Sparta myslí na bezpečnost fanoušků. Letnou hlídá nový kamerový systém | iSport.cz
Jan Vacek
17. října 2018 • 13:57

Sparta myslí na bezpečnost fanoušků. Letnou hlídá nový kamerový systém

Autor:
TOP VIDEA
ANKETA: Brabec do Plzně. Změní se hostování v přestup? Mají mu fanoušci co vyčítat? ANKETA: Brabec do Plzně. Změní se hostování v přestup? Mají mu fanoušci co vyčítat?
Jak vypadá areál ve Špindlerově Mlýně, kde se představí Ledecká a spol.? Jak vypadá areál ve Špindlerově Mlýně, kde se představí Ledecká a spol.?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Nejen sportovními otázkami se v posledních týdnech zabývala Sparta. Pražané kontinuálně pracují i na zlepšení podmínek pro fanoušky v domovské Generali Areně. Přispět k tomu by měl i nový kamerový systém Panomera, jehož ostrý režim letenský klub čerstvě spouští.Je to jeden z koloritů tuzemského fotbalu. A neplatí to pouze pro Spartu. Občasné výtržnosti fanoušků v hledišti a s ní související tresty pro kluby a logicky zvýšené ohrožení ostatních návštěvníků utkání.

Pražané v tomto směru podnikají konkrétní krok. V uplynulých měsících na domácím stadionu testovali nový kamerový systém Panomera, jenž souvisí se zvyšováním bezpečnostních standardů v Generali Areně.

Cílem nového zabezpečení, do kterého klub investoval zhruba 20 milionů korun, je zajistit vyšší komfort a větší subjektivní pocit bezpečí fanoušků na domácím stadionu. Kamerový systém by měl zároveň sloužit jako prevence před nežádoucími jevy.

Nový kamerový systém, který bude hlídat bezpečnost na stadionu pražské Sparty
Nový kamerový systém, který bude hlídat bezpečnost na stadionu pražské Sparty

Systém nahrává a permanentně uchovává záznam dění ze všech míst na tribunách a tím umožňuje okamžitou rekonstrukci dění v ochozech a možnost rozklíčování původu nežádoucího jednání. Sparta tímto krokem nereaguje přímo na události z duelu předkola Evropské ligy se Suboticou, během kterého skupina fanoušků vtrhla na hřiště, nový kamerový systém by však měl posloužit tomu, že účastníci případného dalšího incidentu budou rychle identifikování a potrestáni.

Na západ od České republiky je tento kamerový systém hojně využíván, mimo jiné jím disponují domácí stadiony Bayernu Mnichov, Borussie Dortmund, Manchesteru United či Arsenalu.

BACKSTAGE: Nový ředitel Sparty udělal dojem, v Plzni to řídí jednodušeji
720p 360p

RENTGEN: Výkony Sparty? Už dlouho nejsou vábné. Kanga hraje bez zodpovědnosti
720p 360p

SESTŘIH: Olomouc - Sparta 1:0. Matní Letenští podruhé v řadě prohráli
720p 360p

SESTŘIH: Plzeň - Sparta 1:0. Viktoria uválčila výhru, poslední neporažený tým padl
720p 360p

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

MS v biatlonu 2019 (Östersund): Program * Závody * Info a vstupenkyČlánky odjinud


Články odjinud