ZOH - Lední hokej - ZOH - Lední hokej - ženy -  ONLINE PŘENOS -  USA : Finsko - 19. února 2018   05:10

USA
USA
02:25' Marvinová (Pelkeyová, Dugganová) • 18:38' Cameranesiová  • 33:21' J. Lamoureuxová-Davidsonová (Panneková, Cameranesiová) • 34:00' Knightová (Morinová, Coyneová) • 40:45' Cameranesiová (Kesselová, Brandtová)
Finsko

Z mé strany je to pro tenhle zápas už vše. Přeji hezké pondělní ráno.
Američanky splnily svou roli favoritek a semifinálové utkání s Finskem zvládly jasně 5:0. USA měly celý zápas pod kontrolou a celou dobu směřovaly za postupem do finále. Hodně jim pomohl rychlý první gól, který vstřelila už ve třetí minutě Marvinová. Po první třetině to nakonec bylo 2:0, chyby v obraně Finek využila Cameranesiová. Ve druhé třetině velká převaha zámořského celku pokračovala, a znovu se americký celek dvakrát prosadil. Američanky využily přesilovku 5 na 3, vstřelily dva rychlé góly po sobě. Nejprve se trefila Jocelyne Lamoureuxová-Davidsonová a krátce po ní ještě Knightová šikovnou tečí. A v té chvíli už bylo jasno, že Američanky v finále nebudou chybět. Ve třetí třetině už hra neměla takový spád, USA si hlavně hlídaly postup a šlo jim také o čisté konto pro Rooneyovou. To se jim také povedlo, Finky se nedokázaly ani jednou prosadit. Naopak ještě jeden gól z hole Cameranesiové inkasovaly. Ve finále se Američanky utkají s Kanadou nebo s hokejistkami z Ruska. Finsko čeká proti jednomu z těchto dvou týmů zápas o bronz.
59:50'
Finky drží puk za svou brankou a konec utkání už se blíží.
59:05'
Brianna Deckerová mohla už střílet, místo toho ještě hledala lépe postavenou spoluhráčku. Noora Rätyová nakonec zůstala bez práce.
58:27'
Finky se stále snaží, chtějí vstřelit alespoň čestný gól. Ale Američanky si to hlídají, znovu nepustily své soupeřky ke střele.
57:42'
Hra se přesune před brankářku Maddie Rooneyovou. Američanky se totiž dopustily zakázaného uvolnění.
56:58'
Dani Cameranesiová střílela zápěstím od pravého hrazení. Zásah betonem si připsala Noora Rätyová.
56:10'
Sara Säkkinenová se probíjela okolo pravého mantinelu, ale puk jí pak utekl, takže k ohrožení Rooneyové nemohlo dojít.
55:21'
Američanky jsou sice i ve třetí třetině lepší, ale Finky mají přeci jen o něco více prostoru a častěji se dostávají do zakončení.
54:29'
Lee Steckleinová z rohu chtěla překvapit nahozením finskou brankářku Rätyovou, to se jí ale nepovedlo.
53:23'
Venla Hoviová se dostala k puku před brankou, ale nedokázala ho procpat za záda Rooneyové. Brankářka USA měla situaci pod kontrolou.
51:49'
Američankám je pískáno zakázané uvolnění.
51:37'
Lee Steckleinová nahodila kotouč před branku, ale tam se Američanky k puku a dorážce nedostaly. Finsko se pak dostalo alespoň do středního pásma.
50:10'
Susanna Tapaniová se dvakrát hezky předvedla. Nejprve z pravého kruhu vystřelila a pak ještě nabila na střelu své spoluhráčce Emmy Nuutinenové.
49:09'
USA mačkají Finky v útočném pásmu, těm se nedaří puk vyhodit. Dani Cameranesiová čekala před brankou, aby mohl puk tečovat. Ten se k ní ale nakonec nedostal.
48:30'
Finkám teď pomohla tyčka! Od modré čáry se opřela do puku jedna z obránkyń USA a Noora Rätyová měla tentokrát štěstí. Ke svému velmi dobrému výkonu v dnešním zápase si ho ale zaslouží.
47:42'
Rosa Lindstedtová vytvořila další menší zmatky před brankou Američanek svým nahozením od modré čáry. Ale USA se znovu dokázaly ubránit.
46:28'
Susanna Tapaniová mohla pokazit čisté konto Rooneyové, dostala se k dorážce z velké blízky. Ale nedokázala kotouč dostat do branky. To byla největší šance Finska minimálně ve třetí třetině.
44:50'
Hannah Brandtová už se chystala z hranice brankoviště zakončovat, ale v nebezpečném prostoru jí to nakonec obránkyně Finska nedovolily.
