65:00
Litvínov právě vstřelil branku!
Rozhodující trefu si tak připisuje ROBIN HANZL, který zakouzlil před domácím Salfickým a ranou do odkryté klece zajistil hostům dva body.
Ani čtvrtý domácí zápas Pardubic v sezoně neznamená výhru. Celek koučů Hynka a Lubiny nedokázal potvrdit export dvou bodů z KV Areny a i přes nadějně rozehraný part padl. Čtyři vteřiny před koncem třetí třetiny totiž trestuhodně neobsadil Martynka, který nejprve srovnal, aby v nájezdech rozhodl Robin Hanzl.
Domácí prohru mohl odvrátit Tomáš Zohorna, jenže blafák se mu nepovedl, a tak dnes vítězí Litvínov - 0:1.
Jako druhý jel za hosty Robin Hanzl a poprvé vidíme úspěšné provedení. Hanzl dokonale vymíchal domácího Salfického a pohodlně zakončuje do odkryté klece - 0:1.
Aleš Hemský na straně Pardubic nevymyslel žádnou fintu a jeho ránu mezi betony Pavel Francouz v pohodě vyrazil - 0:0.
Za hosty jel jako první Viktor Hübl a ani on branku nedal. Chytře zkoušel posunout puk pod Salfickým, ale ten na něj vyzrál - 0:0.
Jako první jel domácí Martin Bartek. Svoji exekuci neprovedl ideálně když vypálil jen do připraveného Francouze - 0:0.
Samostatné nájezdy začínají.
Ani prodloužení nerozhodlo, a tak uvidíme nájezdy.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:13
Nahození na domácí branku ze středu hřiště raději Salfický ponechal v lapačce, a tak bude následovat buly po jeho pravici.
63:53
A ani Starého projektil z pravé strany nekončí úspěchem. Strážce brankoviště hostů svižnou ránu ukryl ve své výstroji.
63:30
Somík se hezky dostal z levé strany až před hostujícího brankáře, kde zakončil do jeho výstroje, ale dorážet mohl i Bartek. Ani on však na Francouze nevyzrál.
62:39
Do útoku domácích zavelel Aleš Hemský, který prošel podél pravého mantinelu do zakončení. To brankář Francouz vyráží mimo svou klec.
62:25
Celkem opatrné prodloužení přerušuje sudí pro ofsajd Litvínova. Vhazuje se ve středním pásmu.
61:22
Po buly pálil Jiří Gula a Salfický musel ránu vyrazit do zámezí. To se mu povedlo holí, a tak si vhazování v útočném pásmu Litvínova zopakujeme.
61:13
Stříteského nahození z poloviny hřiště domácí brankář Salfický raději chytá do lapačky. Vhazovat se bude po jeho levé ruce.
60:24
Zohornův průjezd do útočného pásma končí důrazným bodyčekem Marek Posmyk.
60:01
Začalo prodloužení.
Litvínov v závěru neuvěřitelně vyrovnal, když hrál přes minutu v šesti mužích, a tak uvidíme prodlouženou.
60:00
Třetí třetina skončila.
59:56
Nakonec se však ještě hostující celek dostává k vyrovnání. Až příliš mnoho domácích hráčů bylo v rohu kluziště, čehož využil nahrávkou na levou stranu Hanzl. Tam stál před Salfickým zcela osamocený ROSTISLAV MARTYNEK, který v hodině dvanácté vyrovnává. Asistence: Robin Hanzl a Michal Trávníček.
59:34
Jednomu z hostů přeskočil puk hokejku a hra je ve středním pásmu.
59:11
Domácí hráči skákají do střel, ale ty zatím z hostující strany nepřicházejí. Teď, necelou minutu před koncem třetí třetiny je hra přerušena pro posunutou klec. Vhazovat se však bude v útočném pásmu Litvínova.
58:58
Nahození na Salfického domácí brankář kryje. Vhazuje se po levici Dušana Salfického.
58:49
Litvínov má puk za vlastní brankou a vymýšlí jednu z posledních akcí.
58:20
A znovu pálil Posmyk, tentokrát trefil pouze chrániče Zohorny a domácí tým se alespoň dostává do středního pásma.
