Sparta potvrdila odchod Hušbauera, mladíka z USA jí dohodil Čontofalský | iSport.cz
9. ledna 2015 • 15:26

Sparta potvrdila odchod Hušbauera, mladíka z USA jí dohodil Čontofalský

Autor:
Záložník Sparty Josef Hušbauer je blízko přestupu do Cagliari
TOP VIDEA
Jágr do Havířova přijel vlakem a hrál v nové helmě. Ta stará se mi rozbila, smál se Jágr do Havířova přijel vlakem a hrál v nové helmě. Ta stará se mi rozbila, smál se
Brzké střídání Kangy? Nedržel prostor, vysvětlil Ščasný a dodal: Miloševič už stejný gól nedá Brzké střídání Kangy? Nedržel prostor, vysvětlil Ščasný a dodal: Miloševič už stejný gól nedá
VŠECHNA VIDEA ZDE

Sparta potvrdila, že záložník Josef Hušbauer je blízko odchodu do Cagliari. Podle člena představenstva klubu Jakuba Otavy dělí čtyřiadvacetiletého fotbalistu od přestupu do Itálie jen administrativní detaily. Na Letnou by měl naopak přijít útočník Fabrice Picault z Fort Lauderdale z nižší americké soutěže North American Soccer League."Smlouva ještě podepsaná není, ale kluby jsou domluvené a můžu potvrdit, že Pepa už odcestoval do Itálie," řekl dnes Otava novinářům s tím, že jde o roční hostování s opcí. Za to by měl český mistr podle deníku Sport dostat milion eur (asi 28 milionů korun), a kdyby Hušbauer do Cagliari přestoupil, přišel by si letenský celek na další tři miliony.

Hušbauera, který v minulé sezoně dovedl Spartu jako nejlepší ligový střelec k titulu, by mohl ve Spartě nahradit Jan Kopic z Jablonce. "Je to jedno z jmen, které figuruje na našem seznamu. Nějaká jednání probíhají, ale máme nastavené určité hranice, za které nechceme zajít," prohlásil Otava.

Lavička o Američanovi Picaultovi: Je to rychlostní typ, rozšíří náš kádr
480p 360p 240p

Podle něj však bude Sparta lovit spíš v zahraničí, odkud by také na Letnou měla přijít první posila. Dnes totiž absolvuje lékařskou prohlídku třiadvacetiletý Picault a po ní by měl podepsat roční smlouvu. "Když všechno dobře dopadne, a dopadnout by mělo, tak už v sobotu odletí s týmem na soustředění na Kanárských ostrovech," přidal Otava.

Angažování Haiťana s americkým pasem prý pro Spartu nebylo krokem do neznáma. "Věděli jsme o něm už delší dobu a také jsme se na něj informovali u Kamila Čontofalského (bývalého brankáře Slavie), který s ním ve Fort Lauderdale hrál," prozradil Otava.

Sparta v přípravě porazila Vlašim 2:0. Trefili se Dočkal a Lafata
480p 360p 360p 240p

"Nebudu rozvádět, co přesně nám k němu Kamil řekl. Ale podle něj má šanci se v Evropě i ve Spartě prosadit," poznamenal letenský funkcionář. "Nakonec Bony nebo Konaté s Kuckou byli také neznámí hráči. Někdy se to povede, někdy ne," prohlásil Otava.

Trenér Vítězslav Lavička je přesvědčený, že Picault, který v minulosti také nastupoval za Tampu Bay Rowdies a v minulé sezoně NASL v dresu Fort Lauderdale odehrál 24 zápasů a dal dvanáct branek, má Spartě co nabídnout. "Viděl jsem ho na videu a neříkám, že sem přichází jako nosný hráč. Ale kvalitou i schopnostmi rozšíří naše ofenzivní možnosti," uvedl kouč. "Je to nadstandardně rychlý hráč, který může nastupovat pod hrotem nebo na obou křídlech," dodal.

 


Články odjinud


Články odjinud