Dvě česká zlata! Po velmi úspěšném čtvrtku přišel ještě úspěšnější pátek. Lukáš Krpálek přidal po zlatu z Ria olympijský triumf i v Tokiu, ovšem tentokrát v té nejtěžší váhové kategorii nad 100 kg. Svůj olympijský závod ovládl také kajakář Jiří Prskavec. V pátek v Tokiu začala už i atletika, během úvodního dne postoupil do semifinále Vít Müller, koulařka Markéta Červenková se do finále nepodívá.
ČESKÉ VRCHOLY 7. DNE LOH
- Lukáš Krpálek, jediný český zlatý hrdina z Ria, dokázal zopakovat olympijský triumf, tentokrát ale v nejtěžší kategorii nad 100 kg, více čtěte ZDE >>>
- Jiří Prskavec má zlato! Český kajakář splnil roli favorita a vylepšil tak svůj bronz z Ria. Více čtěte zde >>>
- Začala atletika! V úvodní den Vít Müller (400 metrů překážek) postoupil do semifinále, Markéta Červenková skončila v kvalifikaci koule na 24. místě
- Barbora Seemanová na 50 metrů volný způsob další finále nezapsala
- Medailové pořadí zemí najdete ZDE >>>
Česká olympijská účast v sobotu na OH v Tokiu:
- 23:00 atletika - maraton ženy (cíl): Joglová, Hrochová, Vrabcová Nývltová
- 0:30 golf - ženy - závěrečné 4. kolo: Spilková
- 2:44 rychlostní kanoistika - semifinále C1 1000 m muži: M. Fuksa
- 7:30 moderní pětiboj - muži: Kuf, Vlach
- 8:48 dráhová cyklistika - keirin muži: Bábek
- 13:00 atletika finále - oštěp muži: Vadlejch, Veselý
Česká účast během 12. dne Her v Tokiu:
0:30 golf ženy - 1. kolo: Spilková
2:00 atletika - desetiboj muži: Helcelet, Sýkora, oštěp muži - kvalifikace: Vadlejch, Veselý
4:22 rychlostní kanoistika - K2 1000 m muži - rozjížďky: Dostál, Šlouf
6:50 vzpírání - nad 109 kg muži - skupina B: Orság.
8:30 dráhová cyklistika - sprint muži - kvalifikace: Bábek
12:00 atletika - 1500 m ženy - semifinále: Mezuliáníková, Mäki
12:30 atletika - 400 m ženy - semifinále: Vondrová
Česká účast během 10. dne Her v Tokiu:
2:35 atletika - 1500 m ženy - rozběhy: Mäki, Mezuliáníková, Vrzalová
3:05 rychlostní kanoistika - rozjížďky C2 1000 m muži: M. Fuksa, P. Fuksa, 3:21 K1 1000 m muži: Dostál
4:30 sportovní střelba - libovolná malorážka 3x40 muži – kvalifikace: Nymburský, Přívratský
4:30 zápas - řecko-římský styl do 97 kg muži - 1. kolo: Omarov
10:00 jezdectví - všestrannost - parkur: Trunda, Příhoda
12:20 atletika - tyč ženy - kvalifikace: Maláčová
Česká účast - sobota:
0:30 golf - muži - 3. kolo: Lieser
1:30 jezdectví - všestrannost jednotlivci - 2. den: Příhoda, Trunda
5:00 sportovní střelba - sportovní malorážka 3x40 ženy - kvalifikace: Šarounová
9:00 plážový volejbal - muži - základní skupina: Perušič, Schweiner - Krasilnikov, Stojanovskij (Rus.)
11:00 tenis - dvouhra ženy - finále: Vondroušová - Bencicová (Švýc.)
14:00 basketbal - muži - základní skupina: USA - ČR
Česká účast během 5. dne olympijských her v Tokiu:
1:10 veslování: dvojskif ženy - finále B: Antošová, Fleissnerová
2:50 sportovní střelba - trap kvalifikace: Lipták, Kostelecký
3:41 plavání - finále 200 m volný způsob ženy: Seemanová
4:00 judo do 90 kg - 1. kolo: Klammert - Kochman (Izr.)
4:10 dvojskif lehkých vah muži semifinále: Vraštil, Šimánek
4:14 lukostřelba 1. kolo: Horáčková - Nakamuraová (Jap.)
5:05 jachting - RS:X muži 7. - 9. rozjížďka: Lavický
5:30 tenis - čtyřhra ženy čtvrtfinále: Krejčíková, Siniaková - Bartyová, Sandersová (Austr.), dvouhra ženy čtvrtfinále: Vondroušová - Badosaová (Šp.)
5:50 vodní slalom - kvalifikace C1 ženy: Fišerová, 6:50 K1 muži: Prskavec
7:00 cyklistika - časovka muži: Kukrle
12:00 plavání - rozplavby 100 m volný způsob ženy: Seemanová, 200 m znak muži: Čejka, 200 m prsa ženy: Horská
14:00 basketbal - muži: ČR - Francie
Česká olympijská účast během 4. dne v Tokiu:
23:45 triatlon – předpokládaný cíl závodu žen: Frintová, Kuříková
3:30 plavání - semifinále 200 m volný způsob ženy: Seemanová, 4:58 semifinále 200 m polohový závod: Horská
4:00 tenis - dvouhra muži 2. kolo: Macháč – Schwartzman (Arg.), dvouhra ženy 3. kolo: Krejčíková - Bencicová (Švýc.), cca 6:00 Plíšková - Giorgiová (It.), Vondroušová - Ósakaová (Jap.), cca 12:00 čtyřhra ženy 2. kolo: Karolína Plíšková, Vondroušová – Pigossiová, Stefaniová (Braz.), Krejčíková, Siniaková – Badosaová, Sorribesová (Šp.)
6:15 sportovní střelba - vzduchová puška smíšená družstva - kvalifikace: Hrčkulák, Šarounová
7:00 vodní slalom - K1 ženy semifinále: Minařík Kudějová
8:00 cyklistika - horská kola ženy: Čábelická
13:49 plavání - rozplavby 800 m volný způsob muži: Micka
Česká olympijská účast v pondělí v Tokiu:
2:00 sportovní střelba - skeet ženy: Šumová, 3:00 skeet muži: Tomeček
2:25 šerm - fleret muži: Choupenitch
4:00 tenis - dvouhra žen - 2. kolo: Krejčíková - Fernandezová (Kan.), cca 5:30 Vondroušová - Buzarnescuová (Rum.), 7:00 Karolína Plíšková - Suárezová (Šp.), Kvitová - Van Uytvancková (Belg.)
7:00 vodní slalom C1 muži - semifinále: Rohan
8:00 cyklistika - horská kola - cross country muži: Cink
8:05 jachting - RS:X muži - 4.- 6. rozjížďka: Lavický
12:09 plavání - rozplavby - 200 m volný způsob ženy: Seemanová, 12:45 200 m polohový závod ženy: Horská
23:30 triatlon: - ženy: Frintová, Kuříková