Tanko zná trest za úlet s Douděrou, komise sázela pokuty za fanoušky

11
SESTŘIH: West Ham - Liverpool 2:2. Další ztráta „Reds“, hráli oba Češi
PRVNÍ DOJEM: Že Třinec nemá nohy? Omyl. Pardubice tíhu neunesly

Ostravský útočník Abdullahi Tanko dostal od disciplinární komise Ligové fotbalové asociace (LFA) trest na tři soutěžní zápasy za vyloučení po udeření slávistického obránce Davida Douděry v nedělním utkání 19. kola nejvyšší soutěže. Dále komise rozdávala finanční pokuty za chování fanoušků v lize i v poháru a zahájila další řízení za podobné přestupky.

Třeba českobudějovický klub zaplatí 90 000 korun za to, že jeho fanoušci v duelu 18. ligového kola v Plzni opakovaně použili pyrotechniku.

Douděra v souboji o míč do Tanka na kraji hřiště strčil a povalil ho na atletickou dráhu. Nigerijský útočník se rychle zvedl a Douděru hrudníkem srazil na trávník. Tanko v 67. minutě dostal od rozhodčího Karla Roučka červenou kartu. Baník doma podlehl Slavii 2:3.

Českobudějovičtí příznivci během druhého poločasu v Plzni ze svého sektoru čtyřikrát vhodili na hřiště dýmovnici. Utkání, které Jihočeši prohráli 0:5, kvůli tomu bylo na několik minut přerušeno. Viktoria za porušení povinností pořadatele zaplatí 20 000 korun.

FC Hradec Králové dostal pokutu 50 000 korun za to, že někteří diváci v domácím zápase 18. ligového kola s Ostravou (2:3) pronesli pyrotechniku a rasisticky uráželi nejmenovaného hráče hostů. Baník za pyrotechniku svých fanoušků v Hradci zaplatí 40 000 korun.

Za nesportovní chování diváků, převážně použití pyrotechniky, disciplinární komise potrestala i Spartu (40 000 korun), Slavii a Slovácko (oba kluby 20 000 korun). Karvinský sportovní ředitel Lubomír Vlk zaplatí 10 000 korun za neoprávněný vstup na hřiště v dohrávce 17. kola v Mladé Boleslavi.

Pardubický William Mukwelle dostal trest na dva soutěžní zápasy za červenou kartu, kterou v duelu s Libercem dostal po faulu na hostujícího Jana Mikulu. Sparťan Lukáš Sadílek za vyloučení v jiném utkání 19. ligového kola proti Teplicím bude chybět jeden soutěžní zápas.

Priske stvořil TÝM, Kolář míří k roli trojky, omluva Bořilovi a historický ligový podzim

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905