Sparta smetla Duklu 7:0, dařilo se Plzni. Baník jen remizoval s Kroměříží

14
Fantastický Priskeho trojzubec, nové Bazaly, nastoupí Preciado do derby?
Nahlédněte do kabiny Třince: kdo sbírá auta a kdo by mohl být ekonom. Kacetl je...

Fotbalisté Sparty deklasovali druholigovou Duklu 7:0 a v letní přípravě na novou sezonu i podruhé vyhráli o sedm gólů. Hattrickem se na Strahově blýsknul útočník Matěj Pulkrab. Plzeň na úvod doma zvítězila 4:1 nad Trnavou. Slovácko porazilo Prostějov 5:0, stejným výsledkem si Liberec poradil s dalším druholigovým soupeřem Žižkovem. Ostrava překvapivě jen remizovala 1:1 na hřišti Kroměříže z třetí nejvyšší soutěže.

Sparťané, kteří v úterý rozstříleli třetiligovou Hostouň 8:1, se rozjížděli pomaleji. V utkání hraném na čtyři třicetiminutovky otevřel v 19. minutě skóre Ladislav Krejčí starší. Dukla držela těsnou porážku až do 74. minuty, kdy se trefil Polidar. Triumf letenského favorita pak navýšili Juliš, Minčev a třemi góly Pulkrab, jenž v minulé sezoně hostoval v Bohemians 1905.

Plzeňští se v úvodním poločase neprosadili, ale pak jim výrazně pomohl příchod letní posily Mosquery. Kolumbijský křídelník v 58. minutě připravil vedoucí branku Šulcovi, poté byl dvakrát faulován v šestnáctce a penalty proměnili navrátilec z hostování Chorý a Kayamba. Těsně po Kolesárově snížení v 84. minutě potvrdil triumf Viktorie čtvrtým gólem Havel.

Slovácko navázalo na úterní úvodní vítězství 6:1 nad Vyškovem a také Prostějov porazilo pětibrankovým rozdílem. Po změně stran se dvakrát prosadil Sadílek, už v úvodní půlhodině skórovali Šašinka, Petržela a Daníček.

Prvoligový nováček Hradec Králové v souboji týmů z nejvyšší soutěže zdolal 3:1 Bohemians 1905 a začal úspěšně pod novým trenérem Koubkem, který v minulosti vedl i „Klokany“. Už v prvním dějství se za Východočechy trefili Vašulín, Vlkanova a letní posila Harazim. Za Pražany vyrovnal nováček Fulnek.

Olomouc v prvním duelu po návratu kouče Jílka porazila druholigový Vyškov 3:0 po brankách Zifčáka, Zlatohlávka a Chytila. Karviná podlehla Trenčínu 0:3, Zlín porazil třetiligový Uničov 5:1 a Teplice přestřílely divizní Chomutov 4:2.

Domácí: 19. Krejčí st., 74. Polidar, 77. Juliš, 85. Pulkrab, 97. Pulkrab, 102. Minčev, 108. Pulkrab

Hosté:

Domácí: Heča – Vindheim (48. Gabriel), Panák, Krejčí ml., Højer (C) – Karlsson, Sáček, Souček, Karabec, Krejčí st. – Drchal.

2. poločas: Holec (91. Nita) – Gabriel, Vitík, Štetina, Polidar – Wiesner, Pavelka, Dočkal, Minčev – Pulkrab, Juliš.

Hosté: Rada (60. Štovíček, 90. Štefan) – Barac (60. Souček), Piroch (90. Kovernikov), Kovernikov (60. Konan), Ruml (60. Březina) – Peterka (60. Jeřábek), Krunert (90. Bin), Faleye (60. Ogiomade), Šebrle (60. Buchvaldek) – Bin (60. Kozel), Pázler (60. Fábry).

Szikszay – Mokrusch, Hrabovský

Strahov (Tréninkové centrum mládeže)

Domácí: 58. Šulc, 67. Chorý, 70. Kayamba, 84. Havel

Hosté: 83. Kolesár

Domácí: 1. poločas: Hruška – Koželuh, Hejda, Gabriel, Falta – Hlavatý (C), Kalvach, Čermák – Kopic, Matějka, Ba Loua
2. poločas: Hruška – Havel, Kaša, Pernica, Hybš – Bucha, Ndiaye, Šulc (63. Hlavatý) – Kayamba, Chorý, Mosquera (C)

Hosté: Takáč (46. Kamenár) – Koštrna (46. Čurma), Anthony, Twardzik (61. Kóša), Mikovič (46. Bukata), Savvidis (46. Trajkovski), Procházka, Grič (61. Kolesár), Cabral (46. Iván), Yao (46. Yusuf), Vlasko (61. Olejník)

Petřík – Flimel, Leška

Tréninkový areál v Luční ulici, Plzeň

Domácí: 52. Červenka

Hosté: 41. Sor

Domácí: Dostál – Cupák, Červenka, Houser, Machálek, Matoušek, Sklenář, Tiahlo, Jeleček, Surynek, Ivaník

Hosté: 1.poločas: Budinský (20. Hrubý) – Ndefe, Svozil, Harušťák, Fleišman – Sor, Jánoš, Kuzmanovič, de Azevedo – Śmiga, Almási.
2.poločas: Hrubý – Zálešák, Pokorný, Lischka, Harušťák – Seedorf, Kaloč, Tetour, Potočný – Zajíc, Tijani.

