Cyklistická divočina! Kittel dostal loktem, útočníka sjel na Twitteru | iSportLIFE | iSport.cz
Autor: ČTK
2.2.2017 • 14:54

Cyklistická divočina! Kittel dostal loktem, útočníka sjel na Twitteru

Za úder loktem do obličeje soupeře byl ukrajinský cyklista Andrij Grivko vyloučen ze závodu Kolem Dubaje. Během dnešní třetí etapy zranil hvězdu dosavadního průběhu Marcela Kittela a do zbývajících dvou etap už nemůže zasáhnout.Kittel, jenž vyhrál úterní i středeční hromadný dojezd, přijel dnes do cíle s krvavou ránou vedle levého oka a po jeho výzvě komisaři Grivka diskvalifikovali. Německý spurtér navíc požadoval pro člena týmu Astana až půlroční zákaz činnosti.

"Dostal jsem ránu od Grivka. Proto mám krev na tváři, nespadl jsem," vysvětlil lídr stáje Quick-Step Floors. Na jeho předchozí vavříny navázal krajan John Degenkolb, Kittel nicméně nadále celkově vede.

"Byly trochu zmatky v dnešní větrné etapě. Tým pracoval před spurtem dobře, ale nebyl jsem v dobré pozici a ani hlava mi nefungovala, jak měla," dodal lídr závodu. Čeští cyklisté v Dubaji nestartují.

Lídr závodu se k inkriminovanému momentu vyjádřil také později na svém Twitteru, kde ukrajinského závodníka zkritizoval. "Za něco takového nemohu omluvu přijmout. Tohle do cyklistiky nepatří. Grivko tím vrhl stín na náš krásný sport," uvedl Kittel.

O pár minut později už ale vtipkoval s koláží, kde postavě boxera nasadil svou hlavu. "Hledal jsem Grivka na Googlu a našel jsem, že má 70 kilogramů. Kámo, znáš svoje hranice!"


Další články autora
 

Cyklistika

Giro d'Italia (9. - 31. 5. 2020, Maďarsko a Itálie)
Vítěz 2019: Richard Carapaz

Tour de France (27. 6. - 19. 7. 2020, Francie)
Trasa a etayy Tour de France 2020 Vítěz 2019: Egan Bernal

Vuelta (14. 8. - 6. 9. 2020, Nizozemsko a Španělsko)
Vuelta 2020 začne v Utrechtu Vítěz 2019: Primož Roglič

14. března 2020
Praha (Milíčovský les)
Přihlásit se
18. dubna 2020
Ostrava (Bělský les)
Přihlásit se
16. května 2020
Říčany
Přihlásit se
6. června 2020
Plzeň (Borský park)
Přihlásit se
12. září 2020
Brno (ZOO Brno)
Přihlásit se
17. října 2020
Praha (Divoká Šárka)
Přihlásit se

www.isportlife.cz je web o radosti z pohybu, motivaci, pozitivním a zdravém životní stylu.

Běh, cyklistika, dobré jídlo, zdraví, zážitky, to jsou témata, na které zde narazíte. Těšte se na testy bot, sportovního vybavení, technických vychytávek, reportáže, tipy na výlety. Kdo to myslí s během a cyklistikou trochu vážně, najde zde rady zkušených sportovců.

Prostor tu mají i témata o zdraví a jídle.

Tým kolem www.isportlife.cz pořádá běžecké a cyklistické závody v různých městech v České republice. K webu patří též trackovací aplikace iSport LIFE pro všechny nadšené sportovce. Přijmi výzvu!

Články odjinud