Tomáš Hertl (SJS) – 0+0. 1 střela, čas na ledě 16:25

V samostatných nájezdech rozhoduje DAVID PERRON, který překonal Stalocka ukázkovým blafákem do bekhendu.
Crosby překonává hostujícího brankáře svižnou střelou.
Karlsson rozhýbal domácího brankáře, ale kotouč mu utekl.
Perron překonává bekhendovým blafákem Stalocka.
Samostatné nájezdy začínají.
Hosté v prodloužení nedokázali využít čtyřminutovou přesilovou hru, takže rozhodnou o bonusovém bodu nájezdy.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:25
Další postavení mimo hru hostujícího celku.
64:00
Domácí se osvobozují.
63:09
Thornton mohl dorážet odražený kotouč do prázdné klece, ale k puku se neprodral.
62:12
Hosty zastavuje ofsajd.
62:05
Oddechový čas pro hosty.
62:05
Thornton z pravého kruhu trefil vzdálenější tyč domácí klece!
61:49
Pavelski z levé strany vypálil jen do betonů domácího brankáře.
61:11
Hornqvisk (PIT) je vyloučen na 2 + 2 minuty za nedovolenou hru vysokou holí.
60:25
Braun si vytáhl brankáře domácích a následně přihrával na Marleaua, který měl před sebou odkrytou bránu, ale nedokázal zakončit.
60:01
Základní hrací doba vítěze nepřinesla, a tak přijde na řadu prodloužení.
60:00
59:39
Střelu Coutureho od levého mantinelu udržel na své hrudi Fleury.
59:20
Kotouč končí mimo hřiště, vhazovat se bude ve středním pásmu.
59:10
Crosbyho nahození drží ve své lapačce hostující brankář.
58:08
57:50
Domácí vyhazují puk přes celé hřiště.
57:13
Domácí nyní drží puk na svých holích.
56:50
Lapierre vyváží kotouč do středního pásma.
56:08
Spaling (PIT) je vyloučen na 2 minuty za držení protihráče.
55:26
Sutter si krásně sjel na střed, jenže vypálil jen do bloku domácího hráče.
54:51
54:22
Opět je kotouč až u Fleuryho.
53:50
Crosbyho střelu bez přípravy kryje výborný Stalock.
53:15
Hosté se osvobozují vyhozením přes všechny čáry.
52:51
Wingels (SJS) je vyloučen na 2 minuty za nedovolenou hru vysokou holí.
52:15
Velký závar jsme mohli vidět před domácí brankou, jenže Žraloci toho nedokázali využít.
50:42
Domácí Smaling zkoušel zakončovat bekhendem, ale narazil na připraveného Stalocka.
49:44
Smith si krásně sjel na střed, odkud pálil, jenže jeho pokus končí jen na hrudi domácího muže v masce.
49:03
48:38
Tato přesilovka se hostům nedaří, kotouč je u Stalocka.
48:19
Opět se domácí borci osvobozují.
47:46
Domácím se daří kotouč vyhodit až na druhý konec hřiště.
47:03
Crosby (PIT) je vyloučen na 2 minuty za podražení.
46:35
Pavelskiho střelu od pravého mantinelu si pohlídal Fleury.
46:02
Pokus Marleaua mířil velmi daleko od domácí svatyně.
45:31
Crosby udělal oblouk v útočném pásmu, ale následně zakončoval z úhlu jen do chráničů Stalocka.
44:27
Karlsson pálil z otočky, ale brankáře domácích nepřekonal.
43:52
První Hertlovu střelu zablokoval Sutter, druhý projektil mířil pouze do zadního mantinelu.
42:30
Scott pouze nahodil kotouč, ale už ho nedokázal dojet.
41:13
Thornton našel v mezikruží Pavelskiho, jehož střela přeletěla domácí branku.
40:16
Karlsson vtáhl kotouč do třetiny až po té, co sám přejel modrou čáru – píská se ofsajd.
40:01
Hosté dokázali ve druhé třetině srovnat. Nejprve střelu Brauna skvěle tečoval Smith a následně v přesilové hře ujel domácí obraně Couture a vystřelil hostům vyrovnání. Co nám přinese třetí třetina?
Další třetina začne přibližně v 3:31.
40:00
39:41
Tierney s Wingelsem nedokázali přejít přes modrou čáru, je odpískán ofsajd.
38:59
Hornqvistova střela od pravého hrazení byla zastavena perfektním rozklekem hostujícího brankáře.
38:43
Hra se vrací před Stalocka po té, co hosté vyhodili na zakázané uvolnění.
38:33
Winnikův projektil z levého křídla zastavil jistým zákrokem hostující brankář.
37:08
Domácí jsou po obdržení branky aktivní, ale proti vstřelení gólu stojí Stalock.
35:38
San Jose právě vstřelilo branku!
A je srovnáno. Skvělým pohybem si o kotouč řekl LOGAN COUTURE, který po obdržení přihrávky jel sám na Fleuryho a prostřelil domácího brankáře střelou mezi vyrážečku a tělo. Asistence: Patrick Marleau, Brent Burns.
