Liberec - Kometa Brno: Bartovič ve vlastním oslabení překvapil Čiliaka, 1:2

Z mojí strany je to pro dnešek vše. Přeji vám ničím nerušený zbytek neděle.
Nejlepší hráči utkání: Milan Bartovič (LIB) a Marek Čiliak (KOM).
I přes obrovský tlak Liberečtí nakonec nevyrovnali. Jejich oslava zisku Prezidentského poháru se tedy i tentokrát odkládá.
59:39
Šimek vypálil od modré. Čiliak jeho projektil ukryl do své náruče.
59:22
Domácí si vyžádali oddechový čas.
59:22
Severočeši se sami připravují o útočné pásmo postavením útočícího hráče v brankovišti!
59:20
Puk se po střele Radivojeviče ocitl v brankovišti, nikdo z hráčů v bílých dresech ho však nedokázal dotlačit za brankovou čáru.
58:10
Will míří na střídačku. Liberečtí to zkouší v šesti!
58:01
Probíhají poslední dvě minuty zápasu. Domácí jsou kompletní.
57:10
Mallet obešel mezi kruhy klečícího Ševce a zkusil překonat Willa. Ten díky Radivojevičovi nakonec nemusel zasahovat.
56:30
Domácí vyhazují.
56:06
Bartejs tvrdě vypálil od modré a trefil břevno Willovy svatyně! Od něj se puk následně odrazil do hlediště.
55:57
Lukáš Derner (LIB) se provinil držením protihráče a odpyká si za to dvě minuty.
55:10
Kometě se nepovedla rozehrávka a opět je jí odpískáno zakázané uvolnění.
54:49
Icicng na druhé straně. Vhazovat se bude před Čiliakem.
54:41
Zakázané uvolnění domácích.
54:27
Na ledě zůstal ležet liberecký Ondřej Vitásek, který se nakonec za pomoci lékaře zvedá a odjíždí na střídačku.
54:07
Domácí hrají v plném počtu.
52:59
Liberec právě vstřelil branku!
Domácí snižují ve vlastním oslabení. Lukáš Vantuch poslal z obranné třetiny puk na MILANA BARTOVIČE, jenž v plné rychlosti vjel do útočného pásma, natlačil se před obránce a bekhendem překonal až do této chvíle neprůstřelného Čiliaka. Asistence: Lukáš Vantuch.
52:25
Mário Bližňák se dostal ke kotouči a vyváží jej až do útočné třetiny Liberce.
52:07
Radim Šimek (LIB) si odsedí dvě minuty za faul loktem. Následuje poslední komerční přestávka zápasu.
51:21
Kometa právě vstřelila branku!
Kometa zvyšuje na rozdíl dvou gólů! Jozef Kováči nahodil od mantinelu puk do brankoviště, kde jej za Willova záda tečoval MARTIN ERAT. Asistence: Jozef Kováčik.
50:37
50:00
Bulíř si sjel před bránu, kam mu Jelínek adresoval křížný pas. Ani tentokrát však Bulíř branku nevstřelil.
49:38
Mallet ujížděl sám na Willa. Tváří v tvář libereckému gólmanovi ale neuspěl!
49:08
Dočekal v pádu vyhazuje.
48:37
Martin Nečas (KOM) dostává dvě minuty za podražení. Liberec tak má k dispozici další přesilovku.
48:00
Will toho nyní moc neviděl, na štěstí pro Liberec srazil střelu Ondřeje Němce Radivojevič.
46:39
Svačina se po buly snažil natlačit před bránu, jenže to mu Kováčik nedovolil.
46:30
Další icing hostů.
46:16
Po nepřesnostech na obou stranách nakonec přichází zakázané uvolnění Komety.
44:25
Z mezikruží mohl pálit Vantuch. Do jeho střely ovšem někdo vložil hůl a tečoval puk mimo brněnskou svatyni.
44:03
Kometa se provinila ofsajdem, který byl navíc posouzen jako úmyslný. Vhazovat se bude před Čiliakem.
43:16
Hosté jeli v oslabení dva na jednoho! Kvapil se nakonec rozhodl, že zakončí sám, jenže minul!
Dnešní utkání sleduje 7 249 diváků.
42:30
Čiliak neudržel střelu Krenželoka a za jeho záda se snažil puk dorazit Jelínek. To se mu skoro povedlo, ale brněnský brankář ještě stačil puk vyškrábnout hokejkou.
42:01
Třikrát za sebou pálil Šimek, ani jednou však puk nedoputoval až k bráně.
41:37
Po vhazování zůstal na ledě ležet Malec, který byl nejspíš zasažen někam do obličeje. Rozhodčí ale vylučovat nebudou.
41:32
Leoš Čermák (KOM) obdržel menší trest za sekání. Tygři budou hrát jednadvacet vteřin přesilovku pět na tři!
40:40
Tygři jsou v plném počtu, Kometa hraje ve čtyřech.
40:33
Liberečtí chvíli kombinovali v útočné třetině. Nakonec od modré vypálil Radivojevič, ale mířil pouze do Čiliakovy náruče.
40:01
Střely na bránu ve druhé třetině (celkem):