58:01
Domácím se nepovedlo vyhodit a k ráně od modré se dostal Marek Posmyk. Jeho prudký pokus Salfický chytá do lapačky.
57:51
Vhazování v útočném pásmu hostů se bude opakovat.
57:47
A Litvínov to zkusí v šesti mužích s Francouzem na lavičce.
57:47
Hostující HC Verva Litvínov si bere oddechový čas.
57:47
Hráč Litvínova najel do nájezdu z levé strany, ale zakončení se mu příliš nepovedlo. Blafák do bekhendu Salfický čekal a parádně ho lapačkou chytá.
57:47
Hostující Jakub Černý ujížděl domácím a musel být faulován, uvidíme trestné střílení.
57:27
Hemský se po pěkné kličce dostal do útočného pásma, kde přenechal na Benáka, ale ten už domácí k zakončení nepustil.
56:31
Hanzl se podél pravého mantinelu prodral do útočného pásma, kde nahazoval na Trávníčka, ale jeho zakončení jde mimo.
55:50
Na domácích je hlavně v obraně cítit obrovská nervozita.
55:29
Sičák dobře zapracoval na Pšurném a domácí mohli jít do útoku. Semorád nastřelil puk do středního pásma na Cetkovského, který sice prodloužil, ale ještě před červenou čárou, a tak tu máme icing.
54:40
Domácí lavička si vybírá oddechový čas. Po něm se bude vhazovat ve středním pásmu.
54:24
A další infarktový moment pro domácí diváky. Benák chyboval, když mu ujel puk před domácí klec. Tam čekal Martynek, kterému však na poslední chvíli sebral gólovou radost včasným skokem pod brusle Dušan Salfický.
54:08
Po chybě Beeche šel Litvínov do brejku a málem bylo srovnáno! Z levé strany pálil na domácí klec František Lukeš a svým projektilem trefil tyč!
53:25
Robert Kousal výborně navezl kotouč do útočného pásma, kde naslepo centroval do brankoviště. Tam si sice nikdo z domácích k zakončení nedostal, ale puk se odrazem dostal na modrou, kde již číhal Václav Kočí. Pokus domácího beka Francouz chytá do výstroje.
53:06
Po přihrávce rukou jednoho z hostů je hra přerušena. Po reklamní přestávce se bude vhazovat ve středním pásmu. A to vše sedm minut před koncem třetí třetiny.
52:32
Pardubický výběr už hrál v plném počtu, když se do brejku se Zohornou dostal Starý. Nahrávka prvně jmenovaného sice byla zbržděna, avšak Jan Starý mohl z téměř ideální pozice zakončovat. Svůj pokus posílá mimo Francouzovu klec.
51:57
Výborně zapracoval v obranném pásmu Václav Kočí, který vybojoval puk pro svého spoluhráče, který následně dokázala vyhodit kotouč z obranného pásma.
51:31
Práci však v přesilovce Salfický přeci jenom má. Ránu z levé strany musí zastavit hbitým zákrokem lapačkou.
51:07
Domácí tým se zatím brání bez problémů a kdyby měl Somík více odvahy, tak mohl jít do brejku 3/2. Slovenský útočník však kotouč pouze nahodil do rohu kluziště.
50:22
Následně uvidíme přesilovou hru Litvínova. Za hrubost je vyloučen Aleš Píša.
49:52
Zmatek v domácím obranném pásmu zkoušel proměnit ve vyrovnání Juraj Majdan, ale jeho pokus z otočky se na Salfického ani nedostal.
48:29
Po boji o puk v rohu kluziště se kus černé gumy odpotácel na modrou čáru. Tam si jej našel Václav Benák, který ho bez rozmýšlení poslal na Francouze, avšak hostující brankář zasahovat nemusí, jelikož jde rána zhruba metr od jeho pravé tyče.
48:09
Hemský si sice na hranici útočného pásma obhodil hostující hráče, jenže jej dojel Kamil Černý, který další posun domácího technika zastavil.
47:17
O pár vteřin později měl Kousal ještě slibnější pozici, když nikým neatakován najížděl na Francouze podél pravého mantinelu. Jeho ránu švihem však bývalý brankář Plzně chytá.
46:50
Robert Kousal najel s pukem na hokejce do útočného pásma, kde se z levé strany pokusil vypálit. Obrana hostů však jeho ránu zblokovala. Pardubice již hrají v plném počtu.
