Autor: iSport.cz
0
Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?

Hokejový útočník Dominik Kubalík pomohl Chicagu v úterním utkání NHL gólem a přihrávkou k výhře 6:5 po nájezdech na ledě Columbusu. Brankář Washingtonu Vítek Vaněček byl vyhlášen třetí hvězdou zápasu, ale Washington i přes jeho 34 zásahů podlehl doma Pittsburghu 2:3 v prodloužení. Pavel Zacha bodoval v sedmém utkání v řadě (2+5), když asistoval při prohře New Jersey 1:4 s Buffalem u jediné branky týmu.

Chicago ztratilo vedení 2:0 a 3:2, ale na přelomu druhé a třetí po akcích Kubalíka vyhrávalo 5:3. Český útočník, který byl s šesti pokusy nejpilnějším střelcem týmu, se nejdříve ve 36. minutě prosadil ránou od modré čáry a poté asistoval v přesilové hře u trefy Adama Boqvista. Columbus vyrovnal dvěma góly Olivera Bjorkstranda, který v zápase za stavu 2:2 neproměnil trestné střílení. V rozstřelu uspěl jen Alex DeBrincat.

Kubalík je aktuálně s 16 body (6+10) nejproduktivnějším českým hráčem sezony před Davidem Pastrňákem (9+5) a Ondřejem Palátem (7+7).

Pittsburgh přestřílel Washington v úvodních dvou třetinách 30:15, ale díky zákrokům Vaněčka bylo skóre nerozhodné 2:2. Český gólman nestačil jen na dvě tečované střely, čímž Jevgenij Malkin otevřel skóre a Jake Guentzel po obratu domácích vyrovnal. Další gól padl až v čase 61:43, kdy rozhodl Kasperi Kapanen z přečíslení dva na jednoho střelou do odkryté branky.

Buffalo se ujalo vedení v polovině zápasu a dvěma slepenými góly na začátku třetí třetiny odskočilo na 3:0. Zacha prodloužil svou bodovou sérii až v poslední minutě, když asistoval u golu Nikity Guseva. Akcí přišel o čisté konto Linus Ullmark, s 41 zákroky hlavní hrdina zápasu. Zbývající gól vstřelili Sabres do prázdné branky.

Domácí: 59:32. N. Gusev

Hosté: 30:20. Olofsson, 45:16. Asplund, 46:50. Cozens, 59:59. Eakin

Domácí: Blackwood (Dell) – P. K. Subban, R. Murray, Severson, T. Smith, Vatanen, D. Kulikov – Palmieri (A), J. Hughes, A. Johnsson – Bratt, Hischier (C), Zacha – N. Gusev, Zajac (A), Kuokkanen – Bastian, M. McLeod, Wood.

Hosté: Ullmark (C. Hutton) – Dahlin, Montour, Jokiharju, Irwin, C. Miller, Bryson – S. Reinhart (A), Eichel (C), Olofsson – Cozens, E. Staal, Hall – Okposo (A), Eakin, Asplund – Sheahan, Lazar, Mittelstadt.

O’Rourke, South – Toomey, Knorr

Prudential Center, Newark

Domácí: 11:34. Atkinson, 20:48. Laine, 29:24. Laine, 50:00. Bjorkstrand, 56:00. Bjorkstrand

Hosté: 08:11. Söderberg, 10:03. P. Kane, 28:12. Hagel, 35:05. D. Kubalík, 43:37. Boqvist, . DeBrincat

Domácí: Korpisalo (Kivlenieks) – S. Jones, Gavrikov, D. Savard, G. Carlsson, Peeke, Harrington – Atkinson (A), Roslovic, Laine – N. Foligno (C), Texier, Jenner (A) – Bjorkstrand, Stenlund, Grigorenko – Domi, Riley Nash, Robinson.

