Voráček asistoval, Francouzovi smolně skončila série. Rittich na střídačce

0
Zlatá generace vozila tituly odjinud. Hrát v Praze, zvítězíme taky, věří Reichel
Fantastický Priskeho trojzubec, nové Bazaly, nastoupí Preciado do derby?

SOUHRN | Hokejisté Philadelphie i díky asistenci Jakuba Voráčka porazili Washington 5:2. Český útočník si připsal sedmý bod z posledních tří zápasů a 53. v sezoně. Calgary porazilo Columbus 3:2 v prodloužení, brankář David Rittich podruhé za sebou do utkání nezasáhl. Pavel Francouz prohrál domácí zápas s Anaheimem 3:4 v prodloužení, čímž skončila vítězná sedmizápasová šňůra Avalanche. Českého gólmana překonal Rickard Rakell 1.2 sekundy před koncem prodloužení!

Vítězství Philadelphie se rodilo ve druhé třetině, kdy Flyers třemi góly otočili na 3:1. Washington ještě do konce druhé části snížil, ale po šesti minutách třetí části vrátil Philadelphii dvoubrankový náskok ruský obránce Ivan Provorov, kterému asistoval Voráček.

Colorado přišlo o sedmizápasovou vítěznou sérii a ukázalo, že v poslední době se mu daří více na ledě soupeřů, kde neprohrálo devětkrát v řadě. Doma nezvládli hráči Avalanche čtvrté z posledních šesti utkání. "Myslím, že jsme dnes měli vyhrát, ale nevyužili jsme své šance a soupeř nás v závěru potrestal," uvedl kapitán Colorada Gabriel Landeskog.

První prohru v kariéře v NHL zažil pardubický odchovanec Martin Kaut, který se připojil k týmu z farmy před utkáním s New York Islanders, které odstartovalo sedm zápasů dlouhou sérii výher.

O výhře Anaheimu rozhodl 1,2 sekundy před koncem prodloužení švédský útočník Rickard Rakell. Za vlastní brankou sebral kotouč po ubráněném úniku Tysona Josta, přejel do útočného pásma a situaci dva na dva vyřešil povedenou střelou zápěstím přes obránce Samuela Girarda.

"Bylo to jako orchestr: 6, 5, 4..., celá střídačka odpočítávala, aby Raks (Rackell) věděl, kolik má času. Komunikace asi pomohla, ale on je chytrý střelec, počkal si, až k němu přistoupí obránce a ranou kolem něj nedal brankáři šanci," popsal závěrečné sekundy prodloužení trenér Anaheimu Dallas Eakins.

Columbus na ledě Calgary prohrál jedenácté z posledních třinácti utkání, ale i přes nelichotivou bilanci z posledních zápasů drží ve Východní konferenci šestou, postupovou příčku. V brance Calgary se místo Davida Ritticha představil Cam Talbot a k vítězství Flames pomohl dvaceti zásahy.

Arizona porazila Vancouver 4:2, vyhrála potřetí ze čtyř zápasů a v boji o dvě divoké karty pro postup do play off se bodově vyrovnala s Winnipegem a právě Vancouverem.

Domácí: 14:09. Eller, 38:32. Hathaway

Hosté: 27:06. Konecny, 34:48. K. Hayes, 37:05. Pitlick, 46:36. Provorov, 54:15. Laughton

Domácí: Holtby (Samsonov) – Carlson (A), Dillon, Jensen, Orlov, Gudas, Siegenthaler – T. Wilson, Kuzněcov, Ovečkin (C) – Oshie, Bäckström (A), J. Vrána – Kovalčuk, Eller, Hagelin – Hathaway, Dowd, Pánik.

Hosté: Elliott (Hart) – Niskanen, Provorov, P. Myers, Sanheim, Braun, Hägg – Voráček, Couturier (A), Giroux (C) – Konecny, K. Hayes (A), Laughton – Pitlick, D. Grant, J. van Riemsdyk – Aube-Kubel, N. Thompson, M. Raffl.

Dwyer, MacDougall – Murchison, Kovachik

Capital One Arena, Washington

Domácí: 51:14. E. Lindholm, 58:17. M. Tkachuk, 64:49. Brodie

Hosté: 08:56. D. Shore, 11:20. Nyquist

Domácí: Talbot (Rittich) – Brodie, Giordano (C), R. Andersson, Hanifin, E. Gustafsson, Forbort – E. Lindholm, Monahan (A), J. Gaudreau – M. Tkachuk (A), Backlund, Mangiapane – Dubé, D. Ryan, Lucic – Rieder, Jankowski, S. Bennett.

Hosté: Korpisalo (Kivlenieks) – R. Murray, Werenski, D. Savard, Gavrikov, Peeke, Harrington – Bemström, Dubois, Wennberg – Nyquist, Jenner (A), N. Foligno (C) – Robinson, Riley Nash, Stenlund – Matteau, D. Shore, Lilja.

Charron, Schlenker – Mills, Murphy

Scotiabank Saddledome, Calgary

18696 diváků

Domácí: 03:51. Naměstnikov, 14:29. Landeskog, 47:19. MacKinnon

Hosté: 05:34. Agozzino, 13:40. Guhle, 32:48. Steel, 64:58. Rakell

Domácí: Francouz (Hutchinson) – Girard, Graves, E. Johnson (A), Cole, Barberio, Zadorov – Naměstnikov (A), MacKinnon (C), Landeskog – Donskoi, Compher, Nieto – M. Kaut, Jost, Ničuškin – O'Connor, Bellemare, Kameněv.

Hosté: R. Miller (Gibson) – Irwin, Guhle, Del Zotto, Ja. Larsson, Hakanpää, Djoos – Silfverberg (A), Henrique (A), Rakell – Heinen, Getzlaf (C), Milano – Sherwood, Steel, Jones – Rowney, Agozzino, Deslauriers.

Lambert, Pollock – Alphonso, Gibbons

Pepsi Center, Denver

18 033 diváků

Domácí: 43:19. Toffoli, 46:16. Pearson

Hosté: 07:27. Söderberg, 50:10. Schmaltz, 52:39. Crouse, 59:25. Ekman-Larsson

Domácí: Demko (Domingue) – Stecher, Edler (A), Ch. Tanev, Q. Hughes, Fantenberg, Jo. Benn – Virtanen, Horvat (C), Pearson – Toffoli, E. Pettersson, J. T. Miller – MacEwen, Gaudette, Roussel – Motte, B. Sutter (A), Eriksson.

Hosté: Kuemper (Raanta) – Ljubuškin, Ekman-Larsson (C), Hjalmarsson (A), Goligoski, Oesterle, Demers – Keller, Dvorak, Hall – Kessel, Hayton, Garland – Hinostroza, Stepan (A), Crouse – Schmaltz, Richardson, Söderberg.