46:26
Přes všechny čáry posléze vyhazuje domácí Václav Benák.
45:40
Posmykově ráně ukázala stopku hokejka Salfického, která přízemní pokus v poklidu zastavila. Následně mohl vyhodit Semorád, ale zbytečně nahrával na svého spoluhráče, který to nečekal, a tak u puku zůstává Litvínov.
45:08
Od levého kruhu zakončoval na Salfického kapitán hostů Trávníček. Rána mu však příliš nevyšla, a tak končí mimo tři tyče Pardubic.
44:48
Přesilovou hru si zahraje po delším čase i Litvínov. Za vysokou hůl je vyloučen domácí zadák Marek Ďaloga.
43:50
Kousal dojížděl nahozený kotouč, ale obranný zákrok si nepřipsal. Dobře za něj zaskočil Pavel Brendl, který hostům puk vypíchl a ihned odchází střídat.
42:26
Posmyk posunul na aktivního Kamila Černého, který to znovu bez ostychu zkusil střelou na Salfického. Brankář domácích sice ránu v lapačce neudržel, avšak díky dobré práci jeho obránců se nikdo z hostů k dorážce nedostal.
41:42
Jen co hrál Litvínov v plném počtu, tak se provinil proti pravidlům. Naštěstí pro něj jenom zakázaným uvolněním, po kterém se vhazuje v útočném pásmu Pardubic.
41:31
Odražený puk směřující na Francouze raději hostující brankář přikryl po lapačku. Hrozil totiž dojíždějící Martin Bartek.
40:44
Brendl našel Hemského, který však nezpracoval zrovna ideálně a hosté šli do brejku. Ten táhl podél levého mantinelu František Lukeš, který vzal zakončení na sebe a svou ranou jen těsně netrefil Salfického branku.
40:06
Ihned po vhazování to na domácí branku zkusil z uctivé dálky Kamil Černý, ale jeho tečovaný projektil míří vysoko nad.
40:01
Momentálně vedoucí celek, tedy domácí, zahájí i třetí třetinou s přesilovou hrou v zádech. Téměř celé dvě minuty budou Pardubice hrát po hře vysokou holí v podání Rapáče.
Druhou třetinu začal domácí tým s výhodu přesilovky 5/3. Tu však nevyužil a jako první se v prostřední třetině trefil Litvínov. Pěknou přihrávku z vlastní poloviny proměnil v branku Martynek a začínalo se od znova. Pardubický tým měl poté o něco více ze hry a v závěru se dočkal opětovného vedení. Hemský předjel obránce hostů a sám před Francouzem nezaváhal. Třetí třetina dnešního utkání začne pravděpodobně v 19:52.
40:00
39:37
Richard Rapáč je dalším vyloučeným dnešního utkání. Dvě minuty dostává za vysokou hůl.
39:21
Super šance Pardubic čtvrtou brankou nekončí! Beech zpoza branky našel na levé straně zcela nekrytého Barteka, před kterým stál pouze Francouz. Dnešní střelec dvou branek odmítl hattrick, když svou šanci pálí pouze do dobře stojícího Pavla Francouze!
38:36
Zohornovu minelu ve vlastním pásmu mohl potrestat hostující Jakub Černý, který po objetí branky zkoušel zasunout puk za Salfického. Brankář domácích však byl připraven a zakončení vyrazil.
37:58
Po nahození z pravé strany zkoušel dorazit puk za záda Salfického hostující Vladislav Baláž, ale těsně nedosáhl.
37:38
Nepříliš povedená a nebezpečná přesilovka Litvínova končí, Beech je na ledě.
37:00
Po Trávníčkově ráně z levé strany Salfický dokázal reagovat a ránu vyrazil. K dorážce se tlačil Hanzl, ale ta už nepřišla.
35:38
Kristopher Beech následně dostává dvě minuty za nedovolené bránění.
35:21
Pardubice právě vstřelily branku!
Domácí výběr však jde ještě v závěru druhé třetiny do vedení 3:2! Velká smůla hostujícího Kamila Černého, který sice zpětný puk na své hokejce zpracoval, jenže ji zlomil, a tak přišel trest. Přes zadáka hostí totiž přespurtoval jako v cílové rovince silničního závodu v cyklistice ALEŠ HEMSKÝ, který se před něj nejprve natlačil a poté prudkou ranou mezi betony Francouze poslal Pardubice do vedení. Bez asistence.
