SESTŘIH: Zlín – Sparta 4:1. Berani potvrdili formu i proti favoritovi

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Od návratu trenéra Roberta Svobody patří Zlín k týmům s nejlepší formou v Tipsport extralize. Berani to potvrdili i v sobotní dohrávce 37. kola proti druhé Spartě. Po výborném výkonu vyhráli 4:1, když se o branky postarali David Nosek, Jan Dufek, Jakub Herman a do prázdné klece Bedřich Köhler. V tabulce se Zlín už bodově srovnal se sedmými Karlovými Vary, Pražané naopak podruhé v řadě padli a přenechali tak první místo Liberci.

Utkání na vyprodaném Stadionu Luďka Čajky předcházela slavnostní událost. Pod střechu byl slavnostně vyvěšen dres zlínské legendy Petra Lešky s číslem 19. Čtyřiačtyřicetiletý bývalý produktivní centr byl takto oceněn jako dvanáctý hráč v klubové historii.

Berani v úvodu sevřeli Spartu před její brankou, Kubiš ale Machovského nepřekonal a Okálova tvrdá rána orazítkovala horní tyč. K otevření skóre pomohla domácím přesilovka, Machovskému propadla za záda Noskova střela. Pražany v první třetině brzdila častá vyloučení. Zlín sice další faul nepotrestal, přesto přidal druhý gól. V 17. minutě zamířil mimo dosah Machovského ramena Dufek.

Sparťané ve druhé dvacetiminutovce přidali. O snížení se pokoušel Buchtele , na pozorného Kašíka si nepřišel. Zlínští zahrozili v početní výhodě, Ferenc dorážel těsně mimo. Ve velké šanci se na druhé straně ocitl Říčka, hbitý Kašík ale kotouč vyrazil před sebe.

SESTŘIH: Zlín - Sparta 4:1. Berani potvrdili formu a smlsli si i na Pražanech

S Kudrnovým pokusem si už neporadil, Berany však zachránila tyč. Hosté se dostali na dostřel ve 38. minutě. Košťálek doklepl puk do branky, ještě než vypadla ze svého postavení.

Na začátku třetí části Kašík zlikvidoval střelu nekrytého Blaina. Zlínu vrátil dvougólový náskok Herman, jenž při úniku zužitkoval přihrávku od Claireauxe. Sparťanský obránce Blain ve své další možnosti trefil tyčku.

Křížnou ránu Košťálka zase koncem betonu vytěsnil Kašík a Rousek v přesilovce rozvlnil síť jen z vnější strany. Sparta ještě v závěru vsadila na hru bez gólmana, během ní ale dovršil výsledek Köhler.

Ohlasy trenérů:

Martin Hamrlík (Zlín): „První třetina nám vyšla skvěle, pomohli jsme si přesilovkami. Sparta zápas ve druhé části zdramatizovala, nakonec rozhodl náš třetí gól. Podržel nás výborný Kašík a v parádní atmosféře před vyprodanou halou jsme utkání dotáhli do vítězného konce.“
Uwe Krupp (Sparta): „Gratuluji Zlínu k výhře. Zejména v první třetině měl perfektní start. Byl rychlejší, my jsme s pukem hráli moc komplikovaně. Ve druhé části jsme se zlepšili, ve třetí třetině jsme ale doplatili na chybu. Hokej se hraje šedesát minut a Zlín byl celkově v utkání lepší.“

Domácí: 08:31. Nosek, 16:38. Dufek, 43:01. Herman, 57:14. Köhler

Hosté: 37:40. Košťálek

Domácí: Kašík (Huf) – Nosek (A), Žižka (C), Ferenc, Freibergs, Řezníček, M. Novotný, Hamrlík – Claireaux, Fořt, Herman – Šlahař, Honejsek, Okál – Dufek, Fryšara, Köhler – J. Ondráček, P. Sedláček, Kubiš (A).

Hosté: Machovský (Wolf) – Koistinen, Blain, Jurčina, Poizl, Tomáš Dvořák, Košťálek – Říčka, Pech (A), Forman (A) – Kudrna, V. Růžička, Rousek – Smejkal, Tomášek, Řepík (C) – Buchtele, Sukeľ, Dvořáček – Vitouch.

Zlín - Sparta: Köhler definitivně stvrdil tři body pro Berany, 4:1

Zlín - Sparta: Claireaux a Herman uháněli na Machovského, druhý jmenovaný ho překonal, 3:1

Zlín - Sparta: Košťálek dostal kotouč za Kašíka a snížil stav utkání, 2:1

Zlín - Sparta: Dufek svižnou střelou překonal Machovského a bylo to 2:0

Zlín - Sparta: Fantastický vstup Beranů do utkání! Po soustavném tlaku otevřel David Nosek skóre, 1:0

Zlín - Sparta: Růžička zachránil Machovského, jako první si všiml ležícího puku a odpálil ho mimo plochu