SESTŘIH: Slovácko - Teplice 2:1. Rychlý obrat i zranění. Rozhodl Hofmann

0
Dodnes slýchám, že jsem zlomil Labantovi nohu, říká Gabriel. Chovanec ho podržel
Krejčího čas je tady. Zafeiris coby zklamání sezony, potřebuje Zima ochranu?

Fotbalisté Slovácka otočili zápas 13. kola první ligy s Teplicemi a zvítězili 2:1. Hosty poslal do vedení na konci první půle Abdallah Gning, v 86. minutě vyrovnal střídající Filip Vecheta a vítězný gól vstřelil v páté minutě nastavení Stanislav Hofmann. Tým z Uherského Hradiště vyhrál po dvou porážkách a doma teprve podruhé v sezoně, v tabulce si polepšil na desáté místo. Kvůli nepříjemnému střetu ovšem předčasně střídal zraněný Petr Reinberk. Čtrnácté Teplice nebodovaly potřetí za sebou.

V sestavě domácích odehrál hodinu devětatřicetiletý Milan Petržela a 464. startem v nejvyšší soutěži vyrovnal rekord současného reprezentačního kouče Jaroslava Šilhavého. Slovácku tak vyšla generálka na čtvrteční klíčový duel Evropské konferenční ligy proti Kolínu nad Rýnem.

V šesté minutě se jubilant Petržela dostal do slibné pozice na hranici šestnáctky, jenže akci nezakončil. Odstartoval tím nápor domácích, jejichž akce sice nepostrádaly rychlost a kombinaci, ale především přesnost finální fáze.

Ze střední vzdálenosti tvrdě stříleli Havlík i Tomič. Zformovaná teplická defenziva si poradila s řadou centrů, po jednom z nich hlavičkoval těsně nad Hofmann a Kozáka vychytal brankář Grigar.

Severočeši vytěžili v první půli z útočného minima maximum. Gningův a Kodadův náznak šance ještě gólem neskončily, prosadil se až zblízka ve 42. minutě Gning svým pátým ligovým gólem v sezoně.

Slovácká honba za obratem začala v 51. minutě bombou Havlíka do břevna a také mnohem intenzivnějším tlakem než v první půli. Jenže koncovka, respektive schopnost se do ní dostat, nebyla dnes silnou stránkou domácího týmu.

Tohle všechno hrálo do karet Teplicím, které měly i štěstí při šanci Tomiče, o vyrovnání se při drtivém tlaku postaral zblízka hlavou Vecheta po zaváhání Grigara. V páté minutě nastavení pak rozhodl střelou k tyči Hofmann, který tak stylově oslavil svůj 200. zápas v nejvyšší soutěži. Slovácko s Teplicemi neprohrálo sedmý ligový duel za sebou.

Domácí: 85. Vecheta, 90+4. Hofmann

Hosté: 42. Gning

Domácí: Nguyen – Tomič, M. Kadlec (C), Hofmann, Reinberk (63. Trávník) – Doski (46. Kalabiška), Havlík, Daníček, Kohút (76. Holzer), Petržela (60. Vecheta) – L. Kozák (46. Mihálik).

Hosté: Grigar (C) – Vondrášek, Knapík, Hybš – Hyčka, L. Mareček, T. Kučera, Jukl (54. Žák), Shejbal (24. Kodad) – Trubač (90+3. Křišťan) – Gning.

Domácí: Šimko, Holzer, Ljovin, Fryšták, Vecheta, Trávník, Mihálik, Kalabiška, Siňavskij

Slovácko - Teplice: Holzerova hlavička zaplachtila jen těsně vedle levé tyče

Slovácko - Teplice: Vecheta hlavičkou z úhlu nachytal Grigara, velká hrubka gólmana, 1:1

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.