CELÝ SESTŘIH: Trápení Plzně! Vedla 2:0, ale Teplice vyrovnaly

Autor: iSport.cz
0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Třetí ligová ztráta v řadě! Fotbalisté Viktorie Plzeň se dál topí v krizi, po vyřazení z předkola Ligy mistrů musí skousnout už třetí zápas bez výhry v Synot lize. Svěřenci Miroslava Koubka přitom měli zápas v Teplicích skvěle rozehraný, vedli už 2:0. Jenže domácí se nevzdali a zásluhou proměněné penalty Martina Filla a gólu Michaela Lüftnera z 90. minuty vyrovnali na 2:2. Tak také zápas skončil.

Plzeňský kouč Miroslav Koubek udělal změny v sestavě, ve které chyběli zraněný stoper Procházka či Kovařík, na hrotu útoku dostal šanci od začátku Ďuriš.

Tepličtí začali sice aktivněji a vysunutým presinkem dokázali Plzni dělat zpočátku problémy, ale vydrželo jim to jen prvních patnáct minut. Na jejich konci byla jedovatá rána Lüftnera po odvráceném rohu, Kozáčik ji ale robinzonádou vytěsnil na roh.

CELÝ SESTŘIH: Teplice -Plzeň 2:2

Pak už byli nebezpečnější hosté. Ve 34. minutě ještě Petržela pálil z pravé strany jen do brankáře Grigara, minutu nato ale hosté stejně vedli. Vaňkův centr ze standardní situace uklidil za zadní tyči pod břevno obránce Baránek.

Domácí tou dobou dělali v defenzivě jednu chybu za druhou. Těsně před pauzou pustili do šance nejdřív Hořavu, kterého ještě Grigar z těsné blízkosti vychytal, a pak i Kopice. Tomu vybojoval míč v tvrdém souboji Ďuriš a Kopic zaznamenal první soutěžní branku v dresu Plzně.

Teplice - Plzeň: Gól Michaela Lüftnera na 2:2

Teplice se ale hned po pauze vrátily na dostřel. Pomohla jim k tomu ruka Hubníka v pokutovém území. Proti Plzní se kopala penalta po 73 zápasech a teplický Fillo ji s přehledem proměnil. Bývalý hráč Plzně se pátým zásahem dostal do čela tabulky střelců.

Tím ale zajímavý večer na Stínadlech nekončil. Hned poté začala zhasínat světla a rozhodčí utkání přerušili. Trvalo zhruba deset minut, než se opět pokračovalo. Pak už to byl spíš nervózní zápas - Teplice se sice snažily tlačit dopředu, ale Plzeň hrála velmi kompaktně a sama byla z brejků výrazně nebezpečnější.

Mezitím přišel silný liják, který nakonec přinesl štěstí domácím. Ti se na konci základní hrací doby dlouho nemohli dostat ani k šestnáctce soupeře, pak ale Vondrášek vybojoval roh, který usměrnil do sítě hlavou Lüftner. Prakticky současně s ním skákal do souboje i brankář Grigar, který si ze srážky odnesl krvavý šrám na hlavě, ale nakonec dohrál. Plzeň už odpovědět nedokázala.

Teplice - Plzeň: První penalta proti Viktorii po 73 zápasech. Fillo snížil na 1:2

4. kolo první fotbalové ligy:

FK Teplice - Viktoria Plzeň 2:2 (0:2)
Branky: 49. Fillo z pen., 90. Lüftner - 35. Baránek, 45.+2 Kopic. Rozhodčí: Hrubeš - Blažej, Pilný. ŽK: Ljevakovič, Jablonský, Hora, Krob - Hubník, Mahmutovič, Rajtoral. Diváci: 9361.

Teplice: Grigar - Hora, Lüftner, D. Jablonský, Krob - Vondrášek, Breite (84. Táborský), Vachoušek (77. Balázs), Ljevakovič, Fillo (65. Kapolongo) - Potočný. Trenér: Vavruška.

Plzeň: Kozáčik - Rajtoral, R. Hubník, Baránek, Limberský - Petržela (65. Vůch), Vaněk, D. Kolář, Hořava, Kopic (90. Kovařík) - Ďuriš (78. Mahmutovič). Trenér: M. Koubek.

Teplice - Plzeň: Gól Jana Baránka na 0:1

Teplice - Plzeň: Šance Tomáše Hořavy

Teplice - Plzeň: Šance Jana Kopice

Teplice - Plzeň: Kozáčik vyhodil míč, za 10 vteřin už pálil Petržela!

Teplice - Plzeň: Parádní ránu Michaela Lüftnera vychytal Kozáčik

Teplice - Plzeň: Šance Milana Petržely

Fotbalisté Teplic vyrovnali proti Plzni v 90. minutě, málem se trefil gólman Grigar

1. Plzeň 30 23 2 5 57:25 71
2. Sparta 30 20 4 6 61:24 64
3. Liberec 30 17 7 6 51:35 58
4. Ml. Boleslav 30 16 9 5 63:37 57
5. Slavia 30 14 10 6 48:26 52
6. Brno 30 14 5 11 37:38 47
7. Jablonec 30 10 11 9 46:39 41
8. Slovácko 30 12 4 14 37:51 40