44:09'
Hilary Knightová se dnes už jednou přesnou tečí prosadila. Teď to zkusila znovu, ale branku tentokrát netrefila.
42:55'
Linda Välimäkiová mohla alespoň z úhlu vystřelit bekhendem, ale raději jela s pukem za branku, kde o něj brzy přišla.
41:56'
Jocelyne Lamoureuxová-Davidsonová znovu prověřila Nooru Rätyovou, ta si zvedla sebevědomí úspěšným zákrokem.
40:45'
Spojené státy právě vstřelily branku!
I tuhle přesilovku stihly Američanky využít a vedou už 5:0! DANI CAMERANESIOVÁ dostala kotouč mezi kruhy, kde měla dostatek prostoru a času na to, aby zamířila. A trefila se naprosto přesně pod horní tyčku. Asistence: Amanda Kesselová, Hannah Brandtová.
40:30'
Kacey Bellamyová si pohybem řekla o puk a také ho dostala. Vypálila z levého kruhu a Noora Rätyová se musela znovu činit.
40:01'
Ve druhé třetině pokračovala dominance Spojených států amerických. Američanky znovu dokázaly vstřelit dvě branky a jejich postup do finále se již zdá být jasnou záležitostí. Američanky se prosadily dvakrát krátce po sobě a dokonale využily nabídnutou přesilovku pěti proti třem. Nejprve se prosadila Jocelyne Lamoureuxová-Davidsonová, proti jejíž střele se nestihla Noora Rätyová přesunout. A o pár sekund později finská brankářka lovila kotouč ze své branky znovu, tentokrát ji překonala přesnou tečí Hilary Knightová. Pak přeci jen USA trocho polevily a také Finsko se dostalo do několika střeleckých příležitostí. Ale Maddie Rooneyová je zatím bezchybná a směřuje za čistým kontem.
40:00'
39:42'
Vyloučení v týmu Finsko (Sara Säkkinenová – 2 min., hákování).
39:42'
Monique Lamoureuxová-Morandová se natlačila před branku a chtěla zasunout puk do sítě, to se jí ale nepovedlo i proto, že byla faulovaná.
39:03'
Annina Rajahuhtaová vystřelila z pravého kruhu zápěstím. Rooneyová předvedl spolehlivý a jistý zákrok.
39:00'
Obě mužstva opět hrají v plném počtu.
37:35'
Petra Nieminenová byla v útočném pásmu sama, protože její spoluhráčky střídaly. Brzy tak ztratila v obložení Američanek puk.
36:59'
Rosa Lindstedtová se dostala po kombinaci s Michelle Karvinenovou vystřelit. Ronneyová svou práci zvládla a vyrazila puk.
36:59'
Vyloučení v týmu USA (Hilary Knightová – 2 min., nedovolený zásah tělem (ženy)).
36:39'
Vyloučení v týmu Finsko (Isa Rahunenová – 2 min., nedovolené bránění).
36:28'
Tentokrát ale musela Maddie Rooneyová zasahovat. Od modré čáry na ni totiž prošla střela Miry Jalosuové.
34:50'
Finky se sympaticky nevzdávají a snaží se s utkáním ještě něco dělat.Jejich střely ale většinou končí ještě na obránkyních Američanek a na branku ani neprojdou.
34:00'
Kotouč se znovu třepotá ve finské brance, Američanky navyšují své vedení už na 4:0. Od modré čáry vypálila Morinová a HILARY KNIGHTOVÁ šikovně tečovala kotouč za záda Rätyové. Asistence: Sidney Morinová, Kendall Coyneová.
33:21'
A je hotovo, Američanky jsou jednou nohou ve finále! Panneková našla v palebné pozici na levém kruhu JOCELYNE LAMOUREUXOVOU-DAVIDSONOVOU, která z první tvrdě vypálila a nemýlila se. Asistence: Kelly Panneková, Dani Cameranesiová.
32:00'
Vyloučení v týmu Finsko (Rosa Lindstedtová – 2 min., krosček).
31:37'
Vyloučení v týmu Finsko (Sara Säkkinenová – 2 min., faul loktem).
31:17'
Sidney Morinová si nabruslila na modrou čáru, odkud zápěstím poslala puk na branku Finska. Ten byl ale nakonec zablokovaný, a tak Noora Rätyová nemusela zasahovat.
30:19'
Michelle Karvinenová vypálila a tentokrát už musela Rooneyová do akce. Kotouč dokázala vyrazit a drží si i nadále čisté konto.
29:50'
Jenni Hiirikoskiová chtěla hned po průjezdu modré čáry vypálit, ale byla zablokovaná, takže puk na branku neprošel.
