SESTŘIH: Karviná - Liberec 0:1. Trefil se Pešek, hosté dohráli v devíti

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Fotbalisté Liberce v první lize zvítězili na hřišti poslední Karviné 1:0, přestože zápas šestého kola dohrávali bez dvou vyloučených hráčů Oscara a Kamsa Mary. Slovan díky gólu Jakuba Peška z 18. minuty v nejvyšší soutěži zabral po sérii čtyř porážek a opustil předposlední místo, naopak Slezané dál čekají na premiérovou výhru v sezoně a mají na kontě jenom dva body.

Úvodních deset minut se neslo v ospalém duchu, jako by na hráče obou týmů dolehlo letní počasí. Ačkoliv míč drželi častěji domácí, v 18. minutě se radovali Severočeši. Kuchta poslal povedený centr do šestnáctky, Oscar lehce prodloužil míč na Peška a ten zblízka propálil brankáře Hrdličku.

Karviná se vrhla do útočení, ale brzdily ji vlastní nepřesnosti. Nadějně vyhlížela střely Ba Louy po zblokovaném pokusu Putyery, kterou Nguyen vyrazil před sebe a u dorážky nebyl nikdo z domácích.

SESTŘIH: Karviná - Liberec 0:1. Rozhodl Pešek, hosté dohrávali v devíti

Velkou šanci na vyrovnání zahodil ve 34. minutě Hanousek, jemuž ideálně před bránu nabil Ba Loua, Nguyen ale předvedly excelentní zákrok a vyrazil míč na tyč. Ještě v téže minutě podnikli hosté brejk, Oscar nahrál z pravé strany Breitemu, ten ale odmítl náskok Slovanu navýšit, protože zamířil vedle.

Druhá půle však začala šancí libereckého Peška, který v solidní pozici hlavičkoval vedle. Pak se dlouho nic nedělo. Až v 67. minutě Rundič napřáhl k ráně z přímého kopu, ale jen pozdravil diváky za bránou.

Těsně poté byl liberecký Oscar vyloučen po druhé žluté kartě a domácím začala přesilovka. Liberec se stáhl na vlastní polovinu a tlačil čas. V 78. minutě napřáhl z dálky domácí Bukata a krásnou ranou napálil břevno.

Po centru Ndefeho to pak hlavou zkoušel Krivák, ale mířil vedle. V poslední minutě se po rohu Ba Louy dostal k zakončení Smrž, jeho střela z první však byla zablokována obětavým klubkem těl libereckých hráčů.

V nastavení Mara srazil unikajícího Ba Louu a rovněž viděl červenou kartu. Pro rozhodčí Adámkovou to bylo už čtvrté vyloučení v pěti utkáních v nejvyšší soutěži. Hosté však vedení ani v devíti nepustili a připsali si druhou výhru v ročníku.

Domácí:

Hosté: 18. Pešek

Domácí: Hrdlička – Krivák, Kouřil, Rundić (C), Ndefe – Smrž, Marek Hanousek (46. Janečka) – Putyera (46. Guba), Lingr (74. Bukata), Ba Loua – Petráň.

Hosté: Nguyen – Mikula, Kačaraba, Karafiát, Hybš – Breite (C), Oscar – Pešek (83. Malinský), Mara, Potočný (90+6. Chaluš) – Kuchta (79. Musa).

Domácí: Pastornický, Čonka, Stropek, Bukata, Vukadinović, Janečka, Guba

Hosté: Knobloch, Chaluš, Koscelník, Alibekov, Malinský, Dordić, Musa

Domácí: Rundić, Janečka

Hosté: Oscar, Mikula, Oscar, Nguyen, Mara (č)

Adámková – Mokrusch, Hájek

Městský stadion Karviná, Karviná

2960 diváků

Karviná - Liberec: Mara těsně před vápnem poslal k zemi Adriela Ba Louu, jasná červená!

Karviná - Liberec: Nguyen po rohovém kopu chytil tutovku Smržovi

Karviná - Liberec: Krivákova hlavička mezi tyče nemířila

Karviná - Liberec: Střídající Bukata napálil břevno!

Karviná - Liberec: Oscar fauloval a po druhé žluté kartě je vyloučen!

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905