35:20
Kotouč je až v pásmu hostů.
34:53
Lovejoy (PIT) posunul vlastní branku tím, že na ni natlačil Tierneyho, za což si odsedí 2 minuty za krosček.
34:16
Pouliotovu střelu z pravého kruhu udržel ve svém klíně hostující brankář.
33:06
32:35
Kotouč míří až ke Stalockovi.
32:15
Kotouč končí po souboji dvou hráčů v ochranné síti.
31:35
Pavelski našel na křídle Thorntona, na kterého zívala prázdná branka, jenže hostující útočník minul!
31:06
Lapierre (PIT) je vyloučen za hákování.
30:55
Signalizovaná výhoda hostí.
29:55
Comeau mohl ujíždět sám na Stalocka, jenže neměl rychlost, takže byl dostihnut obráncem Žraloků.
26:44
Hosté snižují! Braun pálil od modré a před bránou hostí skvěle tečoval jeho střelu BEN SMITH, který svojí tečí rozvlnil síť v domácí kleci. Asistence: Justin Braun, Barclay Goodrow.
25:20
Karlsson se málem proháčkoval až před domácí bránu, jenže na poslední chvíli mu jeden z domácích vypíchl puk.
23:50
Velmi kostrbatá akce San Jose končí na holích domácích borců.
22:37
Po nepřesné rozehrávce Fleuryho zkoušel skórovat Scott, ale jeho střela z vytočení mířila mimo domácí bránu.
22:11
Domácí hokejisty zastavuje ofsajd.
21:47
Po icingu hostí se bude vhazovat před Stalockem.
21:16
Střelu Hannana od modré vyráží Fleury do ochranné sítě.
20:43
Horqvist pálil bezprostředně po vhazování, ovšem jen do hrudníku Stalocka.
20:40
Nepovedená rozehrávka hostí končí icingem.
20:05
Thornton byl úspěšnější na buly než domácí Sutter.
20:01
První perioda tohoto utkání nepřinesla příliš zajímavý hokej. Domácí šli do vedení v osmé minutě, když se prezentoval pohotovou dorážkou Horqvist. Další gól přišel už o minutu později. Crosby našel u pravé tyče Kunitze, který upravil stav na 2:0 pro domácí.
Další třetina začne přibližně v 2:35.
20:00
19:49
Coutureho střelu od pravého hrazení vykopl domácí brankář levým betonem.
19:32
Odpískaný ofsajd domácích, vhazovat se bude ve středním pásmu.
19:00
Oba týmu už spíše dohrávají tuto třetinu.
17:41
Pavelski našel v dobré pozici Karlssona, kterému ovšem kotouč přeskočil hůl.
16:49
Nahození Dillona od modré neprošlo až ke Fleurymu.
15:58
Hertlovu střelu z mezikruží vyráží domácí brankář do rohu kluziště.
15:35
Před Hertlem ukryl Fleury puk ve své lapačce.
14:04
Karlssonovo nahození bylo zastaveno domácím zadákem.
13:41
Stalock si připisuje další zákrok proti střele Lapierra ze středu kluziště.
12:25
Wingels vybojoval puk pro Nieta, tomu ovšem vzal kotouč jeden z domácích hráčů.
12:10
Snahu hostujícího týmu zastavuje ofsajd.
10:56
Po icingu domácích se bude vhazovat před bránou Fleuryho.
10:37
Střelu Burnse z levého kruhu drží domácí gólman na svém hrudníku.
09:55
Volný puk před Pavelskim chytá Fleury.
08:04
Tučňáci bleskově využívají přesilovou hru. Crosby přihrával křížem přes pásmo CHRISI KUNITZOVI, který od pravé tyče hostující klece přesnou ranou překonal Stalocka. Asistence: Sidney Crosby, Derrick Pouliot.
07:41
Fedun (SJS) je vyloučen na 2 minuty za hákování.
07:10
Domácí se ujímají vedení. Winnik zpoza brány našel PATRICA HORNQVISTA, jehož první střelu ještě Stalock vyrazil betonem, ale na druhou už byl krátký. Asistence: Daniel Winnik, Ian Cole.
07:03
Hornqvistova střela z pravého kruhu míří vysoko nad hostující bránu.
06:17
Nepříliš nebezpečné nahození Sharks vyráží domácí brankář holí.
05:19
Střela Brauna od modré orazítkovala pouze mantinel za domácí bránou.
04:54
Winnikův pous z kraje pravého kruhu vyráží hostující brankář.
03:54
Thornthonova formace nyní operovala v útočném pásmu, ale bohužel pro hosty puk ztratila.
02:48
Kunitz střílel přes obránce, ale jeho pokus už drží Stalock v lapačce.
02:09
Ani jednomu z týmů se nyní nedaří vniknout do útočného pásma.
00:57
Couture předal puk Marleauovi před bránu, jehož střela byla sražena do rohu kluziště.
00:42
Domácí se proviňují proti pravidlům zakázaným uvolněním.
00:29
Pokus Lovejoye mířil mimo tři tyče hostující brány.
00:05
Úvodní buly dnešního zápasu vyhrávájí Žraloci.
00:01