Bílí Tygři Liberec: 6 (18)
HC Kometa Brno: 6 (12)
Druhé dějství je u konce. Mnohem lépe začala Kometa Brno, která dokázala svou aktivitu proměnit v první a zatím poslední akci zápasu. Liberečtí měli poté několik slibných příležitostí na vyrovnání, ale brněnský celek dnes drží zatím neprůstřelný gólman Marek Čiliak. Zda na něj domácí najdou recept, či zda hosté navýší svůj náskok se dozvíme v jistě napínavé třetí třetině, která začne přibližně v 17:45.
40:00
39:59
Krenželokova střela byla sražena mimo tři tyče.
39:54
Ondřej Němec (KOM) fauloval Michala Bulíře a dostává dvě minuty za nedovolené bránění. Liberec si zahraje přesilovku čtyři na tři.
38:36
Obě mužstva hrají opět ve čtyřech.
38:36
Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Tomáš Vincour – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Radim Šimek – 2 min., hrubost).
38:36
38:36
Po dalším zákroku brankáře Komety se v jeho brankovišti strhla další potyčka. Hra se začíná přiostřovat!
37:51
Jelínek těsně před bránou tečoval Krenželokovo nahození. Čiliak opět zasahuje.
36:52
Milan Bartovič útočné modré a ujížděl sám na Čiliaka. Zkusil kličku do bekhendu, kterou ovšem dnes opravdu skvělý brněnský maskovaný muž vystihl.
35:55
Káňa vybídl ke střele Kvapila. Ten svým pokusem z voleje minul.
35:12
Dominik Lakatoš se opět chytl s Leošem Čermákem. Rozhodčí je stačili včas roztrhnout každému udělili trest na dvě minuty za hrubost. Uvidíme hru ve čtyřech hráčích na obou stranách.
35:12
34:31
Tlak Liberce nakonec ukončuje svým zákrokem Čiliak. Následuje druhá a poslední komerční přestávka druhé třetiny.
34:01
Nakonec vypálil od modré Ševc. Mířil ale nad.
33:34
Domácí se usadili ve své útočné třetině, ke střele se zatím ale nedostali.
32:50
Valský se málem ocitl sám před Čiliakem, puk se k němu ale nakonec nedostal. Vzápětí Kometa vyhazuje na zakázané uvolnění.
31:28
Severočeši hrají v plném počtu.
31:22
Ke střele se nakonec dostal Marek Kvapil. Liberečtí jeho pokus tečovali do ochranné sítě.
31:01
Domácí znova vyhazují.
30:36
Kometě se nedaří usadit v útočném pásmu. Musí opět začínat u Čiliaka.
30:02
Lukáš Vantuch se zmocnil kotouče a posílá ho až na druhý konec hřiště.
29:28
K velké nelibosti domácích fanoušků je za nedovolené bránění vyloučen Martin Ševc (LIB).
28:50
V rychlém protiútoku domácích si Lukáš Krenželok sjel až do brankoviště a poté přihrál ke druhé tyči Jelínkovi. Ten měl před sebou zcela odkrytou bránu, jenže gól nakonec nevstřelil. Čiliak se totiž stihl přesunout a puk vyrazit.
28:28
Mallet se dostal u pravého mantinelu ke kotouči. Střela mu ale nesedla, a tak měl Roman Will snadnou práci. Následuje komerční přestávka.
27:38
27:00
Ševc se nakonec k puku dostal znovu a tentokrát už se mu vyhodit podařilo.
26:52
Martin Ševc se pokoušel vyhodit, puk ale na modré čáře zastavil brněnský bek.
26:26
Moravanům se nepovedl přechod přes modrou čáru a je jim odpískán ofsajd.
26:12
Liberečtí se zmocnili puku a vyváží ho mimo své pásmo.
25:48
Hynek Zohorna zachytil na vrocholu kruhu puk odražený z rohu a zkusil vystřelit. Jeho pokus však někdo z řad Tygrů tečoval do ochranné sítě.
25:38
Ondřej Vitásek (LIB) byl vyloučen na dvě minuty za vysokou hůl.
25:34
Hosté zvládli oslabení a výbornou a jsou v plném počtu.
24:59
Michal Bulíř se snažil objet hostujícího obránce a vystřelit. Kováčik ho však povedeným tělem zlikvidoval.
24:22
Severočechům se zatím přesilovka nedaří. Kometa už napodruhé vyhazuje.
23:34
Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Tomáš Vincour – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
23:34
Liberečtí jeli čtyři na dva. Jakub Valksý přihrál Michalu Bulířovi, který vypálil z první. Čiliak se však stihl přesunout a poradil si i s následnou Bulířovou dorážkou.
23:23
Dočekal zkusil vypálit zpoza obránce. Šimek jeho střelu tečoval mimo bránu.
22:02
Hostům se vyplatila jejich aktivita a otevírají skóre. Jan Káňa přihrál na modrou PETERU TRŠKOVI, který se napřáhl a propálil vše, co mu stálo v cestě. Roman Will měl zakrytý výhled a nestihl zasáhnout. Asistence: Jan Káňa.
21:30
Po nepřesné rozehrávce Liberce přihrával Hynek Zohorna volnému Malecovi, který ovšem ve vyložené šanci minul.
21:00
Druhou třetinu začali aktivněji hosté. Nečasovu střelu ukryl do své lapačky Will.
20:30
Martin Erat přihrál z rohu Malletovi, který chtěl vypálit. To mu ovšem nedovolili liberečtí obránci.
20:01
Střely na bránu v první třetině:

