hákování.
08:42
Škoda se však obratem skvěle proháčkoval přes celé hřiště a nadvakrát dorážel puk za Čiliaka. Brněnský fantom se ale pořádně činil a všechny pokusy zlikvidoval.
08:24
Hanzlík ač nepřesným pasem zakládá útok.
08:03
A dokonce si vykoledovali faul Libora Pivka! Ten si odsedí dvě minuty za nebezpečnou hru vysokou holí. Počet hráčů na ledové ploše se rázem vyrovná.
07:54
Hradečtí se rychle osvobozují.
07:43
Kometa si zahraje dnešní první přesilovou hru. Hradecký bek Harant se totiž provinil podražením a na lavici hanby si posedí dvě minuty.
07:15
Mertl předvedl tvrdý hit na brněnského beka Kuboše. Diváci mu jen zatleskali.
07:07
Puk se při zakládání hradeckého útoku dostal mimo hrací plochu a vhazuje se ve středním pásmu.
06:50
Domácí hned po buly posílají kotouč o mantinel ven ze svého pásma.
06:48
Hradečtí vyhazují na zakázané uvolnění a po komerční pauze se bude vhazovat po levici Kantora.
06:36
Brno v tlaku v útočném pásmu. Ale ke střele to nevede.
06:08
Koreis ohrozil hradeckou klec střelou bekhendem. Kantor si byl ale ve svém počínání jistý.
05:41
Další vyhrané buly brněnského souboru znamená přesun hráčů na opačný konec kluziště.
05:36
Ten rychle převzali hradečtí hokejisté a jmenovitě Švagrovský vypálil na Čiliaka tvrdou bombu.
05:27
Žižka hned po buly posílá kotouč obloukem ven z obranného pásma.
05:22
Vhazuje se před Čiliakem. Brno vyhodilo puk přes všechny čáry na zakázané uvolnění.
05:07
Červený měl skvělo možnost zakončit, ale objel bránu a posléze zvolil nepřesnou přihrávku.
04:45
Kometa se ocitla v protiútoku v postavení mimo hru.
04:41
Na druhé straně přejel modrou čáru Květoň, který se s ničím nemazal a vyslal na Čiliaka tvrdou pumelici, která skoro lízala tyč brněnské branky.
04:17
Hruška to zkoušel z vrcholu kruhů, ale jeho střela švihem končí mimo ohrožení Kantorovy svatyně.
04:00
Hledal, ale nenašel. Brno se dostává rychle do protiútoku.
03:41
Knotek operuje v rohu útočné třetiny a hledá své spoluhráče.
03:21
Atak hostů byl zastaven postavením mimo hru a vhazuje se ve středovém kruhu.
03:05
Na ledě je opět brněnský Hanzlík a míchá s černou pryží za kasou Čiliaka.
02:34
Hráči obou týmů se ke střelám moc nedostávají. Oba mančafty se soustředí především na poctivou defenzívu.
02:03
Kováčik se hnal do předních linií, ale brzy se vrátil a zvolil variantu klidného založení.
01:31
Švagrovský rozbil brněnský útok a uklidnil se svými beky hru za svoji vlastní brankou.
01:05
Marha hledal před brankou volně postaveného Květoně, tomu však puk přeskočil hůl a Brno zakládá útok.
00:44
Červený atakuje Hanzlíkovu rozehrávku.
00:31
Kometa vyhazuje na zakázané uvolnění. Buly po pravici Čiliaka.
00:18
Nepřesná nahrávka Němce vyhnala brněnské hráče až do jejich obranného pásma.
00:03
Brno vyhrálo úvodní vhazování a žene se kupředu.
00:01
Celý stadion je ponořen do husté mlhy, to bude pro hráče náročný zápas.
Vše je zdá se býti zažehnáno a utkání může vypuknotu!
Pod stropem hradeckého zimního stadionu se usadil dým. V sektoru hostů už operují pořadatelé!
Utkání nám začne o malou chvíli později, jelikož brněnští fanoušci naházeli na ledovou plochu smetí a dokonce jednu dýmovnici!
Před samotným začátkem dnešního šlágru kola před diváky předstoupil předseda představenstva Miroslav Schön, který vřele poděkoval fanouškům a sponzorům hradeckého Mountfieldu za jejich neutuchající přízeň v roce 2013. Dále všem nadělil opožděný dárek k Vánocům, kdy oznámil, že s velkými tahouny hradeckého mužstva Jiřím Šimánkem a Reném Vydareným prodloužil smlouvu o další dva roky do dubna roku 2016, a to je pro Mountfield HK skvělá zpráva!
Utkání ještě nezačalo, ale už teď hradečtí fanoušci vytvářejí úchvatnou atmosféru. Tohle bude jistě parádní podívaná!

Mountfield HK: Kantor (Kacetl) – Harant, Vydarený "C", Pláněk, Mikuš, Jank, Frühauf, Plášil – Dej, Mertl, Knotek – Květoň, Marha, Červený – Švagrovský, Tvrdík, Škoda – Švihálek, Langhammer, Nedvídek. Trenér: Peter Draisaitl.

HC Kometa Brno: Čiliak (Klimeš) – Nosek, Hanzlík, Kováčik, Kempný, Kuboš, Žižka, Dujsík – Vondráček, Čermák "C", Hruška – T. Svoboda, Němec, Pivko – Novotný, Koreis, Burian – Mrázek, Zohorna, Wasserbauer. Trenér: Vladimír Kýhos.

Rozhodčí: Hrubý, Šindler – Bryška, Lučan.

To Brno na tom je oproti Hradci znatelně lépe. Oproti poslednímu vítěznému utkání nad Plzní dnes do hry nezasáhne akorát jednadvacetiletý útočník Jan Káňa. Toho ve čtvrté formaci nahradí junior Petr Mrázek. Do branky se podle všech předpokladů postaví Marek Čiliak a vyzve tak v mini souboji dvou výtečně chytajících gólmanů o rok mladšího Pavla Kantora.