34:36
A znovu. Kolář z vlastního pásma napálil puk přes všechny čáry. Vhazuje se po pravici brankáře Salfického.
34:23
A když o pár vteřin později nedokázal na nepřesnou nahrávku reagovat alespoň tečí Pavel Brendl, tak tu máme další zakázané uvolnění domácích.
33:42
Kousal našel ve středním pásmu Buchteleho, který mu však do jízdy puk nenahrál. Po nepřesné přihrávce se musí třetí útok Pardubic vrátit do defenzívy.
32:22
Po nahrávce rukou v podání jednoho z hostů se bude po reklamní přestávce vhazovat ve středním pásmu.
31:15
Hosté se však dočkávají vyrovnání těsně po polovině utkání! Martinka našel pěkným pasem od pravý mantinel v útočném pásmu svého spoluhráče ROSTISLAVA MARTYNKA, který táhlým pokusem z celkem těžkého úhlu prostřeluje Dušana Salfického ranou mezi betony. Asistence: Ondřej Martinka.
30:00
Příležitosti hostů v útočném pásmu vyrazil úspěšně Salfický a na ránu z pravé strany v podání Majdana ani reagovat nemusí, jelikož jde zhruba metr mimo.
29:06
Celkem dlouhou pasáž hry bez přerušení a bez větších hokejových okamžiků ukončil až zajímavou ranou od pravého mantinelu domácí útočník Kristopher Beech. Ten pálil na hostující branku prudkým švihem, ale na Pavla Francouze nevyzrál.
27:19
Semorád vyjel dobře zpoza branky, avšak místo nahrávky na lépe postaveného spoluhráče zbytečně zakončoval sám, a tak neuspěl, protože Francouz místo u své levé tyče utěsnil.
26:52
Řada přerušení na obou stranách teď hosty vyžene do středního pásma. Juraj Majdan totiž hrál v ofsajdu, a tak se bude v prostřední třetině hřiště vhazovat.
25:55
Benák své odvážné sólo do útočného pásma zkoušel zakončit ranou bekhendem, avšak ještě před ním jej o puku odpravila dobře pracující obrana Litvínova.
25:05
Nyní se domácím nepovedlo zachytit vyhozený kotouč, a tak z toho vzniká zakázané uvolnění, po kterém se vhazuje před Salfickým.
24:21
Zakončení i na straně druhé. Francouz má však méně práce a s nepříliš zapeklitou střelou si poradil a bez problémů ji chytá.
23:40
Salfického parádní zákrok lapačkou i teď drží domácím jednobrankové vedení. Následně se vhazuje po jeho pravé ruce v obranném pásmu Pardubic.
23:31
Pohroma se teď valila na polovinu domácích. Po konci oslabení totiž vzniknul brejk Litvínova tři na jednoho. Lukeš z levé strany hledal po narážečce Hübla, jenže ten velkou šanci ke srovnání neproměňuje, když puk netrefil.
23:16
Ještě to v závěru zkoušel Brendl, ale brankář hostů zasáhl ideálně.
22:11
Píša, Brendl, Bartek. Ani další střely domácích v útočném pásmu k třetí brance Pardubic nevedou. Nejblíže k ní byl posledně jemnovaný, který však z pravé strany napálil jen boční síť.
21:29
Hraje se již 5/4. V dobré šanci pálil pouze do Francouze domácí útočník Jan Starý.
21:06
Salfický málem přivodil domácím fandům infakrt, když po nepovedeném zastavení kotouče se kus černé gumy dostal na tyč. Teď však bude mít celek Pardubic další výhodu přesilovky, Hanzl dostává dvě minuty za zdržování hry.
20:38
Píša našel od modré volného Hemského, který podle svého zvyku místo očekávané střely nahrával. Brendl však z pravé strany puk minul.
