21. dubna 2019 • 20:45

SESTŘIH: Dukla - Boleslav 2:2. Pražané vyrovnali dvěma góly v závěru

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Fotbalisté Mladé Boleslavi neudrželi v 29. kole FORTUNA LIGY na hřišti poslední Dukly Praha dvoubrankové vedení a remizovali 2:2. Středočeši vedli po gólech Nikolaje Komličenka a Dominika Maška, ale dejvický celek brankami Uroše Djuranoviče a Daniela Tetoura vybojoval bod.

Domácí: 79. Djuranović, 88. Daniel Tetour

Hosté: 25. Komličenko, 74. Mašek

Domácí: F. Rada – Ostojić, Ďurica (C), D. Souček – Douděra, Daniel Tetour, Marek Hanousek, Milošević – Djuranović, P. González (79. Hadaščok), Lu. Holík (63. Podaný).

Hosté: Šeda – Fulnek, Hájek, Jugas, Mareš – Ladra (86. Jakub Klíma), Hubínek, Bucha (58. Mašek), Tatajev (63. Takács), Přikryl (C) – Komličenko.

769 diváků

Mladá Boleslav se propadla na osmé místo, ztráta Dukly na patnáctou příčku zajišťující účast v baráži, se i kvůli senzační výhře Karviné 3:1 na Spartě prohloubila na šestibodový rozdíl.

Úvodní šanci si na Julisce vytvořili domácí po rohovém kopu Hanouska, který našel volného Holíka, jehož hlavičku brankář Šeda vyrazil.

Hosté, kteří nastoupili bez vykartovaného tahouna Matějovského, v 25. minutě zužitkovali první příležitost. Hubínek uvolnil Přikryla, proti němuž vyběhl gólman Rada, a tak mladoboleslavský kapitán zvolil přihrávku na Komličenka. Třiadvacetiletý Rus, jenž se do sestavy vrátil po dvouzápasové absenci zaviněné osmi žlutými karty, se otočil a přízemní střelou do prázdné branky otevřel skóre.

SESTŘIH: Dukla - Mladá Boleslav 2:2. Pražané chytili druhý dech a vybojovali alespoň bod

Nejlepší kanonýr soutěže 22. gólem v sezoně vyrovnal v nejvyšší samostatné české soutěži zápisy Radka Druláka z ročníku 1995/1996 a Vratislava Lokvence ze sezony 1999/2000. Na rekord Davida Lafaty z ročníku 2011/2012 mu schází tři trefy.

O minutu později se Komličenko mohl Lafatovi přiblížit na rozdíl dvou branek. Přikryl obral Ostojiče o balon a opět ho přihrál Komličenkovi, který trefil tyč.

V 36. minutě pálil před vápnem doprostřed branky domácí González a Šeda jeho ránu konečky prstů vytáhl na roh.

Pražané začali druhý poločas aktivně. V 50. minutě našel González na hranici vápna Tetoura, jehož pohotové zakončení obránce Jugas zblokoval. O sedm minut později střílel ze šestnáctky znovu Tetour, ale zamířil vedle. Dukla nadále útočila a snažila se o vyrovnání. V 59. minutě vyslal Holík za hostující obranu Gonzáleze, který ale ve skluzu Šedu nepřekonal. Z dorážky se neprosadil ani Douděra.

Stejně jako v první půli prokázala Mladá Boleslav střeleckou efektivitu. V 74. minutě z první akce ve druhém poločase přidala druhý gól. Ladra přihrál na Maška, jehož střelu usměrnil za Radu kapitán Ďurica.

V 77. minutě vyrazil Rada Přikrylovu střelu na roh, čehož boleslavský útočník o minutu později litoval. Součkova střela se dostala na zadní tyč a Djuranovič snížil.

V 87. minutě se domácí dočkali vyrovnávací trefy. Douděrova zblokovaná střela propadla na osamoceného Tetoura, který se nemýlil. V závěru Dukla kopala ještě dvě rohy a dostala se i do přečíslení, ale ani jednu akci nevyužila.

Pražané nezvítězili v osmém z posledních devíti kol, Mladá Boleslav počtvrté za sebou venku remizovala.

Dukla - Mladá Boleslav: Tyč v podání Komličenka

Dukla - Mladá Boleslav: Komličenko potvrdil svou formu trefou do odkryté branky, 0:1

Dukla - Mladá Boleslav: Osamocený Holík nebezpečně hlavičkoval

0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905