SESTŘIH: Bohemians – Olomouc 0:1. Porážka nevadí, klokani jsou v Evropě

Autor: iSport.cz
1
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Fotbalisté Bohemians si po téměř čtyřech dekádách znovu zahrají evropské poháry. V posledním kole nadstavby FORTUNA:LIGY sice prohráli se Sigmou Olomouc 0:1 po brance Víta Beneše v závěru, ke čtvrtému místu jim ale pomohla porážka Slovácka na nedalekém Edenu.

„Klokani“ skončili čtvrtí od rozdělení Československa pouze v sezoně 2001/02. Výše se naposledy umístili ještě ve federální lize v ročníku 1986/87, kdy obsadili třetí pozici. V létě se představí ve druhém předkole Evropské konferenční ligy.

O triumfu Sigmy, která už před zápasem měla jistou šestou příčku, rozhodl v 87. minutě Vít Beneš. Hanáci zvítězili v nejvyšší soutěži v Ďolíčku po čtyřech zápasech.

Před utkáním nejstarší hráč soutěže a kapitán Pražanů Jindřišek převzal ocenění v anketě Ligové fotbalové asociace (LFA) pro osobnost ligy.

Vršovičtí začali aktivně, v sedmé minutě Hůlkova hlavička skončila těsně vedle. Po Matouškově přihrávce zakončil Hála mimo tři tyče. V 17. minutě zahrozili i hosté, Pospíšilovu pohotovu střelu vyrazil brankář Valeš. V závěru úvodního dějství Matouškova přízemní rána zpoza vápna zamířila vedle.

Po hodině hry Matoušek s Hálou postupovali sami na brankáře Trefila, jenže druhý jmenovaný zakončil akci střelou nad. V 79. minutě naskočil do hry ke svému poslednímu ligovému startu Bartek, jemuž přenechal kapitánskou pásku Jindřišek, přestože zůstal na hřišti. Pětatřicetiletý univerzál už v prosinci ukončil prvoligovou kariéru a stal se asistentem trenéra Veselého, navíc hrál na jaře i za třetiligové „béčko“.

Hosté rozhodli o triumfu v 87. minutě, kdy si Beneš naběhl na rohový kop Zmrzlého a hlavou se nemýlil. Čtyřiatřicetiletý bek se trefil počtvrté v ligové sezoně. Domácí mohli srovnat, jenže Dostál nezakončil ideálně.

Ihned po závěrečném hvizdu naběhli na trávník diváci, kteří s hráči začali oslavovat nečekaně povedenou sezonu. Před rokem Bohemians zachránili prvoligovou příslušnost až v baráži s Opavou.

Domácí:

Hosté: 87. Beneš

Domácí: Valeš – Köstl, Křapka, Hůlka – Dostál, Jindřišek (C), Jánoš (61. M. Beran), Kovařík – Hála (67. Mužík), Jan Matoušek (67. Drchal) – Prekop (61. Puškáč, 79. Bartek).

Hosté: Trefil – Vraštil (83. Kramář), Beneš, Zmrzlý – Chvátal, Pospíšil, Breite (C) (73. Ola), Sláma (46. Pokorný) – Navrátil (61. Zorvan), Chytil, Vodháněl (61. Fortelný).

Domácí: Shejbal, Soukup, Beran, Mužík, Kadlec, Drchal, Puškáč, Morávek, Nový, Necid, Bartek

Hosté: Zorvan, Digaňa, Ola, Kramář, Fortelný, Pokorný

Hosté: Vraštil

Černý – Nádvorník, Hájek

Ďolíček, Praha-Vršovice

5812 diváků

Klíčové okamžiky zápasu:

Bohemians - Olomouc: Fanoušci na ploše! Klokani slaví postup do evropských pohárů
Bohemians - Olomouc: Beneš skvělou hlavičkou po rohu posílá Sigmu do vedení! 0:1

Bohemians - Olomouc: Matouškův neskutečný sprint, Hála ale překopl bránu!

Bohemians - Olomouc: Skvělá Jindřiškova otočka a Matoušek pálil těsně vedle!
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Bohemians - Olomouc: Hála hezky z první zakončil vedle Trefila!

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905