Proske

450 diváků

Domácí: 19. Šašinka, 27. Petržela, 29. Daníček, 67. Sadílek, 77. Sadílek

Hosté:

Domácí: 1. poločas: Bajza – Kalabiška, Hofmann, Divíšek, Navrátil, Mareček, Daníček, Navrátil, Tomič, Jurečka, O. Šašinka.

2. poločas: Nemrava – Šimko, Kadlec, Srubek, Reinberk – Holzer, Sadílek, Havlík, Kudela – Vecheta, Cicilia.

Hosté:

Městský fotbalový stadion Miroslava Valenty, Uherské Hradiště

Domácí: 36. Poznar, 52. Hrdlička, 62. Čanturišvili, 71. Tkáč, 90. Bobčík

Hosté: 35. Krč

Domácí: 1. poločas: Rakovan – Fillo, Kolář, Procházka, Nečas – Fantiš, Hlinka, Hrubý, Drame – Reiter, Poznar.

2. poločas: Šiška – Vraštil, Cedidla, Simerský, Matejov – Hrdlička, Tkáč, Janetzký, Čanturišvili – Pedrito, Bobčík.

Hosté:

Stadion Letná, Zlín

Domácí:

Hosté: 27. Přichystal, 55. Sedlák

Domácí: I. Poločas: Markovič – Halász, Vujcić, Toml, Prosek – Červ – Sychra, Beran, Solil, Sokol – Lee.
II. Poločas: Markovič – Sekera, Šejvl, Kubart, Kurka – Ramos Junior – Dufek, Šimek, Vít, Cienciala – Huf.

Hosté: Floder (46. Berkovec) – Bariš, Kryštůfek (63. Černín), Endl (46. Hlavica), Kosek – Přichystal (63. Lhotecký), Texl (63. Moučka), Čermák (46. Jambor), Fousek (17. Štepanovský, 74. Lacík) – Ševčík (63. Zikl) – Hladík (46. M. Sedlák).

Hocek – Šimáček, Matoušek

Stadion Pod Vinicí, Pardubice

350 diváků

Domácí: 9. Trubač, 15. Moulis, 38. Trubač, 45. Mareček

Hosté: 18. Dolechek, 83. Janošík

Domácí: 1. poločas: Němeček – Hyčka, Knapík, Chlumecký, Droenhle, Vokáč, Mareček, Vachoušek, Trubač, Moulis, Ledecký
2. poločas: Němeček – Laňka, Hasil, Černý, Švanda, Jukl, Korselt, Horák, Štursa, Kronus, Macej

Hosté:

Dubí

Domácí: 14. Zifčák, 53. Zlatohlávek, 59. Chytil

Hosté:

Domácí: 1. poločas: Macík – Chvátal, Hubník(C), Štěrba, Sláma – Šíp, Slaměna, Spáčil, Matoušek – Růsek, Zifčák.
2. poločas: Stoppen – Látal, Beneš (78.Spáčil), Poulolo, Zmrzlý – Zlatohlávek, Sedlák, Chytil, Breite, Hála – Fiala

Hosté: Spurný – Němeček, Štěpánek, Myienga, Beňa, Klesa, Kinakimana, Smrčka, Langer, Ambrozek, Hapal

Hosté: Beňa

Slatinice

Domácí: 10. Vašulín, 22. Vlkanova, 39. Harazim

Hosté: 13. Fulnek

Domácí: 1. poločas: Vízek – Mejdr, Klíma, Král, Harazim – Kodeš, Rada – Záviška, Dvořák, Vlkanova – Vašulín.
2. poločas: Fendrich – Čech, Donát, Leibl, Urma – Soukeník, Kateřiňák – Kejř, Samko, Novotný – Prekop.

Hosté: 1. poločas: Le Giang – Levin, Hronek, Novák, Chramosta, Kadlec, Vondra, Fulnek, Puškáč, Bederka, Nový
Bačkovský – Lehovec, Köstl, Krch, Bartek – Nový (59. Hůlka), Musil, Vacek, Koubek – Osmančík, Necid

Lerch – Slavíček, Vodrážka

Opatovice n/L

290 diváků

Domácí: 23. Rondić, 45. Bína, 53. Matoušek, 72. Diamé, 77. Diamé

Hosté:

Domácí: 1.poločas:Knobloch – Mikula, Chaluš, Kranthove, Bína – Polyák, Faško, Matoušek, Nečas – Rondić, Rabušic.
2. poločas: Vliegen – Fukala, Lehoczki, Purzitidis, Gembický – Matoušek, Havelka, Michal, Faško – Novotný, Diame

Hosté: Švenger (C) – Svoboda, Březina, Opluštil, Muleme – Sixta, Súkenník – Nabiyev, Richter, Bezdička – Petrlák.

Mnichovo Hradiště

Domácí:

Hosté: 43. Kadák, 52. Kadák, 61. Kadák

Domácí: Ciupa – Neuer, Dramé, Křapka – Vlachovský, Qose, Teplan, Kokovas – Svoboda, Zych, Sánchez.

Hosté: Kukučka – Zubairu, Yem, Kadák, Gaži, Lavrinčík, Azango, Kozlovský, Ramón, Križan, Ibrahim.

Bažantnice

14

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.