Bílí Tygři Liberec: 12
HC Kometa Brno: 6
Je za námi první třetina. V ní byl k vidění akční hokej plný šancí. O něco více jich měli domácí, Kometu ovšem zatím drží výtečný Čiliak, který si poradil i s největší šancí úvodního dějství, kterou měl Michal Bulíř. Obě týmy si vyzkoušeli také přesilovou hru, ani v těch ale branka nepadla. Na první gól zápasu si tedy budeme muset počkat minimálně do druhé dvacetiminutovky, která začne přibližně v 16:51.
20:00
19:16
Bartovič v plné rychlosti zavezl puk do pásma, tam mu jej ale vypíchl Šnajnar.
18:19
Liberečtí se ubránili. Vantuch je na ledě.
18:12
Ondřej Nemec nabil Malletovi, který vypálil z vrcholu kruhu. Will měl však dobrý výhled a chytil puk do své lapačky.
17:30
Domácí vyhazují. Kometa musí začít ve své třetině.
17:01
Po Willově zákroku se před libereckou bránou strhla menší potyčka. Vyloučeni jsou nakonec Leoš Čermák (KOM) a Dominik Lakatoš (LIB).
17:01
16:30
Skvělou práci pro domácí nyní odvedl Stránský, jenž nejdříve vyhodil puk přesně na Čiliaka a následně dojel k brněnskému gólmanovi a zabránil mu rozehrát. Vhazovat se bude v brněnském obranném pásmu.
16:19
Lukáš Vantuch (LIB) obdržel dvě minuty za hrubost. Přesilovku si vyzkouší také Kometa.
16:10
Hruška nabil od mantinelu Malletovi, který svou dělovkou mířil těsně nad.
15:51
Po ofsajdu Liberce následuje komerční pauza.
14:36
Nečas přihrál z pravé strany Hynkovi Zohornovi, jenž vypálil z mezikruží. Will jen tak tak stačil jeho střelu vyrazit špičkou svého betonu.
12:00
Další šance Tygrů! Lakatoš jel s Krenželokem dva na jednoho. Prvně jmenovaný si sjel až před Čiliaka a následně adresoval přihrávku k druhé tyči Krenželokovi. Brněnský gólman se však roztáhl na brankové čáře a situaci zachránil!
11:33
Liberečtí si mohli připsat první zásah, když z mezikruží nebezpečně pálil Ordoš. Čiliak však jeho střelu dokázal vyrazit, následně dorážel Vitásek, který ale netrefil bránu.
11:12
09:55
Radim Šimek trefil svým golfovým úderem Čermáka, který se zmocnil puku a ujížděl sám na Willa. Liberecký gólman nakonec nemusel zasahovat, neboť Čermáka dojel Šimek a vypíchl mu puk.
09:12
Tygři vyhráli buly a už kombinují v útočném pásmu.
09:11
Následuje komerční přestávka.
09:11
Uvidíme první přesilovku. Za podražení byl vyloučen Marek Kvapil (KOM).
08:54
Krenželok vybojoval puk u levého mantinelu a naservíroval ho před bránou úplně volnému Michalu Bulířovi, kterého ovšem opět vychytal Čiliak.
08:10
Liberečtí vyhodili puk do středního pásma a mohou vystřídat.
08:00
07:25
Kometa chvíli kombinovala v útočném pásmu. Nakonec se puk dostal k Malecovi, jenž se napřáhl na modré, ale trefil pouze blokujícího Svačinu.
06:43
Zatím je k vidění útočný hokej v podání obou týmů. Diváci se rozhodně nenudí.
06:03
Haščák se po levé straně protáhl do útočné třetiny a zkusil Willovu pozornost. Ten jeho střelu vyrazil pravým betonem.
05:13
Jan Ordoš si v libereckém protiútoku obhodil jednoho z obránců a vypálil na Čiliaka. Ten puk vyrazil přímo na hůl Jana Stránského, který ovšem puk za brankovou čáru dorazit nedokázal.
04:58
Icing pro změnu na straně Liberce.
04:45
Po tlaku Bílých Tygrů se Moravané osvobozují pouze za cenu zakázaného uvolnění.
03:56
Michal Bulíř se dostal do obrovské šance, když dokázal obejít dva hostující hráče. Ocitl se tak sám před Čiliakem, který však jeho pokus o kličku vystihl. Kotouč následně zůstal ležet v brankovišti, brněnští obránci ho však stihli odpálit!
03:29
Zakázané uvolnění Brna. Vhazovat se bude před Čiliakem.
02:45
Vojtěch Němec vyžil nedorozumění liberecké obrany, odebral jí puk a v plné rychlosti vjel do pásma. Jeho střela však mířila vedle.
02:16
Martinu Ševcovi se nepovedla přihrávka na Stránského a puk doputoval až na zakázané uvolnění.
02:05
Ofsajd Komety.
01:10
Nyní se do útoku pustili domácí, kteří zavřeli Kometu v jejím obranném pásmu. Se všemi střeleckými pokusy si Čiliak dokázal poradit.
00:17
Erat zavezl puk do útočného pásma a z rohu přihrál na modrou Bartejsovi, jehož střela byla ovšem sražena.
00:02
Úvodní buly ovládli hosté.
00:01
Utkání co nevidět začne.
Obě mužstva už nastoupila na ledovou plochu. Zazní státní hymna.
Stále je tedy o co hrát a obě mužstva rozhodně nebudou chtít nechat svou kůži lacino. Vzájemné zápasy letos zatím vyznívají lépe pro Kometu, která zvládla obě domácí utkání, přičemž obě vyhrála celkem jasně – 5:0 a 3:0. Uvnitř Home Credit Arény se naopak strhla vypjatá bitva. Tygři sice prohrávali už 0:3, jenže dokázali vyrovnat a nakonec zvítězit v prodloužení. Budou v souboji Liberce a Brna šťastnější opět domácí?
Bílí Tygři Liberec

