Jan Podroužek
13. ledna 2015 • 21:00

Obrana Sparty: 7 gólů za 2 zápasy! Máme na čem pracovat, ví Lavička

TOP VIDEA
Sestřih LM: Real Madrid - Plzeň 2:1. Český mistr trápil favorita až do konce Sestřih LM: Real Madrid - Plzeň 2:1. Český mistr trápil favorita až do konce
DEBATA SPORTU k zápasu Real - Plzeň: Plzeň si zasloužila bod, Real se bál o výhru DEBATA SPORTU k zápasu Real - Plzeň: Plzeň si zasloužila bod, Real se bál o výhru
VŠECHNA VIDEA ZDE

Jako by jim někdo zapomněl nahlásit, že už se začalo. Přitom signál dostali jako normálně, rozhodčí do píšťaly zadul. Přesto už to bylo za třicet vteřin 1:0 pro Celtic. Sparta ve druhém přípravném utkání na soustředění na Kanárských ostrovech nakonec rychle zabrala a otočila na konečných 3:2, přesto je celkových sedm inkasovaných branek (pět od PSV) její zlá vizitka.„Je to hodně, určitě hodně… Nemůžeme se na nic vymlouvat, na vítr v prvním zápase, na nic. Už jsme měli video, něco jsme rozebírali, asi nejhorší to bylo právě v tom prvním utkání s PSV, kdy jsme ve druhém poločase odešli už snad ve 46. minutě… To není dobře,“ kárá sebe i svoje kolegy z defenzivy Jakub Brabec.

Proti PSV opravdu znevýhodnil Spartu prudký protivítr, navíc mužstvo odešlo ve druhém poločase fyzicky a soupeř se valil na Marka Štěcha s Memphisem Depayem, Georginiem Wijnaldumem a Lucianem Narsinghem… „Přesto takhle inkasovat nemůžeme,“ zlobil se po nedělní prohře 2:5 záložník Ladislav Krejčí.

Bořek Dočkal těsně před koncem prvního poločasu proměnil pokutový kop a Sparta vedla 3:1.
Bořek Dočkal těsně před koncem prvního poločasu proměnil pokutový kop a Sparta vedla 3:1.

A ani teď si Sparta moc nevylepšila renomé zadních řad. Třicátá vteřina, 1:0 pro Celtic. Skotský soupeř prosvištěl letenskou polovinou jako blesk a na konci akce zakončoval sám před Štěchem Leigh Griffiths.

„Byl jsem hodně překvapený. Člověk se sotva rozkouká a hned uděláme dvě tři chyby. Gól je vždycky o více chybách, ne jen o jedné, ale my nasekali tři už ve třicáté vteřině, což určitě není dobře. Ale aspoň se nám povedlo se zvednout a do poločasu to otočit na 3:1,“ ulevilo se Brabcovi.

Nicméně sedm inkasovaných branek… „Je to moc. Minus. V prvním zápase jsme po 60. minutě zkolabovali a individuálními a taktickými chybami jsme soupeři dovolili navyšovat skóre. I tento zápas odhalil chyby, na kterých jednoznačně potřebujeme pracovat,“ řekl Lavička k dalším dvěma inkasovaným gólům od Celtiku.

 


Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze