SESTŘIH: Sparta - Olomouc 2:1. Obrat z penalt! Kanga dvakrát proměnil

Autor: iSport.cz
0
SESTŘIH: West Ham - Liverpool 2:2. Další ztráta „Reds“, hráli oba Češi
SESTŘIH: Toronto - Boston 1:3. Pastrňák gólem uklidnil Bruins, Maple Leafs na pokraji vyřazení

Fotbalisté pražské Sparty dokázali otočit utkání se Sigmou Olomouc a připsali si šestou jarní výhru v řadě. Hanáci sice na Letné vedli, když se těsně před odchodem do kabin trefil Šimon Falta, domácí však zásluhou dvou proměněných penalt Guélora Kangy získali tři body. Hosté se v závěru snažili urvat alespoň remízu, naději na úspěch jim ale vzalo vyloučení útočníka Martina Nešpora. Letenští stáhli ztrátu na druhou Plzeň, od Viktorie je dělí pět bodů. Olomouc zůstává desátá.

V sestavě domácích poprvé od návratu z Číny chyběl kvůli zranění záložník Dočkal. Místo reprezentačního kapitána dostal šanci Karlsson, jinak trenér Ščasný postavil stejnou jedenáctkou, která v minulém kole na Letné rozstřílela 4:0 obhájce titulu Plzeň.

Sparta sice byla v prvním poločase aktivnější, ale bez klíčového tvůrce hry Dočkala se do vyložených šancí dostat nedokázala. V 19. minutě skončila Frýdkova tvrdá rána nad brankou, zatímco s Tettehovým pokusem z hranice vápna si pohotovým zákrokem poradil hostující gólman Buchta.

SESTŘIH: Sparta - Olomouc 2:1. Letenští mají šestou výhru v řadě, Sigmu srazily dvě penalty a červená

Olomouc naopak udeřila prakticky z první nebezpečnější akce. Ve 45. minutě převzal míč před vápnem Sparty Falta, zbavil se obránce a levačkou zamířil přesně k tyči. Sigma, která mezitím byla i ve druhé lize, tak na Letné zaznamenala první gól po pěti letech.

Po přestávce Sparta výrazně přidala, ale dlouho se trápila v koncovce. V 60. minutě našel Kanga ve vápně zcela volného Karlssona, který ale v dobré pozici trestuhodně minul. Podobně dopadl i Hašek, jehož první střelu zblokovala obrana a dorážka skončila mimo.

Spartu nakonec zachránily dva góly z penalt, které rozhodčí nařídil během pouhých pěti minut a obě proměnil Kanga. Nejprve sudí po poradě s asistentem u videa odpískal v 72. minutě pokutový kop za ruku stopera Beneše a chvíli na to potrestal faul Jemelkův faul na Tetteha. Šance Sigmy poté utnul Nešpor, který byl v 82. minutě po druhé žluté kartě vyloučen.

Sparta tak využila páteční porážky Plzně 1:2 v Teplicích a opět stáhla náskok Viktorie. Od vedoucí Slavie, která hraje v neděli v Příbrami, letenský celek dělí 11 bodů. Olomouc naopak prohrála po čtyřech výhrách za sebou a je desátá.

Domácí: 71. Kanga, 77. Kanga

Hosté: 45. Falta

Domácí: Nita – Chipciu, Štetina, Costa, Matěj Hanousek – M. Frýdek (C), Sáček (59. M. Hašek) – Hložek, Kanga, Moberg Karlsson (81. Zahustel) – Tetteh (87. Pulkrab).

Hosté: M. Buchta – Sladký (85. Yunis), Jemelka, Beneš, Vepřek (C) – Kalvach – Zahradníček, Plšek (85. P. Dvořák), Houska, Falta (87. Lalkovič) – Nešpor.

Sparta - Olomouc: Drzá patička Hložka málem nachytala Buchtu

Sparta - Olomouc: Nešpor neudržel nervy, strčil do Frýdka a letí do sprch!
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Sparta - Olomouc: Karlsson si nevšímal zdi a z trestňáku překvapivě pálil k bližší tyči

Sparta - Olomouc: Kanga to z penalty pustil pod břevno, 2:1

Sparta - Olomouc: Tetteh padá ve vápně a sudí nařizuje druhou penaltu proti Sigmě!

Sparta - Olomouc: Kanga poslal při penaltě Buchtu na druhou stranu, 1:1

Sparta - Olomouc: Video v akci! A po ruce Beneše penalta pro domácí

Sparta - Olomouc: Ránu Karlssona z dálky zneškodnil Buchta

Sparta - Olomouc: Střídající Martin Hašek pálil těsně vedle. Chyběly centimetry

Sparta - Olomouc: Přes Tetteha s Kangou se ke střele dostal Karlsson. Technickou střelou ale cíl netrefil

Sparta - Olomouc: Po střele Karlssona pálil Tetteh. Vzrušení zbytečné, byl to ofsajd!

Sparta - Olomouc: Kalvach si došel pro faul, pak sám ze standardky nemířil vůbec špatně

Sparta - Olomouc: Utažená rána Falty překvapila Nitu, 0:1

Sparta - Olomouc: Plškova rána z dálky zaplula nad, Nita se jen ohlédl

Sparta - Olomouc: Plšek nůžkami mířil těsně nad břevno

Sparta - Olomouc: Tetteh razantní střelou protáhl Buchtu!

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905