5. října 2021 • 21:00

SESTŘIHY: Liberec zlomil bídnou sérii, Musil hattrickem vypráskal Zlín

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Na své zapsání do střelecké listiny čekal do 11 zápasů, v němž rozjel show. Hokejový útočník Adam Musil měl výrazný podíl na výhře Pardubic 5:1 nad posledním Zlínem, který sestřelil hattrickem. Dynamo tak vyhrálo počtvrté v řadě. Bídnou sérii šesti porážek za sebou naopak ukončil Liberec. Bílí Tygři v domácí bitvě s Českými Budějovicemi vyhráli 3:2.

Liberecká černá série končí, zářil Šmíd

Liberečtí do utkání vstoupili aktivněji a hned v úvodní minutě měli dobrou příležitost Zachar s Melanconem, gólman Hrachovina si ale poradil. Na druhé straně se v ideální pozici mezi kruhy ocitl Piskáček a také Kváča byl připraven. První přesilovku v zápase si zahráli hosté, největší šanci měl ale z rychlého brejku liberecký Najman. Hrachovina proti jeho střele k tyči vytáhl výborný zákrok.

V polovině první části hrál Motor další početní výhodu a Kváča se zapotil při střele Hanzla. Severočeši byli i nadále nedisciplinovaní a ještě do první přestávky nabídli soupeři další dvě přesilové hry. A druhou z nich už dokázaly České Budějovice využít, skóre otevřel v 19. minutě Voženílek.

Na začátku druhého dějství hrál Motor opět v početní převaze a Kváča nadvakrát zlikvidoval ostrou střelu Abdula. Bílí Tygři po ubráněném oslabení přidali na aktivitě a Hrachovina měl najednou plné ruce práce. S šancemi Šmída, Rosandiče i Melancona si ale skvěle poradil. Následně si domácí zahráli v početní výhodě, Ordošovu šanci ale opět zlikvidoval Hrachovina.

Na opačné straně vzápětí zase prověřil Kváčovu připravenost nebezpečnou střelou Gulaš. Když už se zdálo, že se do kabin půjde stále za stavu 1:0 pro hosty, dočkali se Liberečtí vyrovnání. Šest sekund před druhou sirénou vypálil z hranice kruhů Šmíd a puk skončil až za Hrachovinou.

Ve třetí části mohl nejprve domácí poslat do vedení Ordoš, Hrachovina ale jeho nájezd z křídla skvěle vychytal. Při další šanci Jelínka brankáři hostů pomohla dokonce levá tyč. Liberec i nadále zvyšoval aktivitu a tlačil se neustále dopředu, Motor ale držel jistý Hrachovina. V 50. minutě už ale byli Bílí Tygři odměněni. Špatnou rozehrávku hostů vystihl Vitásek a střelou k tyči nedal Hrachovinovi šanci.

Hosté se posléze museli daleko více tlačit do útoku a v jejich obraně vznikala okénka. Jedno z nich dokázal čtyři minuty před třetí sirénou potrestat pohotový Klepiš, který do doklepl střelu Šmída.

Jihočeši se nechtěli vzdát a vzápětí měl na hokejce snížení Voženílek, tváří v tvář Kváčovi ale neuspěl. Trenér Modrý sáhl k dlouhé hře bez brankáře a po krásné přihrávce Gulaše snížil Pech. Motor i nadále pokračoval se šesti hráči v poli, Liberec ale už výhru uhájil.

OHlasy trenérů

Patrik Augusta (Liberec): „Jsme moc rádi, že jsme vyhráli ohromně těžké utkání. Bylo to náročné speciálně na psychiku. V některých momentech bylo vidět, jak moc hlava dokáže ovlivnit výkon. Z našeho tlaku jsme v první třetině několikrát zbytečně faulovali. Ve druhé třetině jsme se zlepšili a povedlo se nám šťastným gólem v závěru třetiny vyrovnat. Ve třetí části jsme si šli pro výhru, a i přes to, že jsme si závěr zbytečně zdramatizovali, tak se nám podařila.“

Jaroslav Modrý (České Budějovice): “Zápas se lámal v posledních vteřinách druhé třetiny, kdy jsme si nechali dát vyrovnávací branku. Jsme nezkušený tým a takovéto taktické chyby nemůžeme dělat. Ve třetí třetině pak Liberec přidal, zamkl nás v obranném pásmu a dal nám dvě branky. Chyběla nám osobní statečnost, abychom tlak domácích přestáli.„

SESTŘIH: Liberec - České Budějovice 3:2. Tygři prolomili mizérii, zářil Šmíd

Domácí: 39:54. L. Šmíd, 49:28. Vitásek, 56:10. Klepiš

Hosté: 18:22. D. Voženílek, 58:14. L. Pech

Domácí: Kváča (J. Pavelka) – Vitásek, L. Šmíd (A), Melancon, M. Rosandić, M. Ivan, Derner – Ordoš, Filippi, Birner (A) – M. Zachar, Gríger, J. Vlach – Faško-Rudáš, Klepiš, A. Najman – J. Šír, P. Jelínek (C), Rychlovský – Klapka.

