Kometa: Oslavy titulu v Brně! Tisíce fanoušků ve městě, Národní divadlo zrušilo operu | iSport.cz
22. dubna 2018 • 20:10

Oslavy titulu v Brně: tisíce fanoušků ve městě, Národní divadlo zrušilo operu

Autor: ČTK
TOP VIDEA
Za kulisami bitvy univerzit. Engineers Prague vs. HC Masaryk University Za kulisami bitvy univerzit. Engineers Prague vs. HC Masaryk University
RENTGEN: Co stojí za vzestupem Budějovic? Skvěle hrající Schranz může potrápit Spartu RENTGEN: Co stojí za vzestupem Budějovic? Skvěle hrající Schranz může potrápit Spartu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Záplava modrobílých šál se v neděli k večeru roztočila nad Zelným trhem v Brně, kde fanoušci hokejové Komety oslavili obhajobu extraligového titulu. Šampaňské stříkalo proudem už chvíli před závěrečnou sirénou. Kometa vedla nad třineckými Oceláři 4:1 a málokdo na Zelném trhu pochyboval o vítězi.Po skončení utkání si fanoušci s chutí zazpívali univerzální píseň vítězů We Are The Champions od skupiny Queen a také brněnskou specialitu - skladbu Raketou na Mars. Nemohla chybět ani Óda na radost, která se v Brně na hokeji zpívá s pozměněným textem.

Slova "komeťácké" hymny říkají, že cesta na výsluní bývá často zdlouhavá, na jejím konci ale klíčí stoletá sláva - což dnes odpovídá skutečnosti, protože Kometa získala rekordní 13. titul v nejvyšší soutěži.

Páté finálové utkání se hrálo v Třinci, brněnští fanoušci tedy houfně zamířili před dvě velkoplošné obrazovky umístěné v horní části Zelného trhu. Zpočátku jich bylo kolem 5000. Postupně policie navýšila odhad až na 6500 fanoušků, řekl ČTK policejní mluvčí Pavel Šváb.

Takhle se slavilo v Brně! Plné náměstí při oslavách titulu bouřilo.

Policisté střežili přístupové ulice na náměstí, na veřejný pořádek v ulicích dohlíželi také strážníci. "Nemuseli jsme zatím řešit nic závažného," řekl během třetí třetiny jejich mluvčí Jakub Ghanem.

Zápas se pro Kometu vyvíjel výborně, už v první minutě vedla, což dodávalo fanouškům v modrobílých dresech hned od začátku dobrou náladu a posilovalo jejich optimismus. Ostatně mnozí na Zelný trh rovnou přišli v tričkách s nápisem "Mistři". Ve třetí třetině náladu na chvíli zmrazil jediný gól Třince, ale brzy znovu převládl optimismus.

Jestli snad dnes měl v Brně někdo špatnou náladu kvůli hokeji, mohli to být jedině milovníci soudobé operní hudby. Kvůli projekci hokeje na náměstí zrušilo Národní divadlo Brno představení opery Powder Her Face od Thomase Adése.

"Nadměrný hluk z této akce neumožňuje představení odehrát," konstatovali divadelníci na svém webu. Divadelní budova Reduta totiž stojí přímo na Zelném trhu.

Erat o Zábranském: Získal si na svoji stranu celé Brno, všichni jsme šli za ním

Už nejsem košíkář, smál se Nečas. Finále dohrával s horečkou

Tankujeme! Kometa „vybrala“ benzínku, o náruče alkoholu se stříhalo
Video patří k placenému obsahu iSportu
Vybrat předplatné

Pivo, šampaňské a pohár! Takhle slavila Kometa titul v šatně

Je to tam! Podívejte se, jak Kometa slavila výhru a titul v Třinci

Kometa mistr ligy! Podívejte se, jak hokejisté z Brna přebírali pohár

SESTŘIH: Třinec - Kometa Brno 1:4. Hosté suverénně obhájili titul

Třinec - Brno: Hokejisté Komety pozvedli nad hlavu Masarykův pohár

Třinec - Brno: Hráči Komety slaví obhajobu mistrovského titulu

Góly

Domácí: 49:40. Jank

Hosté: 00:25. R. Zohorna, 08:42. Nečas, 16:36. Mallet, 55:37. H. Zohorna

Sestavy

Domácí: Hrubec (21. Hamerlík) – Krajíček (C), M. Doudera, D. Musil, Roth, Linhart (A), Jank – Rákos, R. Vlach, Petružálek – Dravecký, Marcinko, Rudovský – Adamský (A), Polanský, Svačina – Cienciala, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Kofroň.

Hosté: Čiliak (Langhamer) – Barinka, O. Němec (A), Gulaši, J. Krejčík, Malec, Bartejs – R. Zohorna, Hruška, M. Erat (A) – Zaťovič, P. Holík, Haščák – H. Zohorna, Nečas, Mallet – Vincour, L. Čermák (C), Dočekal – Vondráček.

Rozhodčí

Pavel Hodek, Jan Hribik – Jiří Ondráček, Tomáš Pešek

Stadion

WERK ARENA, Třinec (kapacita: 5 200 diváků)

Návštěva

5 200 (vyprodáno) diváků

 


Články odjinud