SESTŘIH: Budějovice - Boleslav 0:2. Ladra dvakrát využil přesilovku

0
SESTŘIH: West Ham - Liverpool 2:2. Další ztráta „Reds“, hráli oba Češi
PRVNÍ DOJEM: Že Třinec nemá nohy? Omyl. Pardubice tíhu neunesly

Fotbalisté Mladé Boleslavi zvítězili v sedmém kole FORTUNA:LIGY  v Českých Budějovicích 2:0. Domácí tým oslabil v prvním poločase dvěma rychlými žlutými kartami obránce David Broukal, po přestávce rozhodl o hostující výhře Tomáš Ladra.

Hostující trenér Hoftych nechal v úvodu pouze na lavičce veterány Matějovského a Milana Škodu, mezi tyče se poprvé v ročníku postavil Šeda. Středočechům změny prospěly a v úvodu zápasu měli více ze hry. Ve 13. minutě pálil z 20 metrů prudce Dancák, brankář Janáček měl plné ruce práce a míč vyrazil, po následném rohu mířil Ladra těsně vedle.

Ve 26. minutě sice Fulnek rozvlnil síť, ale sudí Machálek gól po konzultaci s videorozhodčím neuznal, neboť ležící a zraněný mladoboleslavský Šimek bránil domácímu brankáři ve hře.

Budějovickému týmu se nedařila kombinace, Michal Škoda byl na hrotu odříznutý a i proto si Dynamo za celou první půli nevytvořilo žádnou střeleckou příležitost, pouze Čmelíkova střela šla těsně vedle. Navíc během pár minut byl po dvou žlutých kartách vyloučen Broukal a tým ještě před pauzou oslabil.

Na přesilovku posílil ofenzivu hostů jejich nejlepší střelec Milan Škoda, zatímco jeho bratr Michal v domácím dresu už do hry nezasáhl. V 52. minutě trefil Pech tyč, několikrát pálil Ladra, ale brankář Janáček byl vždy na svém místě.

To neplatilo v 59. minutě, kdy Fulnekův centr z levé strany lehce tečoval Ladra a poslal hosty do vedení. Možnost navýšit náskok promarnil v 69. minutě Karafiát, který zblízka přestřelil domácí branku.

Těsný náskok Boleslav hájila aktivní a nátlakovou hrou, z níž těžila další šance a v 75. minutě se dočkala druhé branky, když se podruhé v zápase prosadil Ladra. Boleslav náskok bez problémů uhájila a venku vyhrála podruhé v sezoně.

Domácí:

Hosté: 60. Ladra, 75. Ladra

Domácí: Janáček – Čolić (46. Sladký), L. Havel, Králik (C), Skovajsa – Čmelík (77. Grič), Čavoš (72. Matoušek I), P. Hellebrand, Broukal, Sluka (61. Potočný) – Mic. Škoda (46. Zajíc).

Hosté: Šeda – Pech, D. Šimek, Suchý (C) (46. Mil. Škoda, 78. Krobot), Karafiát – Fulnek, Ekpai (55. Skalák), D. Mareček, Dancák (90. Donát) – Mašek (55. Matějovský), Ladra.

Klíčové okamžiky zápasu:

České Budějovice - Mladá Boleslav: Je rozhodnuto! Chladnokrevný Ladra zvýšil náskok hostů, 0:2!

České Budějovice - Mladá Boleslav: Karafiát ze dvou metrů vůbec netrefil bránu!
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video
České Budějovice - Mladá Boleslav: Hosté využívají přesilovku, po centru Fulneka se prosadil Ladra, 0:1!

České Budějovice - Mladá Boleslav: Fulnek rozvlnil síť, jeho radost ale byla pouze krátká

České Budějovice - Mladá Boleslav: Ekpai si pohrál s Králikem, bránu ale netrefil

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905