CELÝ SESTŘIH: Plzeň porazila Baník 2:0, zápas pokazili sudí

Autor: iSport.cz
0
Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?

Fotbalisté vedoucí Plzně vyhráli ve 22. kole nejvyšší soutěže v Ostravě 2:0 a v čele tabulky tak nadále drží pětibodový náskok před druhou Spartou. Osmé vítězství v řadě zařídil Viktorii půl hodiny před koncem Hořava a v závěru výsledek stvrdil Rajtoral. Nejlepší plzeňský střelec Kolář zahodil už v 31. minutě penaltu, kterou mu chytil brankář Pavlenka. Baník už devět kol čeká na výhru.

Viktoria musela v utkání oželet nemocnou oporu Pilaře či distancovaného Petrželu a snad i proto její výkon na Bazalech postrádal parametry lídra. Všechny v úvodní dvacetiminutovce zastínil ostravský kapitán Baroš. I přes problémy s kolenem šel na hřiště od začátku a po jeho parádním průniku ve 20. minutě hosty zachránil od pohromy "žlutým" faulem před vápnem Hejda.

Baroš si vzal slovo podruhé o dvě minuty později. Z úhlu už prostřelil gólmana Kozáčika, ale míč na trase do opuštěné branky ještě stihl odkopnout jeden z hostujících beků.

Plzeň byla nebezpečná skoro výhradně kontry po ostravských ztrátách ve středu hřiště. Tak se narodil i brejk, po němž Procházka povedeným volejem z šestnáctky ve 26. minutě možná jen o milimetry minul tyč.

CELÝ SESTŘIH: Ostrava – Plzeň 0:2

Bouři emocí po půlhodině vyvolal diskutabilní pokutový kop za kontakt Kouřila s Mahmutovičem, ale Kolář svůj 250. ligový duel neoslavil gólem ani z penalty. Jeho slabou střelu Pavlenka vyrazil stejně jako Rajtoralovu dorážku.

Se startem druhé půle trávník na pár minut zbělal po sněhové plískanici, ale zhoršený terén favoritovi nebyl na obtíž. Naopak z územního tlaku se v 59. minutě parádně opřel do odraženého míče na dvaceti metrech střídající Hořava a Pavlenka plachtil vzduchem zbytečně. "Měl jsem zakrytý výhled a uviděl jsem míč až na poslední chvíli. Hořava to trefil hezky," řekl Pavlenka.

Domácím v závěru chyběla ofenzivní kvalita na to, aby lídra více potrápili. Dvě minuty před koncem si naopak na rohový kop Vaňka seběhl Rajtoral a placírkou míč z první poslal podruhé do sítě. Ostrava tak ani na jedenáctý pokus v řadě s Plzní neuspěla za tři body.

22. kolo první fotbalové ligy:

Baník Ostrava - Viktoria Plzeň 0:2 (0:0)

Branky: 59. Hořava, 88. Rajtoral. Rozhodčí: Hrubeš - Jiřík, Hock. ŽK: Jirásek, Frydrych, Kouřil, Baroš - Mahmutovič, Hejda, Limberský. Diváci: 5101.

Ostrava: Pavlenka - Štěpán, Frydrych, Kouřil, Lučič - Jirásek, Foltýn, Kukec (70. Mišák) - Sukup (83. Narh), Baroš, Sivrič. Trenér: Frňka.

Plzeň: Kozáčik - R. Hubník, Hejda, Procházka, Limberský - Hrošovský (46. Hořava), Vaněk - Rajtoral, D. Kolář (87. Holenda), Kovařík - Mahmutovič (76. Chramosta). Trenér: Koubek.

1. Plzeň 30 23 3 4 70:24 72
2. Sparta 30 21 4 5 57:20 67
3. Jablonec 30 19 7 4 58:22 64
4. Ml. Boleslav 30 13 7 10 43:34 46
5. Příbram 30 12 7 11 40:45 43
6. Dukla 30 11 8 11 34:40 41