20:01
Začátek domácím hrubě nevyšel, když šel Litvínov hned v první minutě do vedení. Chybu Kočího dobře využil druhý útok hostů a bylo to 0:1. Pardubický tým poté příliš nezářil, ale díky poskytnuté výhodě přesilovky 5/3 se zvednul. V 16. minutě se trefil Bartek a o dvě minuty přidal slovenský útočník svou druhou branku utkání. Do druhé třetiny, která začne zhruba v 18:59 půjdou domácí s výhodou přesilové hry 5/3. Ta bude trvat skoro celé dvě minuty, a tak hned v úvodu bude zajímavé sledovat, jak si s tím celek koučů Hynka a Lubiny poradí.
20:00
19:54
Píšovu ránu Francouz vyrazil a Starého dorážka nebyla hostujícími obránci povolena. Litvínov následně vyhazuje.
19:27
Domácí tým bude mít v závěru třetiny ještě velkou početní výhodu. Bude totiž hrát přesilovou hru 5/3. Na dvě minuty je vyloučen Jakub Černý za hákování a Jiří Gula za krosček.
18:33
Šance hostů. Z levé strany se před Salfického dostal Hanzl, který však svým zakončením branku netrefuje. Stál sice před domácím brankářem sám, ale střela mu nevyšla.
17:51
Celek koučů Pavla Hynka a Ladislava Lubiny proměňuje i pokračující výhodu přesilovky a otačí stav na 2:1! Píša nahrál na MARTINA BARTEKA, který to na Francouze zkusil táhlou ranou z mezikruží. Nevypadalo to příliš nebezpečně, jenže rána domácího kanonýra proklouzla brankáří hostů pod betonem a už se třepetá v síti. Asistence: Aleš Píša a Kristopher Beech.
17:22
Hosté hrozí z brejku, který zakončoval od levého mantinelu Viktor Hübl. Prudký projektil končí těsně vedle Salfického klece.
16:32
Přesilovka domácích ještě pokračuje a Litvínov se má ve vlastním pásmu co ohánět. Hemský vyzval k druhé brance Starého, ale ten z mezikruží nezakončil ideálně a branku netrefil.
15:47
A domácí tým svou výhodu proměnil ve vyrovnávací trefu téměř okamžitě. Brendlova rána se ještě neujala, ale poté se puk dostal na hůl Aleše Hemského, který ukázal svou vysokou herní inteligenci a místo rány z výhodné pozice ještě našel nahrávkou k pravé tyči zcela volného MARTINA BARTEKA, jenž do prázdné branky nemohl minout. Asistence: Aleš Hemský a Aleš Píša.
15:25
Pardubice budou mít výhodu dlouhé přesilovky 5/3. Za sekání je totiž vyloučen Kamil Černý na 2+2 minuty.
15:23
Hemského nahrávku na modrou čáru proměnil v ránu Brendl, ale Francouz je připraven a prudký pokus vyráží.
14:44
Výhodu přesilové hry teď okusí i celek domácích. Dvě minuty za podražení Buchteleho totiž vidí Jiří Gula.
14:17
Po další akci hostů z Litvínova přišlo zakončení z mezikruží, které Salfický chytá do své výstroje. Následně se tak bude vhazovat v obranném pásmu Pardubic.
13:54
HC ČSOB Pojišťovna Pardubice již hraje v plném počtu.
13:45
Stříteského ránu nejprve Cetkovský dobře srazil, aby posléze odražený kotouč vyhodil z obranného pásma Pardubic.
12:11
A mohlo to být rázem o dvě branky! Po ráně Kamila Černého z levé strany se odražený puk dostal na levým mantinel na Viktora Hübla, který jej zkoušel dorazit do odkryté klece. Domácí tým však díky zákroku jednoho z beků a Salfického dokázal puk odvráti mimo svou klec.
11:54
Za vysokou hůl je posléze vyloučen domácí útočník Martin Bartek. Pro Pardubice tak přichází další hra v oslabení.
11:16
Po zakázaném uvolnění domácích se bude vhazovat po levici brankáře Salfického.
10:14
10:01
Jenže Litvínov se nastěhoval do útočného pásma téměř okamžitě a po nahrávce zpoza branky mohl zakončovat Michal Trávníček. Ve slušné pozici však kapitán hostů kotouč netrefil, a tak může být Salfický v klidu.
09:23
Kamil Černý pálil znovu, tentokrát z pravé strany, ale proti jsou Salfického betony, které vyrážejí. Pardubice následně vyhazují z vlastního pásma.