Hosté: Lankinen (M. Subban) – Mitchell, Keith (A), Boqvist, de Haan, Zadorov, C. Murphy – P. Kane (A), Suter, DeBrincat (A) – D. Kubalík, Wallmark, Hagel – Janmark, Söderberg, D. Strome – Carpenter, Kämpf, Kurashev – Highmore.

Kozari, Lee

Nationwide Arena, Columbus

Domácí: 01:36. Batherson, 09:57. B. Tkachuk, 23:41. Brännström, 50:11. B. Tkachuk, . Stützle

Hosté: 16:03. S. Weber, 24:52. Drouin, 30:06. S. Weber, 48:06. Toffoli

Domácí: M. Murray (Daccord) – Chabot (A), N. Zajcev, Reilly, Zub, Brännström, Gudbranson (A) – B. Tkachuk (A), Norris, Co. Brown – N. Paul, White, Dadonov – Stützle, Stepan, Batherson – Haley, Tierney, Watson.

Hosté: Price (Allen) – Chiarot, S. Weber (C), Edmundson, Petry, Kulak, A. Romanov – Toffoli, Danault, Gallagher (A) – Drouin, Suzuki, J. Anderson – Tatar, Kotkaniemi, Armia – Byron (A), Evans, Perry.

Pollock, Nicholson – Mills, Nansen

Canadian Tire Centre, Ottawa

Domácí: 24:38. Pánik, 33:18. Sheary

Hosté: 06:41. Malkin, 33:40. Guentzel, 61:43. Kapanen

Domácí: Vaněček (C. Anderson) – Carlson (A), Dillon, J. Schultz, Orlov, Jensen, Chára – T. Wilson, Eller, Ovečkin (C) – Sheary, Kuzněcov, J. Vrána – Oshie, Bäckström (A), Pánik – Hathaway, Dowd, Hagelin.

Hosté: Jarry (DeSmith) – Letang (A), P-O. Joseph, Marino, Matheson, Ceci, M. Pettersson – Kapanen, Crosby (C), Guentzel – Rust, Malkin (A), Zucker – B. Tanev, Blueger, Aston-Reese – Lafferty, Jankowski, Sceviour.

L´Ecuyer, McIsaac – Marquis, Suchánek

Capital One Arena, Washington

Domácí:

Hosté: 44:35. F. Forsberg, 49:57. Tolvanen

Domácí: J. Bernier (Greiss) – Hronek, DeKeyser, Merrill, M. Staal, Djoos, Nemeth – Helm, D. Larkin (C), Mantha – Zadina, Fabbri, B. Ryan – Naměstnikov, Gagner (A), Filppula – Erne, Glendening (A), Bromé.

Hosté: Rinne (Saros) – Ellis (A), Josi (C), Fabbro, Harpur, Benning, Borowiecki – Arvidsson, Mikael Granlund, F. Forsberg (A) – Grimaldi, Duchene, Järnkrok – Tolvanen, Johansen, Cousins – Kunin, Sissons, Haula.

Walsh, St. Laurent – Flemington, Nagy

Little Caesars Arena, Detroit

Domácí: 01:06. Horvat, 08:06. T. Myers, 15:17. E. Pettersson

Hosté: 18:43. Kahun, 40:55. Kahun, 44:23. McDavid, 53:25. Ennis

Domácí: Demko (Holtby) – Edler (A), Schmidt, Q. Hughes, Jo. Benn, Juolevi, T. Myers – J. T. Miller, E. Pettersson, Boeser – Pearson, Horvat (C), Höglander – Roussel, B. Sutter (A), Gaudette – MacEwen, Beagle, Virtanen.

Hosté: M. Smith (Koskinen) – Nurse (A), Barrie, K. Russell, A. Larsson, Jones, Bouchard – Nugent-Hopkins, McDavid (C), Puljujärvi – Kahun, Draisaitl (A), Yamamoto – Ennis, Khaira, J. Archibald – P. Russell, Haas, Chiasson.