28:39'
Kesselová se ale hned přiřítila zpátky do útočného pásma a vypálil z pravého kruhu. Branku však těsně netrefila.
28:32'
Kinghtová nepřihrála přesně a Finsko se konečně dostalo z obranného pásma.
27:43'
Kacey Bellamyová z pravé strany nahodila puk před branku. To se sice neujalo, nikdo z jejich spoluhráček puk netečovala, ale Američanky jsou dál v útočném pásmu s pukem na hokejkách.
25:17'
Kelly Panneková střílela z pravé strany, ale puk na branku Finska tentokrát neprošel, Noora Rätyová zůstala bez zákroku.
24:52'
Finky si vytvořily alespoň náznak šance. Po objetí branky byla chvíli americká branka volná. Ale Finky nakonec ani nevystřelily.
24:08'
Hilary Knightová byla před brankou sama a dorážela předchozí střelu USA od modré čáry. Noora Rätyová se ani ve druhé třetině rozhodně nenudí.
23:54'
Američanky vybojovaly puk v rohu svého útočného pásmu a mohou dál obléhat branku Finska.
22:08'
Finské nahození od pravého mantinelu netrefilo branku, ale hokejistky Suomi se zatím drží v útočném pásmu.
21:34'
Kesselová se nechala obrat o kotouč a dopředu mohou postupovat hokejistky Finska.
20:26'
Rätyová musela znovu do akce, tentokrát vyrážela tvrdou střelu od modré čáry.
20:19'
Hned v úvodu druhé třetiny měla Noora Rätyová práci. Puk dokázala chytit a podržela tak své mužstvo.
20:01'
První třetina skončila, Američanky vedou nad Finkami zaslouženě 2:0. USA byly celou první třetinu jasně lepším týmem a neustály si tvořily nějaké šance. Uklidnil je rychlý první gól, který daly už ve třetí minutě, to se trefila Gigi Marvinová. Finko si od bránění vždy odpočinulo jen když mělo přesilovou hru. Jednu jasnou jim ale rozhodčí odepřely, to když Savolainenovou tvrdě sestřelila Dugganová a nepochopitelně se nevylučovalo. V 17. minutě se Američanky radovaly z druhé branky. Dani Cameranesiová se trefila přesně pod horní tyčku.
20:00'
18:38'
Finky nedokázaly odklidit puk z obranného pásma a to se jim krutě vymstilo. Puk získala Dani Cameranesiová a z levého kruhu se trefila přesně nad rameno Rätyové. Bez asistence.
17:50'
Kendall Coyneová byla zasažena hokejkou do obličeje, ale rozhodčí nevylučují.
16:50'
Jakmile naskočila vyloučená Pelkeyová zpátky na led, získaly Američanky převahu a zavřeli Finky před Rätyovou.
15:36'
USA v plném počtu.
15:19'
Poslední sekundy vyloučení USA se odehrávají v obranném pásmu Finska.
15:03'
Rooneyová si našla ve vzduchu puk a schovala ho do své lapačky.
13:36'
Vyloučení v týmu USA (Amanda Pelkeyová – 2 min., hákování).
12:55'
Amanda Kesselová objela branku a nebezpečně zakončovala a hned potom se jala dorážet. Ale Noora Rätyová kotouč nakonec dokázala přikrýt pod svou rukavici.
12:15'
Píská se zakázané uvolnění USA.
11:48'
Američanky se na chvíli usadily v útočné třetině, ale přes bránící Finky se ke střele nedostaly.
10:30'
Meghan Dugganová tvrdě sestřelila kolenem Ronju Savolainenovou. Trvalo dlouho, než se Finka zvedla a spoluhráčky jí pomohly zpátky na střídačku. Rozhodčí se nakonec překvapivě rozhodly nevylučovat.
10:13'
Marvinová byla nyní blízko svého druhého gólu v zápasem, ale tentokrát brankářku Rätyovou nepřekonala.
07:46'
Vyloučení v týmu Finsko (Tanja Niskanenová – 2 min., nedovolené bránění).
04:59'
Vyloučení v týmu Finsko (Michelle Karvinenová – 2 min., podražení).
03:31'
Vyloučení v týmu USA (Brianna Deckerová – 2 min., nedovolené bránění).
02:25'
GIGI MARVINOVÁ dostala puk mezi kruhy, kde byla úplně volná. Okamžitě vystřelila a překonala rychlou střelou Rätyovou v brance Finska . Asistence: Amanda Pelkeyová, Meghan Dugganová.
02:00'
Američanky jsou v úvodu utkání jasně lepším týmem a finská brankářka Rätyová má od začátku hodně práce.
00:01'

