Kika, Dědek – Bryška, Novák
Zimní stadion Luďka Čajky
Brno

Já vám děkuji za pozornost a ze zimního stadionu Luďka Čajky vám přeji hezký večer.
Máme za sebou pěkný zápas, jenž nakonec končí výhrou Komety Brno po nájezdech. Hosté byli ve třetí třetině lepším týmem a zaslouženě vyrovnali. Nerozhodný stav po šedesáti minutách je zřejmě spravedlivým výsledkem. Nájezdová loterie se pak povedla Kometě, která je i nadále v přípravě neporažená.
V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Kometa Brno.
Na prodloužení nakonec nedošlo a týmy se dohodly rovnou na nájezdech. Ten vítězný proměnil LUBOŠ HORKÝ.
Bukarts neproměňuje.
Vincour proměňuje.
Honejsek neproměňuje.
Süss neproměňuje.
Chytil neproměňuje.
Horký proměňuje.
Po základní hrací době je výsledek nerozhodný. Budou následovat nájezdy.
60:00'
59:41'
Gazda se málem dostal za obranu, ale chyběla mu rychlost.
59:03'
Další ostrá střela na branku Zlína, ta ale opět končí mimo.
58:40'
Po střele od modré se Kašík jen ohlédl. Puk skončil těsně vedle jeho tyče.
58:00'
Dvě minuty do konce třetí třetiny. Puk mají domácí.
57:25'
Šance i na straně Zlína. Domácí pěkně vykombinovali obranu Komety. Žižka zpoza brány dával puk před Čiliaka, kde střílel Bukarts, ale brankář Brna byl na místě.
56:02'
Domácí jen posunují puk do středního pásma a jdou střídat.
55:12'
Po střele od modré se puk odrazil před branku Komety, ale zlínský útočník měl zablokovanou hokejku a k dorážce se nedostal.
54:22'
Domácí jsou v plném počtu. Perné chvíle přestáli a stále je tak stav 1:1.
53:41'
Vincour dostal přihrávku přes šířku kluziště, vypálil z první, ale Kašík se rychle přemístil a vytěsnil jeho pokus nad branku.
53:00'
Kometa se drží v útočné třetině a svírá Zlín.
52:19'
Přesilovka pro hosty, Zagrapan zahákoval útočícího hráče a Kometa bude mít velkou šanci otočit duel.
51:46'
Ofsajd Komety. Bude se tak vhazovat na útočné modré Brna.
51:05'
Brno oslabení přestálo a je kompletní.
50:31'
Domácí si vytvořili tlak, ke střele se dostal Šťastný, ale Čiliak byl na místě.
49:43'
První chvíle zlínské přesilovky však patří spíše Kometě. Kašík musel zasahovat a navíc se bude vhazovat u jeho branky.
49:02'
Vincour se dopustil nedovoleného bránění a tak okusí tvrdost zlínských laviček na trestné.
48:13'
Popelka se dostal k teči mezi kruhy a brněnský gólman měl teď spíše štěstí, jelikož ho puk trefil přímo do chráničů.
47:33'
Žižka nahodil puk před branku a Čiliak si vůbec nebyl jistý, kde se puk nachází. Nakonec ho našel někde mezi betony.
47:02'
Nahození do pásma prošlo přes hole brněnských hráčů a Chytilovi chyběl jen kousek, aby se k puku dostal dřív než Čiliak.
46:28'
Sražené nahození před branku končí v ochranné síti za Čiliakem.
45:40'
Vhazování po pravé ruce brněnského brankáře.
45:28'
Domácí konečně uklidnili hru a drží puk za brankou.
44:09'
Kometa právě vstřelila branku!
Teď už se však Brno raduje. Tlak hostů zužitkoval Luboš Horký, který dostal mezi kruhy přihrávku od Havránka a parádní střelou pod víko nedal Kašákovi šanci. Asistence: Tomáš Havránek.
43:29'
Krásná souhra po ose Vincour – Zaťovič – Vojtěch Němec. Poslední jmenovaný zakončoval před Kašíkem, ale ten kotouč vyrazil.
42:42'
Dočekal natáhl k rána od mantinelu. Kašík měl s pukem trochu problémy, ale nakonec ho zkrotil v lapačce.
41:42'
Nahození od mantinelu schoval Čiliak do lapačky. Zlín získal útočné pásmo.
41:25'
Zakázané uvolnění vrátí hru před Kašíka.
41:18'
Útočnou akci Komety brzdí postavení mimo hru.
40:34'
Dočekal se pokusil o střelu z kruhu, ale branku minul.
40:01'
Hubený výsledek tomu moc nenapovídá, ale i ve druhé třetině byl k vidění pohledný hokej. Šance byly jak na straně Zlína, tak Komety. Zápas ale patří brankářům. Domácí tak stále vedou 1:0.
Další třetina začne přibližně v 19:35.
40:00'
39:25'
Puk se od Čiliaka odrazil ke Šťastnému, jenž měl další šanci, ale z dobré pozice před brankou trefil jen betony brankáře.
38:59'
Další šance mladého hráče patřícího Rangers. Chytil se dostal ke střele z kruhu a ke gólu mu chybělo i trochu štěstí. Kotouč orazítkoval tyč.
38:28'
Chytil vyhrál buly na Noska, ten natáhl ke střele, ale lapačka Čiliaka byla na místě.
38:16'
Buly po levé ruce Čiliaka.
37:55'
Dočekal se nacpal před Kašíka, pokusil se zasunout puk na vzdálenější tyč, ale neúspěšně.
36:41'
Střelu od modré Čiliak vyrazil před sebe a u puku byl jako první Šťastný, který však domácí fanoušky gólem neobšťastnil. Byl příliš blízko brankáři a svůj pokus nasměřoval jen do betonů.
35:45'
Bukarts se zmocnil odraženého puku, zpoza brány ho předal na vrchol kruhu, kde se do kotouče opřel Chytil, ale ten střílel nad.
34:44'
Domácí se ubránili a Okál je zpět na ledě.
34:20'
Pohledná kombinace Komety, po které pálil z mezikruží Hynek Zohorna, ale Kašík byl na místě a zabránil gólu.
