Jarošík poprvé nastoupil! Přispěl k výhře Alavésu 3:0

Autor: spo, iSport.cz
0
Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?

Ex-sparťanský obránce Jiří Jarošík má za sebou debut ve španělské druhé lize. V prvním zápase za Deportivo Alavés odehrál devatenáct minut. Byl tak u hladké výhry nad Gijónem 3:0.

Jiří Jarošík s číslem 18 naskočil do zápasu v 71. minutě, když na trávníku nahradil střelce druhé branky Guzmána. Po střídání českého fotbalisty padl ještě jeden gól, tři minuty před koncem se trefil Toti.

Pro fotbalisty Alavésu to byla první výhra v letošní sezoně druhé španělské ligy. Po šesti kolech se krčí v tabulce na 15. místě, na kontě má zatím jen šest bodů se skóre 7:6.

Pětatřicetiletý obránce po ukončení smlouvy v pražské Spartě zamířil do Deportiva na konci srpna a upsal se na jeden rok. Do Španělska se ve své kariéře vydal podruhé, v prvoligové Zaragoze působil v letech 2010 a 2011.

0

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a Gruzii.