Hosté: Hrachovina (Strmeň) – Piskáček (A), Šenkeřík, Bindulis, Percy, Štencel, Vráblík, Štich – Abdul, M. Toman, Valský – J. Ondráček, L. Pech (A), Gulaš (C) – Venkrbec, D. Voženílek, Karabáček – M. Beránek, M. Hanzl, Holec.

Hejduk, Obadal – Rampír, Bohuněk

Liberec, Home Credit Arena

4255 diváků

Po Camarovi se odšpuntoval i Musil

Úvod utkání přitom nezastihl defenzivu domácích v ideálním stavu a Frodl čelil několika velkým šancím Beranů. Ve druhé minutě vychytal osamoceného Zbořila, později zlikvidoval i další přečíslení dva na jednoho v podání Veselého s Mikušem, přesto ve 3. minutě kapituloval. Z trestného střílení nařízeného za faul debutujícího osmnáctiletého útočníka Herčíka jej překonal Köhler.

Vyrovnat mohl v 9. minutě Říčka, Dynamo se ale prosadilo až v první přesilové hře. Vyloučení Kubiše potrestal Musil a připsal si premiérový gól v dresu Východočechů po letním příchodu z Liberce.

Ve druhé části měli hosté velké problémy se střídáním. Ve 22. minutě po přečíslení ještě Rohlík zaváhání soupeře při výměně hráčů nepotrestal, o tři minuty později ale již Musil ano. Trškovi se brejk domácích nepodařilo zastavit ani faulem.

Východočeši v klidu kombinovali, stříleli a hosty držel ve hře jen dobře chytající Kašík. Při čtyřminutovém vyloučení Němce ale ani on na vše nestačil a Musil střelecké probuzení podtrhl další brankou.

Domácí hráli sedmý zápas v rozmezí dvou týdnů, únava ale na jejich hře nebyla znát, Ve 43. minutě zvýšil Camara, jenž se prosadil ve třetím zápase v řadě. Zlínští nerezignovali, snažili se s výsledkem něco udělat, naráželi ale na připraveného Frodla.

I ve třetí části měl ale nakonec více práce Kašík. Při pětiminutovém trestu Kubiše byl několikrát blízko čtvrté brance Musil, nakonec si ale čtvrtý bod připsal Camara, jehož krásně našel Říčka. Pardubice se v přesilovce prosadily potřetí v zápase.

Ohlasy trenérů

Richard Král (Pardubice): „Neměli jsme dobrý začátek, hodně nás podržel Dominik Frodl. Mohli jsme dostat nějaké góly. První třetina nebyla z naší strany moc povedená, bylo to malinko volnější. O přestávce jsme si k tomu něco řekli a od druhé třetiny jsme podali velice dobrý výkon a zaslouženě vyhráli.“

Martin Hamrlík (Zlín): „Nezačali jsme vůbec špatně, první třetinu jsme hráli solidně a možná jsme mohli jít i do vyššího vedení. Rozhodlo, že jsme neutekli o více než jeden gól. Přišlo vyrovnání a vynikající přesilovky Pardubic. Nám se nedařilo, ze tří přesilovek jsme měli jednu střelu. Pardubice vyhrály zaslouženě, nenašli jsme na jejich hru odpověď. Hrály si pak, co chtěly.“

SESTŘIH: Pardubice - Zlín 5:1. Musil řídil hattrickem výhru Dynama

Domácí: 10:55. A. Musil, 24:35. A. Musil, 31:07. A. Musil, 42:14. Camara, 54:48. Camara

Hosté: 02:45. Köhler

Domácí: Frodl (Klouček) – D. Robertson, Nakládal (C), J. Mikuš, J. Zdráhal, J. Kolář (A), Hrádek, O. Vála – Paulovič, Poulíček (A), Blümel – Říčka, Cienciala, O. Rohlík – A. Musil, R. Kousal, Camara – Koffer, Herčík, Anděl.

Hosté: Kašík (Huf) – M. Novotný, Trška, Hamrlík, O. Němec (A), Žižka, Gazda, Dluhoš – Okál, Hejcman, Vopelka – T. Mikúš, Honejsek, R. Veselý – Kubiš (C), A. Zbořil, O. Flynn – Köhler (A), P. Sedláček, Fryšara.