33:35'
Kašík schoval kotouč do lapačky a přerušuje tlak hostů.
32:40'
Okál putuje na trestnou za hákování. Kometa si tak zahraje přesilovku.
32:10'
Illo projel až za branku Komety, předal puk na kruh, tam vypálil z první Honejsek, který trefil chrániče Čiliaka. Ten však nevěděl kde puk má a málem si ho sám srazil do sítě.
31:21'
Ondřej Němec krásně projel až do útočné třetiny, tam puk naservíroval na kruh spoluhráči, který však trefil jen hrudník Kašíka.
29:13'
Honejsek se po střetu s obráncem ocitl na ledě, ale podražení se nespíská.
28:13'
Úmyslný ofsajd na straně Zlína, hra se přesune ke Kašákovi.
27:29'
Práci měl i Kašík. První střelu od modré vyrazil a pak si poradil i s dorážkou.
26:57'
Po buly přišla zblokovaná střela, k puku se jako první dostal Okál, který byl sám před Čiliakem, ale puk mu skákal a branku přestřelil.
26:29'
Brněnský gólman musel být opět ve střehu, ale drží puk ve své náruči. Vhazovat se bude ale znovu u brány Komety.
25:58'
Domácí zavařili hostům a ti měli plné nohy a ruce práce, aby se ubránili. Nakonec pálil Žižka a trefil masku Čiliaka.
24:49'
Dujsík se napřáhl od modré, ale jeho pokus končí mimo.
24:20'
Útočné snažení domácích zastavuje ofsajd.
23:25'
Hosté jsou kompletní.
23:03'
Chytilovu přihrávku vystihl obránce Komety a ta tak může vyhodit puk z pásma.
21:59'
Puk je u branky Kašíka a na led naskakuje zlínský první útok.
21:21'
Zlín si zahraje první přesilovku zápasu. Za držení usedl na trestnou Bartejs.
20:40'
Chytil našel zpoza brány Bukartse, jenž byl sám mezi kruhy. Vypálil z první, ale branku minul.
20:15'
Hynek Zohorna nahazoval puk před branku, ale tam nikoho z hráčů Brna nenašel.
20:01'
Máme za sebou první třetinu a ševci díky gólu Chytila vedou 1:0. Sledujeme na přípravný duel pohledný a rychlý hokej. Ústřední postavou je zatím mladičký Filip Chytil, který byl u všeho podstatného, co se zatím událo.
Další třetina začne přibližně v 18:46.
20:00'
19:25'
Vhazování po pravé ruce Kašíka.
18:46'
Obrovská šance Zlína a hádejte, kdo se v ni ocitl? Samozřejmě, že Filip Chytil. Ten unikl obraně, jel sám na Čiliaka, ale brněnský gólman jeho střelu pokryl rukavicí a bude se jen vhazovat u branky Komety.
18:09'
Útok Komety zastavuje ofsajd.
16:56'
Nepřesná přihrávka kolem branky končí na holích zlínské obrany.
16:10'
Havránek pálil po buly a Kašík vytěsnil jeho pokus maskou do ochranné sítě.
16:03'
Kašík zkrotil kotouč ve své náruči a opět uvidíme buly před zlínskou brankou.
15:32'
Puk zašlápli hráči u mantinelu a hra je přerušena. Na led jde první zlínská lajna a vhazovat se bude u branky Kašíka.
14:40'
Rána od modré končí v náruči brněnského brankáře. Znovu se bude vhazovat.
14:27'
Hosté se krátce mihli před brankou Kašíka, ale nyní puk posílají na zakázané uvolnění a bude se tak vhazovat před Čiliakem.
13:39'
Ondráček se pokoušel projít individuálně, ale ztroskotal na posledním obránci.
12:51'
Až nyní se Kometě povedlo dostat puk do své moci a oba týmy střídají.
12:19'
Chytilova lajna se usídlila v pásmu hostí a ti se nemohou vymanit z jejího sevření.
11:07'
Kometě se nedařilo vyměnit z obranné třetiny a tak posílá puk na zakázané uvolnění.
10:13'
Vhazování po levé ruce Kašíka.
09:53'
Nepřesnosti na obou stranách. Hraje se nyní převážně ve středním pásmu.
08:25'
Rychlý protiútok Komety dva na jednoho. Po přihrávce střílel z první Hynek Zohorna, ale trefil jen boční síť.
07:59'
Čiliak skončil v bráně společně s dalšími hráči. Bude se opět vhazovat u brány Komety.
07:27'
Okál se dostal ke střele, ale byl hodně z úhlu, přesto mu nescházelo moc, aby proti rozhozenému Čiliakovi uspěl.
06:58'
Nepříjemné nahození od modré likviduje Kašík betony a Zlín má puk.
06:20'
Buly po levé ruce brněnského gólmana.
05:29'
Chytil je zatím ústřední postavou utkání. Nyní nabral rychlost na polovině hřiště, obránce si objel jako tréninkový kužel a už mu chybělo jen přesněji zakončit, aby se mohl radovat podruhé.
05:09'
Chytil se vrací na led, Zlín je kompletní.
04:38'
Kometě se nedaří dostat do pásma.
04:16'
Kašík vyráží dělovku od modré a domácí mohou vyhodit.
03:31'
Domácím se povedlo dostat puk do středního pásma.
03:08'
Střelec první zlínské branky je i prvním vyloučeným utkání. Chytil si jde odsedět dvě minuty za hákování.
01:49'
Domácí jsou při chuti. Nyní musel být Čiliak opět ve střehu, když na něj jel jeden ze zlínských ze strany a brněnský gólman musel puk vyrážet rukavicí.
00:20'
Zlín právě vstřelil branku!
To je začátek! Po vyhraném buly zůstali ševci v útočné třetině, Roberts Bukarts předal puk na opačnou stranu hřiště, kde byl neobsazený FILIP CHYTIL a ten poslal z kruhu puk za záda Čiliaka. Asistence: Roberts Bukarts.
00:11'
Hned po vhazování musel Čiliak zasahovat a Zlín získal buly v útočné třetině.
00:01'