USA: Rooneyová – Bellamyová (A), Barnesová, Kellerová, Pfalzerová, Steckleinová, Morinová – Coyneová, Deckerová (A), Knightová – Cameranesiová, Brandtová, Kesselová – J. Lamoureuxová-Davidsonová, Panneková, M. Lamoureuxová-Morandová – Pelkeyová, Marvinová, Dugganová (C).

Finsko: Rätyová – Hiirikoskiová (C), Rahunenová, Savolainenová, Tuominenová, Lindstedtová, Jalosuová, Viitassuoová – Karvinenová (A), Väliläová (A), Tapaniová – Nieminenová, Välimäkiová, Hoviová – Tulusová, Niskanenová, Nuutinenová – Rajahuhtaová, Säkkinenová, Hakalaová.

Rozhodčí: Celarová, Hertrichová – Pagonová, Toddová.
Vzájemné zápasy

Vzájemné zápasy mezi USA a Finskem jasně ovládají Američanky. Ty s Finkami vyhrály už desetkrát po sobě. Finky nad USA vyhrály naposledy v roce 2013.

Vzájemný zápas ve skupině na těchto olympijských hrách vyhrály USA 3:1. Přitom jako první šly do vedení Finky, když skóre otevřela v první třetině Hoviová. Ve druhé třetině ale zápasy otočily Lamoureouxová s Coyneovou. V závěru zápasu pak ještě prázdnou branku trefila Cameranesiová.
Finsko

Finky, jak už bylo, zmíněny, byly součástí skupiny A spolu s Američanky, se kterými na úvod prohrály 1:3. Následně finský národní ženský tým podlehl 1:4 Kanaďankám, ale vítězstvím 5:1 proti Ruskám dosáhl na třetí místo ve skupině. Ve čtvrtfinále se Finsko utkalo v severském derby se Švédkami. A měly jasně navrch, vyhrály přesvědčivě 7:2. Se zdravým sebevědomím by tak měly Finsky vyrukovat na Ameriku.
USA

Spojené státy jsou horkým kandidátem na medaili a nyní je už jasné, že si o ni zahrají. Pokud půjde vše o předpokladů, měly by se o zlato utkat ve finále s Kanadou. Nejprve ale musí zvládnout porazit v semifinále Finsko. Už jednou se to Američankám povedlo, v základní skupině Finky porazily hned v úvodním zápase 3:1. Poté Američanky zvítězily i nad ruským týmem a následně nestačily na Kanadu a ve skupině tak obsadili druhé místo. Díky tomu USA postoupily rovnou do semifinále.
Zdravím a vítám všechny příznivce ledního hokeje u sledování on-line přenosu semifinálového utkání ženského olympijského turnaje mezi týmy USA a Finska.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 05:10.