CELÝ SESTŘIH: Slavia má první výhru, Jihlavu deklasovala 4:0

Autor: iSport.cz
0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Konečně vyhráli a hned ve velkém stylu! Fotbalisté Slavie poprvé pod trenérem Dušanem Uhrinem mladším poznali, jak chutnají tři body v Synot lize. Na domácím hřišti doslova zničili Jihlavu, které nasázeli čtyři branky. Dvě z nich vstřelil kanonýr Milan Škoda, po jedné přidali Deli a Souček.

Slávisté začali aktivnější a ve druhé minutě poprvé vystřelili. Pokus Jablonského však mířil jen do rukavic Hanuše. Brankář Jihlavy pak vytáhl i dalekonosný přímý kop Hrubého. Z následného rohu v osmé minutě se už ale domácí prosadili. Škoda v šestnáctce přeskočil Krejčího a razantní hlavičkou poslal míč do sítě.

Pražané dál hrozili z rohových kopů. Nejprve Škoda v souboji s Hanušem hlavičkoval nad břevno, ve 29. minutě už však slávisté vedli o dvě branky. Hrubý z dalšího rohu přihrál Jablonskému, jehož centr zužitkoval opět hlavou Deli. Obránce z Pobřeží slonoviny vstřelil premiérový gól v nejvyšší soutěži.

CELÝ SESTŘIH: Slavia - Jihlava 4:0

Jihlava, která v předchozích třech kolech dala jediný gól, si první velkou šanci vypracovala až ve 49. minutě. Domácí obránci nedokázali dostat míč z pokutového území, ale Jungr ani Mešanovič nezakončili přesně.

O deset minut později skórovali potřetí "sešívaní". Deliho hlavičku po přímém kopu Hrubého ještě vyrazil Hanuš, ale s dorážkou si snadno poradil Souček. Také mladý záložník v lize skóroval poprvé.

Slavia - Jihlava: Parádní gól Milana Škody na 4:0

Slavia svého soupeře přehrávala a v 65. minutě se prosadila poprvé i ze hry. Škoda se protáhl mezi dvěma obránci a povedenou ránou se trefil k tyči. Zaskakující kapitán Slavie si vylepšil střeleckou bilanci v této sezoně na čtyři zásahy.

V závěru ještě Hanuš odmítl pátý gól, když trochu se štěstím zastavil nohou tečovanou střelu. Vršovický tým i tak v lize porazil Jihlavu poprvé od května 2006 a premiérově před svým publikem.

4. kolo první fotbalové ligy:

Slavia Praha - Vysočina Jihlava 4:0 (2:0)
Branky: 8. a 65. Milan Škoda, 29. Deli, 59. Souček. Rozhodčí: Zelinka - Kotík, J. Paták. ŽK: Černý - Mišůn, Kukol. Diváci: 5127.

Slavia: Berkovec - Mikula, Bílek, Deli, T. Jablonský (60. Švec) - Štohanzl, R. Hrubý, Souček, Černý (78. Zmrhal) - Milan Škoda, Voltr (84. Bazal). Trenér: Uhrin ml.

Jihlava: Hanuš - Kukol, Kryštůfek, J. Krejčí, Mišůn - Marek, Šulek - Batioja, Jungr (64. Dvořák), Vaculík (59. Nerad) - Mešanovič (78. Marcin). Trenér: Klusáček.