18. ledna 2019 • 16:56

Hrachovina kvůli zranění vynechá v KHL několik týdnů

0
Brankář Dominik Hrachovina bude v KHL chybět hokejistům Barysu Astana několik týdnů kvůli zranění v dolní části těla. Kazašský klub o jeho potížích informoval na svém webu. Podle trenéra Andreje Skabelky se Hrachovinovi obnovilo dřívější zranění a odjel se léčit domů.

Hrachovina se objevil v brance Barysu naposledy v úterním zápase proti Spartaku Moskva, který rozhodla jeho hrubá chyba. Při pokusu o rozehrávku v přesilovce bez cizího zavinění za brankou upadl, puku se snadno zmocnil Anatolij Nikoncev a lehce skóroval.

Jeho gól na 5:4 ve 36. minutě zajistil hostům vítězství, i když v úvodu zápasu prohrávali už 0:3. Ve druhé třetině se Spartaku povedlo otočit na 4:3 a místo Henrika Karlssona přišel do branky Astany Hrachovina.

Český gólman, který před sezonou přišel z finské Tappary Tampere, dosud v KHL odchytal 19 zápasů. Sedmkrát slavil vítězství, má průměr 2,70 inkasované branky na zápas a úspěšnost zákroků 91,1 procenta.