SESTŘIH: Zlín - Pardubice 4:1. Jasná výhra, dva góly dal Vukadinovič

0
Fantastický Priskeho trojzubec, nové Bazaly, nastoupí Preciado do derby?
Kairinenova ruka? Penalta v pořádku. Olomoucký gól nepadl z ofsajdu, říká KR

Fotbalisté Zlína rázně ukončili sérii tří porážek a ve 26. kole první ligy porazili Pardubice 4:1. Základ položili v úvodních 16 minutách, kdy Vukadin Vukadinovič a Jakub Janetzký vstřelili své první góly v této sezoně. Za hosty snížil Jakub Rezek premiérovou brankou v nejvyšší soutěži, ale po změně stran výhru domácích zpečetili znovu Vukadinovič a Youba Dramé. Zlín dnešního soupeře porazil v lize poprvé a upevnil si 11. místo. Východočeši zůstávají předposlední, na jaře jsou dál bez vítězství, v posledních pěti kolech získali jediný bod a inkasovali celkem 18 branek.

Hosté nastoupili bez kapitána Jeřábka, který pyká za osm žlutých karet, a rychle ukázali, proč mají nejhorší obranu v lize. Ve 12. minutě je při střele Janetzkého ještě zachránilo břevno, ale vzápětí po rohovém kopu napálil Vukadinovič z hranice šestnáctky míč přesně k tyči. Pro srbského hráče to byl první ligový gól poté, co se v lednu vrátil do Zlína po více než čtyřech letech.

Za další tři minuty proklouzl strnulou obranou Hloušek, vrátil míč Janetzkému a ten za bezmocného přihlížení pardubických hráčů zvýšil na 2:0 . Při další velké šanci Dramého hosty podržel dvacetiletý gólman Markovič, který sezonu začínal až jako brankářská trojka.

Hosté odpověděli ve 41. minutě, když Cadu potvrdil, že patří mezi nejlepší ligové nahrávače. Přes chybujícího Hlouška dostal míč k Rezkovi a ten nabídku chladnokrevně zužitkoval. Pro brazilského záložníka to byla už devátá gólová asistence v ročníku.

Pardubičtí vycítili šanci a do druhého poločasu vstoupili mnohem aktivněji. Domácí obranu zaměstnával hlavně Cadu, jehož centry nadělaly brankáři Rakovanovi hodně starostí. Spoluhráči mu však příliš nepomohli a místo vyrovnání přišly další inkasované góly.

V 74. minutě prokličkoval obranou Janetzký a Vukadinovič opět nezaváhal. Brankář Markovič pak zmařil šance Hlouškovi a Vraštilovi, ale proti dalekonosné střele Francouze Dramého přesně pod břevno byl bezmocný.

Zlín vstřelil čtyři góly v nejvyšší soutěži poprvé od srpna 2018, kdy vyhrál 4:0 na Slovácku. Pardubice v pátém ligovém zápase v řadě splnily nelichotivou normu nejméně tří obdržených branek.

Domácí: 13. V. Vukadinović, 16. Janetzký, 74. V. Vukadinović, 85. Y. Dramé

Hosté: 41. Jakub Rezek

Domácí: Rakovan – Cedidla, Vraštil, Procházka (C), Hloušek – Conde, R. Hrubý (90. Hellebrand) – Reiter (57. Čanturišvili), Janetzký (86. Fillo), Y. Dramé (89. Hrdlička) – V. Vukadinović (86. Chwaszcz).

Hosté: Markovič – D. Kostka, F. Čihák, Toml, T. Čelůstka – Cadu (79. Lupač), Solil, Vacek, Jakub Rezek (62. Akosah-Bempah) – P. Černý (C), L. Matějka (46. Huf).

Domácí: Šiška, Simerský, Fillo, Hellebrand, Čanturišvili, Hrdlička, Chwaszcz

Hosté: Letáček, Kubart, Halász, Lupač, Huf, Akosah-Bempah

Domácí: Hloušek

Klíma – Vodrážka, Machač

Stadion Letná, Zlín

Klíčové momenty utkání

Zlín - Pardubic: Pátý gól Moravanů měl na hlavě Hloušek, Markovič však řekl ne!

Zlín - Pardubice: Tak to byla paráda! Dramé nádhernou ranou zvyšuje už na 4:1!

Zlín - Pardubice: Markovič tygřím skokem sebral gól Vraštilovi

Zlín - Pardubic: Tvrdá rána pro hosty, svým druhým gólem zvýšil na 3:1 Vukadinovič!

Zlín - Pardubice: Centr Cadúa málem proletěl až do sítě

Zlín - Pardubice: Hloušek blízko vykoupení, jeho umístěnou střelu ale pokryl Markovič
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Zlín - Pardubice: Zakončení Cadúa Rakovana příliš nevyděsilo

Zlín - Pardubice: Vukadinovič šel sám na Markoviče, souboj nervů ale nevyhrál

Zlín - Pardubice: Je sníženo, střelou na přední tyč propálil Rakovana Rezek - 2:1!

Zlín - Pardubice: Dramé mohl zvýšit, na Markoviče si ale nepřišel

Zlín - Pardubice: Druhý zásah v síti hostů, tentokrát se trefil Janetzký - 2:0!

Zlín - Pardubice: Další šance už končí gólem, prosadil se Vukadinovič - 1:0!

Zlín - Pardubice: Janetzký si zahrál biliár s břevnem, gól z toho však není!

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.