Skvělý Krčmář! Vyčistil všechny terče a ve sprintu v Annecy dojel šestý

0
Nejlepší střelec se nedostal ani do Brna… Osmnáctka na baru?!
Životní den pro Vadlejcha? Jsem na nejvyšší úrovni, říká. Ale chce pomoc

Další parádní výsledek pro český biatlon! Michal Krčmář zastřílel čistě ve sprintu ve francouzském Annecy a dojel si pro výborné 6. místo! Nejlepší český mužský výkon v sezoně znamená pro 31letého závodníka i širší pódium. Jen o tři desetiny sekundy navíc prohrál s naturalizovaným Korejcem Timofejem Lapšinem. Čistě střílel i Tomáš Mikyska (30. místo), naopak tři chyby nastřádal Jakub Štvrtecký (41.). Do stíhačky se jako jediný z Čechů neprobojoval Jonáš Mareček (dvě chyby, 62.). Pátý závod v řadě ovládl norský suverén Johannes Thingnes Bö.

Krčmář zvládl obě položky čistě, ale i kvůli pomalé střelbě se před něj dostalo pět biatlonistů. Na vítězného Böa Krčmář ztratil více než minutu, za stupni vítězů zaostal téměř o 40 sekund. I tak si vylepšil sezonní maximum, kterým bylo 12. místo ve stíhacím závodě v Hochfilzenu.

Suverén sezony Bö vyhrál popáté za sebou a připsal si celkově 57. individuální triumf v SP. Pokračuje tak na vítězné vlně, kterou odstartoval po 12. místě v úvodním vytrvalostním závodě v Kontiolahti. Druhý byl počtvrté ze šesti závodů Sturla Holm Laegreid, za svým krajanem zaostal téměř o 18 sekund. Třetí skončil Němec Benedikt Doll.

Stejně jako Krčmář nezaváhal na střelnici ani Mikyska. Štvrteckého připravily na 41. místě o body tři chyby, Mareček minul dvakrát a o dvě příčky mu unikla účast v sobotní stíhačce pro 60 nejlepších ze sprintu.

SP v biatlonu v Annecy (Francie):

Muži - sprint (10 km):
1. J.T. Bö 22:52,2 min. (0 trest. okruhů), 2. Laegreid (oba Nor.) -17,6 (0), 3. Doll (Něm.) -38,8 (0), 4. Ponsiluoma (Švéd.) -52,1 (1), 5. Lapšin (Korea) -59,9 (0), 6. Krčmář -1:00,2 (0), ...30. Mikyska -1:54,9, 41. Štvrtecký -2:20,0 (3), 62. Mareček (všichni ČR) -2:57,5 (2).

Průběžné pořadí SP (po 6 z 21 závodů): 1. J. T. Bö 479, 2. Laegreid 400, 3. Jacquelin (Fr.) 281, 4. Ponsiluoma 244, 5. 4. Samuelsson (Švéd.) 223, 6. Hartweg (Švýc.) 218, ...15. Krčmář 150, 33. Štvrtecký 59, 37. Mikyska 36.