Bílí Tygři jsou blízko k obhajobě Prezidentské trofeje pro vítěze základní části. Stačí jim k tomu jediné. Výhra za tři body. Svěřenci trenéra Filipa Pešána se o pojištění Prezidents trophy pokoušeli už v pátek na ledě Vítkovic. Proti moravskoslezskému celku se však ani jednou neprosadili a nakonec prohráli 4:0.

Severočeši mají tři kola před koncem na svém kontě 99 bodů a okupují čelo tabulky s šestibodovým náskokem na druhý Třinec. Stále jim stačí jedno vítězství a při případném tříbodovém zisku budou slavit zisk Prezidentského poháru. Druhou variantou zůstává, že druhý celek tabulky ztratí ve zbytku základní části ještě tři body.
HC Kometa Brno

Brňané nemají v závěrečných kolech jednoduchý program. Mají totiž sérii zápasů proti prvním třem týmům tabulky. Po porážkách se Spartou a Třincem zakončí tuto sérii právě na ledě vedoucích Bílých Tygrů. Kometa má o motivaci dostatečně postaráno, jde jí totiž o přímý postup do play off!

Moravský celek se momentálně nachází na šestém místě. Na svém kontě mají 77 bodů, tedy stejně jako sedmý Chomutov. Z posledních pěti utkání vyhráli ovšem pouze dvě. Do konce základní části zbývají ještě tři kola a v tom předposledním se Brněnští utkají právě s Piráty.
Přeji pěkné nedělní odpoledne. Vítám vás u online přenosu padesátého kola hokejové extraligy mezi Bílými Tygry Liberec a HC Kometou Brno. Oběma týmům jde dnes o hodně. Liberečtí si pojistit vítězství v základní části, Moravané oproti tomu bojují o přímý postup do vyřazovacích bojů.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.