Pouštní závod pokračuje, čeští jezdci byli ve čtvrté etapě v top 10 | iSportLIFE | iSport.cz
Autor: iSport.cz
2.5.2019 • 10:17

Pouštní závod pokračuje, čeští jezdci byli ve čtvrté etapě v top 10

Čtvrtá etapa závodu GARMIN TITAN DESERT 2019 byla rychlá i přes to, že její obtížnost byla hodnocená čtyřmi hvězdičkami z pěti. Vítěz José Lius Carrasco zvládl 119 km a 1031 výškových metrů za méně než čtyři hodiny, jeho průměrná rychlost byla přes 30 km/h. Čeští jezdci Marek Rauchfuss a Filip Adel zaostali o necelé čtyři minuty a vyjeli si tak umístění v elitní desítce.Pau Salvá, který startoval do etapy v dresu lídra závodu, neměl dobrý den. Snažil se jet defenzivně, ale náznaky slabosti v jeho výkonu byly motivací pro jeho rivaly, kteří se svými útoky dlouho neotáleli. Mezi nejaktivnější závodníky, kteří vycítili příležitost získat drahocenné minuty na lídra celkové klasifikace, patřil například José Luis Carrasco, Josep Betalú, Haimar Zubelida i český závodník Marek Rauchfuss.

José Luis Carrasco ujel ze skupiny závodníků 30 km před cílem a náskok dokázal udržet, na rozdíl od Pau Salvá, který dnes přišel o dres lídra závodu a vypadl z TOP 5 celkové klasifikace. Nyní vede Josep Betalú o více než tři minuty před Guillem Muñozem, který dostál svým slovům ze včerejška, že se chce vrátit do čela závodu. Josep Betalú má dvě etapy před koncem pouze malý náskok, ale stejně jako v předchozích ročnících ukazuje svoji sílu. Na třetím místě celkového pořadí je Moisés Dueñas.

„Finále dnešního závodu bylo opravdu intenzivní, ve skupině nás bylo hodně a měli jsme problém se všichni vejít na cestu, bylo to i hodně kontaktní. V závěru se mi podařilo nastoupit na větru a získat malý náskok, který jsem udržel až do cíle,“ popsal dnešní boj José Luis Carrasco.

Marek Rauchfuss z týmu ŠKODA WeLoveCycling – Kross Bikeranch dojel na pátém místě a jeho týmový parťák Filip Adel z ŠKODA WeLoveCycling – Superior Velsbike na šestém. V celkovém hodnocení patří Rauchfussovi jedenácté místo. Na vedoucího Josepa Betalú ztrácí přes devatenáct minut. Adel je devatenáctý se ztrátou 1 h 43 min.

„Během první hodinky vykrystalizovala na čele skupinka asi deseti lidí a rozhodlo se zhruba 10 km před cílem, když došlo k rozhodujícím únikům. Mezi první a čtvrtou hodinou to byl spíš rychlejší přesun krajinou. Tento styl závodění mi moc nesedí. Tratě tady v Maroku jsou naprosto odlišné oproti všem závodům, které jsem dosud absolvoval. Nicméně šesté místo po předchozích dnech beru,“ komentoval Filip Adel své zatím nejlepší umístění.

Anna Ramírez potvrdila i dnes svou dominanci v ženské kategorii. V celkovém hodnocení vede téměř o deset minut před druhou Ramonou Gabriel, ale ani v ženské kategorii není nic rozhodnuto.

„Dneska jsem vítězství pro tým opět vybojovala. Svojí soupeřce, Ramoně Gabriel jsem se snažila ujet celý závod, a nakonec se to povedlo. Náskok jsem hodně navýšila a jsem spokojená,“ přiznala Anna Ramírez.

Zítra na závodníky čeká nejdelší etapa a v rámci ní zpestření s názvem ŠKODA Challenge – náročný čtrnáctikilometrový výjezd v první třetině závodu. Na závodníka, který zdolá stoupání nejrychleji, čeká na vrcholu bodová prémie.

Pořadí ve čtvrté etapě:
1. místo José Lius Carrasco (čas 03:50:37)
5. místo Marek Rauchfuss (03:54:12)
6. místo Filip Adel (03:54:13)
73. místo Lukáš Mráz (04:34:10)
98. místo Bohuslav Bábor (04:43:33)

Čeští bikeři ve čtvrté etapě závodu GARMIN TITAN DESERT 2019
Čeští bikeři ve čtvrté etapě závodu GARMIN TITAN DESERT 2019


Další články autora
 

Cyklistika

Giro d'Italia (9. - 31. 5. 2020, Maďarsko a Itálie)
Vítěz 2019: Richard Carapaz

Tour de France (27. 6. - 19. 7. 2020, Francie)
Trasa a etapy Tour de France 2020 Vítěz 2019: Egan Bernal

Vuelta (14. 8. - 6. 9. 2020, Nizozemsko a Španělsko)
Vuelta 2020 začne v Utrechtu Vítěz 2019: Primož Roglič

14. března 2020
Praha
Přihlásit se
18. dubna 2020
Ostrava
Přihlásit se
16. května 2020
Říčany
Přihlásit se
6. června 2020
Plzeň
Přihlásit se
12. září 2020
Brno
Přihlásit se
17. října 2020
Praha
Přihlásit se

www.isportlife.cz je web o životě sportovců. Nenajdete zde však výsledky, časy, rozebírání herních taktik a hledání ideálních sestav. Začíst se naopak můžete do profilů, rozhovorů a příběhů nejen našich, ale i zahraničních sportovců. Poodhalíme vám nejen jejich tréninkové finty, ale i to jak správně odpočívat. iSport LIFE je o životě ve sportu.

Tým kolem www.isportlife.cz pořádá také běžecké závody v různých městech v České republice.

Články odjinud