Baníkovské úkoly pro Grussmanna: pohoda do kabiny i vyřešení přetlaku | iSport.cz
Michal Kvasnica
26. srpna 2020 • 19:30

Baníkovské úkoly pro Grussmanna: pohoda do kabiny i vyřešení přetlaku

Vstoupit do diskuse
6
 • Alois Grussmann je novým sportovním ředitelem Baníku. Na čem musí v týmu zapracovat? Alois Grussmann je novým sportovním ředitelem Baníku. Na čem musí v týmu zapracovat?FOTO: koláž iSport.cz

  Proč byl Alois Grussmann představen jako nový sportovní ředitel Baníku již minulý týden, když do funkce oficiálně nastupuje až 1. září? Třeba proto, aby se zbytečně nespekulovalo, když bude jeden ze strůjců opavského zmrtvýchvstání vídán už teď po boku ostravských funkcionářů. Tak jako v neděli v Karviné (0:0), kde Grussmann na tribuně seděl vedle majitele Václava Brabce. A příliš pozitivních poznatků nedostal. Na čem musí začít pracovat?

 • Přivést posilu do ofenzivy

  Nudná bezgólová premiéra v Karviné znovu ukázala, že Baník potřebuje přivést hráče s kvalitou ve finální fázi, kteří umějí gól buď připravit, nebo jej sami vstřelit. Viděli jste výkon Antonína Vaníčka, jenž nahrál na tři branky Bohemians a celý zápas byl nebezpečný? Přesně tohle Ostravským chybí. Hladovost, tah, odvaha. Třeba Grussmann přijde s novými tipy na posily, než je donekonečna omílaný brněnský Antonín Růsek, o něhož kouč Luboš Kozel stále stojí. Nabízí se například prozkoumání slovenského trhu nebo druhé ligy, kde pořád nenašel kupce hradecký šikula Adam Vlkanova. K mání je i mladý Nicolas Penner z Juventusu, trenérův velký oblíbenec z repre...

  2 - Počet ostravských střel na branku v Karviné.

  Adam Vlkanova z Hradce Králové věří, že má na to, aby se posunul do první ligyAdam Vlkanova z Hradce Králové věří, že má na to, aby se posunul do první ligyFoto ČTK

 • Vnést pohodu do kabiny

  Tmelič party Milan Baroš si po kariéře užívá zaslouženou dovolenou v Monaku, vliv respektovaného kapitána a přirozeného lídra na pozitivní duch v kabině však možná chybí. Připomeňme si události posledních dnů a týdnů: zkušení Jiří Fleišman s Tomášem Smolou se pro zápas v Karviné vůbec nevešli do nominace, Jaroslav Svozil byl jednou nohou v Jablonci, ještě předtím Rudolf Reiter ve Zlíně, do toho nejistá budoucnost dalších... Atmosféra uvnitř týmu může být už na startu soutěže napjatá, což nejsou dobré vyhlídky. Grussmann bude muset využít své charisma a interní pohodu vyladit, férová komunikace a džentlmenství jsou jeho silnou stránkou.

  3 - S trojicí Kuzmanovič, Smola a Svozil se Grussmann potkal už v Opavě.

  Fotbalista Baníku Nemanja KuzmanovičFotbalista Baníku Nemanja KuzmanovičFoto Michal Beranek / Sport

 • Vyřešit přetlak v kádru

  Trenéru Luboši Kozlovi se splnilo přání mít zdvojené posty, aktuálně řeší spíš opačný problém, kádr se bude muset totiž spíš zúžit. Má na to ještě víc než měsíc, ale čím dřív budou mít hráči jasno, tím líp. Kdo je na hraně soupisky? Například Tomáš Smola, před kterým kouč překvapivě upřednostňuje Muhameda Tijaniho, Jakub Drozd, Ondřej Chvěja, Filip Kaloč, David Buchta... S těmito mladými odchovanci Baník počítá, ale je otázkou, jestli by jim v osobním rozvoji více nepomohlo podzimní hostování. A hlavně – je třeba se zbavit Carlose De Azeveda, který nefiguruje v plánech realizačního týmu, jeho nemalá výplata zatěžuje rozpočet a on zase zabírá místo v béčku.

  27 - Tolik jmen má Baník aktuálně na ligové soupisce.

  Ladislav Takács ze Slavie brání ostravského Tomáše SmoluLadislav Takács ze Slavie brání ostravského Tomáše SmoluFoto Michal Beranek / Sport

 • Mít přehled a systém

  Pracovitost. Hlavní atribut, který majitel Václav Brabec a výkonný ředitel Michal Bělák očekávají od svého nového kolegy. Grussmann by měl mít široký záběr: sledovat zápasy mládeže, objíždět prvoligová i druholigová utkání, vytipovávat hráče. Zkrátka mít přehled a nastavit jednotný systém, aby Baník fungoval jako moderní klub od mládeže až po áčko na společných principech. Akademie šlape i díky výborné práci Radka Slončíka, B-tým dostal nového trenéra Ondřeje Smetanu, základ je tedy položen. Teď jde o to všechno propojit a sklidit i nějaký úspěch na té nejvyšší úrovni, aby se Grussmannovi do Ostravy lépe lákali hráči a značka FCB po letech získala kredit i v Evropě.

  26,7 - Průměrný věk základní sestavy Baníku v Karviné.

  SESTŘIH: Karviná - Baník 0:0. Slezské derby nenašlo vítěze

Vstoupit do diskuse
6

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2020/2021

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2020/2021 mění herní systém a čeká ji několik změn. Asi tou nejzasádnější je zrušení nadstavby a 18 týmů v nejvyšší fotbalové soutži.

Od příštího ročníku by se však nadstavba měla opět vrátit. O třetí titul v řadě usiluje Slavia Praha, nováčkem jsou Pardubice a Zbrojovka Brno.

Program a rozpis zápasů Tabulka COVID manuál Dresy Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

Fotbalové vybavení * Fotbalové dresy * Kopačky na Heureka.cz

6.kolo
Články odjinud


Články odjinud