Pittsburgh Penguins: Fleury (Greiss) – Scuderi, Cole, Pouliot, Lovejoy, Martin – Hornqvist, Crosby, Winnik, Comeau, Malkin, Kunitz, Downie, Sutter, Spaling, Adams, Lapierre, Bennett

San Jose Sharks: Stalock (Niemi) – Braun, Hannan, Burns, Irwin, Fedun, Dillon – Karlsson, Thornton, Pavelski, Hertl, Couture, Marleau, Wingels, Tierney, Nieto, Goodrow, Smith, Scott.
Pittsburgh Penguins

Dlouhodobě úspěšný tým v základní části, avšak poslední Stanley Cup je z roku 2008. Kdy byla Crosbyho a Malkinova éra na počátku. Letos jim patří 4.místo ve Východní konferenci s 93 body. Jsou však vidět kroky od vedení, které by měly nést úspěch. Management se zaměřil na silové a defenzivně laděné útočníky více než v minulých sezónách. Novými tvářemi jsou např. Perron, Hörnqvist, Winnik, Downie, Spaling a další. Pens totiž zjistili, že to co funguje v základní části sezóny už v play off nemá šanci uspět. Jejich styl je stále založený narychlém bruslení a technice, avšak je v něm daleko více tvrdé a agresivní hry než kdy dřív. Sidney Crosby, asi největší tvář celé ligy, opět vede kanadské bodování. V letošní sezóně nasbíral 78 bodů, což je oproti minulým sezónám úpadek, nejen nejlepšího hráče ligy, ale i všech umístěných hráčů na vrcholu bodování. Letang se po zranění (Infarkt – vrozená vada srdce) vrátil ve velkém stylu. 3.místo v kanadském bodování obránců (54 bodů) a v defenzivě Pens spolehlivý zadák. Zadák číslo jedna Mikea Johnstona.
San Jose Sharks

San Jose prožívali v poseldních sezónách velice úspěšné období. Nyní je jejich éra u konce. Thornton s Marleauem zestárli a Žraloky nedokázali dovést ke Stanley Cupu. Většinou jejich cesta vyřazovacími boji končila už v prvních dvou kolech. Přitom San Jose mívali skvělé základní části, kde sbírali spoustu bodů.

V San Jose nyní hraje česká hvězda Tomáš Hertl. Odchovanec Slavie Praha vkročil do minulého ročníku v neskutečné formě. Jako nováček se nebál zakončovat a v nováčkovské sezóně se blýskl mimo jiné čtyřmi góly proti NY Rangers. Jeden gól byl hezčí než druhý a Hertl si užíval nádherné momenty kariéry. Pro něj jako 20letého mládence to nebylo nic lehkého naučít se žít s popularitou, ale i to bylo zvládnl bravurně. Sláva na něj neměla žádný vliv. Zůstal skromným a milým klukem.

Forma San Jose šla křivkou prudce dolů. Ani přes Pavelskiho střeleckou „parádu“ – 36 branek za necelou sezónu nestačí na lepší umístění. Couture na produktivitě taky neubral. Proto padá hlavní podíl viny na obranu s brankářem. Nejenže s Niemim už Žraloci dál nepočítají, oni budou muset na celém defenzivním systému. Jsou 4.nejhorší tým Západu v inkasovaných brankách – 212, kdežto ofenziva je 8. v Západní konferenci. (210 vstřlencýh gólů)
Dobrý den s nejlepší hokejovou ligou na světě! Dnes nás bude zajímat zápas mezi Pittsburgh Penguins a San Jose Sharks. Zatímco Žralokům vyřazovací boje nemilosrdně utíkají a vypadá to na konec jejich éry v čele s Joe Thorntonem. Zato Pens opět jedou na play off a jediné s čím budou konečně spokojeni bude Stanley Cup. Zápas sledujte v onlajn reportáži v 1:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.