Aukro Berani Zlín: Kašík (Štůrala) – Nosek, Řezníček, Freibergs, Žižka, Ferenc, Valenta, Gazda, Horák – Bukarts, Chytil, Kubiš – D. Šťastný, Honejsek, Ondráček – Okál, Popelka, Illo – Gago, Zagrapan, P. Sedláček.

HC Kometa Brno: Čiliak (Vejmelka) – O. Němec, Král, Dujsík, Bartejs, Mikyska, Malec, Vágner – H. Zohorna, Nahodil, Dočekal, Vincour, V. Němec, Zaťovič, Horký, R. Zohorna, Havránek, Novák, Süss, Mlynář.

Rozhodčí: Kika, Dědek – Bryška, Novák.
HC Kometa Brno

Kometa je stejně jako Zlín zatím stoprocentní. Ve třech přípravných zápasech dokázal úřadující mistr vždy zvítězit. Na úvod do bylo 3:2 po nájezdech na ledě Třebíče, poté doma výhra nad Slovanem Bratislava 3:0 a naposledy dokázala Kometa porazit 5:1 Duklu Jihlava na jejím ledě. Jak tomu bude proti ševcům?
Aukro Berani Zlín

Ševce čeká třetí přípravný zápas v přípravě. Zatím byli dvakrát úspěšný. Nejprve si dokázali Berani poradit se Slovan Bratislava, když účastníka KHL zdolali v poměru 6:4 na jeho ledě. V úterý se pak představili na domácí půdě a proti Olomouci slavili výhru 2:1. Nyní je tedy čeká rival z Brna.