Budějovické prozření. Jeden fajn poločas nestačí, Dynamo se nechalo vykouřit

Autor: Martin Mls
0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Byla to jedna z nejžhavějších otázek pátečního večera. Ustojí budějovická parta tlak a uhájí dobyté pozice? Do šlágru s Baníkem, který byl jen o bod zpátky, šlo Dynamo ze čtvrtého místa a poprvé v sezoně si muselo hlídat pracně získané území na špici tabulky. Horký úkol nezvládlo hlavně kvůli zpackanému prvnímu poločasu, po kterém létající soupeř z Ostravy mohl vést víc než 1:0.

Co si za pár let vybavíte z téhle ligové sezony? Slávistický podzim bez porážky, zimní odchody hvězd do ciziny nebo… Ano, nečekanou jízdu kurážného nováčka z Českých Budějovic. Dynamo se zkraje jara posunulo do top šestky a klidně v ní může být i po základní části – ale jen za předpokladu, že už nebude opakovat mizernou první půli z hitu s Baníkem. Byla by to cesta do pekel.

Černobílá tlupa na jaře dvakrát za sebou vyhrála: na vítězství nad Boleslaví (3:0) jí stačil třígólový první poločas a minule ve Zlíně (3:2) měla po první půli pohodlný dvougólový náskok.

Jenže s Baníkem to byl jiný příběh.

Ostravští deptali Jihočechy vysokým presinkem, agresivitou i rychlostí, vládli ve vzduchu a sbírali odražené míče. Budějovická parta si ničím nepomohla: často kazila i banální kombinace, byla neškodná a našlapaný kotel ostravských fanoušků se mohl bát o promrznutí znuděného gólmana Jana Laštůvky.

SESTŘIH: Č. Budějovice - Baník 0:2. Nádherný duel rozhodl komickým gólem Kuzmanovič

Kam se podělo sebevědomí Dynama z povedeného podzimu a dvanácti gólových zápasů v řadě?

Nadějí do příštích týdnů je solidní druhý poločas, ve kterém šli nahoru jednotlivci i celý tým. Dynamo najednou nebylo zakřiknuté a hrálo s Baníkem jako rovný s rovným.

Budějovice se dostaly do tlaku a měly několik šancí na remízový gól, jenže… „Rozhodovalo se ve vápnech – a tam jsme byli horší,“ správně pojmenoval kouč Horejš osudový problém.

Jeden prohraný zápas nemůže znehodnotit dlouhou šňůru senzačních výsledků, ale Horejšův tým po smutném pátečním večeru u Vltavy ví, že má ještě dost rezerv. Aby mohl dál snít o postupu do top šestky, bude muset vylepšit hodně detailů – včetně zápasů s přímými konkurenty. Jeden povedený poločas nestačí.

„Ostraváci, vykouřili jste nás, ale my jedeme dál,“ loučil se kouč Horejš, když s taškou přes rameno odcházel ze stadionu. Poučí se jeho tým z ostravské lekce a prokouše se do top šestky? Brzy přijde odpověď.

SK České Budějovice Vše o klubu ZDE

Domácí:

Hosté: 41. Kuzmanović, 89. Smola

Domácí: Drobný – Čolić, L. Havel, Sivok (C), P. Novák – Čavoš, Havelka, Brandner (60. Mészáros), Javorek (46. Šulc) – Mršić, Schranz (81. Ledecký).

Hosté: Laštůvka – Fillo, J. Pokorný, Holzer, Kaloč (87. Smola) – Kuzmanović (48. R. Hrubý), Stronati (C), O. Šašinka, de Azevedo (66. Reiter) – Potočný, Jirásek.

Domácí: Sušak, Talovierov, Mészáros, Ledecký, Rabušic, Šulc, Kopečný

Hosté: Budinský, Hrubý, Fleišman, Svozil, Smola, Reiter, Procházka

Hosté: Kaloč, J. Pokorný, Laštůvka