Konkurence v ofenzivě Slavie. S kým bojuje Van Buren o místo v útoku? | iSport.cz
18. července 2017 • 04:50

Konkurence v ofenzivě Slavie. S kým bojuje Van Buren o místo v útoku?

Autor: jp
 • Van Buren se ve Slavii hlásí o základ. Kdo jsou jeho konkurenti? Van Buren se ve Slavii hlásí o základ. Kdo jsou jeho konkurenti?FOTO: Koláž iSport.cz

  V kostce – sebral titul, odjel na dovolenou na Ibizu, Slavia pak začala představovat velká jména jako nové posily, a on, už tak dost odstrkovaný, začal pochopitelně přemýšlet, kde bude hrát na podzim. Jenže Mick van Buren všechno převrátil naruby. Jeho letní výkony, a zejména ten poslední v generálce proti Nice (4:1), musely trenérovi pořádně zamotat hlavu. Řeklo si nizozemské torpédo o místo v sestavě na úkor svých spoluhráčů? V článku se podívejte, kdo jsou jeho konkurenti v boji o pravé křídlo Slavie.

 • Ruslan Mingazov

  Zápasy v přípravě: 5
  Minuty: 258
  Góly: 0

  Na jaře po zranění Slavii svými výkony a góly pomohl k několika důležitým bodům, na jeho hře v přípravě nebyl vidět žádný úpadek. Rychlý, hbitý, technický, ale náchylný na zdravotní potíže. Pokud bude fit, svůj čas na hřišti by měl dostat.

  Záložník Slavie Ruslan MingazovZáložník Slavie Ruslan MingazovFoto Barbora Reichová (Sport)

 • Stanislav Tecl

  Zápasy v přípravě: 6
  Minuty: 275
  Góly: 0

  V závěru minulé sezony měl velkou důvěru Jaroslava Šilhavého, ale pořádný individuální výkon mu chyběl. Trochu paradoxně se mu povedl klíčový zápas s Brnem a svým výkonem rozhodl o titulu. Pravá strana mu nesedí, nejde mu obcházení jeden na jednoho, což platí i v přípravě. V hierarchii týmu je nyní za nizozemským rychlíkem.

  Tomáš Egert (vpravo) zkouší pevnost dresu Stanislava TeclaTomáš Egert (vpravo) zkouší pevnost dresu Stanislava TeclaFoto Jaroslav Legner (Sport)

 • Danny

  Zápasy v přípravě: 3
  Minuty: 177
  Góly: 0

  Největší letní posila. Zařadil se do zápasů až během soustředění v Rakousku, ale okamžitě zaujal. I navzdory vysokému věku je lehkonohý, docela běhavý, navíc výborně čte hru a řeší technicky skvěle jednotlivé situace. Jeho práce s míčem bude v české lize výjimečná. Při přetlaku na křídlech může vypomoct i ve středu pole.

  Danny po premiéře v Edenu: Snad si se Slavií zahrajeme Ligu mistrů už letos

 • Jaromír Zmrhal

  Zápasy v přípravě: 2
  Minuty: 65
  Góly: 0

  Nastoupil až do posledních dvou přípravných zápasů a odehrál v nich jen 65 minut. Proti West Bromwichi stihl přihrávkou pomoci k výhře. Je to stálice, která zvládne pravý i levý kraj, ovšem má výkonnostní výkyvy. Po necelé přípravě právě jeho výkony Van Burena nejvíce ohrožují.

  Záložník Slavie Jaromír ZmrhalZáložník Slavie Jaromír ZmrhalFoto Barbora Reichová (Sport)

 • Jan Sýkora

  Zápasy v přípravě: 0
  Minuty: 0
  Góly: 0

  Angažmá ve Slavii začal na jedničku. Nyní šikovného leváka čekají těžké časy. Ze všech alternativ, které na pravou zálohu přicházejí v úvahu, je nejvíc pozadu. Vinou svalového zranění se k týmu zapojí zhruba až za měsíc a bude pro něj těžké se na podzim dostat do nadupané sestavy.

  Zklamaný záložník Slavie Jan SýkoraZklamaný záložník Slavie Jan SýkoraFoto Pavel Mazáč (Sport)

 


Články odjinud


Články odjinud