SESTŘIH: Teplice – Sparta 0:1. Po dvou prohrách výhra, rozhodl Juliš

Autor: iSport.cz
37
Dodnes slýchám, že jsem zlomil Labantovi nohu, říká Gabriel. Chovanec ho podržel
Krejčího čas je tady. Zafeiris coby zklamání sezony, potřebuje Zima ochranu?

Fotbalisté pražské Sparty v 9. kole první ligy zvítězili v Teplicích 1:0 a v nejvyšší soutěži uspěli po dvou porážkách za sebou. Zápas rozhodl v 65. minutě Lukáš Juliš. Druhý tým tabulky ztrácí bod na vedoucí Slavii, ale úřadující mistři mají k dobru dnešní zápas s nováčkem Brnem. Patnáctí Severočeši prohráli počtvrté za sebou a v sedmém z posledních osmi ligových utkání.

Domácí:

Hosté: 65. Juliš

Domácí: Němeček – Černý, Mareček (30. Radosta), Ljevaković (C) (69. Kováč), Shejbal – Žitný, Jukl, Kučera, Trubač – Moulis, J. Mareš.

Hosté: Nita – Plechatý, Čelůstka, Ladislav Krejčí ml. – Vindheim (88. Plavšić), Trávník, Souček, Dočkal (C), Matěj Hanousek (56. Ladislav Krejčí st.) – Juliš, Moberg Karlsson (71. Minčev).

Domácí: Radosta, Vondrášek, Šup, Diviš, Kodad, Kováč, Šimeček

Hosté: Heča, Lischka, Wiesner, Minčev, Krejčí st., Plavšić, Vitík

Domácí: Jukl, Radosta

Hosté: Souček

Královec – Mokrusch, Podaný

AGC Aréna Na Stínadlech, Teplice

Dnešní porážka by mohla stát místo teplického trenéra Stanislava Hejkala, který přiznal, že od vedení klubu dostal ultimátum získat v duelech s Bohemians 1905 a Spartou tři body, jinak se jejich cesty rozejdou.

Sparta povzbuzena čtvrteční výhrou 4:1 nad Celticem Glasgow ve skupině Evropské ligy mohla jít do vedení už v první minutě, ale nejlepší ligový střelec Juliš trefil tyčku. O chvíli později Vindheim po další Karlssonově přihrávce z ideální pozici vypálil nad břevno.

Hosté měli nadále převahu, i když jejich tlak nebyl tak silný jako v úvodu. Aktivní Karlsson po půl hodině hry tváří v tvář nepropálil teplického gólmana Němečka, který chytal teprve druhý ligový zápas v kariéře. Před pauzou ještě sparťan Krejčí mladší hlavičkoval nad branku.

SESTŘIH: Teplice - Sparta 0:1. Letenští ukončili působení trenéra Hejkala, rozhodl Juliš

Na začátku druhého poločasu Juliš v další dobré příležitosti nepřekonal Němečka. V 65. minutě už se však Letenští dočkali. Kapitán Dočkal ideálně našel Juliše a ten si střelou do odkryté branky připsal sedmý gól v ligové sezoně. Tepličtí mohli vyrovnat ze své největší šance v 87. minutě, ale Žitný zblízka z otočky vypálil nad břevno.

Sparta v lize neprohrála v Teplicích posedmé za sebou, během této série ale na Stínadlech teprve podruhé zvítězila.

Klíčové momenty utkání

Teplice - Sparta: Trávníkovu utěšenou ránu srazil Kováč málem do vlastní sítě!

Teplice - Sparta: Karlsson obral Ljevakoviče, jenže to přehnal s kličkami

Teplice - Sparta: Karlsson sám před Němečkem, ale gólmana neprostřelil!

Teplice - Sparta: Karlssonovu zakroucenou ránu si Němeček pohlídal

Teplice - Sparta: Výstavní balon od Dočkala, Karlssonovu ránu srazil Shejbal na roh

Teplice - Sparta - Vindheim v obrovské šanci přestřelil bránu!

Teplice - Sparta: Juliš hned v úvodu napálil tyč!

37

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.