Tour de France 2019 | Zkáza Francie. Smutný hrdina Pinot skončil na zakleté Tour v slzách | iSport.cz
26.7.2019 • 18:48

Zkáza Francie. Smutný hrdina Pinot skončil na zakleté Tour v slzách

Byl jedním z největších favoritů v letošním ročníku Tour de France a na vysněné pódium ztrácel necelé dvě minuty. Jenže místo toho musel v slzách slavný závod opustit. Thibaut Pinot kvůli zranění stehenního svalu nad kolenem musel v devatenácté etapě závod vzdát. Zranění si podle všeho přivodil o den dříve, doufal ale, že dokáže náročnou druhou alpskou etapu dojet až do konce.„Jestli rupnu, přál bych žlutý trikot Pinotovi.“ Těmito slovy se po osmnácté etapě nechal slyšet Julian Alaphilippe, tehdy ještě lídr závodu. O den později je vše už jinak. Zatímco Alaphilipe o žlutý dres přišel po zkrácení etapy vinou krupobití, ten druhý v bolestech ze závodu odstoupil. Vypadá to tak, že se ani letos nedočkají Francouzi vytouženého domácího vítěze. Na toho čekají už třicet čtyři let.

Pinot byl přitom ve skvělé formě, náročný výšlap na Col de Tourmalet zvládl s přehledem a etapu vyhrál. Jenže před dvěma dny si přivodil zranění, které ho dál už nepustilo. „Když se vyhýbal pádu, narazil levým kolenem do řídítek a ta bolest se teď zhoršila. Doufali jsme, že se to zlepší, ale už ráno bylo jasné, že pokud bude závod těžký, bude to komplikované. Od první chvíle trpí bolestmi, nebylo možné jet dál,“ vysvětlil důvod jeho konce sportovní ředitel stáje Groupama-FDJ Philippe Mauduit v rozhovoru pro Francetelevisions.

Velké bolesti vyvrcholily zhruba 93 kilometrů do cíle, kdy si Pinot vyžádal lékařské ošetření. Bandáž, kterou dostal, mu však nepomohla. Když obvaz o chvíli později sundával týmový asistent, bylo podle bolestivých grimas francouzského jezdce zřejmé, že pro něj Tour skončila. To se potvrdilo 85 kilometrů před cílem, kdy se v slzách rozhodl závod opustit.

V posledních letech je pro Pinota Tour zakletá, za čtyři roky totiž musel závod předčasně opustit už potřetí a ze sedmi startů dojel až do Paříže jen třikrát. V roce 2014 slavil zatím své nejúspěšnější třetí místo. To už letos ovšem nenapodobí.

Francouzský jezdec Thibaut Pinot krátce poté, co musel vzdát během 19. etapy Tour de France
Francouzský jezdec Thibaut Pinot krátce poté, co musel vzdát během 19. etapy Tour de France


Další články autora
 

Cyklistika

MS v cyklistice 2019 (22. - 29. 9. 2019, Anglie)
Česká nominace Mistr světa 2018: Alejandro Valverde

Giro d'Italia (9. - 31. 5. 2020, Maďarsko a Itálie)
Vítěz 2019: Richard Carapaz

Tour de France (27. 6. - 19. 7. 2020, Francie)
Tour v roce 2020 odstartuje z Nice Vítěz 2019: Egan Bernal

Vuelta (14. 8. - 6. 9. 2020, Nizozemsko a Španělsko)
Vuelta 2020 začne v Utrechtu Vítěz 2019: Primož Roglič

Aktuální události
1 Praha,
Milíčovský les: 16. 3.
Výsledky
2 Ostrava,
Bělský les: 13. 4.
Výsledky
3 Brno,
zoo: 14. 9.
Výsledky
4 Praha,
Divoká Šárka: 19. 10.
Přihlásit se
5 Říčany,
les: 9. 11.
Přihlásit se

www.isportlife.cz je web o radosti z pohybu, motivaci, pozitivním a zdravém životní stylu.

Běh, cyklistika, dobré jídlo, zdraví, zážitky, to jsou témata, na které zde narazíte. Těšte se na testy bot, sportovního vybavení, technických vychytávek, reportáže, tipy na výlety. Kdo to myslí s během a cyklistikou trochu vážně, najde zde rady zkušených sportovců.

Prostor tu mají i témata o zdraví a jídle.

Tým kolem www.isportlife.cz pořádá běžecké a cyklistické závody v různých městech v České republice. K webu patří též trackovací aplikace Superlife pro všechny nadšené sportovce. Přijmi výzvu!

Články odjinud