08:36
Lukešovu nabídku na skórování zkoušel využít po nahrávce zpoza branky Kamil Černý. Okamžitou ranou však pálil pouze do připraveného Salfického.
08:14
Přesilovka pro Litvínov. Za úder do oblasti hlavy a krku je potrestán Robert Kousal trest 2+10 minut.
07:50
A další šance Pardubic. Z pravé strany to zkoušel svoji klasickou dělovkou Pavel Brendl. Francouz jeho bombu s vypětím všech sil vyráží.
07:21
První opravdová šance Pardubic přichází až skoro v polovině první třetiny. Bartek se za brankou Litvínova zbavil Guly a po výjezdu zpoza ní ihned pálil. Francouz mu zmenšil svým povyjetím úhel, ale domácí útočník i tak míří těsně mimo.
06:18
A to samé se daří po pár vteřinách i hostům. Zatím hokej příliš valné úrovně nevidíme. Po reklamní pauze se bude vhazovat před Francouzem.
05:56
Nepřesnost domácího Sičáka znamená zakázané uvolnění, po kterém se bude vhazovat po pravici Dušana Salfického.
04:35
Nepovedenou přesilovku domácích ještě zkoušel v samém závěru pozvednout zakončením Bartek, ale pálil nepřesně.
04:00
Ani teď, když navezl kotouč do pásma Kousal. Bartek se po zásahu hostující obrany k ráně nedostal.
03:36
A ta zatím domácím opravdu nejde. Pavel Francouz v brance hostů zasahovat nemusel.
03:02
Vynikající práci teď v oslabení odvedl Viktor Hübl, který získal ve středu hřiště kotouč a následným vyhozením domácím ukrojil z přesilové hry důležité vteřiny.
02:36
Nyní si Pardubice zahrají první přesilovku utkání. Za napadení je totiž vyloučen zadák Litvínova Havelka.
02:03
Domácí tým ihned reaguje a snaží se vyrovnat po akcích v útočném pásmu. Francouz však těžké situace řešit nemusí.
00:59
Jenže do vedení jde hned v úvodu dnešního utkání celek hostů! Po velkém zaváhání domácího beka Kočího se k puku dostal Hanzl, který ve středu hřiště našel volného Martynka. Subtilní útočník Litvínova ještě celou akci vyšperkoval nahrávkou do levé strany, kde již kapitán hostů MICHAL TRÁVNÍČEK pohodlně zakončil za bezmocného Salfického, 0:1! Asistence: Rostislav Martynek a Robin Hanzl.
00:26
První snahu o útok předvedl celek domácích, ale Píšova rána od modré mezi tři tyče hostů nesměřovala.
00:01

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Salfický (Růžička) – Píša, Kočí, Sičák, Vašíček, Kolář, Benák, Ďaloga – Hemský, Zohorna, Starý – Bartek, Beech, Somík – Kousal, Buchtele, Brendl – Semorád, Nosek, Cetkovský – Šagát.

Trenéři: Pavel Hynek a Ladislav Lubina

HC Verva Litvínov: Francouz (Franěk) – Posmyk, K. Černý, Martinka, Stříteský, Havelka, Hora, Gula, Charousek – Majdan, Hübl, Lukeš – Martynek, Hanzl, Trávníček – J. Černý, Baláž, Pšurný – Martin Frolík, Jurčík, Rapáč.

Trenéři: Vladimír Jeřábek a Petr Rosol

Rozhodčí: Blecha, Trombík – Hlavatý, Tošenovjan.
Pardubicím se vlastním kluzišti proti hostům daří, když nad Litvínovem zvítězily čtyřikrát v řadě. Možná trošku překvapivě však jde do dnešního utkání ve větší pohodě celek kouče Jeřábka. Ten je totiž zatím na velmi dobrém šestém místě. Domácí tým koučů Hynka a Lubiny je o tom o poznání hůře, když je na příčce třinácté. Po dvoubodové výhře v Karlových Varech by však konečně chtěl vyhrát i před domácím obecenstvem.
Hezký den z ČEZ Areny, kde dnes domácí HC ČSOB Pojištovna Pardubice přivítá HC Vervu Litvínov.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.