SESTŘIH: Baník - Jablonec 1:0. Ostravané ukončili sérii, rozhodl Buchta

Autor: iSport.cz
0
SESTŘIH: West Ham - Liverpool 2:2. Další ztráta „Reds“, hráli oba Češi
PRVNÍ DOJEM: Že Třinec nemá nohy? Omyl. Pardubice tíhu neunesly

Fotbalisté Ostravy uzavřeli základní část první ligy vítězstvím 1:0 nad Jabloncem a po šesti zápasech naplno bodovali. Duel 30. kola rozhodl Davida Buchty gólem z 11. minuty. Severočeši protáhli šňůru bez výhry na 10 ligových zápasů a ve skupině o udržení budou z 13. pozice odvracet hrozbu baráže. Pátý Baník už měl zajištěné místo ve skupině o titul.

Při neúčasti zraněného kanonýra Almásiho a vykartovaného Klímy sáhl ostravský kouč Galásek do juniorky pro devatenáctiletého útočníka Smékala a nejen díky tomu byl ostravský tým v úvodní čtvrthodině jasně lepší.

Baník převahu zužitkoval v 11. minutě zásluhou Buchty, který utekl obráncům a přeloboval Hanuše. Za chvilku mohlo být vedení domácích dvougólové, ale Smékalovu hlavičku po rohu jablonecký brankář reflexivně vyrazil. Druhý nejlepší střelec třetiligové juniorky Baníku měl zanedlouho po dalším rohu i další nebezpečné zakončení hlavou, Hanuš se však tentokrát tolik nenadřel.

Domácí po sérii neúspěchů po výhře lačnili výrazně více a profesorsky působící Jablonec v první půli takřka do ničeho nepustili.

Po změně stran povolil i tlak Ostravy. S výjimkou Jaroňova pokusu vedle se před brankami téměř nic zajímavého 40 minut neudálo. Až sedm minut před koncem propadl v domácím vápně balon k Houskovi, který ale prudkou ranou přestřelil.

Stoprocentní možnost k pojištění výhry měl další z ostravských mladíků Šín, ale po kličce gólmanovi jeho střelu do odkryté brány jeden z jabloneckých beků zvedl nohou do břevna, které sedmnáctiletého záložníka připravilo o radost z prvního ligového gólu.

Ostrava vyhrála teprve druhý z posledních devíti vzájemných ligových zápasů, ale doma s Jabloncem neprohrála popáté za sebou.

Klíčové okamžiky zápasu:

Baník - Jablonec: Obětavý Surzyn odvrátil Šínovu střelu do břevna!
Baník - Jablonec: Houska z nadějné pozice pálil nad
Baník - Jablonec: Budínský eliminoval Kratochvíla
Baník - Jablonec: Jaroň mířil na bližší tyč
Baník - Jablonec: Jaroň udělal ze Zeleného sněhuláka a krásně nacentroval na Buchtu

Hosté:

Domácí: Laštůvka (C) – Ndefe, J. Pokorný, Lischka, Fleišman – Jaroň (71. Šín), Kaloč, Kuzmanović (64. Falta), Boula (64. Budínský), D. Buchta (80. Takács) – Smékal.

Hosté: Hanuš – Surzyn, Martinec, Zelený, Krob (78. V. Kubista) – Považanec (C) – Malínský, Kratochvíl, Houska (84. D. Ikaunieks), Pilař (62. Černák) – Silný (62. V. Kadlec).

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905