3. listopadu 2018 • 19:35

SESTŘIH: Olomouc - Opava 2:2. Sigma znovu smazala dvougólový náskok soupeře

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Fotbalisté Olomouce ve 14. kole první ligy remizovali 2:2 s Opavou, přestože prohrávali už o dvě branky. Slezany poslali do vedení Petr Zapalač s Tomášem Smolou, ale ještě v prvním poločase snížil Michal Vepřek a v závěru zápasu vyrovnal Martin Nešpor. Sigma tak podruhé za sebou vymazala dvoubrankovou ztrátu, když v minulém kole v Karviné prohrávala 0:2, ale nakonec zvítězila 3:2.

Olomouc vstoupila do zápasu aktivně, ale doplatila na chyby v rozehrávce. Nejprve zaváhal Falta a Opavu po brejku poslal do vedení v deváté minutě Zapalač. Vzápětí to mohlo být po další hrubce o dva góly, ale Kayamba sólo na brankáře Buchtu neproměnil.

Ve 22. minutě už se hosté radovali, když Smola se štěstím prostřelil Buchtu. Olomouc však ještě do přestávky snížila a v 39. minutě se o to postaral Vepřek. Po závaru před brankou se k němu odrazil míč a domácí kapitán se povedenou střelou trefil do horní rohu.

SESTŘIH: Olomouc - Opava 2:2. Sigma srovnala v infarktovém závěru

Olomouc i po přestávce držela míč, ale jako první opět zahrozila z brejku Opava. V 52. minutě utekl Smola, ale Buchta byl opět pozorný. V 67. minutě se vyznamenal i hostující gólman Šrom, který skvěle vytěsnil tvrdou střelu Lalkoviče.

Sigma v závěru soupeře přitlačila, ale Plšek hlavou nemířil přesně, Texlovu technickou střelu zastavilo břevno a Dvořákovu hlavu vyrazil Šrom. Minutu před koncem se už ale Olomouc dočkala - Vepřekův centr usměrnil do branky Nešpor. Opava si ještě mohla vzít vedení zpět, jenže Žídek z dobré pozice trefil pouze břevno.

Domácí: 39. Vepřek, 89. Nešpor

Hosté: 9. Zapalač, 22. Smola

Domácí: M. Buchta – Sladký, Štěrba (30. Texl), Jemelka, Vepřek (C) – Kalvach (56. Lalkovič) – Pilař (73. Plšek), Houska, P. Dvořák, Falta – Nešpor.

Hosté: Šrom – Hrabina, Simerský, Svozil, Žídek – Zavadil, Jursa (79. Janetzký) – Kayamba, Zapalač – Kuzmanović (C) (56. Schaffartzik), Smola (73. Juřena).

Domácí: Reichl, Kotouč, Plšek, Lalkovič, Yunis, Zahradníček, Texl

Hosté: Fendrich, Helebrand, Řezníček, Schaffartzik, Jurečka, Janetzký, Juřena

Domácí: Nešpor, Sladký

Hosté: Kayamba, Šrom, Schaffartzik, Zavadil, Janetzký, Svozil

Příhoda – Kříž, Vlček

Andrův stadion, Olomouc (kapacita: 12 566 míst)

3512 diváků

Olomouc - Opava: Infarktový závěr! Plškova rána málem zapadla do brány

Olomouc - Opava: Nešpor srovnává na 2:2! Hosté reklamovali ofsajd

Olomouc - Opava: Jemelka hlavičkoval těsně vedle brány

Olomouc - Opava: Obrovská šance Sigmy, Dvořákův pokus vytáhl Šrom

Olomouc - Opava: Texl technickou ranou trefil břevno!

Olomouc - Opava: Plšek ve velké šanci hlavičkoval nad bránu

Olomouc - Opava: Další potyčka, Sladký pořádně zajel do Zapalače a vyčinil mu

Olomouc - Opava: Lalkovič ze střední vzdálenosti protáhl Šroma

Olomouc - Opava: Zavadil skvěle zakroutil balon do vápna, Simerský se netrefil ideálně

Olomouc - Opava: Smola šel v úniku sám na Buchtu, ten ho vychytal

Olomouc - Opava: Vepřkova pěkná dělovka vrátila domácím naději, 1:2!

Olomouc - Opava: Smola se uvolnil, ale poslal balon nad břevno

Olomouc - Opava: Smola se prodral před tři hráče a zavěsil balon do sítě - 0:2!

Olomouc - Opava: Šrom sundal Pilaře, před opavským kotlem se pak spustila mela

Olomouc - Opava: Houska totálně selhal v rozehrávce, Kayamba šel sám na bránu

Olomouc - Opava: Parádní branka hostů, vedení jim dal Zapalač

0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905